własna przydomowa stajnia

rox   ogony trzy
08 maja 2019 07:46
Megane, a z kupnych patentów, to fajnie się sprawdzają te gumowe buty 'lecznicze'. Ja akurat stosuję przy ropie i wlewam tam rivanol. But nie oddycha za bardzo i bardzo szybko kopyto się rozmacza.
Wodę też tam raz wlewałam, jak już mi ręce odpadały przy piłowaniu pazura i efekt był niezły 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 maja 2019 07:52
Dętkę kroi się na kawałki. Dół jednej strony daje do zgrzania to wulkanizacji. Najlepszy jest zakład, który obsługuje tiry - mają szerokie maszyny. Tak to wygląda.
Właśnie zrobiłam test, wlałam 3 wiadra wody w jedno miejsce... wsiąkło  😂
Chyba kupię buty, bo jakby co zawsze się przydadzą.
Dziś miały być burze, niby teraz zapowiadają na weekend, ale właśnie usłyszałam, że od przyszłego tygodnia lato  😀iabeł: Później kuźwa mówią, że sprawdzalność prognoz to jakieś 85%
Dziewczyny albo mam paranoje, albo serio ktoś mi dziś chciał zwinąć konie... Po raz pierwszy od długiego czasu wypuściłam moje 2 ogiery razem na padok i po raz pierwszy w kantarach, żebym w razie "kotłowania" mogła je szybko rozdzielić. Idę wieczorem po nie na padok a mój rudy bez kantara stoi, myślę sobie pewnie Asim mu ściągnął, ale przeszłam 2x padok i moja szwagierka i nie znalazlysmy. Za to na środku padoku leżał sznurek zwinięty kilkakrotnie. Padok mam przy lesie, więc mieli by pole do popisu, zwłaszcza, że zbliża się ten cholerny targ w Pajecznie! Cały czas ktoś się u mnie kręci po podwórku, ale koło 18-tej wszyscy byliśmy w jednym pomieszczeniu u dziadka na imieninach i jedynie wtedy ktoś mógł podejść niezauważony, ale albo sąsiedzi ich/go/ją wystraszyli albo rudy odsadził sie a kantar zostal w reku... Nie mam 100% pewności, bo nikogo nie widziałam, ale zastanawia mnie ten sznurek...
dea   primum non nocere
08 maja 2019 22:29
Megane - No tak, jak masz piach, to nie zadziała 😉 ja to ćwiczyłam na glinie 🙂 zostają w takim razie jakieś buty improwizowane. Najgorsze że ja nie mam za bardzo czasu czekać, aż się w czymkolwiek kopyta namoczą. Wpadam do nich i od razu działam, czas goni... No nic, może ten deszcz, co ma być w piątek pod wieczór, do tego czasu nie wyparuje z prognozy...


desire   Druhu nieoceniony...
08 maja 2019 23:30
🚫

amanda666, jakby ktoś Ci konia zwędził to ostatnim miejscem gdzie by go zawiózł byłby targ w Pajęcznie.  😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 maja 2019 06:32
A ja dopiero co napisałam, że nie robię do deszczu i życie zweryfikowało 😉 Łaciaty postanowił wyrzucić w jednym tyle całą nagromadzoną podeszwę.... odrost 2,5cm i gruby jak cholera... normalnie kopyto jak takie "martwe kursowe". Jak nic do TOZu mnie by można było z tym zgłosić 😉 Na 2x cęgami to brałam, bo się nie mieściło. Także jeden z głowy. Z resztą czekam na deszcz, chyba 😉
dea   primum non nocere
09 maja 2019 06:34
Zrobiłaś mu jeden tył a drugi został o cal wyższy? 🤣
a propos tych gumowych butów 'leczniczych' obsługują one też rozmiar zimnokrwisty?  😁 bo nie powiem - w akcie desperacji chyba była bym skłonna zakupić xD
bo na szybko rozglądałam się czy nie mam pod ręką czegoś co można by było do moczenia kopyt wykorzystać i w sumie to nic nie znalazłam, a wychodzę z założenia, że nie każda prowizorka jest warta zachodu i jak bym miała się namęczyć by na koniec wyszło na to, że na darmo bo funkcji nie spełnia to mi się odechciewa...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 maja 2019 07:07
dea no nie 🤣 drugi musiałam wygolić sama. Ale przody jeszcze czekają na swoją wielką chwilę.
rox   ogony trzy
09 maja 2019 07:18
any, zmierz kopyto i będziesz wiedzieć  😁
Czy orientuje się ktoś z was jaki jest w przybliżeniu koszt wywiercenia studni głębinowej?
5 lat temu płaciłam 220zł za każdy metr, do tego dochodzi rura ochronna stalowa, długość zależna od podłoża w którym jest wiercone, u nas skała to nie była potrzebna za długa, potem koszt pompy i hydroforu.
Także wszystko zależy na jakiej głębokości masz wodę, u nas była głęboko więc nie była to tania inwestycja, ale nie mieliśmy wyboru.
Na Pomorzu odwiert 1m 120 zł.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2019 13:03
PADA 💃
Według prognozy ma padać do wieczora 😀 A pada ładnie, równo i nawet intensywnie, nareszcie 😅
Szczęściara! U nas była dwa dni temu mżawka, ale taka bardzo delikatna. Plus taki, że rano przynajmniej mgły są i rosa, ale słońce skutecznie to osusza  😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2019 13:47
To pierwszy taki deszcz od pierwszej połowy marca, należało się nam już 🤣 Wcześniej takie były mżawki właśnie co po paru godzinach śladu nie było po nich 🙄 Megane trzymam kciuki, żeby do was też w końcu jakieś ciężkie chmury dotarły :kwiatek:
borkowa.   silesian team
12 maja 2019 13:48
u nas leje od rana i mamy już tak zalany padok, że staram się nie patrzeć przez okno 😁 ma padać w tym tygodniu jeszcze, co w połączeniu z gliną mnie lekko przeraża 🙄 mój koń wrócił z zajazdki w piątek i póki co nie zapowiada się, że w najbliższych dniach uda się wsiąść choć na stępa 🙄 choć niewątpliwie deszcz się przyda 😉
To pierwszy taki deszcz od pierwszej połowy marca, należało się nam już 🤣 Wcześniej takie były mżawki właśnie co po paru godzinach śladu nie było po nich 🙄 Megane trzymam kciuki, żeby do was też w końcu jakieś ciężkie chmury dotarły :kwiatek:

Coś dziś pada! Tzn taki drobny, upierdliwy deszczyk, ale jest!  😍 Niestety mocno się ochłodziło i mamy teraz szalone 7 stopni , no ale za wiele wymagać nie mogę 😉
Marzy mi się ciepła wiosenna burza  😍 i taki gruby, rzęsisty deszcz  😂 ale takie cudo dotrze do nas pewnie w sierpniu 😉
Ranyyy, jest szansa, że na weekend puszcze konie już na łąkę na cały dzień. (Niezależnie ile trawy urośnie 😉 ale coś zapewne urośnie)
U mnie też padało od południa  do późnej godziny nocnej  😅 😅 będzie sianooo  🏇 bo już płakałam, że nic nie skoszę. Konie od kilku dni na trawie . W życiu jeszcze tak późno na trawę nie puszczałam koni.
rox   ogony trzy
13 maja 2019 07:10
A u mnie od pamiętnego pierwszego deszczu non stop pada.... Niby tak z umiarem, popada w nocy albo przez pół dnia i spokój, a za dwa dni znów. Tylko czemu tak zimno  👿 Ale zaparłam się i wczoraj pojeździłam przy tej paskudnej pogodzie.
Ramirezowa   Ania i Urania !
13 maja 2019 08:59
Co wy gadacie... nad nami chyba ktoś rozłożył jakiś duży parasol  😕 chłodno jest, chmury są ale deszczu nie widać od marca
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 maja 2019 08:59
U mnie też w nocy padało, pierwszy raz od 1 kwietnia popadało porządnie (2 mrzawek nawet nie liczę bo nawet śladu po nich nie było). super, w końcu też podłubię w kopytach.
współczuje tego braku deszczu, u nas na slasku pada i wkoncu trawa ruszyla 🙂 rozwazam teraz posypanie pastwisk niektorych nawozem aby jej pomoc rosnac
Ramirezowa   Ania i Urania !
13 maja 2019 14:05
My czekamy z nawozem od miesiąca w gotowości. Mój chłop tak się wkręcił, że jest w stanie lecieć nawet w nocy sypać jak tylko go krople deszczu na szybie obudzą  😵
U mnie w końcu popadało od wczoraj, przez +/- pół nocy.

Do tego przyjechał pierwszy koń pensjonatowy, wszystko spoko, już dołączony do stada - parę kwików i trawa była ważniejsza. No i dzisiaj po deszczu nawet są kałuże i lekkie błotko się zrobiło w jednym miejscu (takie powierzchowne) - wszystkie 3 konie postanowiły się opanierować.  🤣 Ogrooomnie się cieszę, że trawa ruszyła trochę mocniej - nie dość, że może bedzie co skosić, to jeszcze wspomogła "łączenie stada". 😀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 maja 2019 14:47
Od tygodnia popaduje, trawa rośnie - dobrze jest 🙂 Zapowiadają jeszcze tydzień deszczowej pogody. Mam nadzieję, że do wszystkich dotrze.
Odetchnęłam z ulga będzie siano  😎  Mam się tylko określić kiedy kosić. Konie nastoletnie + zęby w różnym stanie, więc zależy mi żeby nie było za twarde. Z pierwszego pokosu takie jak dla krów czy lepiej trochę przerośnięte? Jak radzicie?
Na_biegunach Potraw (czyli 2 pokos) zwykle jest miększy, ale też mniej kaloryczny i ma mniej wartości odżywczych. Przerośnięte będzie twardsze od "zwykłego" (takiego skoszonego i zebranego w standardowych terminach), bo łodygi zdążą "zdrewnieć" no i też ta kaloryczność/wartość odżywcza spadnie. 
desire   Druhu nieoceniony...
13 maja 2019 16:04
Desire szukaj mi tam blisko gospodarki  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się