Gra o Tron - dyskusja i spekulacje

Moon   #kulistyzajebisty
29 kwietnia 2019 19:09
JARA, dobrze że nie było tego dokładnie pokazanego bo pewnie wyłabym jak bóbr  😕

Mi się podobało!  😍

Czekałam na tę scenę:

ale się nie doczekałam  🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2019 19:35
Ja jestem usatysfakcjonowana bardzo 😀 łzy wycisnelo ze mnie Endgame w sobotę a taki finał tego odcinka, w ten czy inny sposób był trochę do przewidzenia 😉 najlepsze dla mnie sceny 'ciszy' i emocji, naparzanie mieczami w zombie trochę mniej :P
nie wiem co ja ze sobą zrobię jak się to wszystko skończy...
Scottie   Cicha obserwatorka
29 kwietnia 2019 19:37
W ogóle to co się działo z Duchem przez ten czas? Ostatni raz widziałam go chyba jak szedł z „Wronami” na pięść pierwszych ludzi (czy jakoś tak).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 kwietnia 2019 20:09
Scottie, generalnie był zawsze gdzieś ze Snowem, ale że nie był żadną kluczową postacią to nie pokazywali go. Na początku jeszcze wilkory grały prawdziwe psy, a później każde pokazanie Ducha to dodatkowa kasa na efekty komputerowe.
JARA, dobrze że nie było tego dokładnie pokazanego bo pewnie wyłabym jak bóbr  😕
Jak nie było pokazane, to może się nie zdarzyło?
Co robił Bran, jak latał z krukami?
I czy Sansa z Tyrionem nie nadawali by się na Tron?

PS Podtrzymuję moje zdanie, że GoT jest inne w tym sezonie.
Mi się baaardzo podobało, świetny odcinek, tym bardziej szkoda, że zbliża się do finału. Mnie akurat końcówka zaskoczyła, ale nie rozkminiałam specjalnie wydarzeń, tylko oglądałam :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 kwietnia 2019 20:26
Wiedziałam, że tak się skończy, że Aria zabije Nocnego Króla, bo ktoś na fejsbuku po prostu to wrzucił i mam świetną zabawę, że to zrobił.
Odcinek fajny, oglądałam go 2h, bo musiałam robić sobie przerwy. Sceny walki nieco na siłę wydłużone, tak przeciągali, że wszyscy powinni dawno zginąć.

Czyżby Jon stracił swojego smoka ?
Co do Ducha, to dopóki nie zobaczę ciała, nie stwierdzę zgonu 😉 Chyba że gdzieś przeoczyłam w tych ciemnościach? 👀
Mi scena Theon vs NK, a potem z Aryą przypominała trochę  Władce Pierścieni, jak Eowina, z pomocą Merry'ego zabija wodza Nazguli. Ogólnie już od jakiegoś czasu liczyłam, że to właśnie Arya odegra ważną rolę w tej bitwie, a w poprzednim odcinku po spotkaniu na murach Z Berrickiem i Ogarem byłam pewna. Poza tym Nocny Król nie był głównym wrogiem, a raczej ważną lekcją dla ludzi, więc tak to się musiało skończyć. A szkoda, bo to jeden z moich ulubionych bohaterów. I szkoda, że spłycili cały wątek Nocnego Króla, bo mogli wrzucić jeszcze kilka wizji Brana wyjaśniających kim dokładnie był, ale może doczekamy się tego w czwartym odcinku. Za brakło też pojedynku z NK i zamiast szarży Theona z włócznią, mogli dać mu miecz. Za to ewidentnie NK unikał Jona i walki z nim.
No i wkurzył mnie Sam, chyba pobił rekord w ilości bycia ratowanym w ciągu odcinka. No i Edd strasznie głupio przez to zginął, zasłużył na bardziej spektakularną śmierć.
Za to Tyrion i Sansa chyba znowu się polubili. Może doczekamy się w końcu nocy poślubnej 😁 No i nie zdziwię się jak Tyrion zdradzi Deanerys.
Poza tym bardzo mi się podobało, świetnie oddany klimat i emocje. Piąty odcinek również reżyseruje ten sam facet, więc może doczekamy się kolejnej bitwy. Oby za dnia 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 kwietnia 2019 20:29
Jeszcze wracajać do Aryi to liczyłam, ze go zabije używając jednej ze swoich twarzy 😉

I szkoda, że spłycili cały wątek Nocnego Króla, bo mogli wrzucić jeszcze kilka wizji Brana wyjaśniających kim dokładnie był

Krążą teorie, że to Bran jest Nocnym Królem 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 kwietnia 2019 20:31
Ja w pewnym momencie stwierdziłam, że pewnie zabiją wszystkich, Nocny Król ich ożywi i tak sobie poczłapią do Królewskiej Przystani  😜

Mam wątpliwości co do ilości dothraków - jakoś mało ich  👀
i czemu Melisandre się zabiła?  😲 i czemu nie ożywiła Berica?
trupy w kryptach - mocno przewidywalne, ale scena Sannsy i Tyriona - miodzio

I jakoś tak dziwnie zakończono temat Innych - hops i po temacie, który tak naprawdę sięga pierwszego odcinka serialu. Serio? Tak to chcieli zakończyć?  😵

I kim chcą teraz atakować Cersei? Dothraków nie ma, Nieskalanych też, wojska północy i Dzikich praktycznie zmiecione ....
JARA, pewne z tym Duchem? Znalazłam informacje, że żyje bo był widziany po walce, jednak sama się nie dopatrzyłam niczego w trailerze. No i w sumie jego pojawienie się było jak w drugim odcinku. 
Gniadata   my own true love
29 kwietnia 2019 20:35
Czyżby Jon stracił swojego smoka ?

Nie, w trailerze następnego odcinka jest i Drogon i Rhaegal.
Zgadzam się z mils - pierwszy raz na GoT zaczęłam ziewać. Jak poprzednie odcinki oglądałam kilka razy, tak nie wiem czy się zmuszę by ten powtórzyć w całości.
Tak szumnie zapowiadane i takie...
Nie no... to się kompletnie nie klei (zgadzam się z Wami z większością uwag - przede wszystkim tu pokazana przerażająca ilość, nieuchronna zagłada, a tu "a kuku" większość bohaterów przyklejona do murów, ale przeżyła; po drugie krypty - serio?!). Jeeeeeejku, jestem zawiedziona. 🙁
Uwaga spoilery  🤣

Serio Duch zginął? Musiałam to przegapić.

Wielka szkoda Lyanny...  😕 Szkoda, że wątek Nocnego Króla i Białych Wędrowców nie został w ogóle rozwinięty - liczę że to jeszcze nastąpi.
Dziwne, że aż tylu głównych bohaterów przeżyło! Poza tym, że niektóre sceny przeciągnięte i musiałam rozjaśniać tv chyba ze 3 razy.

Ale i tak mi się podobało! Chociaż w pewnym momencie miałam wrażenie że oglądam World War Z  😁
Duch pojawia się w zapowiedzi 4 odcinka 😉 Czyli nawet on przeżył.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 kwietnia 2019 20:58
Czy Duch zginął to nie jest pewne, ale jako pierwszy pobiegł razem z dothrakami i jak widać było wróciło tylko kilka koni i paru ludzi. Widać go w 11:44.


i czemu Melisandre się zabiła?  😲 i czemu nie ożywiła Berica?

Zabiła się, bo wypełniła  się przepowiednia i nie była już potrzebna, a Berica wskrzeszała, aby on ocalił Arie.
safie, bo Berric już wykonał swoją misję. Teraz ma spokój, on już wcześniej nie chciał wracać.
Z drugiej strony HBO pracuje nad prequellem GOT, który ma się podobno nazywać Night Watch, więc może tam będzie więcej o Innych i dlatego to spłycili. Danka ma teraz mocno uszczuplone siły, ale ma jeszcze smoki. Poza tym część Dothraków na pewno została na Smoczej Skale i zawsze może ściągnąć Drugich Synów. Poza tym na trailerze widać, że dogadała się z lordami północy (czyżby małżeństwo z Jonem?). No i mają Arye, której zostały do zabicia "zielone oczy". Takie ma Cersei, więc może to mała podpowiedź. Na upartego zielone oczy miał też Meryn Trant, ale myślę, że Arya skreśli ostatnie imię z listy. W sumie ciekawie by to wyglądało, gdyby wybrała się do stolicy z Ogarem wyrównać rachunki. Może na weselu Cersei i Eurona? 😁 No i Danka ma też Brana, jak go ładnie poprosi to w zasadzie może mieć relacje na bieżąco z sypialni Cersei 😂
Gniadata   my own true love
29 kwietnia 2019 21:06
. Danka ma teraz mocno uszczuplone siły, ale ma jeszcze smoki. 


Mnie właśnie zastanawia kwestia smoków i tego, czy Euron ma w zanadrzu tak jak w książce ten róg kontrolujący smoki.
Duch żyje, moja siostra wypatrzyła go w trailerze czwartego odcinka. Stoi w tle na jednym ujęciu  🙂
[quote author=ozzy_bb link=topic=101269.msg2864182#msg2864182 date=1556567504] Szkoda, że wątek Nocnego Króla i Białych Wędrowców nie został w ogóle rozwinięty - liczę że to jeszcze nastąpi.

[/quote]

no ta walka wyglądała bardziej jak "noc żywych trupów" niż walka z Nocnym Królem, a Biali Wędrowcy to w ogóle nie dość że nie wiadomo skąd się wzięli to jeszcze nie zauważyli małej dziewczynki 😀 
Nocny Król i Biali Wędrowcy trochę zakozaczyli, bo byli już pewni wygranej. Bran musiał wiedzieć do czego Arya użyje tego sztyletu. Dlatego też podpuścił Theona do ataku na NK. Dzięki temu NK myślał, że Bran został sam i nie spodziewał się ataku. Arya też świetnie to rozegrała trzymając rękę z tyłu i do ostatniego momentu udawała, że traci siły.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 kwietnia 2019 21:42
Biali wędrowcy cały czas siedzieli na koniach na samym, samym końcu. Widać ich było. Jak cała trupiarnia się wsypała do środka to oni za nimi. Chyba, że pytasz o genezę :P
Ja tam jako psychofan jestem zadowolona. Skręcało mnie z emocji i tyle. Miejmy nadzieję że słodko-gorzkie zakończenie to nie będzie, że przegrają z Cersei 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2019 21:57
przecież po to im ta cała armia trupów była żeby oni mogli sobie wbić na sam koniec bez wysiłku. To akurat dość zdroworozsadkowe z ich strony a jak mieli sily roboczej na pęczki to why not? 😀 I uważam że łącząc to, że ta mała dziewczynka ma całkiem niezłego skilla oraz fakt, że weszli totalnie na pewniaka sprawia że to dość realne. W końcu mając tak miazdzaca przewagę łatwo popaść w zbyt dużą pewność siebie 😀
w ogóleto uważam że gdyby NK wygrał to to by było zbyt... banalne. Czekam na bitwę o Żelazny Tron 3🙂

do tego scena Sansy i Tyriona w krypcie, skradanie się po sali w wykonaniu Aryi, Ogar przelamujacy swoj najwiekszy lęk by jej pomóc, śmierć Melisandre i Joraha, zombie-smok - jak na razie we wszystkich odcinkach dostaję to na co liczylam cale dwa lata.

Ciężko bedzie komukolwiek pobic fenomen GoT, niezaleznie od tego jak potoczą się ostatnie odcinki.
Mi tam się podobał, świetne zdjęcia jeśli chodzi o atak Dothraków 😍 Pięknie oddane emocje, jestem usatysfakcjonowana.

U mnie normalnie szło w 4K na tv, super jakość 😉 Żadne rozjaśnianie nie było potrzebne.
mils   ig: milen.ju
29 kwietnia 2019 22:05
Tutaj akurat się totalnie z Tobą smartini zgodzę. Samo zabicie Nocnego Króla owszem, realne i generalnie racja, ze pewność siebie ich zgubiła. Liczyłam tylko na taką mniej brawurową akcję z wyskokiem, a na coś bardziej w stylu Ludzi Bez Twarzy. Takiego... „cichego” i totalnie spokojnego, że z szoku aż by w fotel wcisnęło. 😀 Co do samej bitwy, to moim zdaniem przedobrzyli z tymi efektami. Oglądanie tej mroźnej chmury zmęczyło mi oczy, ciężko mi było dopatrzeć się momentami, co tam się dzieje. Z drugiej strony tak szybko pokazali zmiażdżenie Dothraków, że też ledwo ogarnęłam co się stało, dla mnie to był ułamek sekundy, za krótko. Jeśli chodzi o bitwę wszech czasów, to dla mnie LotR wygrywa. A szkoda, bo każda poprzednia rzeź w GoT bardzo mi się podobała i robiła wrażenie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2019 22:13
mils, o widzisz, a mi się zmiazdzenie dotrakow podobalo. Bo to wlasnie byl ulamek sekundy i... koniec. Ni ma. nawet nie trzeba ich bylo zmiatac z powierzchni, sami sie wbili w masę nieumarlych i na niej się zatrzymali.
Zgodzę się tylko co do bitwy samej w sobie, myślę że spokojnie zmiesciliby odcinek w 60, 65 minutach. Nadal bylyby emocje, bylaby jatka, potezna przewaga armi umarlych ale nie byloby dluzyzn :P dlatego tez sie ciesze ze jednak te odcinki nie sa tak dlugie jak internet liczyl na poczatku :P

i jestem gotowa oddac Aryi ten krzyk. Moze taki byl plan? Zrobic z siebie idiotke by moc go zaskoczyc pod zebro? 😉
ciekawi mnie tylko ci Jon chcial zrobic... przekrzyczec smoka? :P kazac mu isc na miejsce? 😁
Biali wędrowcy cały czas siedzieli na koniach na samym, samym końcu. Widać ich było.


tak o to mi chodziło, że sobie siedzieli to było widać w końcówce 2 odcinka, natomiast nie zwróciłam uwagę czy ich widać w tym odcinku po za końcówką - za ciemno było.

smartini, nie myślałam, żeby była jakakolwiek szansa na to by NK wygrał, i czekałam na to jak go zabiją a nie czy

Czy to znaczy, że Arya jest Azor Ahai? W końcu to ona przegoniła ciemność
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 kwietnia 2019 22:21
Widać ich było na samym końcu jak tylko Danka z Jankiem zaczeli latać na smokach.

Arya jest Azor Ahai 😉 Dlatego właśnie Melisandre się zabiła, bo w końcu znalazła obiecanego księcia z proroctwa 😉
Tak jak dziewczynka jest nikim tak sprawdziło się, że "no one can kill the night king" 😉
A mi się podobał mem, na którym były kruki z przyczepionymi sztyletami ze smoczego szkła i rysunek z tym krukiem wbijającym się w NK, bo przecież niczym trudnym dla Brana jest kontrolowanie ptaków, a który biały wędrowiec by się jakimiś ptakami przejmował 😂 to by był genialny koniec bitwy i mogli zrobić to już dawno 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się