KOTY

efeemeryda a widzisz, moja wet sprawdziła ponownie w swojej hurtowni i rzeczywiście jest. To dobrze bo był z tym spory problem. Ostatnio zamawiałam z Czech i o ile jest ona dość droga to jeszcze około 50 zł za samą przesyłkę.
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2019 19:10
Mój Miłoszek już po zabiegu. "Wytrzeźwiał" bardzo szybko, stanął na nogi, otrzepał się i poszedł rozrabiać.
Kalaarepa, śliczny i widać że mądry chłopak  😍  Super, że dostał takie dobre, bezpieczne życie na swoje "złote lata"  :kwiatek:
Da się coś zrobić, żeby czarny kot nie zrudział na lato?

moja Czarna kocica już się brązowa robi  👿
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 maja 2019 16:26
pestka, mój też rudzieje  😵 ale co się dziwić, jak wyleguje się w słonku

Kto znajdzie na zdjęciu kota? :p
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 maja 2019 16:27
Moja kotka rudziała, ale po zmianie karmy przestała wiec to pewnie jak u koni, kwestia niedoborów pierwiastków.
Jeśli cały czas na jednej karmie rudzieje gdy tylko zaczyna się słońce, a na zimę znowu robi się czarny-czarny to też niedobory? Ja już przywykłam, nie zamknę kota przecież w piwnicy na lato.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
12 maja 2019 09:40
Dziewczyny, jakie polecacie mokre karmy dla kotów? Moje małe gamonie średnio przepadają za mokrą, zjedzą dopiero jak poleję sosiekiem z miamora... 🙄 Zastanawiam się czy to wina tego, że wszystkie są w formie mielonki, która możliwe że im nie odpowiada. Czy znacie jakieś dobre żarełko z kawałkami w sosie albo galarecie?
Kayra, mój znaleziony jadł animondę carny jako tako, aż się w końcu wypiął całkiem, zmieniłam na animondę rafine (w saszetkach) i może skład nie powala, ale źle na tym nie wyglądał, a przynajmniej jadł bez marudzenia większego. Dopychałam lepszym suchym i po problemie.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
12 maja 2019 10:04
budyń, te też mają tą, dodaje im sosiki, ale to bez sensu na dłuższą metę. Saszetki to bym musiała kupić milion bo, małe żrą jak głupie 😀 Szukam większych puszek, co by było ekonomiczniej 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2019 10:04
Kayra, mój nie gardzi tylko scheschirem i "kocim mcdonaldsem" - winstonem z rossmanna, ale tylko z sosikach. Wszelkie mielonki, pasztety są be. Ale u nas główną karmą jest sucha.

Mam już 4,8 kg kotka  😁
Czy gdzieś można kupić większe hamaki do drapaków? Aiko uwielbia, ale już się wylewa  👀
Kayra, moja sierściucha jest na Bozicie. Są smaki mięsne i rybne, w galarecie i w sosie. Moja zdecydowanie preferuje sosy.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 maja 2019 11:08
Jeśli mokre jedzenie nie ma być jedynym to polecam karmy filetowe np. Cosma.
[quote author=budyń link=topic=12.msg2866708#msg2866708 date=1557651043]
Kayra, mój znaleziony jadł animondę carny jako tako, aż się w końcu wypiął całkiem, zmieniłam na animondę rafine (w saszetkach) i może skład nie powala, ale źle na tym nie wyglądał, a przynajmniej jadł bez marudzenia większego. Dopychałam lepszym suchym i po problemie.
[/quote]
Moje, ale to po jakimś czasie, też wypięły się na Animondę Carny.
Jako dodatek, symboliczny, najlepiej sprawdzają się firmy z marketu. Tzw. śmieciowe żarcie, które dotrze do każdego.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
12 maja 2019 19:29
Dzięki za pomoc  :kwiatek:
Chyba spróbuję jeszcze z tą bozitą. Mokre saszetki royala wsysają jak szalone.
safie piękna kota 😀
Moje bejbusie też rosną i tyją. Mają 3,7 i 2,7 🙂

Czy ktoś jest posiadaczem "futrossawki" i może się podzielić opinią?
Czy mamy gdzieś listę polecanych karm suchych i mokrych?
Znalazłam na grupach Barf oraz i tu w wątku psim karmy dla psów, ale w tym wątku nic nie widzę.
Polecan karmy : to wyskoczył mi Royal Canin, który wg grup Barf jest najgorszy na świecie.
Moje koty jedzą mokre ( Cosma, więc samo mięso) i do tego suchy RC właśnie.
Się zastanawiam czy powinnam zmienić tego RC? Koty zdrowe jak tury i nic im nie dolega, więc już sama nie wiem.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 czerwca 2019 09:09
RC bytowe ma bardzo słaby stosunek ceny do jakości, uważam, że to wyrzucanie pieniędzy  😀
Moje jedzą bo muszą, ale jedzą gastro, więc to też inna sprawa, o czym już pisałam  😉
Dość dobry jest Purizon, Acana itp  😉
Sprawdź tylko jak z nerkami obecnie, żeby się nie okazało, że wysokobiałkowa karma z uwagi na za dużą ilość fosforu zrobi więcej szkody niż pożytku, w razie czego zwróć uwagę na skład, ważne jest, żeby w składzie był rodzaj mięsa, a nie białko czy jakieś inne niezidentyfikowane fragmenty mięsne  😉
efeemeryda, nie znam się na tym i nie wiem ile to jest za dużo fosfory w składzie.
Chciałam przeczytać opinię.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 czerwca 2019 09:34
Wszystkie karmy bezzbożowe mają go za dużo dla kota, który ma choćby minialnie niesprawne nerki, także jeśli z nerkami ok może być bezzbożowa, jeśli nie, tylko taka ze zbożem.
efeemeryda, a to ciekawe co piszesz bardzo, bo wszędzie na forach barfowych grzmią o zbożach.

Nie wiem jak z nerkami, bo w tym roku wizyta u weta już była na odrobaczenie , a nie będę ich wozić na krew samą w takim razie, bo uważam to za przesadę i niepotrzebny stres ( wizyta na wiosnę skończyła się tym że jeden delikwent zrobił kupę, kotki się w niej upaćkały i Pani Wet nie była szczęśliwa jak wyjęłam ich z transportera, ale się jej nie dziwię wcale).

W takim razie zostanę przy RC, bez kombinowania, skoro są zdrowi i latają jak oszaleli po ogrodzie , jak otwarte dzwi w weekend mają to nawet śpią w krzakach wtedy 😵

P.S. Kilka lat temu miałam kota , zwykłego dachowca, który po karmie Almo Nature niestety musiał zostać uśpiony, bo siadł mu cały układ moczowy, miał 2 operacje , a finalnie i tak trza go było uśpić. Kot miał ledwo 2 lata.

efeemeryda   no fate but what we make.
12 czerwca 2019 09:47
Perlica
grupa barfowa to żaden autorytet, ale niech każdy robi jak chce  😉
Perlica, ja teraz karmię Orijenem suchym plus mokre np Applaws, wg mojej dietetyczki z pracy to jedna z najlepszych karm kocich 🙂

A o co chodzi z tą karmą Almo Nature? Co  w niej takiego było, że siadł mu układ moczowy :O? Koty generalnie dość często mogą mieć problemy z układem moczowym nie tylko na tej karmie...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 czerwca 2019 11:09
Jeśli są problemy z nerkami, to trzeba patrzeć na białko i fosfor. Akurat te "topowe" karmy nie nadają się dla nerkowców.

Purizon:

białko: 44%
fosfor: 1.3%

Acana:

białko: 37%
fosfor: 1.4%

Orijen:

białko: 40%
fosfor: 1.6%

Dla porównania karma weterynaryjna nerkowa:

Kattovit Low Protein:

białko: 25.5 %
fosfor: 0.4%

Hills Kidney Care:

białko: 28.8%
fosfor: 0.48%

RC Renal RF 23:

białko: 23%
fosfor: 0.3%

Tak więc chyba lepiej zrobić krew i podać odpowiednią karmę niż później pluć sobie w brodę. Chyba, że masz kocięta/młode koty, to karma nerkowa nie jest dla nich.
Mój kot przebadany łącznie z serduchem, uważam, że każdy kot powinien raz w roku mieć badaną krew!
Cricetidae, właśnie ponoć Almo Nature ma wysoki fosfor.
To było dość dawno już, kot był raz w życiu u weta na kastracji i nie miał żadnych nigdy problemów.
Zmieniłam z RC wtedy na Almo, bo w sumie chyba wyczytałam na forum, że polecana itp.
Po jakimś czasie jedzenia tej karmy nagle zaczął w 1 weekend sikać krwią, więc wet, badania i się okazało że ma w pęcherzu breję jakąś, wręcz maź.
Nigdy ten kot nie miał problemów  z sikaniem wcześniej.
Operacja się nie udała, bo nie sikał po niej, potem kolejna i to samo,więc został uśpiony.
Taka dziwna historia.
Był to kotek ze stajni.

Wówczas miałam jeszcze inną kotkę i nic jej nie było po tej karmie, ale wróciłam na RC na wszelki.

Co do Apllaws wygląda fajnie, ale dla mnie nie ma rozmiaru puszki, bo widzę max 175gram, a ja mam 3 koty to dziennie żrą 0,5 kg, więc słąbo tak otwierać ciągle puszkę.

efeemeryda, nie traktuję Barf jako autorytetu, a bardziej jako ciekawostkę.

Może zrobię te badania jakoś pojedynczo, a nie hurtowo, bo nie mam zamiaru co wizyta wyrzucać transportera, jeśli kolega odważny zrobi kupę znowu  :-) a do czasu wyników znowu kupię RC.

Jest gdzieś jakaś lista, które karmy dobre, a które lepiej sobie odpuścić?

Acana i Orijen jedzą jak nie zrobię zamówienia na czas, bo to pierwsze co można kupić w sklepie stacjonarnym jako ratunek.



efeemeryda   no fate but what we make.
12 czerwca 2019 13:53
Perlica wysoki fosfor może zaszkodzić nerkom, ale nie powinien mieć wpływu na pęcherz moczowy, uważam, że to o czym mówisz to przypadek, bardzo często koty dają objawy jak już jest za późno.
Kup plastikowy transporter to nie będziesz wyrzucać  :kwiatek:
efeemeryda, mam też taki, ale szkoda mi było do niego pakować Cornishe, bo to takie szczuplaki.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 czerwca 2019 17:23
A my zaliczyliśmy kąpiel - świniak Aiko jakimś cudem wysmarował brzuch własną kupą  😲
Dodam tylko, że w nocy i przyszedł się poprzytulać  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się