wrzody żołądka

Sianko mamy ze swojej łąki, trawa przed sianokosami jest dla właściciela priorytetem, jest tak zielone, że aż za mocno  😂. Dlatego wystarcza taka ilość paszy 🙂. W zależności od ilości roboty dozujemy Brandona XP, bo wiadomo jak więcej roboty to i energii więcej zejdzie. Aktualnie starcza w sam raz.

Słuchajcie mam gorszy problem:  Właśnie dostałam info z bdsklep, że nie mają soku z rokitnika. Pilnie potrzebuję rokitnik, skąd bierzecie? Podeślijcie coś 🙁


Na allegro lub z np. https://ewitaldo.pl/

a.kaminska, podejście właściciela do siana może tłumaczyć tak niewielką ilość treściwego.
a.kaminska, podejście właściciela do siana może tłumaczyć tak niewielką ilość treściwego.


Właściciel nic do naszego treściwego nie ma, sama ustalam ile i czego mój koń dostaje. Po prostu nie potrzebuje więcej (inne konie dostają owies i paszę w większej ilości).
a.kaminska, nie rozumiesz co mam na myśli.
Jak gość dba o pokos, aby mieć dobre siano to Twojemu koniowi starcza mała dawka treściwego, bo dostaje porcję białka z tego siana.
Jakbyś karmiła "szuwarami " to tak ekonomicznie by nie wyszło.
Jeżeli ktoś ma w planach zamawiać omeprazol w ablerze, teraz jest dobra pora - mają 20% zniżkę na saszetki z krótszym terminem ważności (rok).
Jak tam Wasze wrzody się czują?

Mój coś średnio przez ostatni czas. Od 3 tygodni na trawie i średnio co 2-3 dzień wzdęty, do tego co chwilę zmienia się pogoda  🙁 Zaczęłam mu ograniczać pastwisko i zmieniać w połowie dnia na padok z sianem. Codziennie lekko ruszam na lonży lub spaceruję żeby gazy zeszły. Podaję Ulcosan od kilku dni i więcej gluta na kolację. Jak mu mogę jeszcze ulżyć? Wyczytałam, że famka podawała anyż, napiszesz coś więcej jak dawać/ile?  :kwiatek:

Skłaniam się ku kontrolnej gastro żeby zobaczyć co tam w środku się dzieje...
Jak zabezpieczacie swoje wrzodki na czas transportu? Będę pierwszy raz przewozić moją i byłabym wdzięczna za porady osób, które mają jakieś doświadczenie 🙂
Jak zabezpieczacie swoje wrzodki na czas transportu? Będę pierwszy raz przewozić moją i byłabym wdzięczna za porady osób, które mają jakieś doświadczenie 🙂


My podajemy garść sieczki przed ładowaniem, w przyczepie przed startem daję trochę Irish  Mashu (mocno rozwodnionego), w przyczepie sianko i po dojechaniu karmimy sieczką (głównie dlatego, że mój koń nie lubi podróżować i jest to dla niego stres + praktycznie nie rusza siana)
A Ulgastran? Warto podać przed transportem czy to nie ma sensu raczej?  🤔
Gillian   four letter word
07 czerwca 2019 23:38
Spotkaliście się z reakcją bólową po elektrolitach? Mam Over Horse, koń poci się na treningach skokowych i wtedy to dostaje. Zaczynam wiązać podanie preparatu z kiepskim samopoczuciem brzuszkowym.
Gillian na pierwszym miejscu w składzie over horse  jest glukoza z tego co się orientuje, wiec  możliwe, ze objawy bólowe ma właśnie po tych elektrolitach
Gillian   four letter word
08 czerwca 2019 19:33
No to wywalam!
No właśnie, a podajecie omeprazol lub jakieś preparaty na czas transportu?
julita123, ja daję tylko siano w siatce.
Co ciekawe koń od zawsze kopał w transporcie. Nie wiem czy można to powiązać, ale po kuracji na wrzody przestał kopać. 400km w koniowozie i ani raz nie kopnął.
Witam, ostatnio przeszłam z moim koniem gastroskopię, na szczęście ma tylko zaczerwienienia i zalecono nam kuracje abprazolem, dzisiaj udało mi się go zamówić ze stanów, mam nadzieje że dojedzie  🤬
A moje pytanko brzmi ile kosztuje średnio saszetka tego leku w Polsce?
Gillian   four letter word
17 czerwca 2019 20:22
5 zl z kawałkiem przy dużym zamówieniu.
5 zl z kawałkiem przy dużym zamówieniu.


5 zł to jest koszt przy zamówieniu ze Stanów, na "już" w Polsce (czyli od ręki) ceny to 6-7 zł za zwykły i 8-9 za ten z Plusem (za tyle sprzedają nieoficjalnie weci i osoby prywatne)
Gillian   four letter word
17 czerwca 2019 21:50
Achhh sorki, nie doczytałam 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 czerwca 2019 09:39
Weci sprzedają nawet za 12zł/saszetka... 😉



Słyszeliście, że podawanie siana z siatki wcale nie jest takie zdrowe dla konia? Jakiś film fizjoterapeuty ostatnio mi mignął w sieci... Z drugiej strony np. z moim nie ma innej opcji, bo zaraz siano jest przemielone z obornikiem...
xequus mi ostatnio weterynarz na gastroskopii powiedziała, że weci nie mogą ściągać tych leków bo mogą iść za to siedzieć 🤬
PATRYCJA10822 dobrze Ci wet powiedział, bo nie mogą. Nie mogą obracać lekami niedopuszczonymi do obrotu w Polsce. Dlatego napisałam że nieoficjalnie 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 czerwca 2019 14:38
Z jednej strony zrozumiałe, prawo to prawo. Z drugiej strony to najlepsze lekarstwo dla naszych wrzodków i nie wyobrażam sobie leczenia i profilaktyki bez niego u naszych wrzodków.
Ja też, dlatego dobrze że mimo wszystko jest możliwość ściągnięcia z ablera i generalnie nie ma z tym większych problemów 🙂
Gillian   four letter word
30 czerwca 2019 17:40
Wrzody na odźwierniku - nie ma wżerów, są zaczerwienienia - to bardzo kiepsko?
Jestem pod wrażeniem tego jak dobrze koń zniósł głodówkę. Od 18 do 15 następnego dnia nie jadł i stał bez słomy. Żadnego kopania, świrowania, stał sobie spokojnie i patrzał na nas z wyrzutem 🙂
Wrzody na odźwierniku - nie ma wżerów, są zaczerwienienia - to bardzo kiepsko?
Jestem pod wrażeniem tego jak dobrze koń zniósł głodówkę. Od 18 do 15 następnego dnia nie jadł i stał bez słomy. Żadnego kopania, świrowania, stał sobie spokojnie i patrzał na nas z wyrzutem 🙂


te wrzody w odźwierniku się niestety bardzo długo goją, my musieliśmy przedłużyć leczenie i dodać ranitydynę, po kontrolnej gastro w końcu poprawa...

Gdyby ktoś potrzebował to mam Ostrzeżenie za nielegalną sprzedaż leków.

Sprzedaż leków mogą prowadzić tylko uprawnione osoby.  🤬
Viss Mod.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Nielegalna sprzedaż leków, do tego w wątku do tego nie przeznaczonym.
Gillian   four letter word
01 lipca 2019 12:36
prib, nie strasz! W jakim stanie był Wasz odźwiernik?
Gillian, pisałam ci przecież na fb, że tak jest. Czasem nie goją się wcale.
U mnie kuracja była 16 tygodni, a przez pierwsze 2 tygodnie Ulgastran ( pełna dawka 10 tygodni i 6 tygodni 2 saszetki).
Kontrolę robiłam po 4 tygodniach i zaczęły się goić, więc nie było potrzeby doksycykliny.
Najbardziej bolą jak się robią, a nie jak już są , ponoć.
Gillian   four letter word
01 lipca 2019 13:22
Wiem wiem, ale ja lubię zbierać opinie 😀
Gillian, spoko :-)
Nie mniej jednak rozmawiałam sobie z Wetem z Francji i mówił , że nigdy nie dają omperazolu dłużej niż 4-6 tygodni, tylko stosują inne lecznie dodatkowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się