Ogłowia

Ramirezowa   Ania i Urania !
16 maja 2019 09:09
mam zagwozdkę, użytkuje ktoś ten model? jak z jakością i rozmiarówką Star - standardowa? star silverlight


edit lub te star silverstar
Ramirezowa, raczej standardowa.
Ramirezowa   Ania i Urania !
16 maja 2019 10:45
a jakość? słaba czy średnia?
czy ktoś wie co to za znaczek? znajoma pracująca w sklepie wykluczył a,start,york,fair play. itp
Alicja, Harry’s Horse?


Alicja, miałam kiedyś to ogłowie. Przewertowałam cały internet i nie znalazłam firmy.

Skóra była naprawdę fajnej jakości, ale znaczek nieznany.
Ramirezowa, taka sobie.
Czy ktoś z Was się orientuje jak wygląda jakość i wielkość rozmiarówki tranzelek Equipe w porównaniu do Schockemohle?
Na moim konisku nachrapnik i naczółek w Schocke Delaware wypadają dość ciasno.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 maja 2019 12:06
Alicja to Harrys Horse  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2019 15:56
Czy ktoś widział gdzieś jeszcze w jakimś sklepie ogłowie Fair Play Vegas? 👀 W GNL i Koniku mają na stronie, ale jest już niedostępne 🙁
Witam, ja z takim nietypowym pytaniem. Chodzi mi o Pana Józefa Pokorę, rymarz z Wyścigów, czy Pan Pokora nadal jeszcze robi oglowia??
Troche tak głupio pytać... no ale cżłowiek całe życie się dowiaduje i uczy. Cóż to za patent?[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/53285564_1219486631563526_8689970676745895936_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=0c4b539a58a703cc2f1bbe790738675c&oe=5D510277[/img]
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/52732927_1215589358619920_1368964050427314176_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=706ce972ac09d6c07a6e2c087f79fbca&oe=5D5FE4B9[/img]
Przeglądam sobie "internety" w porze deszczowej i takie cuś moją uwagę na zdjęciu przykuło. Co to? Po co to? Jak to?
Żeby głowy do trawy nie schylał. Zwykle u kucy widziałam.
Budyń ok, z kucami mogę zrozumieć. Dzieci nie utrzymią i nie maja "metody" na łakomczucha...i tak dalej...
Ale u dużego konia mnie zaskakuje. I czy to znów nie jest błędne koło. Jednak owo ustrojstwo "podłączone" do wędzidła.. Czy dobrze wnioskuję, że działa na kąciki warg, plus wydaje mi się że może rozdziawiać pysk konia? Czyli podejrzewam skutki uboczne tego będą, zgadza się?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
06 czerwca 2019 09:46
Czy ktoś ma sprawdzony sposób na doczyszczenie białego podszycia?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
06 czerwca 2019 09:48
Czy ktoś ma sprawdzony sposób na doczyszczenie białego podszycia?
ok, z kucami mogę zrozumieć. Dzieci nie utrzymią i nie maja "metody" na łakomczucha...i tak dalej...
Ale u dużego konia mnie zaskakuje.

Pewnie stosowane też, jako metoda na konie po prostu wyszarpujące wodze nurkując w dół.
Nigdy takiego patentu na żywo nie widziałam, ale coś mi świta że to się po prostu montuje do paska potylicznego jak tu: klik więc ta cześć nachrapnikowo naczółkowa może być po prostu elementem ogłowia, a nie stanowić cześć wypinacza.

Diakonka
było stronę temu, jak białe Ci zżółkło to raczej przefarbować, albo poszukać jakiegoś środka do odświeżania koloru w obuwiu. kiedyś mialam takie coś, co jakby trochę "wyżerało" kolor ze skóry. trzeba ja było potem mocno natłuścić, ale wyciagało przynajmniej cześć niepożądanego koloru
Moon   #kulistyzajebisty
06 czerwca 2019 10:09
tomia, bez przesady, czyli lepiej żeby konik pod nie wprawym jeźdźcem się schylił i zapoprężył? Albo, żeby wyszarpnął wodze z rąk i poszedł w siną dal, zostawiając jeźdźca na drzewie na przykład w terenie? W tym przypadku na Twojej focie to jest faktycznie jakoś dziwnie zamontowane, ale generalnie taki patent mocuje się do paska potylicznego, jak azzawa, napiała.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
06 czerwca 2019 12:16
azzawa, nie zżółkło, jest po prostu usyfione na szaro:/
Moon, czy ja zgrzytam zębami, czy rzucam "ło la boga" w popłochu? Normalnie rozważam skutki uboczne stosowania takiego patentu. Poczatkujący raczej nie dostaje konia idącego w siną dal i nieobliczalnego (bynajmniej ja nigdy na niepewne konie nie wsadzałam niepewnych jeźdźców). Więc spoko 😉 A dziwi mnie, bo nigdy nie musiałam podbnych rzeczy używać. Choć miałam doczynienia z końmi kombinującymi jak wyrwać wodze w różnych celach  🤣 ale raczej szło to wypracować i bez dodatkowych pasków i paseczków. A i jeźdźca (juz berdziej bystrego) sżło nauczyć jak sobie radzić z takim kopytnym. Nie neguję rzecz jasna bo sytacje konie i jeźdźcy są różni. Sytuację znam z zamieszczonych zdjęć, więc no właśnie z "obrazka". Próbuję ustalić czy to nie wpływa jednak negatywnie na konia, jeśli tak to jak.  I tylko tyle.
Czy znajdę gdzieś sam nagłówek do kupienia, ale tylko z dwoma paskami?  👀 wszędzie są tylko z 3..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 czerwca 2019 12:52
Ale chcesz jakiś konkretny kształt? Z podgardlem, czy bez? Mi po w pisaniu w google wyskoczyły same z 2 paskami 😉 tylko jedne miał 3...
edit. przykładowe paski
1
2
3
4 profilowany
5 zupełnie pojedynczy
Najchętniej profilowany, ten co podlinkowałaś ma akurat trzy 🙁
Nie wiem czemu ja żadnego nie widziałam jak szukałam  🤔wirek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 czerwca 2019 13:45
A, faktycznie, nie przyjrzałam się. Znalazłam taki jeszcze klik
idealny, dziękuje!!  :kwiatek:
Re-voltowicze !
Dzień dobry, potrzebuje pomocy i porady w sprawie ogłowia anatomicznego z cofniętym paskiem potylicznym. Mój koń za tydzień ma zabieg usuwania sarkoida za uchem, będę potrzebowała potem takiego specjalnego ogłowia. Ktoś używa? i poleci jakąś konkretną firmę?
Ma być dobrej jakości, wygodne i funkcjonalne. Nie znalazłam w lupce żadnej podpowiedzi...

Może ktoś ma takie: https://animalia.pl/horka-oglowie-crown-anatomiczne-czarne/szczegoly/38294/ i mógły coś o nim powiedzieć?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 czerwca 2019 13:52
ewamloda to ogłowie z Horki to podróbka [url=[[a]]http://picador24.pl/kon-w-pracy/Og%C5%82owia-Dy&[[a]]#039;on/Flash-bridle-noseband]D'yon[/url]
To zależy gdzie umieszczony jest sarkoid, ale dla koni nadwrażliwych D'yon sprawdza się super.
Dość szeroką ofertę różnych ogłowi anatomicznych ma marka PS of Sweden (w PL dostępna np. w Tack Shop) i tutaj już różnice pomiędzy modelami są spore i bardzo ciekawie rozwiązane.
Polecam.
ewamloda to ogłowie z Horki to podróbka [url=[[a]]http://picador24.pl/kon-w-pracy/Og%C5%82owia-Dy&[[a]]#039;on/Flash-bridle-noseband]D'yon[/url]
To zależy gdzie umieszczony jest sarkoid, ale dla koni nadwrażliwych D'yon sprawdza się super.
Dość szeroką ofertę różnych ogłowi anatomicznych ma marka PS of Sweden (w PL dostępna np. w Tack Shop) i tutaj już różnice pomiędzy modelami są spore i bardzo ciekawie rozwiązane.
Polecam.


Lusia- Dziękuję bardzo  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:.
Sarkoid tuż za uchem, więc żeby po zagojeniu nie drażnić tego miejsca muszę mieć przesunięty pasek potyliczny do tyłu.
Na stronie PS of Sweden nie znalazłam żadnego z cofniętym paskiem potylicznym jak ten D'yon, a potrzebuje właśnie takiego.



lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 czerwca 2019 14:34
One wbrew pozorom tak blisko uszu nie są. Są bardzo komfortowe dla koni.


ewamloda rozumiem myślę, że to Horki powinno zdać egzamin, jeśli tylko chodzi o miejsce.
lusia 722 właśnie dobrze byłoby gdybym mogła znaleźć kogoś kto używa tej Horki, bo nie wiem czy się sprawdza i ma tak dobre opinie jak Dy'on. Czy warto jednak zapłacić 1300 zł za Dy'on, czy Horka za 400 zł też jest OK?
No niestety, sarkoid jest dokładnie w miejscu gdzie przebiega pasek potyliczny 🙁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się