Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Właściwie wszystkie tego typu ogłoszenia sprowadzają się do tego, że ktoś chce kupić coś, czego nie może sam znaleźć. Na ogół nie może znaleźć, bo tego nie ma - oczekiwania są zbyt wygórowane albo cena nierynkowa.
Znacie kogoś, kto znalazł konia w taki właśnie sposób?
Mając konia na sprzedaż nawet bym nie zajrzała w takie ogłoszenie szczerze mówiąc.
Lilid, dokładnie tak jak piszesz.
Espana, no i dzięki temu stadniny państwowe padają jedna po drugiej. No nie da się za 6 tys wyhodować, a potem jeszcze utrzymać konia przez 3 lata za 6 tys. No chyba, że to odpad hodowlany, ale wtedy nie będzie ani zdrowy, ani poprawny, ani do skoków.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
25 kwietnia 2019 17:35
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
25 kwietnia 2019 20:30
gajara18 ten źrebak stracił matkę, dziś widziałam jak właścicielka szukała mu matki zastępczej. Może chce sprzedać gdyby taka klacz się znalazła lub gdyby ktoś chciał się podjąć karmienia butelką bo być może ona nie ma czasu...
elita17 tak
Dobrze widzę, że na PP?
LP, na łukach bardziej, niż na prostych. Wygląda trochę jak ścięgnowa sprawa.
Znam tą Panią. Okoliczna "handlarka" kupuje jakieś dziwne konie, podrabia i puszcza dalej. Czasem  ma coś na prawdę w porządku, ale czasem nie.
Rozglądam się bardzo powoli za nastepcą mojej top fury i choć nie zakładam zakupu z ogłoszeń to jednak patrzę.
No i widzę kobyłę, foto jak foto. A potem odpalam filmik: http://ogloszenia.re-volta.pl/safari-zk/o/135543/?

😵
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 kwietnia 2019 15:21
amnestria,
ale że co?
No widać, że to surowizna. Ja lubie takie realne filmiki,
przdstawiające "stan aktualny". Widocznie na dzień dzisiejszy
nic więcej nie można wymagać i przynajmniej wiesz, czy jest sens jechać i oglądać.
Na zdjęciu nie widać tej szyi. 😉
I jeździec też nie pomaga. Jaki jest sens jechać konia w ten sposób (ręką)?
Koń w odpowiedzi robi żyrafę.
Maluda
Sek w tym ze ten koleś tam niewiele robi, tylko sobie pasazeruje. I lepsze to, niż trzymanie za pysk. Na dokładke ta klacz jest długa, bez równowagi. Sama bym jej tak pozwoliła iść na początku, byle by szła do przodu.  Ja nie widzę tam nic złego, wręcz przeciwnie. Widzę jaki jest koń i na jakim etapie. A ta szyja nie musi być widoczna na zdjęciach i prawdopodobnie ten koń będzie fajny na kontakcie, a jak się rozbuduje i zrównoważy to w ogole tego mięśnia szyji nie będzie.
Dobra ilustracja do tego, ile Naprawdę jest roboty z przeciętnymi końmi (tzw. nie-mutantami).
Tyle, że klacz widocznie z później dojrzewających.
Prawdziwa okazja, żeby zdobyć za darmo doświadczenie w pracy z koniem. https://m.olx.pl/oferta/za-darmo-osoba-chetna-ktora-chcialaby-popracowac-przy-mlodym-koniku-CID103-IDzI5cL.html#position=1&page=1
Prawdziwa okazja, żeby zdobyć za darmo doświadczenie w pracy z koniem. https://m.olx.pl/oferta/za-darmo-osoba-chetna-ktora-chcialaby-popracowac-przy-mlodym-koniku-CID103-IDzI5cL.html#position=1&page=1


Świetna oferta dla początkujących - jak zepsujesz konia to przynajmniej nie swojego 😀
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
03 maja 2019 17:38
Biorę, biorę! Taka okazja za darmo  😅
Opis wygląda jakby dziecko go pisało.
zawsze uśmiech na mojej twarzy wywołuja takie ogłoszenia, i nie chodzi mi tutaj o cene, jak na opis umiejętnosci klaczy to załączony filmik bardzo słaby, tak samo jak ktoś wystawia konia na skoki 130 cm i zdjecia z przeszkódki 60 cm
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-klacz-ujezdzeniowa/o/167835/
Mnie bawi kontrast "przygotowana do C w ujeżdżeniu" i "dodania w kłusie" 🤣 Dodania to można na koniu L klasowym robić, w C przydałyby się kłus wyciągnięty i zebrany, tak samo galop wyciągnięty, czy pośredni przynajmniej (a "dodań" w galopie już nie ma jako zalety 😉)
I 14 kapci za konia gotowego na C klasę? Pobożne życzenie 🤣
Czy ludzie serio nie widzą w jakim stanie jest koń, na którego pakują tyłek? 🙁

Klub Jeździecki Leśny Konik
Dla laika źle nie wygląda, do tego zapewne trzeba dodać tłumaczenia "ten koń tak ma" i już, wyjaśnione.
Też się nasłuchałam, że szkapa wychudzona, bo albo xx w rodowodzie, albo że "małopolaki tak mają", raz było też, że "taką ma budowę" 🤣 No budowę szkieletu to miał.
desire   Druhu nieoceniony...
06 maja 2019 16:08
blucha, a czego spodziewałaś się za taką cene? 🙂 mega okazji, co C chodzi? 🤣
a zrozumiałas o czym pisałam ? jak kon jest w opisie na 130 cm na zdjęciu pokazany na popierdułce i wystawiony za 70 tys to też nie halo.
desire   Druhu nieoceniony...
06 maja 2019 18:02
blucha, zrozumiałam, niby nie chodzi ci o cene, ale nie ma co cudów oczekiwać własnie przez cene. a opis? jak to opis, musi zachęcić. 🤣 koń kosztuje tyle, za ile sie sprzeda w sumie🙂
Ogłoszenie z fb 🤣
"WSTĘPNIE razem z Kasia Kalębka szukamy konia do pełnej dzierżawy.TRÓJMIASTO z ewentualną  możliwością przeniesienia  do Gdańsk i okolice. Koń musi mieć swój sprzęt
Ponieważ KONIA CHCEMY WYDZIERŻAWIĆ  TYLKO NA OKRES TYCH WAKACJI.Nie mamy dużych  wymagań co do konia. Ważne by był w miarę ułożony. Liczy się dla nas jak najniższa cena. Chcielibyśmy też aby kon miał możliwość minimum  2h jazdy dziennie"
kittajka   yellow power
06 maja 2019 20:11
larabarson, sporo osób, a także szkółek wypożycza konie na okres wakacji. Jak ktoś chce sobie w wakacje potuptać po lesie, albo rekreacyjnie pojeździć na placu, lub na oprowadzanki dla dzieci, to czemu nie. Ogłoszenie wcale nie jest zadziwiające, czy nietypowe. Jedyne do czego można się przyczepić, to jak chęć uzyskania jak najniższej ceny za dzierżawę.
Osobiscie nie oddałabym konia za jak najniższą cenę na minimum 2h jazdy dziennie dwóm nastolatkom. Dla mnie jest to właśnie nietypowe i śmieszne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się