siodło ujeżdżeniowe

majek   zwykle sobie żartuję
30 kwietnia 2019 16:01
125 wygodny byl!!
ad Ratomki - mi chodzi konkretnie o model Germida.  Nie słyszałam aby było  można zamówić dowolne siodło... chyba tylko model, które robią...


taggi   łajza się ujeżdża w końcu
30 kwietnia 2019 20:45
ja Ratomkę miałam na testach i o ile zapowiadała się obiecująco o tyle już po pierwszej jeździe wiedziałam, że totalnie nie dla mnie siodło. Jestem osobą niską, z krótką, mocną nogą. Siodło prostowało mi nogę w kolanie i było mega twarde, sztywne i ortopedyczne. Koń też za cholerę nie chciał w nim pracować.

Mam nawet zdjęcia, jak chcesz to gdzieś poszukam.

Ja nie polecam
dla wszelkiej pewności - takie ? https://ogloszenia.re-volta.pl/siodlo-ujezdzeniowe-ratomka/o/83071/

wygląda na mega miękkie...
Jeździłam chwilę w Ratomce Germidzie, z tym że to było bardzo dawno temu. Siodło było dość ciężkie i ortopedyczne, trzymało wszystko, ale nie było twarde. Mi było wygodnie, do czasu aż to nadmierne trzymanie nie zaczęło mi przeszkadzać.
Można zamówić dowolne.
To (link powyżej) jest właśnie siodło robione bodaj na wzór Le Voltaire (wcześniej to ogłoszenie zawierało nazwę wzorcowego siodła).
Germida to siodło solidne ale mocno archaiczne.
tu masz Germidę

To kopia Antaresa.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 maja 2019 20:21
ja siedziałam w kopii Antaresa czyli takie jak w linku podanym przez A+A
Gdzie mogę zamówić przystuły czarne dobrej jakości?
Podpytałabym Bogdana z HB Contact, z tym, że nie wiem jak on teraz stoi z czasem na takie dodatkowe zamówenia.
Przeglądałam za pomocą wyszukiwarki wątek w poszukiwaniu informacji o siodłach Passier (zainteresowała mnie corona II) z ogłoszeń. Znalazłam informacje, że te siodła można dopasowywać na miejscu. Jak jest z dostępnością tych siodeł w PL? Widziałam je w sklepach ale nie znalazłam info o przedstawicielu. Ktoś ma może doświadczenie w kupowaniu tych siodeł nowych? Ewentualnie dopasowywaniu używek? Dziękuję z góry 🙂

Przepraszam, poklikałam więcej i wyszło mi, że p. Ząbczyk i Hidalgo 🙂 ale jak ktoś ma coś bardziej aktualnego, to chętnie poczytam 🙂
Elfab 🙂
Mogłaby mi jakąś dobrą duszą podlinkować wątek o siodłach dla krótkonożnych? Jestem pewna że był taki wątek, a wyszukiwarka milczy. Nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję
Można zamówić dowolne.
To (link powyżej) jest właśnie siodło robione bodaj na wzór Le Voltaire (wcześniej to ogłoszenie zawierało nazwę wzorcowego siodła).
Germida to siodło solidne ale mocno archaiczne.
tu masz Germidę




Ok, rozumiem...

Dzięki za wszystkim, którzy mnie oświecili,  za info :-)
[quote author=_kate link=topic=300.msg2864895#msg2864895 date=1556874596]
Mogłaby mi jakąś dobrą duszą podlinkować wątek o siodłach dla krótkonożnych? Jestem pewna że był taki wątek, a wyszukiwarka milczy. Nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję
[/quote]

Wątku nie pamiętam ale co byś chciała wiedzieć? W niektórych markach można zamówić wersję dla krótkonożnych. Ja taką mam. Znaczy w używkach też powinny się pojawiać. One mają dodatkowe oznaczenia.
Jak w siodłach euroriding można sprawdzić rozmiar łęku? Jest to gdzieś wybite czy trzeba zmierzyć?

Będę zobowiązana  :kwiatek:
Dance girl szukam siodła i chciałam odświeżyć swoją wiedzę
Jestem B.niska, mam szalone 160cm I nawet w prestige lucky dressage nie do końca siedziałam jak trzeba. Ale go uwielbiałam I bardzo żałuję, że sprzedałam. Miałam jeszcze stubbena Juventus ale było dla mnie za twarde, zapierałam się kolanami. Myślę wrócić do jazdy I rozglądam się za siodłem. Chętnie dostępnym na brytyjskim rynku.
Wydaje mi się, że był taki wątek ale po tylu latach mogę się mylić.
_kate, w sumie to ważniejsze, jaką przy tym 160cm masz długość kości udowej. Ale jak ci się dobrze jeździło w Lucky to od kilku lat jest nowa wersja - Lucky dressage idol. Miększe siedzisko ale przede wszystkim klocki na rzepy - to daje możliwość ustawienia sobie klocka pod nogę, więc możliwe, że siedziałoby ci się lepiej. OStatnio w ogłoszeniach przewijało się parę siodeł z krótkimi tybinkami - między innymi HB z tybinką 36cm (Lucky ma 38) ale jak wiadomo długość tybinki to tak na serio jest tylko jedna składowa, dużo ważniejsza jest długość klocka i jego ustawienie. Szukałabym nie tyle z bardzo krótką tybinką (bo pewnie potrzebujesz te 36cm) ale z krótkim klockiem i wąskim twistem. To pozwala swobodnie ustawić nogę i nawet dłuższa tybinka nie przeszkadza aż tak. Ważniejsze,żeby nie zaprzeć źle kolana o klocek niż ten kawałek skóry pod łydką.
_kate, Ty żyyyyyyjesz^^ 🙂😉))
Tak mi jeszcze się kojarzy.... Wintec Isabell? Ponoć dla krótkonożnych.
ushia   It's a kind o'magic
05 maja 2019 10:44
izabelka ma dluuuuuuuga tybinke i raczej szerokin twist
aczkolwiek jest wygodna, ja mam krotka kosc udowa i fajnie mi sie w niej jezdzilo

orangebay -  euroriding ma rozmiar wybity na tybince, oni  oznaczaja jedna cyfra 1-4
No dluuuuuuugą to nie bo kolo 40-41cm, ale szeroki twist owszem.

Byla kiedys taka lista siodel, dla krotkiej nogi, owszem. Ale primo - nie moge znalezc, secundo: pojawilo sie tyle nowych marek/modeli ze mocno niekatualna 🙂

A passier a-tempi albo corona? Krotki klocek ma tez hintermayer anatomic - zwykle, bo czasem robia z dlugim.
Ferdi W - to na bank bedzie krotka tybinka. Sommery niektore, Hulsebosy tez miewaja wersje z krotkim klockiem.


Corony z krótką tybinką to nie uświadczysz w używkach, jak próbowałam kiedyś to siodło zamówić jako nowe to też nie byli skorzy, żeby zrobić tybinkę poniżej 40cm. Średnio mają ok. 43cm, klocek jest dość krótki, ale raczej nie dla kogoś z faktycznie krótkimi nogami. Ma za to wąziutki twist i noga swobodnie fajnie opada w dół, więc może się okazać, że klocek wcale nie będzie przeszkadzał. Z doświadczenia osoby z dość krótkim ( i na dodatek masywnym udem) kolejność najważniejsza jest: wąski twist, potem krótki klocek (albo jeśli nie jest krótki to taki, "za którym noga się swobodnie mieści" i kolano nie wchodzi na klocek" i na końcu długość tybinki. Niestety te dwie ostatnie cechy  są najczęściej mocno ze sobą skorelowane 🙁
_kate, jeśli chcesz aby siodło było dostępne brytyjskim rynku to dobrym pomysłem będzie zapytanie się na tym forum: https://forums.horseandhound.co.uk/
Brytyjki często nie są wysokie i na ichniejszym rynku jest spory wybór siodeł z różnym rodzajem tybinek.
Od siebie mogę Ci polecić markę Voltaire Design. Siodło jest projektowane na potrzeby klienta i jego konia. Serwis jest ekspresowy. Jakość dla mnie przednia.
Też nie jestem wzrostu koszykarki i mój rozmiar tybinki u Voltaire to 2.

edit. literówka
epk kość udową mam krótką, wszystko mam krótkie  😎 😎 😎 i tendencje do zapierania się kolanami. Myślałam właśnie o lucky dressage idol, bo bardzo mi pasował. Co to jest ten twist?
Sankaritarina heheh, macierzyństwo mnie wciągnęło i pochłonęło. Dopiero zaczynam nos wychylać...

feith patrzyłam na Hulsebosy, ale ciężko dostępne. Sprowadzać siodło ze Stanów na testy nie bardzo, a strach że nie podpasuje. Już lepiej z Polski, bo kurierów multum zawsze łatwiej odesłać.

czeggra1 dzięki za link. Nowego raczej nie będę kupowała, chyba że lucky dressage. Nie planuję kupować konia, będę na razie dzierżawiła i chciałam sobie używkę kupić. Jakbym konia kupiła, to pewnie i siodło nówkę ale plan jest nie kupować. Jesteś jednak wyzsza niż ja, może niewiele ale nogi masz dłuższe zdecydowanie.
ushia   It's a kind o'magic
05 maja 2019 13:06
twist to to zwezenie siedziska na ktorym de facto siedzisz
jak jest waski to noga moze opadac swobodniej w dol, szeroki odsuwa udo w bok i wymaga wiekszej rotacji stawu biodrowego

jak w uk jestes to bardzo fajne siodla ma barnsby
Ja pamiętam listę siodeł dla długo i krótkonogich 😉 ale fakt, trochę  już przestarzała
Uff... skończyłam czytać. Trochę to zajęło bo założyli nam szpiega w pracy  🙄.
Zgodnie z obietnicą wstawiam zestawienie siodeł dla krótko/długonogów w oparciu o opinie z tego wątku.
W przypadku siodeł z możliwością dopasowania tybinki(jak prestige), każdy 'świadomy' sobie dobierze, a przy podawaniu siodła sugerowałam się długością w standardzie.

Jeśli coś pominęłam/pokręciłam proszę krzyczeć, będę poprawiać 🙂

Dla długiego uda:
[list]
Passier GG
Euroriding Diamant
Euroriding Titan
Euroriding Jade
Euroriding Saphir
Euroriding Luxor
Stubben Tristan
Prestige Leonardo
Prestige Top Dressage
Prestige Wenus
Prestige Modena
Prestige Doge
Ratomka (wszystkie)
Otto Schummacher (wszystkie)
Amerigo
Ken Taur Medea (II) 
Kieffer Lustiano
Kieffer Lech
Kieffer Wien
Kieffer Action
Kieffer Ulla Salzgeber
Jaguara Xkc
Daw-Mag Sylwester
County Competitor (ogólnie County)
Maestoso
Albion (wszystkie)
Sommera Diplomat
[/list]
 

Dla krótkiego uda:
[list]
Prestige Lucky Dressage
Prestige Elastic Dressage (apallosa)
Euroriding Optimum
Euroriding Opal
Euroriding Achat
Stubben Juventus
Stubben Scandica
Stubben Laurus
Jorge Canaves Petit Grana
Passier Young Champ
Passier Optimum
Passier A-Tempi
Wintec  Pro Dressage Contourbloc
Wintec 500 Dressage 
Ken Taur Young Dressage
Equipe Emporio
Tekna Pony Dressage
[/list]
 
 
 
 
Miałam problem z Wintec Isabell gdyż zdania były bardzo podzielone. Ktoś pisał że dla siedziska 16,5 długość tybinek to 41-42 cm (co dla mnie osobiście, jako posiadacza krótkich kulasów, jest zdecydowanie za dużo)
ushia   It's a kind o'magic
05 maja 2019 13:20
hmmm
mam Maestoso z tybinka 37cm
w county competitor jezdzilam i bylo czadowe i krotkie - dwa rozne egzemplarze

to sa w ogole fajne siodla i w uk powinny byc bardziej dostepne niz u nas

albiony mega wygodne ale tu faktycznie moze byc dlugawo 😉

do krotkonoznych dodalabym santa cruse, aczkolwiek wszystkie jakie mierzylam (trzy rozne modele) nadawaly sie tylko na konie waskie w lopatkach, juz na moim srednio rozbudowanym stawaly pod gore
_kate, rozumiem. 
Informacyjnie: Voltaire ma na sprzedaż też swoje używki. Ja ktoś zmienia konia i siodła nie da się dopasować do nowego zwierzaka, to proponują uszycie nowego siodła, a stare biorą w częściowym rozliczeniu. Stąd potem mają używki na stanie.
Ja mam u nich rozmiar tybinki 2, a z krótszych jest jeszcze 1 i 0. Rozpiętość wśród tych krótkich tybinek jest więc spora 🙂.
Fakt, Albiony są raczej długawe, ale mojej drobnej trenerce siedzi się wygodnie w moim - 17 cali. Mają wąski twist, a SLK ma taką budowę klocka, że nie przeszkadza. Tybinka jest też mimo wszystko krótsza niż w wintecu isabell. W UK powinnien być spory wybór, bo to rodzima marka.
Wygląda na to, że jestem podobnej kurduplowatej (sorry :hihi🙂 postury i powiem Ci, że w Albionach (służbowych) daję radę. Potwierdzam- przewygodne. Ale jakbyś miała możliwość to całym sercem polecam Passier A Tempi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się