M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

I tutaj też zapytam. Czy mamy na forum kogoś dobrze zorientowanego w prawie budowlanym?
galopada_   małoPolskie ;)
14 maja 2019 08:56
Wpadam po radę 😉
Ma ktoś drewniane blaty w kuchni? Serce mówi bierz, rozsądek pyta -  czy nie zrobią się plamy/zacieki. Upatrzylam piękny, jasny,   dębowy. Informacja od producenta jest taka, że raz w roku należy zaimpregnować i będzie ok.  🙄 cena w stosunku do zwykłej sklejki jest x2, no ale to już jakoś przebolejemy.

Niby jak się zniszczy za 5 lat to żaden problem żeby wymienić.... 👀 na razie na marmury mnie nie stać  😁
galopada_, miałam, z 10 lat w mieszkaniu 🙂. I pewnie miałabym kolejne 10, gdybym nie sprzedała. Bukowe były, lakierowane bezbarwnym lakierem. Ja o nie kompletnie nie dbałam, więc ten lakier wiadomo podniszczony. Ale szczerze nic się z nimi nie działo. Czy się coś wylało (koty miały miski na jednym z blatów) czy cokolwiek by się zdarzyło niewiele robiło na nich wrażenie. Jasne, że po 10 latach nie wyglądały jak pierwszego dnia ale w sumie to można by przeszlifować lakier, położyć nowy i byłyby znowu jak nowe. Bardzo je lubiłam i teraz myślę, żeby zrobić znowu drewniane.
galopada_, ja mam drewniany i jest super. Jak cos sie stanie to wyszlifowac i pomalować i jak nowy. Stawiam na nim gorące, wylewaja mi się różne rzeczy i jakieś tam plamy zostały ale jak się chce je zlikwidować to jesttto łatwe.
Ja wykanczam właśnie mieszkanie i zamówiłam u stolarza,blat dębowy, stoję przed wyborem zabezpieczenia-olej czy lakier?jakie macie doświadczenia?z tego co się orientowalam dużo osób poleca olejowosk Osma (tu w wątku też ).Ja robię kuchnię w stylu rustykalnym/English farmhouse i od początku byłam pewna drewnianego blatu, po prostu nie widzę innej opcji.Stolarz mówił żeby dbać o okolice zlewu,scierac wodę i używać podkładek i powinno być ok.jak będzie w rzeczywistości zobaczymy..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 maja 2019 15:45
Wiecie gdzie mogę szukać takiego regału, ale szer 50cm, a głębokość 35cm?
https://allegro.pl/oferta/regal-drewniany-ra-5-65-regaly-5-polek-na-ksiazki-6904966926?fromVariant=6904966843
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 maja 2019 15:48
w Ikea są ale metalowe, jakoś najtańszy ma 27, droższy grafitowy z drewnem 36
Jak wam się sprawdzają w kuchni meble "na wysoki połysk", najlepiej bez jakichkolwiek gałek itd. tylko na docisk. Ciężkie w utrzymaniu ?
emptyline   Big Milk Straciatella
14 maja 2019 16:07
Klami, moim zdaniem lepsze, prostsze - łatwiej się je czyści. 🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
14 maja 2019 16:18
Klami, mam całą kuchnie na wysoki połysk bez uchwytów i jest mega! Mam małe dziecko gdzie wszędzie paluszki trzeba przyłożyć ale czyszczenie tych mebli to dwie sekundy- psikasz płynem do okien i ręcznikiem papierowym wycierasz. Koniec roboty .
Większość mebli w domu mam na wysoki połysk robionych przez stolarza i nie żałuje
Też mam meble w kuchni z połyskiem i to jest najlepsze rozwiązanie ever. W ogóle mam też dwie komody identyczne, jedną w macie druga w połysku i jest kolosalna różnica w utrzymaniu. Tą z połyskiem łatwiej i szybciej umyć i jakoś tak mniej się kurz czepia.
Mi się wydaje, że najlepiej nie patrzeć na "co się łatwo może ubrudzić", a na "co łatwo umyć" 😉
galopada_   małoPolskie ;)
14 maja 2019 18:28
Ja zostałam zniechęcona do tych dociskowych szafek. Przez osoby używające ich, monterow kuchni z różnych salonów i projektantów kuchni. Wszyscy skarzyli się na sporą awaryjność.  Ostatecznie będziemy mieli trzy z kuchennych szafek z tym systemem i sama się przekonam czy jest ok czy nie.
Co do białego połysku -  zdecydowanie świetny w utrzymaniu czystości.

ash, długo macie już te szafki?
ash   Sukces jest koloru blond....
14 maja 2019 20:42
galopada_, 6 lat, mój brat robione u tego samego stolarza 12 lat. Żadnej usterki, wszystko działa jak należy ale to może tez zależy od mechanizmów. My mamy wszystko firmy Blum.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 maja 2019 21:30
galopada_, my mamy od stu lat i to z IKEA i nic się nie zepsuło. 🙂
Dzieki dziewczyny. Bałam się, ze jak to często ze mną bywa, ze jak coś mi się spodoba to okazuje się albo kosmicznie drogie albo kosmicznie niepraktyczne.
Czyli tym razem moja wizja jest całkiem rozsądna użytkowo. To dobrze.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 maja 2019 06:18
andzia Ja mam w domu rodzinnym blaty drewniane lakierowana, a u siebie mam w łazience pod umywalkę komodę drewnianą olejowaną i do kuchni to bym Ci radziła jednak polakierować. Tak jak samą wodą nie po plamisz takiego blatu, tak wydaje mi się, że tłuste plamy mogą "wnikać" w drewno i trudno będzie to doczyścić, a w kuchni o tłuste plany jednak nie trudno.
Moon   #kulistyzajebisty
15 maja 2019 06:23
Klami, jasny wysoki połysk nawet łatwiej machnąć psikadłem i ręcznikiem papierowym niż ciemny mat na ten przykład... ;-)
andzia, ja jestem właśnie w trakcie postarzania blatów i zabezpieczania pod łazienkę, paru stolarzy poleciło mi zarówno na kuchnię jak i łazienkę olejowosk z Osmy i tak właśnie zrobiłam. : ) Czeka mnie jeszcze "drewniane przeprawa" z drzwiami przesuwnymi, które są surowym drewnem, tu będzie zabawa z polerowaniem...
Swoją drogą nie wiedziałam, że zabawa z drewnem może być tak satysfakcjonująca. 🤣 Za niedługo pochwalę się efektem zaprojektowanej przeze mnie w całości łazienki i sypialni, aczkolwiek tego remontu mam dość i chciałabym wreszcie się wprowadzić!
galopada_   małoPolskie ;)
15 maja 2019 08:39
Nasze blaty są właśnie olejowane... Przedstawiłam wątpliwości niemężowi,  ale się zakochał także zostają takie. Jesteśmy po czterech godzinach z projektantką, w poniedziałek ostatnie starcie i zamawiamy montaż na koniec czerwca/początek lipca.  😅

W czwartek odbiór techniczny mieszkania i na pewno mamy jedne z drzwi balkonowych do wymiany bo już widziałam rysę na szybie. Mam nadzieję że to będzie jedyny problem, bo ogólnie ten deweloper jest  chwalony  jeśli chodzi o jakość wykończenia. Ludzie z bloków obok i sąsiedniej klatki mieli tylko jakieś drobne uwagi typu właśnie rysy na szybach czy jakieś miejscowe poprawki szpachlowania. Także trzymajcie kciuki, bo umowę o wynajem mieszkania mamy do końca czerwca. Najwyżej będziemy się kąpać na siłowni  😂
Melanie,ja też aranzuje wszystko sama,nie stać mnie było na projektanke i odnalazlam w tym ogromną radość i frajdę.Niski budżet zmusza do działania-w łazience planuje polki ze starych belek a do spiżarni drzwi przesuwne też drewniane.w łazience marzy mi się drewnuany blat ale poczekam aż zamontuja w kuchni-może wyciagne z tego jakieś nauki🙂.
Galopada-ekstra!drewno jednak jest w pewnych miejscach nie do zastapienia.daj znać jak wyszło 🙂
Wybaczcie post po postem ale potrzebuje Waszej rady.blat drewniany dębowy-kuchnia.Wiem już,że olejowosk z Osmo.Ale który?top olej do blatów kuchennych?czy macie porównanie pomiedzy bezbarwnym jedwabisty połysk a bezbarwnym matowym?Na który sie zdecydowalyscie?Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Ja użyłam top olej do kuchennych, powinien wiele przeżyć.
Ja osobiście wzięłam matowy, ewidentnie "nie odbija" światła i nadaje drewnianemu blatu naturalności. Polecam też próbki, zazwyczaj są w punktach sprzedaży - małe, a na kawałku drewna można sobie próbować, ja właśnie na ściankach próbowałam.
Dzięki Melanie!
dziele sie bardzo fajna opcja na wizualizacje swoich pomyslow. Znajoma mi podrzucila tego linka i teraz namietnie urzadzam swoje nowo wynajete mieszkania  😁 Program jest latwy w obsludze, ale ostrzegam: wciaga! 😀 Tylko pamietajcie, zeby co chwile zapisywac postepy, czasem sie zacina i trzeba odswiezac projekt(przynajmniej mnie sie parokrotnie zdarzylo).

Moja wizja w 3D  😜
emptyline   Big Milk Straciatella
02 czerwca 2019 19:29
To ja już kiedyś pisałam o tym w tym wątku. 🙂 Bardzo fajna opcja.
o jaaa ale czad! zaraz zaczne swoj projekt 😀

Wiecie co, tak z perspektywy czasu stwierdzam ze jednak wolalabym prawidlowo zaolejowane blaty w kuchni i podlogi niz pokryte olejowoskiem... Podlogi mam juz tak poryte przez koty ze ja pierdziele i nie mam pojecia jak i czy w ogole to ruszac. Blaty mi sie poscieraly i zeby je ogarnac to kupa czasu.. Blaty najchetniej wymienilabym na konglomerat kwarcowy, jak pierwotnie chcialam miec.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 czerwca 2019 07:04
Klimatyzator przenośny- ktoś ma i może coś polecić?
Mamy normalny zamontowany klimatyzator w salonie, ale nasze mieszkanie jest ułożone w literę V i na sypialnie i pokoje dzieci już nie działa a to właśnie tam jest najcieplej latem. Nie mamy zgody na montaż normalnego klimatyzatora na froncie budynku wiec szukam innego rozwiązania.
ash, ja mam i jestem średnio zadowolona. Mam jeden z najcichszych na rynku, a i tak nie jestem w stanie przy nim za długo siedzieć czy zasnąć. U mnie sprawdza się w zasadzie do schłodzenia sypialni przed położeniem się spać. Dobrze, że nic za niego nie zapłaciłam, bo został mi po byłym 😉
ash, - ja mam i ratuje mi życie, bo moje mieszkanie to szklarnia - mam szyby na całej ścianie zewnętrznej, więc montaż stałej klimy jest niemożliwy, a w lecie jest dramat. Fakt, nie jest cichutki, ale jak schłodzę mieszkanie idzie w nim wytrzymać i spać normalnie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się