Ochraniacze

Burza I jesteś zadowolona z tych Crossów? Oddychające są? Już się napaliłam, bo mój koniczek nóżki ma konkretne, a na dodatek krótkie nadpęcie,więc na razie jedyne, które dały radę to Woof Weary... I chętnie bym coś nowego ( w sensie: innego) nabyła  👀

keirashara ale żeś , Pani, dała z tymi "paluszkami" 👍  No i brawo ja, bo dopiero po dłuższym procesie umysłowym zajarzyłam, że to miały być KALOSZKI  😂
Dziewierz, mega, bo nie drgną ani o milimetr, świetnie wyglądają, nogi mam suche.
Woof Weary zabiłam, kolejne 🙂 fakt- zajęło mi to 4 lata ale jednak.
Burza, - mój ma nogi długości od kucyka i to jest problem właśnie. I tak, chodzi mi o te z fotki 🙂 Cóż, opinie w takim razie tylko z macania mogą być, faktycznie 😁
Wiem, że miałaś kiedyś takie szalone, giga futrzak - co to było z ciekawości?

Paluszki to sprawa autokorekty w telefonie, nie upilnowałam paskudy 😡
keirashara, tu akurat są fulle a są też coby 🙂
Hmmm nie wiem, które? Kolor, rodzaj chociaż?
Przeszukałam kilka wątków i jakieś tropy mam, ale pewnie możecie mi coś więcej podpowiedzieć.
Szukam ochraniaczy ujeżdżeniowych, na kołeczki, duży i b. duży Full😉 jedne dla Polki, drugie na ślunzaka😉 kolor czarny.
Znalazłam jakieś HKM. Harrys Horse, no i Veredusy- Revo i Evo.
Co z tej grupy polecicie?
Może macie jakieś inne typy?
anetakajper   Dolata i spółka
15 kwietnia 2019 12:17
karla 🙂 HKM i HH  full na dużą nóżkę to się nie dopną.
Busse https://konik.com.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-dressage-pro-busse
sobie sprawdź one mają x-ful i wchodzą na dużą nogę 
czyli na ślunzaka te busse powinny być ok XL🙂 miałaś je w łapkach? jak one  z trwałością?
jak w porownaiu do nieśmiertelnych veredusów? jak w ogóle veredusy uj?zawsze miałam skokówki i no.. nieśmiertelne😀
anetakajper   Dolata i spółka
15 kwietnia 2019 13:07
Ochraniacze się niszczą po jakimś z tyłu pod pęciną , zresztą vereducy uj. też się tak niszczą.  Mam je na konia mocno strychującego się i wytrzymały już 2gi sezon. Nie miałam takich ochraniaczy które by tyle wytrzymały 🙂
Koń wlkp z dol. śl 180 cm  spokojnie xful na tył wchodzi 🙂
😅 :kwiatek: dzięki wielkie! to jeden komplet mam już z głowy🙂 teraz zwykła fulka😀
Czy ktoś mądrzejszy powie mi czy te ochraniacze są dobre ?  :kwiatek:
Transportery Bucasa, ktoś ma/miał? Warto?
Zawsze brałam Eskadrona, ale tak patrzę czy może tym razem coś innego.
Klami, - nie mam bucasa, ale gorąco polecam horseware rambo. Dają radę na nogach drobnych inaczej, zwierza mam turbo delikatnego, a w 10h podróży w lecie nic się nogą nie stało. Wytrzymałe, również na durne pomysły - konia mamy wiozlam, przyczepa do remontu, ochraniacze całe 😁
keirashara, pancerne byc nie muszą, konisko zachowuje się w transporcie jak byś wiozła jakiś stały ładunek a nie żywe zwierzę. Natomiast zależy mi na tym żeby nie było problemu przy dłuższych przejazdach latem, nogi się możliwie nie gotowały itd.
Klami, - ja w swoich wiozłam konia 10h w korkach w upalnym czerwcu, nogi nie ugotowane, nie odparzone, nie obtarte, a mam jaśnie pana księcia, a nie konia 😉 Rok wcześniej zrobił w nich trasę 8h, też bez problemu. Są milutkie w środku i starannie uszyte, wszystkie krawędzie uszyte "do środka", nic nie odstaje, nie drapie.
keirashara, dzieki za opinie. Zerknę sobie na nie. Muszę coś wreszcie kupić nowego.

Kurczę, patrzą na mnie te Bucasa. Nikt nic?
Hej, podpowiedzcie mi proszę jak to jest z rozmiarówką ochraniaczy Eskadrona. Rozmiar 2 to pony czy cob? Nie mogę znaleźć żadnej tabelki  🙂
Generalnie rozmiar 2 na logikę to by był cob, ale nie widziałam nigdy żeby Eskadron miał taką rozmiarówkę.
Jest tylko Pony i Full.
Kurcze, bo znalazłam w ogłoszeniach komplet ochraniaczy eskadrona w rozmiarze V2 i H2, zastanawiam się jak to rozumieć  😀
Przody plus tyly 2ki czyli cob prawdopodobnie 🙂
Eh czyli za duże na mojego mikrokonia. Dzięki!  🙂
Klami, jedyne co u Bucasie, to pamiętam, że były tu mocno polecane kilka lat temu, jako "jedynie słuszne".
Np. przez crazy.
No i ostatnio macałam, i wielce żałuję, że musiałam kupić co innego.
hej, mam pytanie czy ktoś użytkuje ochraniaczy Anky Climatrole i może mi powiedzieć jak z ich wytrzymałością? jaka jest ich żywotność w przybliżeniu przy codziennym użytkowaniu
Przy koniu niezbyt szanującym własne nogi zdecydowanie nie polecam. Bardzo szybko, przy na prawdę oszczędnym używaniu, zrobiły się dziury i ochraniacze się wytarły do tej wewnętrznej twardej skorupki. Szkoda, bo wizualnie są piękne i super efektowne.
Hekate1 a ja w swoich zasuwam w terenie i na hali już 3 rok, lekko przetarte od we wewnętrznej strony. Jakość jak dla mnie rewelacja
Czy ktoś miał w ręku lub używał Horze Anchor? Jak z jakością i czy są faktycznie tak przewiewne na jakie wyglądają ?  🙂
Czy ktoś ma kaloszki Veredus Safety Bell? Może coś powiedzieć o rozmiarówce no i wrażeniach?
Szukam skokowych skorup, które będą pasowały na x-fulla, w co celować? No i żeby wyglądało to jakoś...  😀
Siwaa, - veredusy spokojnie dają radę na ślązaku 😉
darolga   L'amore è cieco
24 czerwca 2019 15:29
Szukam ochraniaczy takich jak treningowe Equicki (https://www.equick.it/product-page/etraining) lub Kentucky (https://www.ntb24.pl/Kentucky_ochraniacze_3DSpacerTurnout_przod), ale do ciurania do lasu, więc chętnie w lepszej cenie. Ktoś coś? Bez łyżki, bez usztywnienia, zwykły kawałek neoprenu do zapinania wokół nogi. Mam jedne i drugie i kocham je miłością wielką, to najlepsza opcja na lato, ale szkoda mi ich na spacery po krzakach i wodzie 😉
darolga, - PE? Teraz znowu powinna być wyprzedaż, letnia 🙂 Na takie już nawet jest.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się