Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

smartini   fb & insta: dokłaczone
08 maja 2019 22:30
Zorilla, zamowiłam kiedyś (jakoś w grudniu?) w Hevre krupnik i to była najgorsza decyzja tamtego miesiąca jak nie dwóch. A na pewno najgorsza kulinarna decyzja roku 🙁
O a czemu?
Ja byłam hmmm w czerwcu i bardzo mi smakowało. Kanapka z szarpana wieprzowina i coś tam coś tam 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 maja 2019 13:19
Zorilla, no obok krupniku to nawet nie stało. Beżowa breja (ala krem?), kwaśno-mdła (jakby zblendować krupnik to nadal by tak nie smakował), do tego z odrobiną rozgotowanego pęczaku na środku. Naprawdę, dawno nikt mi nie podał nic tak niejadalnego. Jadłam też ich frytki, bardzo przeciętne, jakieś takie sflaczałe jakby odgrzane w mikrofali. Zero chrupkości :<
Tam to mogę co najwyżej grzane wino polecić, było smaczne 😉

Graba.,  Jeśli planujecie też się czegoś napić to mogę na priv podać Ci gdzie się udać, by się dostać do secret clubu 😀 świetna zabawa z szukaniem samego wejścia (raczej nie dla obcokrajowców ale oprawa końcówki i tak robi robotę), klimacik w środku i baaardzo ciekawe drinki (ja piłam marchewkowo-śmietankowy, imbirowy aromatyzowany kwiatami, smakowałam też taki z ogórkiem i gorczycą czy grejfrutem i rozmarynem). Na 'bifor' na Kazimierzu idealnie 😀
smartini, ja tez moge pw? Bede po raz pierwszy od ponad roku, nie wiem czy poznam moje miasto 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 maja 2019 17:30
honey, jasne, zaraz wyślę 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 czerwca 2019 10:14
Hej, odkopuję - mam nietypowe pytanie
Czy kojarzy ktoś fajne boisko z trawiastą nawierzchnią, najlepiej w dość bliskiej okolicy Krakowa gdzie można by się było dogadać z zarządcą i wpadać tam czasem na treningi... dogfrisbee? Boiska piłkarskie są najbezpieczniejszym miejscem na trening ale teraz co kolejne boisko się ogradza i nie ma szansy potrenować. Trenujemy z trenerką, szanujemy przestrzeń w której się pojawiamy i zostawiamy ją w takim stanie jakim zastaliśmy. No tylko nie ma jak i gdzie  🙁
Może ktoś z Was/Waszych znajomych np. gra w nogę na jakimś boisku i kojarzy miejscówki?
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 czerwca 2019 10:28
Smartini a przy zalewie ten międzyszkolny ośrodek? Mają boisko trawiaste.
U mnie w okolicy jest boisko Jadwigi w Parku Krowoderskim i Clepardii też obok. Na Twoim miejscu poszukałabym poprzez kluby piłkarskie tych niższych lig właśnie jak te moje dwa. Może się uda dogadać.

EDIT.  Na Twoim miejscu wpisałabym w google mapach "stadion" i tak szukała i po kolei się odzywała  :kwiatek:
Jeśli nie przeszkadza ci odległość to w Wielkich Drogach (30 km od KRK) na pewno można boisko wynająć.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 czerwca 2019 12:46
Kaarina, trochu za daleko, szczególnie że ja w Hucie mieszkam i już i tak dojeżdżam do pracy na Dębniki/Ruczaj obwodnicą, chyba by mnie szlag trafił jakbym miała wracać po psa i jechać znowu 😁

Kastorkowa, tak pewnie będę robić, liczyłam, że ktoś może coś konkretnego zna 😉 ciężko jest namówić do treningów dla psów bo wszyscy zakładają, że będą zostawiać dwójki i kopać dziury :ion_rolleyes:. Kiedyś w Bibicach trenowałyśmy i było ok ale jak ogrodzili teren to stwierdzili, że już im nie pasujemy. Ogarnę te, które podałaś. Choć obawiam się, że szkoła może nie chcieć kombinować z wpuszczaniem nas w weekendy bo to ogrodzone z tego co kojarzę.
Ciężkie życie :P
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 czerwca 2019 14:25
No większość takich miejsc jednak jest pogrodzona.  Na Toniach jest stare boisko Tonianki, ale jako, że nieużywane od wieków to i zarośnięte i podmokłe więc odpada.
Jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl to dogadanie się z Hitt Dogiem i boiskiem Juvenii bo tam psy jednak mile widziane.

O nietrawiaste chyba jednak łatwiej. Powodzenia w szukaniu.  :kwiatek:
Przy balickiej, a dokładniej zakliki z mydlnik jest trawiaste nieogrodzone - nie wiem kto tym zarządza niestety
https://goo.gl/maps/r729MABgzFp22S3v8 
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 lipca 2019 10:57
To boisko Mydlniczanki, aczkolwiek z tego co wiem klub już nie istnieje i chyba został sobie samotny.
Okoliczne dzieciaki tam zawsze grają w piłkę.
Godny polecenia zegarmistrz? Mam do naprawy zegarek, dośc mocno pokiereszowany (zerwana i rozerwana bransoletka etc. Czy ktoś mółby polecić kogoś naprawde dobrego? Nie musi być tanio, musi być dobrze
żaczkowa   gone with the wind
14 sierpnia 2019 10:08
ChemiK, jeżeli nadal aktualne, to ja chodzę do takiego malutkiego zakładu na Starowiślnej (przy przystanku Św. Wawrzyńca). Z wymianą baterii zawsze, raz z pogruchotanym zapięciem - pani podłubała, wzięła 7 zł, a z rozlatującego się paska wyczarowała zegarek trzymający się w kupie już 2 lata 😀
Halo krakuski!

Szukam miejsca na ognisko w Krakowie albo w okolicach  🏇 zależy mi na miejscu z drewnem!
Ewentualnie szukam też fajnej knajpki, gdzie mogę zarezerwować stolik dla ok 15 osób 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2019 19:00
kolebka, co do knajpki, to zależy na jakie jedzonko i klimat liczysz 😉
smartini klimat spokojny, jedzenie hmm jakieś uniwersalne żeby każdy sobie coś wybrał 😀 może coś włoskiego ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2019 19:55
kolebka, Boscaiola ma dobrą pizzę i zmieści 15 osób na pewno, uniwersalnie/europejsko będzie też w Międzymiastowej. W Soprano dawno nie byłam ale ravioli zawsze było dobre. Resto Pestka z Avokado też ma mix w menu i powinni podołać 15 osobom (ale by trzeba zadzwonić, przy rezerwacji na +20 już proponowali okrojone menu dla grupy, nie wiem jak przy 15). Cargo jest super ale tam głównie mięsa (steki, żeberka)
Bischa   TAFC Polska :)
08 listopada 2019 23:27
Jakiś fajny pub, długo otwarty (do 1), niedaleko rynku? Znam Jazzrock nas Slawkowskiej, Antycafe również na Sławkowskiej, obok wejscia do salonu tatuazu skąd mozna się dostać do Jazzrocka, a także Non iron pub.  W JR za głośna muzyka z mniej lubianego gatunku muzycznego. Antycafe-ogolnie średnio jakoś... Non iron mały, bez klimatu.

Szukam po prostu czegoś innego, żeby sprawdzic i znalezc coś dla siebie.
Halo Kraków 🙂
Mam pytanie odnośnie jarmarku świątecznego, tego na Głównym Rynku. Warto się tam przespacerować? Jest szansa na jakieś ciekawe rękodzieło? Szykują mi się wolne dwie godzinki w sobotni poranek i zastanawiam się, czy nie przejść się w tamte strony.
Z góry dziękuję 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 listopada 2019 18:17
Lena, nie wiem jak na rynku bo raczej nie bywam ale w tą sobotę odbywa się Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgorzu, na wydarzeniu są przedstawieni wystawcy więc możesz sprawdzić, czy coś Cię interesuje 😉
Za to w niedzielę jest O, Choinka w Forum (targi rzeczowe i jedzeniowe)
No właśnie ja będę dopiero w kolejny weekend "mikołajkowy", a czasu będę miała w zasadzie tyle, co w sobotę do około 12😲0. Festiwal akurat niedaleko rynku, stąd pomysł, żeby się tam przespacerować 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2019 21:40
A to sorki, jakos tak zalozylam, ze jak sobota bez konkretow to znaczy, ze najblizsza, to nie pomogę 🙁
Kobitki!

Potrzebuję ginekologa na fundusz- Prądnik, Krowodrza, Bronowice, te okolice. Bez znaczenia kobieta/mężczyzna. Zależy mi na sprawności obsługi 😉 wystarczy mnie przeglądnąć raz na rok, a fajnie jakby nie trzeba było po każdą receptę latać na wizytę. Tak miałam do tej pory- kończyły mi się tabletki- dzwoniłam do położnej i miałam receptą do odebrania, ale niestety mój lekarz zaginął gdzieś na amen.  😵 A rodzinny to mi nie da- bo powiedział, że chce zaświadczenie od ginekologa (którego nie ma i dlatego tam przychodzę)  🤣
Ja ostatnio byłam na ul. Grenadierów, ale prywatnie, Estromed, bardzo miła pani i ładny, nowy gabinet.
https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-lenart/ginekolog/krakow
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 stycznia 2020 12:51
Hej 🙂

Okolice Zakrzówka lub Kopca Krakusa, czy mamy tu kogoś mieszkającego w tych rejonach? 🙂 chciałabym zadać kilka pytań na priv  :kwiatek:
Jak jest z parkowaniem pod Tauron Areną?
Rozważam wybranie się na Cavaliadę w sobotę i po 300km nie chciałabym jeszcze z godzinę jeździć po różnych zakamarkach szukać miejsca parkingowego. Plis o jakieś podpowiedzi, nigdy tam nie byłam.  :kwiatek:
Generalnie ciężko. Lepiej zostawić samochód dalej i jechać komunikacją miejską.
Pytanie z cyklu bardziej końskich, ale niekoniecznie - wie ktoś, gdzie można wygrawerować napis na tabliczce od siodła? Zakupiłam z ładną złotą plakietką i tak głupio w sumie, że pusta 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
11 czerwca 2020 10:34
Odkopuje 🙂
Dobry dermatolog w Krakowie, polecicie kogoś? Prywatnie, bo wziyta potrzebna na już.
To co mi powychodziło na twarzy od maseczki, która mam po 12 godzin w pracy to jakaś masakra.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się