Podróże

Wczoraj zupełnie spontanicznie poszliśmy i zarezerwowaliśmy wycieczkę.Padło na Kos.Zdecydowaliśmy tak,bo mój chłopak chciał najbardziej do Grecji a ja akurat na Kos nie byłam.Do egiptu stwierdziliśmy,że jak jechać to już ze zwiedzaniem,więc następnym razem,może zimą😉
wendetta, znalazłam mini-mapkę naszej podróży. I dwa zdjęcia - to z huśtawką na pewno jest z posezonowej Paralii Tirou. To drugie - albo też stamtąd, albo z Nafplionu. Nie pamiętam...
[quote author=D&A link=topic=163.msg274206#msg274206 date=1244879613]
Do egiptu stwierdziliśmy,że jak jechać to już ze zwiedzaniem,więc następnym razem,może zimą😉
[/quote]
To dobrze zrobiłaś. Ja byłam dokładnie 15 czerwca w Luksorze i było 45 stopni! Człowiek nie chciał zwiedzać, tylko jechać z powrotem na plażę  🙄
edit - tu zdjęcie ze świątyni w Karnaku i moja jakże szczęśliwa mina


edit jeszcze raz:  😁 jakby ktoś szukał fajnego hotelu w Egipcie 5*, to polecam z ręką na sercu:
http://www.caribbeanworldresorts.com/

A w listopadzie jedziemy na safari do Kenii  😅
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 czerwca 2009 17:16
A ja zapraszam do Walii (dla tych którzy nie przepadają za 45 stopniami)  😀






ślicznie! a moim skromnym marzeniem jak narazie jest słowacki raj 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 czerwca 2009 09:32
My w tym roku, po bitwach i wojnach gdzie-kiedy-jak-i-z-kim, ostatecznie jedziemy sami, autobusem (mielismy jechać autem, ale ekipa, jak co roku, się wysypała) do Włoch - a dokładnie do Sorrento.

Nasz hotel wygląda dokładnie tak: http://www.giosueamare.it/en/index.htm

Mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje. We Włoszech byłam już dwukrotnie, ale zawsze były to okolice Cesanatico, Rimini czy Wenecji.
D&A, dokładnie. Do Egiptu nie ma się co pchać latem jeżeli chcesz pozwiedzać. Ja byłam w grudniu i było bardzo fajnie. Temperatura w sam raz żeby móc coś zobaczyć 😉
Lotnaa, piekne zdjecia! Mozesz cos jeszcze zarekomendowac do zobaczenia w Walii- wybieramy sie wiosna przyszlego roku, ale szczerze mowiac jeszcze kompletnie nie mamy pojecia od czego zaczac 🙂  z gory dzieki!
A w listopadzie jedziemy na safari do Kenii  😅


Skąd? Jak? Gdzie? Za Ile? poproszę wszelkie szczegóły! 😀 :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 czerwca 2009 22:04
Uwielbiam jeździć. Mogą to być podróże albo po mieście. Po dziadku to mam. Nie wiele zwiedziła, mimo że kilometrów na "liczniku" mam sporo 😉
[quote author=pokemon link=topic=163.msg283287#msg283287 date=1245858931]
A w listopadzie jedziemy na safari do Kenii  😅


Skąd? Jak? Gdzie? Za Ile? poproszę wszelkie szczegóły! 😀 :kwiatek:
[/quote]
Z biura Itaka:
http://www.itaka.pl/wycieczki/kenia/afryka_dzika_213.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=X&
Są jeszcze dwie inne opcje 🙂 ale podobne 🙂
[quote author=sihaja link=topic=163.msg286812#msg286812 date=1246307349]
[quote author=pokemon link=topic=163.msg283287#msg283287 date=1245858931]
A w listopadzie jedziemy na safari do Kenii  😅


Skąd? Jak? Gdzie? Za Ile? poproszę wszelkie szczegóły! 😀 :kwiatek:
[/quote]
Z biura Itaka:
http://www.itaka.pl/wycieczki/kenia/afryka_dzika_213.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=X&
Są jeszcze dwie inne opcje 🙂 ale podobne 🙂
[/quote]
Oj, zazdroszczę bardzo. Napisz kiedyś czy warto było jechać🙂

Może ktoś polecić jakieś fajne pole namiotowe w okolicach Roztocza? Zależy mi, żeby było w miarę tanio, no i żeby był prysznic, toaleta i prąd.
(albo inne fajne pole namiotowe nad jakimś jeziorkiem na Lubelszczyźnie - chodzi o to, żeby było sprawdzone)
sihaja ja szczerze mogę polecić. Super wycieczka zresztą stronę albo dwie wcześniej pisałam o tym. Tej zimy z tatą planujemy Tanzanię 💃
Seksta   brumby drover !
18 lipca 2009 19:58
a ja sie wybieram i wybieram do Tanzanii bo moj wujcio kupił kawałek plaży, wybudował dom takze mieszkać mam gdzie 😉 ale jakoś nie mogę sie zebrac haha :P
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 lipca 2009 21:47
a ja w sierpniu na Cypr 😉
witam, stoje przed urlopowym dylematem. gdzie mozna wyjechac pod sam koniec wrzesnia? oczywiscie plaża, palma, zwiedzanie i jeszcze w jakiejsc przystepnej cenie.
Tunezja? Ibiza? Turcja?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2009 21:13
Chorwacja. I tego typu inne wakacyjne, ciepłe i oblegane kurorty.
Kanary, Australia, Chiny, Jerozolima, Chorwacja... 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
22 lipca 2009 21:44
O jakiej "przystępnej" cenie mowa?
Bo zaczynają nam się pojawiać Chiny, Australia... a te chyba tak bardzo przystępne jak chociażby Chorwacja nie są...
Seksta   brumby drover !
22 lipca 2009 21:47
jesli dla kogos sam przelot w obie strony w najnizszym standardzie do Australii gdzie koszt wynosi ok 11 tys zlotych to przystepna cena to polecam i zazdroszcze :p
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 lipca 2009 21:49
a to przypadkiem nie podchodzi pod temat "Podróże"?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 lipca 2009 22:08
Może rejs żaglówką wokół Wysp Kanaryjskich? To jest mój plan (dalekosiężny). Ewentualnie coś podobnego w Chorwacji  😀 Cena jak najbardziej do przełknięcia.
My co roku w październiku a nawet na przełomie listopada jeździmy do Egiptu 🙂
Nie jest to wtedy szczyt sezonu i nie ma mega upałów więc jest fajnie.. Do tego oczywiście nurkowanie.. Jak dla mnie extra !!
Choć przyznaję,że w tym roku chciałabym pojechać dla odmiany w jakies inne miejsce i kryteria mam baaardzo podobne więc temat i mnie się przyda 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 lipca 2009 06:45
scaliłam z "Podróżami" ponieważ temat dotyczy tych samych zagadnień i można pytać tutaj .

A co do tego, gdzie jechać to ja polecam Wlochy lub Hiszpanię. Chorwacja mi nie przypadla aż tak do gustu, Grecja dla mnie zbyt brudna.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 lipca 2009 09:21
kocham Włochy i Hiszpanię, więc polecam zawsze i wszędzie.
Byłam w Egipcie w lutym i było rewelacyjnie! Nurkowanie - bajka 😜
W czerwcu byłam też na Wyspach Kanaryjskich na Gran Canarii - dla mnie żadna rewelacja. Napewno nie wybiorę się tam nigdy więcej zwłaszcza, że leci się 5 godzin.
Napewno nie wybiorę się tam nigdy więcej zwłaszcza, że leci się 5 godzin.

No właśnie. Czy ktoś z Was boi się latać samolotem?
Po tej katastrofie Airbusa nad Atlantykiem to nie jestem pewna, czy nie odczuwałabym lekkiego strachu 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 lipca 2009 09:44
[quote author=Strucelka link=topic=163.msg302753#msg302753 date=1248337272]
Napewno nie wybiorę się tam nigdy więcej zwłaszcza, że leci się 5 godzin.

No właśnie. Czy ktoś z Was boi się latać samolotem?
[/quote]

Ja sie boje. Leciałam i mi sie nie podobalo, szczególnie spowrotem. 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 lipca 2009 10:33
Ja też się boję 😁 Ale rodzinka silniejsza 😉
Marzy mi się jeszcze Kuba, ale fakt ok.14 godzin w samolocie mnie dobija 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się