ciąża, wyźrebienie, źrebak

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 maja 2019 12:10
No pecha miała kobyła ale na szczęście mamy świetnego weta, który naprawdę z poświęceniem walczy o klacz 🙂 a patrząc na rtg nogi serce rośnie 🙂
no to kobyła poszalała  🙁 zdrówka dla mamy i zrebolka  🙂
Jak myślicie kiedy panienka sie ozrebi ? Niestety nie znam terminu krycia A czekam już od listopada na malego i doczekać się nie mogę. Wymiana twarde po naciśnięciu wyplywa jakby rozcienczone mleko na dodatek kleiste. Sa takie od 3 tyg, zad lekko galaretowany ale poza tym nic. Zdjecie wymion podeśle w kolejnej odpowiedzi
Wymiona
Po wyglądzie brzucha powiedziałabym że na dniach.
Ja też bym pilnowała.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 maja 2019 22:14
Jakie macie doświadczenia z wiezieniem klaczy na 1 skok po badaniu przez weta? Klacze źrebne?
Moja pierwsza kobyła była z takiego krycia 🙂
U nas ostatnio klacze lubią hodować sobie pęcherzyki, które rosną powyżej 5 cm i pękają przez ponad 3 doby, czy to z hormonem czy bez.

Aczkolwiek krycie naturalne to naturalne.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 maja 2019 10:09
Cóż, niecały tydzień po porodzie pożegnaliśmy się z małym 🙁. Także jeśli macie sierotkę, która potrzebuje mamy to zapraszam na priv.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 maja 2019 10:26
Ojej, Biczowa co się stało? 🙁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 maja 2019 10:36
Nie siusiał, na początku siusiał pępowiną, po przypaleniu okazało się że coś jest nie tak prawdopodobnie jakaś wada rozwojowa/ wada budowy, niedrożny moczowód, mimo prób ratowania, wet był codziennie, wczoraj podczas operacji, pękł mu pęcherz i został uśpiony 🙁.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 maja 2019 10:38
O kurcze 🙁 Strasznie mi przykro 🙁
Biczowa Bardzo współczuje  ;(
rox   ogony trzy
24 maja 2019 13:51
Biczowa, tak mi przykro ;( to takie niesprawiedliwe..
wspólczuje 🙁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
26 maja 2019 07:51
Na_biegunach, różnie. Akurat jestem w trakcie krycia mojej kobyły- ogier, który dużo kobył w ten sposób trafia, z moją akurat nie wyszło. Teraz umówiłam się z hodowcą, że kobyłę zostawiam- zawiozłam po badaniu i podaniu hormonów na skok - nie przyjęła, udało się dopiero następnego dnia rano i czekamy aż zacznie odbijać...
Biczowa, bardzo mi przykro...
łobuz ma juz prawie 3 tygodnie 🙂



Biczowa, trzymaj się 🙁
blucha, ale będzie siwulec!


U Nas zaraz Mały kończy 1,5msc... Masakra, jak to leci! Biega, bryka, memla matce ucho i sobie rośnie. Już go czyszczę szczotkami, psikanie też zaliczył, gmeranie w uszach, zębach, przy nogach... I tylko przy ostatnim stawia opór, ale pewnie jak będzie bardziej stabilny to będzie lepiej. Minął mu okres próbowania wskakiwania na plecy albo gryzienia 🤣 Mega tulaśny i kontaktowy, rży i przychodzi na pastwisku. Jak leży na trawie w pozycji mostkowej wyciąga ryjka, jak go zaczynam drapać to kładzie się na płasko i śpi(często na moich kolanach). Fajny ten dzieć.
Ciągle mnie zastanawia, jakiej będzie budowy. Nie wygląda na to, żeby miał być "grubasem", ale do super lekkiego mu daleko. Ciekawe, co z niego wyrośnie, może ktoś ma pomysł? 🤣
słodziak 🙂 a dlaczego miałby być grubasem ? matka w tle raczej szlachetna, lekka
biczowa Bardzo mi przykro, trzymaj się  🙁
blucha, ojciec ślązak starego typu 🤣
Windziakowa takie coś wyszło z mieszanki kobyły zimnokrwistej i KWPN'a



Ramirezowa   Ania i Urania !
27 maja 2019 09:05
Siwa239 i jak tam? Rozpakowana?  🤣
To u mnie pojawiły się dwie nowości... 03.05 - hucuło-quarter horse - mały jest tak napakowany i silny, że szok! Mały klocek  😁



13.05 - z matki KWPN, ojciec Joviaal ES - kolejny malowaniec - cudowny, ale paskudny charakter ma! Mozna siedziec z nim w boksie dwie godziny, wydaje sie ze odpuscil, a nastepnego dnia rano pol godziny probuje go zlapac zeby mu dupsko umyc - a jak już da sie złapać, to aż syczy ze złości  🤔wirek:



Two more to go, na razie mamy trzy ogierki.
Windziakowa, koleżanka ma wałacha z matki xx po ojcu śl bardzo ciężkiej budowy i koń wygląda normalnie, jak mój wlkp. Tylko łeb ma większy, a w paszporcie widnieje śl.
Ja mam klacz po ojcu śl nowego typu i matce młp/hc (chyba).

A młody jest po małopolaku. 🙂
Siwa239 i jak tam? Rozpakowana?  🤣


Dzisiaj dostała świeczek więc szykuje sie ciekawa noc 😀 Oby wszystko było dobrze
Długo wyczekiwana klaczka 😀 Wszystko poszło szybko i sprawnie choć nie zdążyłam na poród jak przyszłam to juz było po wszystkim.
rox   ogony trzy
28 maja 2019 06:32
Siwa239, ale pająk 😀 Gratki !!!
ushia   It's a kind o'magic
28 maja 2019 06:38
kolejne siwe do kompletu 😉
gratki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się