siodło ujeżdżeniowe

orangebay -  euroriding ma rozmiar wybity na tybince, oni  oznaczaja jedna cyfra 1-4


A co znaczy dana cyfra?

Od razu się wbiję z Isabellką - bo miałam i polecam tylko krótkonożnym (ja mam długie udo i mi się nie sprawdziła).
[quote author=ushia link=topic=300.msg2865088#msg2865088 date=1557049475]
orangebay -  euroriding ma rozmiar wybity na tybince, oni  oznaczaja jedna cyfra 1-4


A co znaczy dana cyfra?

Od razu się wbiję z Isabellką - bo miałam i polecam tylko krótkonożnym (ja mam długie udo i mi się nie sprawdziła).
[/quote]

no rozmiar łęku 🙂 1 to najwęższy a 4 najszerszy.
Kiedyś znalazłam tu na forum przelicznik, jak wygrzebie to wrzucę.

A izabelka dla krótkonożnych często jest za długa  ;( mam 160i krótkie kulasy. W niej cały brzuchacz łydki wypadał na tybince. Pasujace siodło ma tybinkę 33,5 cm o ile dobrze pamiętam  🤔wirek:

Edit: mam 🙂 ale widze, że tu euroriding podany w standardowej rozmiarowce... Tak czy siak mam rozmiar 4 i wychodzi mi że to będzie ok. 34 Prestige.

I kentaur = 30,31 prestige=27,28 kieffer=s lub s/m DM=26,27 stubben=28,29 euroriding= żółty wintec= FP brak

II kentaur = 32,33 prestige=29,30 kieffer=m lub m/l DM =28,29 stubben=30,31 euroriding= zielony, czarny wintec= granat, czarny FP

III kentaur = 34,35 prestige=31,32 kieffer=l lub l/xl DM=30,31 stubben=32,33 euroriding= niebieski, czerwony wintec=zieleń, żółty FP

IV kentaur = 36 prestige=33 kieffer=xl DM=32 stubben=34 euroriding=biały wintec= FP brak
Powiem tak..  isabell 17 przy moich 170cm i raczej długich nogach:



Albion 17, uznany za siodło dla długonożnych, tybinka krótsza o dobre 3cm 😉
keirashara, ale jaja!
Ja w Albionie 17 (zmierzyli mnie właśnie na badaniach sportowych i nie mam 160, tylko 155, moje życie nie ma sensu 😉 )
paa, - fakt, że ja tu siedzę nad siodłem 🤣 Nie byłam w stanie siedzieć w wintecu, mam za wąskie biodra. Uda mam szersze. Cofałam się na tylni łęk i podnosiłam, do dziś się zapieram w przejściach z galopu w dół 😵 Dla porównania Albion 17:

Tybinka jest tylko-tylko. 2cm mniej i by mi nie starczyło, ta jest idealna. Mam 171 wg. badań lekarskich i skromne 47cm łydki, udo wcale nie krótsze. Żałuję, że nie mam fot obu siodeł na tym samym czapraku, bo różnica tybinki jest na prawdę spora.
Ja po pierwszym spojrzeniu na Albiona nie sądziłam że mam szansę się w niego wpasować właśnie z podowdu długości tybinki. A tym czasem jakoś dramatu nie ma 😉



W Winecu siedziałam dwa razy, nawet nie wiem co to za modele były, ale nie przypadły mi szczególnie do gustu. Czułam się jak na beczce, na Batesie miałam podobne wrażenie.

edit--> literówka
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 maja 2019 12:55
Ja również z osób krótkonożnych, mam szalone 159 cm wzrostu i w wintecu było tak:

A tak wyglądam w siodle dzierżawczyni, Karl Niedersuss Symphony rozmiar 17' :

Teraz będę brała na testy Prestige Appaloosa Top Dressage, bo KN niestety nie pasuje już na Rude plecy, ciekawa jestem czy nie będzie na duże na mnie
Dzięki dziewczyny 😉

Ja odnośnie Isabellki mam jeszcze takie doświadczenie - wszystko zależy od klocków. Sprawdzałam kilka rozmiarów. Ostatecznie miałam najmniejsze, najcieńsze - a i tak noga mi wypadała z każdej strony, a sztylpą haczyłam o tybinkę. Mam tylko 1,72cm, ale dłuuugie udo.

keirashara u mnie to zupełnie inaczej wyglądało 😀 nieźle!
orangebay, - ja miałam klocki większe, ale tak wpięte, że połowa wystawała za siodło. Tylko tak byłam w stanie w ogóle w niej siedzieć... ale no, na konia pasowało 🙄

Przyszło mi też do głowy że isabelki były dwie 😉 Ja miałam tą nowszą wersję, isabell new z cairem. Panele są inne to może i tybinki? 🤔
Jak wizualnie poznać czy lucky dressage  jest nową czy starą wersją? Po numerze seryjnym?  🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek: mam coś na oku, ale nie mam odpowiedzi od właściciela.
Muszę przyznać że mocno trzymają cenę, nawet używki.
stary: https://4.allegroimg.com/original/0c54a1/b1c04cba4ad8ae1aa6417a2732e4
nowy:

Najbardziej widoczna różnica to te skrzydełka przy siedzisku z przodu. W starym to jest jeden płat skóry a w nowym szyte podwójnie, widać, że lekko wypełnione czymś i mięciutkie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 maja 2019 11:53
A ma ktoś może zdjęcia w prestige Roma? Właśnie jakaś krotkonozna osóbka 🙂
Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć ile pi razy drzwi kosztuja nowe siodła ujeżdżeniowe Equipe i Amerigo w Polsce? Może być na priv 😉 Najbardziej interesują mnie te tańsze modele 😉 ale Amerigo zupełmnie nie moge znaleźć cen więc byłabym wdzięczna 🙂
Zorilla ceny siodeł Equipe masz na stronie sklepu X-Horse
http://www.x-horse.com.pl/produkty/siodla-i-osprzet/siodla-nowe/ujezdzeniowe,2,5
Przymierzam się do ponownego kupna ujeżdżeniówki. Wcześniej miałam Otto Schumacher Profi Comfort 17" i było rewelacyjne, nie wiem co mnie napadło, żeby je sprzedać  🤬 W każdym razie szukam siodła z wąskim siedziskiem, ale miękkiego i ze sporymi klockami.  Gdzieś w ogłoszeniach widziałam Kentaur Afrodite, ale nie było zdjęcia siedziska z góry. Mógłby ktoś wrzucić tu takie zdjęcie? I pytanie do użytkowników tego siodła jak wypada rozmiarowka? 17" Prestige jest na mnie trochę za duże, a jak KenTaurowe? Mam 164cm i dość krótkie nogi. Otto miał tybinke 44cm i było idealnie.
amanda666, - albion, equipe, amerigo, cobra, prestige. Prestige Venus jest mniejsza niż inne Prestige, generalnie 17 Prestige jest spore. Na mnie też było za duże, a inne 17 są generalnie ok 🙂 Kentaury mają szeroki twist. Kieffery są raczej wąskie, ale dotyczy to niestety też łęków.
ushia   It's a kind o'magic
10 maja 2019 17:18
amanda, to szukaj otto jak Ci w nim dobrze bylo 😉
na fcb jest Anna Izdebska, mysle ze jest w stanie Ci na zamowienie znalezc
amanda666, spojrzę, bo chyba mamy zupełnie nieużywanego Schumachera na zbyciu, może Tobie by się przydał.
Hmm tylko mi schumachery też się wydają dla krótkonożnych nie bardzo... No ale skoro Tobie było fajnie...
amanda666, Kentaury mają mega szerokie twisty (bo o to ci pewnie chodzi w szerokości siedziska), najszersze w jakich miałam okazję siedzieć.
Dzięki. Kurczę troszkę szkoda, bo siodła KenTaura są generalnie bardzo tanie w porównaniu do Equipe czy Erreplus... jakość pewnie też nie ta sama, ale sporo dobrego słyszałam o wszelkich Kentaurach.
paa sprawdź proszę i daj mi znać! W Pl bardzo mało siodeł Otto, ale faktycznie nie pomyślałam o Pani Izdebskiej. Dzięki za podpowiedź, na pewno się do niej odezwę 🙂
amanda666, mam afrodytę kentaura i powiem Ci że odczuwalność szerokości twista bardzo mocno zależy od szerokości łęku w tym siodle. Kupiłam siodło z łękiem 3 i dla mnie było fajnie wąskie, ale niestety mam szerokiego w plecach konia i musiałam wymienić łęk na 4. Po wymianie łęku siodło zrobiło się mega szerokie również dla mnie - niby fizycznie twist się nie zmienił ale moje odczucia jego szerokości bardzo.
Tak że jeśli nie potrzebujesz bardzo szerokiego łęku to może warto przymierzyć się do tej afrodyty co masz na oku, ja mimo tego że jestem niska i mam chore biodro bardzo lubię to siodło, choć oczywiście wolałabym je z węższym łękiem.
A ktoś może się podzielić odczuciami z equipe? Przeczytałam to, co Quanta napisała więc to już wiem. One mają krótkie tybinki,  tylko nie wiem czy na tyle krótkie żebym mogła wygodnie usiąść.
A jak wypada ich rozmiarowka lęków? Plus 1 to wąskie siodło?
_kate miałam Olympie equipia przez prawie dwa lata. Moja rada- jeśli podlegasz pod teren Pana Sebastiana, to zrezygnuj z siodła. Umówić się z nim na jakikolwiek serwis to udręka. Nieodbieranie telefonów, nieprzyjeżdzanie. Siodła fajne, z dobrej jakiści skóry. Przyjemnie usadzają i nie blokują nogi. Dla mnie jednak siedzisko mogłoby być głębsze. Mnie w Olympii mocno wywalało do przodu- spadałam mocno na przedni lęk. Dużo lepiej mi się siedzi w erre.
Masz jakieś zdjęcia? Ile masz wzrostu?  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
_kate ja mam Equipe Olympia, 18" na panelu 17.5 (koń krótki, ja duża)

Siodło dopasowywał (jak i kilka innych) pan Sebastian-ja nie narzekam, konie też (fizjo potwierdza)

Siodło jest przewygodne, nie zakleszcza, bardzo dobrze mi się w nim siedzi
Bardzo dobrej jakości, mięciutka skóra.
Zdjęcia mam tylko stare, ale mniej więcej widać proporcje. Mam 164 cm wzrostu i siodło było ze skróconą tybinką rozmiar siedziska 17. O ile dobrze pamiętam to tybinka miała od zamka do końca 38 cm.




Dla porównania w erre skrócona tybinką wypada sporo dłuższa:



Ale gdybym miała polecić jedno z tych siodeł w oparciu o odczucia jakie daje, to dla mnie, bezdyskusyjnie wygrywa erre
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 maja 2019 10:45
[quote author=_kate link=topic=300.msg2866573#msg2866573 date=1557556433]
A jak wypada ich rozmiarowka lęków? Plus 1 to wąskie siodło?
[/quote]
Moim zdaniem +1 to całkiem szerokie siodło. Na pewno nie mniej niż  34 prestige
a skłaniałabym się nawet do 35.
Olympię polecam, jest nienachalna i bardzo wygodna.
Poszukuję aktualnie siodła ujeżdżeniowego i chciałam zapytać o opinie na temat siodeł HDR czy warto zainwestować w nowe czy lepiej używke jakiejś innej firmy np. Kentaur. Konkretniej chodzi mi o modele HDR Paris i Kentaur Elektra. Jestem kompletnie zielona w tym temacie więc każde spostrzeżenia się przydadzą 😉
Kori, amanda666 Ja ostatnio szukałam siodła. Prztestowalam bardzo dużo siodeł z różnej półki i stanęło na siodle Kentaur Elektra. Mam 166cm, Kentaur to 17" tybinka standard (40cm) i jak widac na załączonych zdjęciach noga ukłąda mi sie lepiej niz np w moim poprzednim siodle (zdj. 2) Prestige Helen 17" tybinka XS (37cm). Twist jest wąski, klocek jest dobrze wyprofilowany i całe jest bardzo miękkie. siedzi mi sie bardzo dobrze, a w ćwiczebnym mam super podparcie. Koń też zauważalnie zadowolony, a to typ który wszystko od razu pokazuje.
Wstępnie rozglądam się za siodłem ujeżdżeniowym. Do tej pory jeździłam skokowo, więc zupełnie nie mam rozeznania w tym temacie. Problemem jest grzebiet mojego zwierza, ponieważ jest dość krótki i potrzebuję siodła, które zajmie możliwie mało miejsca. Jedyna ujeżdżeniówka, w której jeździłam to euroriding diamant i byłam z niego zadowolona, ale boję się, że może mieć nieco za długie panele.
Szukam siodła do 5 tyś i waham się między rozmiarem 16-17', raczej dla długonogich. Ktoś może coś doradzić ?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się