Oficerki

Czy ktoś z Was wie jak wypada rozmiarówka butów Veredus? Albo może mi zmierzyć wkładkę ( chciałabym wiedzieć czy rozmiarówka się trzyma standardowej czy zaniżona / . zawyżona). Nie wiem czy brać 37 czy 38 a nie mam gdzie przymierzyć na miejscu.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 maja 2019 13:08
Wiem, że to już było ale może ktoś jest akurat
na bieżąco z wymianą suwaków w oficerach...
Gdzie w Wawie to uczynić?
Pamiętam, że było coś o szewcu na Dąbrowskiego...
Ja mam namiar na jakiegoś podobno bardzo dobrego, Pani w Pasi Koniku mi dała. Wieczorem poszukam nr.
[quote author=ms_konik link=topic=211.msg2866125#msg2866125 date=1557403683]
Wiem, że to już było ale może ktoś jest akurat
na bieżąco z wymianą suwaków w oficerach...
Gdzie w Wawie to uczynić?
Pamiętam, że było coś o szewcu na Dąbrowskiego...
[/quote]
Bardzo polecam szewca na Tarczyńskiej 11. Wymieniałam suwaki, naprawiałam mega zniszczone oficerki. Za każdym razem super robota.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 maja 2019 13:34
Ja mam namiar na jakiegoś podobno bardzo dobrego, Pani w Pasi Koniku mi dała. Wieczorem poszukam nr.

Będę megazobowiązana 🙂

reinko,
Dzięki wielkie!
ms_konik... 516-270-729 Ostrobramska 120.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 maja 2019 11:15
ola8719...., Dzięki wielkie!
Może komuś pomoże, więc piszę. Przymierzałam Veredusy Guarelli. Buty trzymają rozmiarówkę jeśli chodzi o stopę - noszę 37 i taki rozmiar na mnie pasował. Natomiast spodziewałam się, że będą to dobre buty dla osoby z szerszą łydką która chudnie - tyje. Niestety okazało się, że są to buty dla osób o bardzo szczupłej nodze. Bardziej odpowiadać będą osobom, które mają problem z za luźnymi oficerkami np w okolicach kostki. Dla mnie właśnie nad kostką okazały się za wąskie 🙁. Koleżanka, która udostępniła mi buty do przymiarki ma bardzo szczupłą nogę i oficerki "z tabeli" innych marek były na nią zawsze za szerokie na dole. W Veredusach ma możliwośc dokładnego dopasowania. Dla mnie niestety się nie nadają.

Cały mój misterny plan padł 😉 Miałam prawie rok przerwy od jazdy z powodów zdrowotnych, w tym czasie przytyłam i chciałam kupić sobie nowe oficerki na motywację, które posowały by teraz i jak schudne (mam nadzieję!). Ja generalnie jestem osobą której waga się zmienia na + i - także pokładałam wielkie nadzieje w Veredusach. Muszę poszukać innych butów z klasyczną gumką z tyłu w takim razie. Aktualnie mam Cavallo Jump i są dosyć przyjazde jeśli chodzi o zmianę rozmiarów łydki, ale chciałam coś bardziej fancy.
Moon   #kulistyzajebisty
15 maja 2019 07:51
Aga_Leming, gumę z tyłu, przy zamku miał chyba jakiś model Mountain Horse'ów o ile mnie pamięć nie myli.
Ego 7 ma - już dawno temu wpadły mi w oko ale nie ma gdzie ich zobaczyć w PL. Niby to jest made by Tucci, ale nadal - nie macałam, ciężko powiedzieć jak się sprawdzą i troche się boję wydać kasę. Możliwe, że skończę znowu z cavallo.
Aga_Leming, - a bardziej fancy cavallo? Mają ładne modele. Cześć DeNiro ma też gumy 🙂
Aga_Leming, a jakieś ze sznurowaniem?
Dzięki dziewczyny! Będę szukała czegoś co mnie za serce złapie. Szukam czegoś na prawdę ładnego bo chce się poczuć lepiej i zmotywować do wracania do formy 😉
Aga_Leming, - zerknij na cavallo primus pro lub pro lux. Wiązane, wysoki łuczek, moje marzenie 😉 W brązie są przekozackie 😀
Piekne są  😍 Wiązane mi się bardzo podobają, ale jak o tym myśłę, to chyba to nie dla mnie 🙁 🙁 . Jestem bardzo niska a teraz jeszcze zostałam kluseczką - takie oficerki to pięknie wyglądają na dłuuugiej, szczupłej nodze. Dla niskich z szerszą łydką chyba bardziej takie proste designy pasują.  Szukam wszytskich opcji z gumą i będę decydowała 🙂 De niro mnie kuszą i te Ego 7 bo ich cena jest bardzo przyjazna. Może jeszcze Ariaty.
Aga_Leming sznurowanie optycznie wydłuża i wyszczupla nogę. Ja mam karmelowe wiązane z Celeris i naprawdę je uwielbiam.
Aga_Leming, ja mam teraz oficerki sznurowane i nie poszerzyły mi jakoś specjalnie łydki a najchudszej to nie mam 😉.
draskaeb super wyglądają  😍 Ale Ty to masz chyba jednak nogę z tych dłuższych tak czy siak. Chyba, że faktycznie taki efekt dają. Ja mam 159 cm wzrostu. I mam teraz kawał łydy - 38 cm (choć nigdy jakichś szupłych łydek nie miałam nawet jak byłam szczuplejsza - taka uroda).

Może głupie pytanie, ale gdzie chowacie te zawiązane supełki od sznurówek? Bo bez supełków mi się bardzo podoba ale jak te supełki wiszą to jakoś mało elegancko. Do środka? Nie przeszkadza to? Czy wogóle nie macie supełków? 
No ja mam 172cm i łydkę 34cm ale szczerze widziałam osoby naprawdę wielkie w tych wiązanych oficerkach i naprawdę wydłuża nogę.
Ja sznurówki wkładam do środka na język, niektórzy je ucinają.
draskaeb, gdzie je zamówić? Też takie chcę.  😍
[quote author=Aga_Leming link=topic=211.msg2867837#msg2867837 date=1558083312]
draskaeb super wyglądają  😍 Ale Ty to masz chyba jednak nogę z tych dłuższych tak czy siak. Chyba, że faktycznie taki efekt dają. Ja mam 159 cm wzrostu. I mam teraz kawał łydy - 38 cm (choć nigdy jakichś szupłych łydek nie miałam nawet jak byłam szczuplejsza - taka uroda).
[/quote]

Aga_LemingJa mam łydkę 38-38,5cm przy wzroście  w porywach 168 i wszyscy mi mówią, że mam szczupłe łydki...

To ja nie wiem 👀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2019 10:38
draskaeb Piękne te buty!

Ja się od jakiegoś czasu powoli przymierzam do kupna oficerek. Zrobiłam sobie skarbonkę w pralni i wszystkie pieniądze znalezione w kieszeniach ubrań przed praniem tam londują, takie bezbolesne oszczędzanie 😉 I mam do was pytanie, które firmy czy modele możecie polecić, a które nie kosztują majątku? Chciałabym coś porządnego już, ale be przesady nie potrzebuję super-fancy-glamur do jazdy po lesie 😁
[quote author=Aga_Leming link=topic=211.msg2867837#msg2867837 date=1558083312]
draskaeb super wyglądają  😍 Ale Ty to masz chyba jednak nogę z tych dłuższych tak czy siak. Chyba, że faktycznie taki efekt dają. Ja mam 159 cm wzrostu. I mam teraz kawał łydy - 38 cm (choć nigdy jakichś szupłych łydek nie miałam nawet jak byłam szczuplejsza - taka uroda).


Aga_LemingJa mam łydkę 38-38,5cm przy wzroście  w porywach 168 i wszyscy mi mówią, że mam szczupłe łydki...

To ja nie wiem 👀
[/quote]

10 cm w górę jednak robi różnicę dla wizualnego wyglądu 😉 Ja nie uważam siebie za jakiegoś mega mastodonta 😉 Niemniej jednak jak patrzę na rozmiarówki z tabelek to przy mojej wyskości łydek szerokość zawsze jest jako L ( a czasem nawet nie ma mnie w tabeli jak się okazało u Veredusa :P) także producenci butów jeździeckich uważają że moja łydka do mojego wzrostu jest bardzo szeroka :P
No ja mam 172cm i łydkę 34cm ale szczerze widziałam osoby naprawdę wielkie w tych wiązanych oficerkach i naprawdę wydłuża nogę.
[quote author=Dziewierz link=topic=211.msg2867851#msg2867851 date=1558085492]
Aga_LemingJa mam łydkę 38-38,5cm przy wzroście  w porywach 168 i wszyscy mi mówią, że mam szczupłe łydki...
[/quote]
[quote author=Aga_Leming link=topic=211.msg2867837#msg2867837 date=1558083312]
Chyba, że faktycznie taki efekt dają. Ja mam 159 cm wzrostu. I mam teraz kawał łydy - 38 cm (choć nigdy jakichś szupłych łydek nie miałam nawet jak byłam szczuplejsza - taka uroda).
[/quote]
Głupie pytanie w cholerę, ale co tam, oficerek szukałam dla siebie 2 razy w życiu i się poddałam. I chyba właśnie znalazłam powód...
Rozumiem, że to jest obwód Waszych łydek, a nie oficerki (nie bijcie!). Bo to by tłumaczyło, czemu udało mi się znaleźć tylko jedne pasujące na mnie oficerki z moimi 31 centymetrami w łydce. :P Chyba zostają mi czapsy.
draskaeb, - jak oceniasz jakość i gdzie kupowałaś? 😀
Sivrite, - nie szukaj tabelkowych, a szytych na miarę 😉 Ja przy szerokości 34 już mam problem z tabelkami, bo potrzebuje 47 na długość i stopy 36. Moje obecne to kompromis, ciut krótkie i ze stopą 38 🙄
Sivrite Tak, to obwód mojej łydki (a według większości producentów oficerek: ŁYDY)

A te szalone 31cm to przy jakim rozmiarze stopy i wzroście?
Z taką łydką polecam ci sznurowane oficerki z przodu, ja mam łydkę 35, teraz kupiłam sznurowane oficerki 32-34 i mam trochę szerzej w jednym miejscu zawiązane (no i nie mam nawleczonej ostatnich kołeczek bo sznurówki nie starczyło 🙂😉 Tylko nie wiem jak może być z kupnem za szerokiego buta, powinno być ok, zawsze możesz odesłać
Ja kupowałam moje buty bezpośrednio u przedstawiciela w UK, to jest godzinne spotkanie z pogadanką, wybieraniem koloru, faktury skóry, zapięcia, dodatki (a kolorów jest całe mnóstwo, naprawdę nawet kolory takie jak złoto, żółte czy moro). Oni dokonują chyba 12 pomiarów każdej nogi, bo jedne łydka zawsze jest większa.
Ja praktycznie nie jestem w stanie kupić butów z półki przy łydce 34cm i wysokości 48 i bardzo wąskiej kostce nie znalazłam jeszcze idealnych.
Dobre jest to, że przy tych sznurowaniach jest naprawdę duża regulacja obwodu łydki praktycznie od kostki aż do samej góry.
rybka   Różowe okulary..
17 maja 2019 11:58
Wymiana suwaków
Polecam bardzo serdecznie Pana Szewca z Bemowa (Na tyłach Hali Wola), nie dość, że bardzo solidny to do tego mega skrupulatny i tani.
draskaeb, - to mamy prawie identyczne wymiary i ten sam problem z wąską kostką 😉 Jestem już tak zdesperowana, że wycieczka za granicę wchodzi w grę. Jak Ci się je użytkuje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się