Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

majek   zwykle sobie żartuję
27 marca 2019 08:21
Moj maz marzy o takim stojacym mikserze i nowej maszynce do mielenia miesa, bo spalilismy nasza.

Czy ktos ma i moze cos powiedziec o np takim cudzie jak to robot czy lepiej zainwestowac w fajny mikser i maszynke oddzielnie?

Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
27 marca 2019 11:39
majek - ja mam kenwooda. Nie dokładnie tego, ale też z dużą ilością funkcji. Ja go uwielbiam. Chodzi bardzo często. Głównie używam miksera i maszynki do mielenia mięsa właśnie. Jakościowo super.
majek   zwykle sobie żartuję
27 marca 2019 12:26
Dzieki. Nawet ladne te kenwoody. Tzn nie straszylby na blacie
majek, moja mama ma takiego, tyle że białego (na 90% jestem pewna :P) - klik i jest BARDZO z niego zadowolona, wszystko w nim robi 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
29 marca 2019 09:57
o, dziekuje macbeth, sliczny.
Troche ma malo mocy, zobacze, czy sa mocniejsze
Moj maz marzy o takim stojacym mikserze i nowej maszynce do mielenia miesa, bo spalilismy nasza.

Czy ktos ma i moze cos powiedziec o np takim cudzie jak to robot czy lepiej zainwestowac w fajny mikser i maszynke oddzielnie?



Mam od przeszło dwóch lat i jest to mój najukochańszy sprzęt.
Żadne ciasto mu niestraszne..ani na pizzę, ani na makaron, ani chlebowe.
Ciągnie, miele, miętosi. Znakomita jakość mieszadeł (dożywotnia gwarancja). Duża micha też super chociaż zamierzam dokupić jeszcze jedną.
W kwietniu dokupuję jeszcze przystawkę ROTO, bo miałam przy starym Moulinexie taką.
Piekę bezy, pizze. Piekę sama chleb. Nie wyobrażam sobie kuchennego życia bez Kenwooda.
Moc silnika pozwala nie przejmować się, że nie da rady pociągnąć najgęstszego nawet ciasta.
A kupiłam, bo starą maszynkę do mięsa Moulinex zaczął szlag trafiać po ponad 30 latach użytkowania. W Baltonie za dolce ją kupowałam. Mikser też okazywał znaki zmęczenia życiem no i padło na Kenwood Titanum XL.
Polecam jak cholera  😍

majek   zwykle sobie żartuję
29 marca 2019 20:15
Dzięki za info, szemrana, może w takim razie poczekam jeszcze z miesiąc, odłożę kasę na kenwooda. Jeszcze pomacam w sklepie.
Ja mam robot Kenwooda od niedawna, ale też bardzo polecam - tak jak pisze szemrana, zrobi wszystko i to jeszcze jak  😍 Pizza, makaron, biszkopt i inne ciasta... Wszystko robi ekspresowo i bardzo dokładnie - używam go jeszcze do szatkowania, blendowania i wyciskania soku. Przed nim jeszcze próba zmielenia mięsa dla psów, ale jestem dobrej myśli. 🙂 Jedyny minus to cena, zwłaszcza jeśli chce się zainwestować w różne przystawki - np. taka do makaronu kosztowała ok. 300-400zł z jedną, podstawową tarczą. Jeśli chce się zrobić inny rodzaj makaronu, to trzeba dokupić inną tarczę, która kosztuje 100zł... I tak można by wymieniać i wymieniać, ale to kwestia tego co komu potrzebne.  😉
Ja do makaronu nie mam i raczej kupować nie zamierzam.
Na nas dwoje pokrojenie makaronu nożem to nie jest problem.
Nie wiemjak Wy ale..... ja nienawidzę wyrabiania ciasta na cokolwiek rękami.
Mnie to okleja, oblepia. Organicznie tego nie znoszę.
Poprzedni mikser nie dawał rady wyrobić twardych ciast.
Odkąd mam Kenwooda sporo nowych lub rzadko wcześniej robionych potraw pojawiło się na stole.
Choćby chleby, które piekę od 2 lat. Wsypuję składniki i za 15 minut wyłączam urządzenie. Wkładam ciasto do form i to cała robota.  Pieczywo ostatnio kupowałam z pół roku temu. Tak się przyzwyczaiłam do własnego pieczywa, że to kupne mi nie smakuje.
A na Kenwooda namawiam ze względu na mocny silnik i znakomitą jakość użytych materiałów. Jak biorę mieszadło w łapę to mam wrażenie, że połamać je mogłyby tylko kamienie  😀iabeł:
Mega łatwy montaż poszczególnych przystawek, łatwość mycia...to też spore zalety.
Nie żałuję. Czasem jak coś kupię to z czasem widzę jakieś minusy. W przypadku tego robota nadal widzę tylko zalety.
Hej, nie wyrabiam już z kurzowiskiem w mieszkaniu, psią sierścią, trocinami które wypadają z butów za każdym razem jak wracam z pracy... chciałabym kupić takiego jezdzacego robota, macie jakieś doświadczenie? ZKtory sprawdzi się przy siersciuchu (krótkowłosy ale jest tych wlosow dużo i robia się zakurzone kłaki w rogach pomieszczeń a nie chce mi się codziennie sprzatac) dodam że podłoga drewniana. Poza tym bez większych życzeń.Jakies porady dla beznadziejnej pani domu?  👀
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 maja 2019 22:02
Ja mam irobota i kocham, ale trzeba puszczać często, bo mega syfowi może nie dać rady. Na bieżąco jest genialny.
Jakiś konkretny model?  :kwiatek: On tylko odkurza czy też czyści  podłogę?
Pytam bo nigdy nie widziałam na żywo :P
Ktoś tu kiedyś polecał xiaomi mia jako zamiennik irobota. Sama nie mam, ale jest na mojej liście must have na ten rok 😀
#garnki

Dziewczyny help!
Jakie garnki kupić? Patrzebuję małego zestawu garnków - jeden duży, drugi mniejszy, najlepiej szeroki i niski i ew. małego rondelka i/lub patelnię.  Do codziennego gotowania dla dwóch osob i okazyjnego dla większej ilośći. Chciałabym przeznaczyć do 250zł. Kompletnie nie wiem co warto wybrać. Najbardziej podobają mi sie granitowe ze względu na wygląd, ale jak z użytkowaniem? Gdyby nic nie przywierało byłoby super. Może któraś z Was ma zestaw godny polecenia? Ozłocę! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
kajpo, tylko Xiaomi! Jak wejdziesz na oficjalną polską stronę to zobaczysz, chyba modele sa dwa, jeden bez mycia na mokro, drugi z. Moi rodzice mają ten z myciem i rzadko go używają.
Nasz Xiaomek chodzi co drugi dzień i go wielbię 😉
Irobot droższy od Xiaomiana o prawie 2000 z tymi samymi opcjami, więc moim zdaniem nke warto przepłacać.
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 maja 2019 10:02
kajpo, nie wiem jaki to model, sprząta, nie myje, ma gumowe rolki zamiast szczotek.
Xiaomi chrześniaka po roku umarł.
kajpo, ja mam od 1,5 roku roombę 966. Jeżeli są zwierzaki w domu, to tylko model z gumowymi rolkami. Jeździ codziennie lub co 2 dzień i kocham ją na życie 😉 Do roomby nas przekonało to, że praktycznie każda część oprócz elektroniki jest w tych odkurzaczach wymienna i te roboty w większości działają długie lata. Do tego serwis iRobota jest rewelacyjny - moja Roomba miała problem ze zbiornikiem na brud i nie chciała się uruchomić (jest jeszcze na gwarancji). Wystarczył jeden telefon na infolinię, podanie danych z faktury i następnego dnia miałam w domu nowy pojemnik.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 maja 2019 11:43
Ja też mam Roombę i polecam! Przy 4 kotach, stajni, piachu wszędzie i tym, że w ciągu dnia kursując między domem a stajnią nie zdejmuję butów jest niezastąpiona 😀 Co do wymiennych części, to polecam kupować oryginalne. Oryginalne wytrzymują jakiś rok u nas, podróby z aliekspress jakiś miesiąc  🙄 Przy oryginalnych wałkach nic się nie działo kiedy wkręcaly się w nie np. Moje sznurówki od porzuconych gdzieś butów 😡 a podróbki po 2 takich akcjach zwyczajnie popękały. Do tego ta wirująca szczoteczka podrobka się ciągle odkręcała. Kupiliśmy znów oryginalne i jest spokój. Oszczędność na tych podrobkach była pozorna 😉
Zaprogramowaną mamy na co drugi dzień, poza weekendami i daje radę ogarnąć ładnie. Już gdzieś pisałam, że konkuruje o miano najlepszego sprzętu domowego ze zmywarką 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 maja 2019 11:44
O własnie, te gumowe rolki ważne przy kocie i córkach 😉.
No zmywarki nie pobije, ale kocham. Mój to on, Piesek 😉.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 maja 2019 12:04
Nasza to "Ea rumba" jak z tej piosenki o Żulu z taxi  😁
Nie mogę się doczekać na nowego mieszkańca  😜
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 maja 2019 12:23
Pokochasz jak własne 😁
My mamy tego tańszego xiaomi i rewelacyjny, właśnie ze względu na kłaczarnię i piach z psa, codziennie go puszczam i jest czysto, zbiera bardzo dobrze. U mnie Czołg wygrywa ze zmywarką, a jakby jednak mopował dodatkowo, to byłby niezastąpionym i najlepszym sprzętem domowym ever :P
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 maja 2019 12:44
I ja wpadam z bardzo poważnym dylematem ( :hihi🙂 czyli... JAKI MOP WYBRAĆ?

Okrągły:



czy też może prostokątny:



🤔

Do sprzątania niewielka powierzchnia, do gruntownego mycia mam parowy, ale chciałabym coś do takiego codziennego przetarcia podłóg. Skłaniam się ku okrągłemu, ale czy słuszni?  👀
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 maja 2019 12:55
Oba fajne. U mnie wygrał prostokątny, ale tylko przez wyżymanie.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 maja 2019 12:59
Właśnie chcę coś, co będzie się dobrze wyżymać - sprawnie i szybko 😉 Jakoś nie do końca potrafię sobie zwizualizować jak odciska się ten prostokątny  👀
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 maja 2019 13:31
Ja mam bez pedała, odciska się super, nie zauważyłam, że ten inny system..  faktycznie zagwozdka.
Według mnie działa to dokładnie tak samo, jak ten okrągły/trójkątny :P

A ja polecam okrągły, używałam tego z Viledy w domu rodziców. W swoim mieszkaniu mam prostokątny i przeklinam go...bardzo nie pasuje mi ten kształt, mam wrażenie, że nie domywam dobrze wszystkiego i jakoś za lekko go dociskam, nie pasuje mi do końca. Ten okrągły jest bardziej zbliżony do tego tradycyjnego mopa i rzeczywiści czuję, że myję  😅 Ale wiadomo, każdy mopuje inaczej  🏇
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 maja 2019 14:01
A te odkurzacze jeżdżące to same tak po całym domu zasuwają? W sensie czy jak mam 110 m2 domu to sobie będzie jeździć po całym, z pokoju do pokoju czy jakoś trzeba go przenosić? Mnie mąż namawiał Roombę a ja się uparłam na tradycyjny odkurzacz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się