popręg

nefferet, może, czasem, ale w długim popręgu. W krótkim różnice są bez znaczenia.
Większe są zależnie jak która marka mierzy.
Dzięki za rozjaśnienie  :kwiatek:
[quote author=Obiś link=topic=117.msg2859926#msg2859926 date=1554917512]
Moje dylematy popręgowe chyba się nie skończą  😵
Jakie macie doświadczenia z popręgiem sznurkowym bawełnianym? Wiele osób mi go poleca, ja sobie nie potrafię wyobrazić,że to go nie obetrze,ale już sama nie wiem n 🙄
[/quote]

Obiś, idziemy łeb w łeb z problemami i pomysłami  😉

Też miałam pomysł sznurkowego, ale w tym wątku mi odradzono. 
Ja przerobiłam sznurkowy bo ktoś mi zachwalał że na lato idealny, przewiewny itd. Po tygodniu to wywaliłam, jak konia mam spokojnego tak przy dopinaniu tego popręgu (zawsze robię to stopniowo i delikatnie) zaczął się wkurzać i straszyć zębami. Te sznurki przyszczypywały mu skórę, nie tylko przy dopinaniu ale i w trakcie ruchu.
trusia No to piona  😁 Ja zamówiłam jakiś najzwyklejszy neopren, ale taki gruby "tunelowy", przy wcześnieszym siodle miałam taki ujeżdżeniowy i on się najlepiej sprawdzał-co było aż dziwne dla mnie. Zobaczymy. Nie nastawiam się na cud, ale prawdę mówiąc już żadnego wyjścia nie jestem pewna, więc zamówiłam po prostu od opcji najtańszej. Jak się nie sprawdzi to będzie kolejny  😁

Sznurek mnie osobiście nie przekonuje, nawet bawełniany bo pamiętam jak prowadziłam jazdy sto lat temu w pewnej stajni i właśnie od sznurka konie się latem obcierały,po wrzuceniu sznurka w tunel problem znikał...
Też próbowalam neoprenowy. Ktoś poradził Waldhausena. Faktycznie, bardzo miękki był ten neopren, ale u nas raz wystarczyło i już się obtarła. Trzymam kciuki za powodzenie eksperymentu!   
trusia Neopren przyszedł dziś, jutro planuję wsiadać, to zobaczymy-kciuki się przydadzą zdecydowanie  🏇. Choć jego nie zawsze obciera coś za pierwszym razem, w memory jezdziłam kilka razy, niby ok się wydawało aż wytarł go podobnie jak mattes, czyli do skóry właściwie. Z tym tunelowym neoprenem nigdy nie miałam sytuacji,żeby tak go wytarł, w najgorszym wypadku było to takie zmieżwione,miejscami lekko skrócone włosie, ale nigdy nic więcej. Wiem,że to żadnej pewości mi nie daje,że będzie tak i teraz, ale jakaś naiwna nadzieja jest  😁. O dziwo jakościowo jestem bardzo pozytywnie zasoczona, bardzo mięciutki i delikatny w dotyku ten popręg (oczywiście jak dla mnie, bo dla kucykowej skórki to pewnie nie  :hihi🙂i do tego śmiesznie tani  😉
a podpowiedzcie mi... o skórzane popręgi trzeba dbać w jakiś szczególny sposób? tak się złożyło, że przypadkiem się takiego dorobiłam 😉 a nie chciała bym go w krótkim czasie załatwić na amen...
Ja po każdej jeździe przecieram wilgotną szmatką albo wręcz myję, jeśli koń po jeździe mocno spocony, i staram się raz w tygodniu przetrzeć kremem do skór. Po dwóch latach użytkowania popręg nadal jak nowy.
Ja do czyszczenia po każdej jeździe używam nawilżonych chusteczek dla niemowląt i też od czasu do czasu jakiś balsam do skór
any, Staram się po jeździe przetrzeć, niemniej jednak jak jest mocno zapocony, to już na pewno przecieram albo czyszczę. No i smaruję regularnie.

Tu kiedyś była taka dyskusja o profilowanych popręgach (z dokumentacją fotograficzną...). O co tam chodziło...? ^^ Tzn, dobrze kojarzę, że profilowane popręgi lepiej "sytuują" siodło na koniach o wielkich brzuchach...?
Pozostając w tematyce dużych brzuchów  😁
Czy popręg o takim profilu faktycznie się sprawda:
https://allegro.pl/oferta/popreg-skorzany-anatomiczny-z-gumami-120cm-7862946538
Czy dzięki takiemu wygięciu będzie on nieco dalej łokcia,czy wręcz przeciwnie, zepcha nieco siodło do przodu po prostu?

edit.
Czy lepszy dla takiego konia anatomiczy start, już wielokrotnie tutaj jakościowo chawalony?
Obiś, popręgowa towarzyszko niedoli, u nas popręg o takim kształcie tego typu odsuwał się od łokcia i na łokciu nie było obtarć (dwa takie wypróbowałam). Ale co z tego, skoro wtedy obtarła się pod popręgiem.

Anatomicznego starta nie znam, więc się nie wypowiem. Moje to był Kentaur i Schockemohle.
Jest tu ktoś kto posiada popręg ujeżdżeniowy busse laurenza pro nature ? Jak wypada jakościowo? Wart swojej ceny?
trusia Zdecydowałam się na ten Start,pooglądałam zdjęcia z ogłoszeń i zdaje się,że jest on bardziej profilowany niż wygląda po zdjęciach producenta. Skusiłam się,bo znalazłam taniej niż normalnie nowy akurat w potrzebnym rozmiarze i jednak zachęciło mnie,że ogólnie wszyscy skórę oceniają jako miękką. Ja obtarcia pod popręgiem się nie boje,jedynie przy tej nieszczęsnej fałdce za łokciem. No ale zobaczymy,trzymaj kciuki nadal  🏇 I dobrze napisane- popręgowa towarzyszko niedoli  😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 kwietnia 2019 06:30
Dziewczyny, miałam Starta i o wiele bardziej polecam profilowany Kieffer, on się Soft nazywa, jest miękki i ładnie sie układa. Kształt ten sam, ale koń na Starta narzekał mocno (on się zatrzymuje i ogląda na boki, kopie tylną nogą po brzuchu jak mu popręg nie pasuje) a na Kieffera Soft nic nie marudzi, bardzo fajnie się za łokciem układa. Koń ma mało miejsca tam i taką budowę, że popręgi nie profilowane zsuwały się na przód bardzo.
edit link Nie widać tego na fotkach, ale kształt jest identyczny jak Starta.
Czy jest w ogóle jakiś popręg z fartuchem z granatowymi gumami? W kolorze brązowym  😀
oli330, a Daw Mag nie zrobi na zamówienie?
Kavalkade ma brown/navy ale zwykłe popręgi. Ciężko z tymi granatowymi 😉
Puma pewnie zrobi, ale chciałam się zorientować czy może jest coś na rynku nowego  😉
Słuchajcie, o ile dłuższy powinnam kupić popręg w wersji z futrem ?
Przynajmniej o 5cm
A robią jakieś z futrem długości 145??
Edit coś z znalazlam. Ale nie ma chyba Kentucky, a ten najbardziej chciałam 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 kwietnia 2019 15:48
anai Equick na pewno robi 145 z futrem, Mattes, CWD, Kentaur Cassis, Zandona, Kavalkade Soft'n Wool, Equipe Easy i pewnie coś jeszcze by się znalazło.
lusia722, dzięki, equick znalazłam. Zobaczę jeszcze inne 🙂
Dziewczyny,ma któraś z Was może ten neopren:
https://konik.com.pl/neoprenowy-popreg-schockemohle-galopp-czarny?gclid=Cj0KCQjw5J_mBRDVARIsAGqGLZDPNZrWXfNGlQdd41Z429vMAXLCc8QJfT9EJNW3D6aEqKwSI-fXsvkaAhz4EALw_wcB
Chciałabym wiedzieć,jak rozkłada on ciężar,czy w środku ma wszytą jakaś taśmę nośną czy tylko na tym małym paseczku z wierzchu (chyba niemożliwe  🙄 ?)się opiera "konstrukcja".
U nas ten skórzany anatomiczny się nie sprawdził,kupiłam z futerkiem prosty,też się nie sprawdził. Szukam "na gwałt"neoprenu ale jakiegoś właśnie porządnego bo już mam konia wytartego przy samym łokciu,trochę od łokcia i daleko od łokcia. Różne popręgi,problem ten sam,więc widząc jak daleko mu się ta skóra fałduje nie widzę jednak chyba sensu popręgów profilowanych. Zneoprenem jak dotąd było najlepiej,więc chce nim spróbować uratować resztki futra,które kucynek jeszcze ma. Tyle,że zależy mi,aby ten neopren był miękki,stosunkowo wąski i co ważne miał dość sztywna taśmę w środku (w grę wchodzą neopreny tunelowe lub coś jak w linku). Bo jak popręg będzie mocno szeroki a taśma w środku miękka to fałduje mu się ta taśma w środku.
Podpowiedźcie kolejny raz,bo muszę coś na szybko zamówić jako,że dwa z moich popręgów już mają chętnego kupca i po czwartku,jak je wyślę,pozostanie mi tylko ten skórzany do którego nie jestem przekonana totalnie. Więc chciałabym raczej już coś zamówić,bo nie widzę sensu ryzykowania dalszego wytarcia sierści.
Obis- ja mam ten popreg.Jest na stałe zszyty z tą taśma i moim zdaniem ma w środku coś jeszcze.Mam go z 3 lata,użytkuje non stop i nie chce innego.Koń nigdy nawet odrobinę sie nie obtarl.w porównaniu z innymi neoprenami,które miałam w ręku jest najlepiej wykonany.naprawdę polecam!
EDIT-on jest mięciutki w wykonaniu a zarazem sztywny,nie robia się faldki.kilka osób co go mialo w rekach brało namiary z zamiarem kupienia.
Obiś, u mine w każdym prostym robiło się takie jakby wgłębienie na krawędzi, tam gdzie łokieć dotykał popręgu. Ciekwa jestem, dlaczego uważasz, że prosty będzie lepszy? Na chłopski rozum, w prostym jest mniej miejsca na łokieć niż w profilowanym.
trusia Oberek jest króciutki, jak daje mu popręgi profilowane to obciera się po prostu dalej. Na samym łokciu się nie obciera a za nim. Prosty popręg wytrze go tuż za łokciem a profilowany dalej (przy krawędzi popręgu). Zmienia się tylko miejsce wytarcia ale problem nie znika bo skóra fałduje mu się daleko. Być może coś więcej dałby popręg naprawdę mega wyprofilowany jak ten horki,którego w linku jakiś czas temu tu wrzucałam. O ile wtedy brzuch go nie zepcha i tak trochę do przodu. Miałam profilowane różne popręgi żel,memory,skórę,mattesa i w żadnym nie było lepiej niż w prostym tunelowym neoprenie HKMu,pomomo,że ten właśnie wypadał przy samym łokciu. Nie upieram się,że prosty to lepszy,wiem,że to mało logiczne,bo ma go przy samym łokciu ale faktem jest,że od właśnie prostego neoprenu nie był nigdy wytarty do łysej skóry, raczej w najgorszym wypadku miał skrócony i zmierzwiony włos.

andzia1 Dziękuję  :kwiatek: Kupię i zobaczymy, jeśli sprawdzi się tak jak w zeszłe wakacje sprawdzał nam się zwykły HKMowy neopren tunelowy to już będę zachwycona  😉
A brałaś pod uwagę Professional's Choice VenTech? Ten poniżej jest westowy, ale są wszechstronne i ujeżdżeniowe. Mam taki, jest bardzo mięciutki, niestety są tylko proste.

http://www.wwrshop.pl/pl/p/Popreg-Professional-Choice-Ventech-801/1332

trusia Brałam,oczywiście. Natomiast jeśli już, to próbowałabym jedynie tego bez obszycia ale on z kolei ma mniej wystającego neoprenu poza tą sztywną taśmę i nie wiem,czy i tak się nie obetrze od taśmy. W typie takim, jak wstawiłaś w linku obetrze go ta lamówka. Znam te popręgi, porównywałam z kilkoma innymi na żywo i obszycie jestem właściwie pewna,że go obetrze bo on się obciera od lamówki/krawędzi popręgu. Być może w neoprenie właśnie typu tunelu jest najlepiej bo tej krawędzi zwyczajnie nie ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się