Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 maja 2019 09:24
Madźź, gratulacje! Witamy Szymka!  😍

rtk, sienka, gratki!!! Ale się znów ruch zrobił 🙂😉
Dziękuje dziewczyny  :kwiatek:
Stanę się teraz stałym bywalcem tego tematu, bo wszystko jest takie nooooowe :-)

Póki co czuje mega osłabienie, bardzo szybko się mecze i łapie zadyszkę, a to dopiero 8 tydzień. Jaka aktywność fizyczna mnie postawi na nogi?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 maja 2019 09:46
rtk, w drugim trymestrze powinna wrócić Ci energia 😉 Ja na tym etapie odkurzalam 35m2 w trzech ratach, Zaduszki są normalne.
rtk, niestety może być tak że żadna. Ja przed ciążą regularnie biegałam. Startowałam na trasach połmaratonów górskich. A jak zaszłam w ciążę to na pierwsze piętro ledwie wchodziłam. Zanim jeszcze dowiedziałam się, że jestem w ciąży to szłam wg planu treningowego i jak wcześniej realizowałam go w tzw. 200% to nagle nie byłam w stanie luźnej dyszki przebiec. Miałam już szereg dziwnych badań robić, ale naszczęscie zaczęłam od testu ciążowego 😁
Są różne programy ćwiczeniowe dla kobiet w ciąży. Wszystko zależy od Twojego samopoczucia. Ja np. Miałam pozwolenie od swojej gin na bieganie, ćwiczenia itp. Ale co z tego skoro po chwili swińskiego truchtu tętno miałam 200 i ciemność przed oczami.
Dopiero w 2 trymestrze zaczęłam ćwiczyć. I w sumie do końca 7 mca dość konkretnie cwiczylam. Obecnie tylko spacero-marsze, bo biodra i kręgosłup odmawiają posłuszeństwa 🤔
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 maja 2019 09:49
A, dziewczyny, jakieś opinie na temat pieluch Pampers Pure albo Bambiboo? Natknelam się na to w Rossmannie, a już wypadłam z obiegu i nie znam.
Ja w pierwszym trymestrze posypałam się całkiem zdrowotnie, nie wspominając o permanentnej zadyszce, którą miałam wchodząc na 4 piętro.
Teraz w II trymestrze jest niebo a ziemia. Mogę góry przenosić, ale ze względu na wcześniejsze akcje nie ćwiczę, jedynie chodzę na długie spacery z psem, choć już czuję krzyże 🙁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 maja 2019 12:20
Kaarina  widzę jedziemy na tym samy wózku 😉 damy rady 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
10 maja 2019 12:49
rtk, ja pierwszy trymestr przeleżałam/przespałam no zwyczajnie starałam się przetrwać jak się da i zapomnieć. Od 14 tygodnia czuje się świetnie odpukać tfu tfu. Aktualnie 30 tydzień i łapie mnie czasami zgaga i łupie w krzyżu ale generalnie narzekać nie mogę czego i Tobie życzę!

Tymek ma ospę, wiec jesteśmy uziemieni w domu  😲

Madźź witamy młodego obywatela na świecie  🏇
Sienka  😅 😅
Madźź, super, gratuluję 🙂

I dla nowych ciężarówek również gratulacje 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 maja 2019 13:50
sienka gratulacje!!!

Rety ale ruch się tu zrobił  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 maja 2019 13:51
ash, jak Tymek znosi, bardzo go zsypało?
ash   Sukces jest koloru blond....
10 maja 2019 13:53
maleństwo, wyjątkowo dobrze. Nie gorączkuje, ma świetny humor i apetyt. Ma ok 30 krostek i mówi ze trochę swędzi. Mam nadzieje ze na tym się skończy i będzie już miał ospę z głowy 🙂 lepiej teraz niż z noworodkiem w domu
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 maja 2019 14:07
No jasne, że lepiej! Fajnie, że tak znosi. Znajomych syn też miał ostatnio, też mega lajtowo, ale tam akurat się zbiegło z narodzinami brata i miał wakacje u dziadków. Kurde, zazdroszczę ludziom, co mają dziadków pod ręką.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
10 maja 2019 14:34
Madźź gratuluję. Napisz proszę jak dochodzisz do siebie po cesarce i jeśli nie jest to zbyt intymne to czy karmisz ( o Y o ). Może być priv, ja teraz chłonę takie opowieści.
sienka, no w końcu się przyznałaś 😀 Gratki oficjalne raz jeszcze 🙂

maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 maja 2019 20:12
Sienka bardzo słabo udawała, że nic nie jest na rzeczy 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
10 maja 2019 20:21
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2866528#msg2866528 date=1557515530]
Sienka bardzo słabo udawała, że nic nie jest na rzeczy 😀
[/quote]

To prawda 😉 sama kilka razy pytalam bo wypowiedzi jasno wskazywały na drugą duże
I w ogóle, dziewczyny - rtk, sienka, gratulacje! No i ash, ty się chyba też niedawno przyznałaś? Czy mi się wątek zlewa w jedno już? 😡 Hihi, ale czuć to podejrzane zainteresowanie wątkiem, więc się zdradziłyście 😉

Madźź, ogromne gratulacje!!

Moje dziecko weszło w tryb "mama" - mój widok jest wytchnieniem, ale też powodem nagłej histerii. No i powoli też dziecko się robi stadne - najlepiej, żeby wszyscy byli na widoku, jak tato gdzieś wychodzi to też potrafi być ryk. Masakra 🤣 Wcześniej niby też tak było, ale teraz jest dosadniejszy i już wie czego chce 😉
No i w końcu zaczął otwierać buźkę na łyżeczkę! I uwielbiam go jak samodzielnie wcina brokuły 😍
sienka Gratulacje raz jeszcze 😉

Madzź gratki i zdrówka dla Was

maleństwo a co Ty się o pieluchy pytasz co?  😀iabeł: 😁
sienka, Wow,gratulacje!!! 😍 😅 :kwiatek:

I Madźź, Gratulacje! 😅 Pokaż ufoludka, mów jak wrażenia! 😀

Z tymi ciążoma to tak różnie...
Ja w obu czułam się rewelacyjnie. O takich rzeczach jak mdłości, zgaga itp. wiem tylko z opowieści, nie doświadczyłam. Zero niefajnych objawów, wręcz przeciwnie, nigdy w życiu nie czułam się tak bosko jak w ciążach.
Pomijam dwa ostatnie miesiące drugiej ciąży z rwą kulszową. 😁
Ale to nie był ból, tylko niemożność poruszania się w normalnym tempie i tyle.
Aż żałuję, że już nigdy więcej, raczej jestem w wieku poprodukcyjnym.
I za poród podziękuję, dla mnie to był największy hard core, mimo tego że drugi wspominam jak kichnięcie w porównaniu do pierwszego. 😀
Dziekuje bardzo dziewczyny!!! 😍
Przysięgam ze to totalnie mój kalafior, bo ja absolutnie nie chcialam na siebie przyciągać żadnych podejrzeń 🤣

Jestem w około 14 tygodniu, termin mam na początek listopada (i się tego terminu boje jak nie wiem, po lipcowej Anielce i noworodku w bodziaku na krótki rękaw przyjdą mi kombinezony...plus dwulatek biegający dookoła i początek sezonu chorobowego wiec już się nastawiam na kilka hardcorowych miesiecy w samotności 😵
sienka, szkoda że już we Wro nie mieszkasz.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 maja 2019 07:15


maleństwo a co Ty się o pieluchy pytasz co?  😀iabeł: 😁


Kochana, mam teraz tyle koleżanek w ciąży i z bobasem, że jestem w szoku, serio. A pamiętam, że mnie żaden prezent nie cieszył tak jak pieluchy 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 maja 2019 10:15
sienka  ja też się domyślałam 🙂 gratuluje  :kwiatek: Czyli co? rozpakowujesz się po mnie? ;] ale czad 😍
ash   Sukces jest koloru blond....
11 maja 2019 11:58
Maea, ja standardowo po skończonym 20 tc się ujawniłam 😉
Aktualnie już 30 leci, wiec ta ciąża błyskawicznie mija.
sienka, właśnie właśnie! Moja Lila będzie lipcowa a ja po lutowym Tymku wogole nie wiem co u jak z tym ubieraniem noworodka w lato. W szpitalu standardowo na długi rękaw/czapeczka i kocyk?
ashmoja Lilka jest z lipca, były upały ponad 30stopni wiec w dzień leżała w samym bodziaku z rękawem i pod cieniutką tetrą, w nic zakładałam polspiochy. Z kolei w domu byłam tą zła matka która zabierała dziecko na spacer bez czapeczki  🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
11 maja 2019 14:05
krysiex213, no właśnie jak sobie myśle ze będą takie upały jak roku w lipcu to nie wyobrażam
Sobie nawet noworodka w czapeczce i w kocyku.
Mam sporo typowo letnich ubranek i otulaczy bambusowych, wiec pewnie to pójdzie w ruch.
sienka Madźź gratulacje!!!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 maja 2019 18:36
_kate, milion lat!!! Co u Was, dzieciaki mas z juz chyba wielkie... Barkas żyje jeszcze?
Wpadam na szybko z małym pytaniem- możecie polecić jakieś książeczki dla 2 i 3,5 latków?
Najlepiej coś co obu chłopcom się spodoba? Potrzebuje taki wspólny prezent zrobić chyba że stanowczo odradzacie i lepiej łupić im coś osobno- tylko tez nie wiem co...

I jeszcze szukam prezentu dla roczniaka... męża chrześniak za chwilę kończy pierwszy roczek...

Gratuluje wszystkim nowo  zafasolkowanym i witam wszystkich małych człowieków! Wieki mnie nie było a tu tyle nowości! Niestety zaległości nie sposób nadrobić tylko kilka stron ostatnich...

Pozdrawiamy z Ineczką 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się