Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Co smarujecie tym olejem? "Delikatne rejony" tylko?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 kwietnia 2019 11:47
U nas utrapieniem były meszki, komarów nie było. Zobaczę jak będzie w nowym miejscu, może będzie trzeba się przestawić.
Smaruję podwozie - puzdro, cycki, linie środkową na brzuchu, pachwiny przód klatki piersiowej i głowę. Czasem dodaje olejek z cytronelli: olej gotuje na niskiej temperaturze jak jest płynny wyłączam i dodaję 10 kropli.
Wypróbuję wobec tego. Bo mój w sezonie ma puzdro posiekane przez meszki.

"Z zapachem" - tzn. że są w sprzedaży z dodatkiem jakiegoś zapachu oraz takie "gole", czyli tylko kokosem pachnące?

A powiedzcie mi, jaka jest różnica między koniem a krową w sensie stosowania środków przeciwowadzich? Bo Spotinor jest dla krów i owiec, stosowalam na konie, ale teraz mnie to zastanowiło.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 kwietnia 2019 15:47
Naturalnie pachnący kokosem jest olej nierafinowany. Bezzapachowy rafinowany jest tańszy.

Nie wiem czy jest różnica: wiele środków ma zastosowanie do koni i do bydła. Trzeba by popatrzeć po substancjach czynnych.


Swoją drogą...ludzie wpierniczają ten olej kokosowy bezzapachowy przekonani, że to samo dobro dla ich organizmów.
Co oznacza słowo rafinowany i co się pod tym pojęciem kryje wie niewielu.
I tak.... zamienił stryjek siekierę na kijek.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 kwietnia 2019 16:26
Jeść by,m nie jadła, ale zewnętrznie stosowany rafinowany daje radę - po sezonie owadowym ręce mam jak nowe lol
Odkryłam w Rossmanie plastry odstraszające komary i meszki. Zastanawiam się, czy by nie dalo ich się zastosować na konia?  Wygolić sierść i tam nakleić?  Ma sens czy kiepski pomysł? Naturalnie kilka by trzeba nakleić.

W Rossmanie są karty do usuwania kleszczy. Jeszcze nie wypróbowałam, bo dopiero kupiłam, ale działają tak samo, jak to, co do tej pory używam, czyli takie coś, co wygląda jak maly łom. Karta ma szczelinę, w którą wsuwa się kleszcza. I ma nawet małą lupkę! Ma też mniejszą szczeline, do usuwania żądła pszczoły, ale nie wiem, jak jest tego przydatność, bo nigdy nie usuwalam żądła pszczoły.

Kosztuje całe 9.99!    🙂

Swoją drogą...ludzie wpierniczają ten olej kokosowy bezzapachowy przekonani, że to samo dobro dla ich organizmów.
Co oznacza słowo rafinowany i co się pod tym pojęciem kryje wie niewielu.
I tak.... zamienił stryjek siekierę na kijek.

Z drugiej str. nie ma w sobie glifosatu, którego nasze polskie rzepakowe mają po korek.
Jak badano mocz ( badania dzieci) na stężenie glifosatu to byliśmy w ś wiatowej czołówce.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
01 maja 2019 21:43
Pora powoli zaczynać sezon muchowy...  👿
Musze kupić maski dla małych kucyków, jedna ewentualnie pony ale z tych mniejszych. Kupiłam w zeszłym roku maske Caball ale nie leży zbyt dobrze na kucynce, siatki jest za mało i materiał zachodzi na oczy. Oni z tego co się orientuję szyją tylko czarne te maski a najmniej bym takie chciała. Macie pomysł gdzie szukać jakiś fajnie leżących, jasnych (najbardziej bym chciała zebre ale może być każda poza czarną i granatową) i malutkich masek? 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 maja 2019 07:15
Robaczek Mzebra,
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
02 maja 2019 07:20
Widziałam ją ale  ona tak dziwnie odstaje na zdjęciu, mam wrażenie że jest bardzo szeroka dołem a ma być na bardzo drobniutkie głowy 😉
Ma ktoś może taką?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 maja 2019 07:36
Bucas ma maaaałą rozmiarówkę i dobrą jakość
https://www.gnl.pl/maska-na-muchy-bucas-buzz-off-zebra.html
https://www.sprzetjezdziecki.com/bucas-maska-buzz-off-p-1275.html

Bardzo fajna jest maska z pałąkiem HORSEWARE RAMBO VAMOOSE. Robią rozmiar shetty musiałabyś poszukać w internecie
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
02 maja 2019 09:02
Super, bardzo dziękuje 🙂
Tam są rozmiary s, xs, xxs... Wiesz może który będzie odpowiedni dla małogłowego małego szetlanda i dla kuca z drobną główką dla którego kantar pony jest troche za duży?

A ta maska z Horseware jest super, miałam dla Monetki. Dla kucków chce coś tańszego, kucynka z uporem maniaka ściąga maske i się na niej tarza  🤔wirek: więc pewnie dłużej jak sezon nie wytrzyma.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 maja 2019 09:56
Nie mam pojęcia. https://www.bucas.ie/product/buzz-off-fly-mask <- jakieś wytyczne są, może w necie będą opinie.
Robaczek M. Maski Bucas mają rozmiarowke adekwatną do rozmiaru derek: maska XXXS rekomendowana jest dla konia noszacego derke 100cm, XXS dla 105cm, XS dla 115cm, S dla 125cm, M dla 135cm, L dla 145cm i XL dla 155cm.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 maja 2019 22:22
Czym się różni Farman Endure od Tri-tec?
Endure jest mocniejszy w działaniu. Tri-Tec jest ciut słabszy i skład ma trochę inne proporcje z tego co pamiętam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 maja 2019 10:40
A ten Tri-tec też morduje, czy tylko odstrasza owady?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
03 maja 2019 12:57
McBetka dziekuje  :kwiatek:
Wychodzi na to że mogę zaryzykować i kupić XXXS dla większego kuca, bo dla malutkiej raczej żadna nie będzie pasować (ona ma dereczke 75cm z tym że innej firmy)
Zamówie jedną i najwyżej odeśle.

A czy ma ktoś maski Caball inne niż czarne? Bo jeśli dobrze rozumiem to nadal można wybierać tylko kolor lamówki, a siatka jest czarna. Jakoś mnie razi czarna czapa na głowie w upały, już nie wspomnę że na białym koniu wygląda to lekko głupio 🙂
ushia   It's a kind o'magic
03 maja 2019 13:38
tri tec i enduro  maja te sama substacjeb czynna - permetryne (tak, morduje owady 😉 ), tylko tritec jest na bazie wodnej, a enduro nie
wiec enduro sie ciut lepiej sprawdza jak sie koniszcze spoci, zato tritec jest bezpieczniejszy dla wrazliwcow
mialam obydwa, obydwa polecam


robaczek, zdolnosc czarnego do  akumulacji ciepla jest naprawde przeceniana, zwlaszcza ze maska malo przylega bezposrednio
a widzialam biale maski i po dwoch ubraniach wygladaly jak kupa 😉
Pod kątem kleszczy co będzie lepsze: czarna absorbina,endure czy tri-tec?
ushia   It's a kind o'magic
08 maja 2019 13:09
wsio ryba, wszystkie na permetrynie sa

tylko na kleszcze to najlepiej by bylo bardziej wcierac niz psikac
albo spot-on
A czy ktoś sporządzał samodzielnie taki preparat na bazie permetryny? Można podobno kupić taki proszek (permetrynę) i zrobić z niego roztwór z wodą.
ushia A gdyby kupić samą permetrynę,rozcieńczyć ją i tym wysmarować konia? Da to radę,czy nie ma szans?

edit.
larabarson Kurcze, przepraszam. Jestem dziś tak zakręcona,że nie zauważyłam,że wcześniej zapytałaś dokładnie o to samo,co napisałam  😁

W absorbinie jest 0,5%  permetryny. Może to naprawdę ma sens. Zrobienie preparatu o takim stężeniu kosztowałoby kilka zł.
Obiś dokładnie, sprawdziłam to. Do tego roztworu można jeszcze dodać olejek np. citronella i byłby fajny preparat za kilka złotych.
larabarson Też pomyślałam,że można by właśnie jeszcze olejek dodać. Zamówiłam ten proszek. Plan jest taki,żeby to rozrobić w proporcjach absorbiny i sprawdzić. Najpierw oczywiście w jednym miejscu,żeby upewnić się co do ewentualnych reakcji alergicznych. Zobaczymy, czy da to radę. Mój brat twierdzi,że to jest składnik totalnie kluczowy i nie ma raczej szans,żeby pod kątem wbijania się tych dziadów nie dało rady. No ale okaże się  😉
Też zamawiam w takim razie. Będziemy testować, choć kleszczy u nas tfu, tfu odpukać póki co nie ma. Ale owady latające zaczną się lada chwila pojawiać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 maja 2019 06:27
Dajcie potem dziewczyny cynk, czy to zadziałało i gdzie zakupy robiłyście :kwiatek: Chętnie bym skorzystała z takiej okazji, bo sporo używam tego, kleszczy i owadów u mnie od ch i ciut ciut :/
Patrzę na derki Bucasa i mam problem. Czy jest jakaś realna różnica (prócz ceny) między modelem Buzz Off Full Neck a modelem Freedom Fly Sheet Full Neck ?
Klami, 
Buzz Off: zapięcie T klamra + magnes, klapa jako ochrona brzucha, zaszewki na łopatkach dzięki którym koń ma więcej swobody podczas ruchu, pasy na tylne nogi
Freedom Fly Sheet to ekonomiczna wersja Bucasa, zapięcie tylko T klamra, pasy pod brzuchem bez klapy, nie ma zaszewek charakterystycznych dla wyższych modeli derek Bucasa, brak pasów na tylne nogi, są oczka aby je dokupić i przyczepić.

Obie mają specjalne łaty na łopatkach wykonane z bardzo delikatnego materiału dzięki którym koń się nie obciera.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się