Pensjonaty we Wrocławiu

🚫 Zpytam się jeszcze tutaj, w naszym wątku regionalnym bo w wątku o transporcie nikt, nic.
Dzień dobry, czy korzystał ktoś z was z tego kursu na konwojenta zwierząt? Jakie wrażenia, czy warto tam iść? Ewentualnie gdzie indziej we Wrocławiu mogę zrobić taki kurs?  Pamiętam, że OZHK kiedyś robiło te kursy, ale nie znalazłam nic aktualnego na ich stronie. Z góry dziękuje za pomoc  :kwiatek:
https://star.edu.pl/licencja-na-przewoz-zwierzat

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2019 09:36
Szukam pensjonatu/prywatnej stajni, która przyjmie pod swoją opiekę emeryta, kobyłę z RAO. Nie potrzebuję stajni z halą, ujeżdżalnia itp.

Wymagania:
- latem koń 24h na dworze
- zimą jak najdłużej na dworze, na noc do boksu
- w boksie trociny
- koniecznie moczone siano, w razie potrzeby podawanie leków
- cena nie gra roli / dolny śląsk, opolskie
JARA https://www.facebook.com/Stajnia-GROM-343304555709992/, świetne warunki dla takich koni, super opieka, jedzenia w opór, duże pastwiska. Nie wiem czy mają teraz miejsca, ale na pewno warto się skontaktować. Woj. Opolskie - Gierałcice pod Wołczynem.
Reyline, z tego co widziałam to ten ośrodek jest na sprzedaż
Perlica,
Tak, zgadza się, jest wystawiony na sprzedaż. Jednak póki jesteśmy na miejscu, to działamy normalnie, bo wszystko wskazuje na to, że nie ma tłumów chętnych kupców ;-)
Więc rozwijamy się, inwestujemy, prowadzimy stajnie, szkolenia itp. Jak gdyby nigdy nic. Mamy też stado własnych koni, więc na pewno żadne ewentualne działania nie będą błyskawiczne. No i nawet jeśli się gdzieś przeniesiemy, to dalej będziemy robić to samo :-)

Reyline,
Dziękuję za miłe słowa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 stycznia 2019 14:17
Grom brzmi super, do tego jest blisko obecnego domu klaczy, dla której szukam stajni.
Szukam kogoś kto by wziął konia i zajmował się nim rzetelnie, tzn w związku z tym, że właścicielka mieszka poza granicami kraju to nie będzie leciał w kulki tylko uczciwie konia karmił, informował, że pogarsza się i trzeba weta, że trzeba kowala, że koń chudnie i trzeba dokupić żarcia itd.


ibmoz, macie u siebie miejsce ?
JARA ze swojej strony mogę powiedzieć, że opieka jest na prawdę na wysokim poziomie. Sama miałam u ibmoz dwa swoje emeryty, w tym jeden właśnie z RAO. Miałam do stajni 40 km, więc nie mogłam być codziennie, a zdarzył się okres, kiedy nie było mnie w stajni na prawdę długo. Konie miały super opiekę nie zależnie od tego czy bywałam w stajni  czy też nie. Kontakt ze strony opiekunów zawsze był, kilka zdań o tym co tam konie robią, czasem jakieś zdjęcie, jeśli coś się działo zawsze była informacja najszybciej jak to tylko możliwe. Mogę polecić z całego serca, był to na prawdę najlepszy pensjonat w jakim staliśmy.  🏇
JARA,
Generalnie tak, ale wysyłam Ci przez PW mój nr telefonu. Zadzwoń do mnie (po 17.30), proszę, to pogadamy.
Witajcie. Poszukuję konia do współdzierżawy. Przeglądam revoltowe ogłoszenia, olx , grupy na facebooku ale ofert jest mało, a jeżeli są, to >40km od Wrocławia. Gdzie pytać o dzierżawę ? Może jakieś stajnie/pensjonaty mają takie oferty, a nie ogłaszają się w internecie?
Czy ma ktoś numer do Marty Matyjas? Utopiłam telefon i nie mam 🙁 Kto jeszcze wozi konie z naszej okolicy? Mogę prosić o namiary? :kwiatek:
Wojtek Łamasz  🙂
kitty, masz jakiś namiar? :kwiatek:
tel. 663 776 068
Moje konie już jeżdżą tylko z Wojtkiem  😀 mega profi i baaaardzo polecam  😉
mam pytanie, kogo polecacie do wykonania zabiegu akupunktury w okolicach Wrocławia?  :kwiatek:
Poszukiwana stajnia z chowem wolnowybiegowym, ewentualnie konie uczciwie od rana do wieczora na dworze, fajne pastwiska i dobra opieka. Przydałby się jakiś plac do jazdy, o hali nawet nie śmiem marzyć, złotych klamek nie potrzebuje :p najchętniej w kierunku Trzebnicy ewentualnie Oleśnicy tak do 50km od Wrocławia. Czy cos takiego istnieje? 😀
pati11
http://ogloszenia.re-volta.pl/chow-wolnowybiegowy-przy-stajni-sportowej-hala-pastwiska/o/179964/?fbclid=IwAR39iy1F4d2-C441LS6-PFLbD1WVObOVBSitwRnS4VAKLhmJ_drOPauU65o


Kogo polecacie w okolicy Wrocławia do pracy z młodym  2 letnim koniem? Wymaga pracy nad zaufaniem do człowieka, a jednocześnie chciałabym żeby została przygotowana do wystaw/czempionatów, chodzenie w ręku, zdejmowanie i zakładanie ogłowia itd. Osoba z doświadczeniem dysponująca czasem.
amazonka dzięki bardzo za link ale niestety Chrząstawa z kilku powodów odpada 🙂
Poszukiwana stajnia z chowem wolnowybiegowym, ewentualnie konie uczciwie od rana do wieczora na dworze, fajne pastwiska i dobra opieka. Przydałby się jakiś plac do jazdy, o hali nawet nie śmiem marzyć, złotych klamek nie potrzebuje :p najchętniej w kierunku Trzebnicy ewentualnie Oleśnicy tak do 50km od Wrocławia. Czy cos takiego istnieje? 😀

A 60km od Wrocka może być? Tylko wylotówka od strony Oporowa. Edit. Rancho Piskorzów. Jestem mega zadowolona opieką, obiektem jak i cenowo.
ode mnie to wychodzi już 70km i ponad godzina drogi :/ w pierwszej kolejności wolałabym jednak coś bliżej bo chciałabym tak chociaż 4 razy w tygodniu być u konia ale jak nic nie wymyślę to na pewno będę rozważać też te dalsze
Istotne jest z której strony Wrocka się mieszka, ja mam godzinkę jadąc 8ką.
Wietrzna Stajnia też ma przyzwoite warunki.
I może popatrz na Mrozów bo mają 9ha łąk i konie 24 na dworze, tylko nie wiem jak cenowo.
Ok, dzieki 🙂 w Wietrznej już byłam oglądać, do mrozowa podjadę zobaczyć bo jakoś nie pomyślałam o tej stajni, nie wiedziałam że tyle ziemi mają a mam blisko 🙂
Proszę o opinie na temat stajni Vidavia (Chrzastowa Wielka) oraz SK Dębno koło Rawicza. Może być priv. Dziękuję
O co chodzi z Hordą i Warzyną?  👀
O co chodzi z Hordą i Warzyną?   👀



Właściciel Hordy z Księgienic od września przejmuje w dzierżawę Warzynę.
Ja stoję z klaczą ze źrebakiem w Hordzie już dwa lata.
Stajnia Warzyna przenosi swoją działalność 1km dalej, do miejscowości Głoska, właściciele i wszyscy pensjonariusze się przeprowadzają po prostu w nowe miejsce, coś na zasadzie jak OSK Michalscy zmienili siedzibę na lepszą i nowszą - my tak samo  💘
Natomiast miejsce po naszej stajni będzie rozszerzeniem Stajni Horda, bo właściciel tej stajni przejmuje ten teren w dzierżawę.
mybay, skoro to takie proste, czemu na fb widać jakieś niesnaski i przepychanki słowne?
Może przez niefortunne sformułowanie ogłoszenia- jakby nowi dzierżawcy wprost i bez ogródek próbowali przejąć stajnię razem z klientami. Takie mało to fajne.
katija, dokładnie tak, jak mówi Bombal  😉
Nasza nowa stajnia, już na własnym, nie dzierzawionym terenie budowała się już od jakiegoś czasu, także przeprowadzkę mieliśmy w planach tak czy siak, natomiast generalnie właściciel Stajni Horda od kiedy pamiętam, miał kompleks Warzyny (nie wchodząc już w szczegóły) i to wydzierżawienie terenu po nas, jest pp złości, z myślą, że w ten sposób nam "pokaże"  🤣
Hendi   Kara księżniczka
05 lipca 2019 14:46
Słuchajcie, w której podwrocławskiej stajni są pastwiska dobrze grodzone, lub dobrze grodzone kwaterki.
Spróbuję odświeżyć wątek.
Szukam pensjonatu na południowy wschód od Wrocławia, im bliżej tym lepiej.
Najchętniej z boksami angielskimi, z dużymi padokami, jak najdłuższym padokowaniem, w ideale siano non stop, taki all inclusive, żeby nie martwić się zbytnio o konia, jak się nie ma czasu na pojechanie do stajni przez parę dni.
Może ktoś coś polecić?
Katalog stajni chyba nie jest aktualizowany...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się