Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

noraka, kichać? A wyobraź sobie że ja byłam przeziębiona i kaszel to dopiero było wyzwanie 🙂 A szczególnie takie ataki nocnego kaszlu 🙂

A tak serio Dekster, nie jest tak źle, faktycznie im szybciej zaczyniesz się ruszać tym lepiej 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 maja 2019 19:56
Dekster, zdrówka!!!
Szybkiego powrotu do zdrowia Dekster!
Boje się trochę porodu, najbardziej chyba tego czy zniosę ból. Jednak zdecydowanie bardziej przeraża mnie wizja CC. I mam nadzieję że nie będzie konieczności cięcia.
Ja właśnie sobie siedzę na glukozie i najchętniej poszłabym spać, tak się nie wyspałam!
Byłam też na dniach otwartych w szpitalu w którym chce rodzić i jakoś tak mniej strasznie to wszystko teraz wygląda.
Dziewczyny, z okazji wczorajszego święta, spełnienia marzeń Wam życzę!
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
27 maja 2019 09:31
yegua  :kwiatek:

Dekster trzymaj się, sama żyje trochę w strachu, miałam nawet skierowanie od lekarza na usunięcie tej torbieli ale w szpitalu stwierdzili, że jest za mała (ma 4,75cm a usuwa się powyżej 5  😵 ) tak więc zaciążyłam, urodziłam i teraz przy okazji zabiegu w innym szpitalu dopiero się pozbędę tej tykającej bomby ale jeszcze trochę czasu minie zanim to nastąpi.

Co to za ideologia „błękitny poród”? Koleżanka wysłała mi zaproszenie do grupy na fb. Znacie to?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 maja 2019 09:32
rtk, nie, ale już się boje  😜
DZiewczyny potrzebuję pomocy w temacie butów dla 2 latka. Roch ma płaskostopie. Ortopeda dał mi receptę na wkładki. Dziś je odebraliśmy. Niestety wszystkie buty jakie mamy, jak i te w sklepie są na niego za ciasne z ta wkładka ( on ma wysokie podbicie ) . Czy na rynku są jakieś buty które nie są takie wąskie i niskie? Lub czy są buty które pomogą dziecku z plaskostopiem? Któraś ma doświadczenie?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 maja 2019 13:34
Superfit ma opcję wyboru szerokości, możesz poszukać weit i sprawdzić.
ash   Sukces jest koloru blond....
28 maja 2019 14:42
KaNie, płaskostopie jest fizjologiczne do3,5-4lat. Poszukaj wypowiedzi lub artykułów Pawła Zawitkowskiego na ten temat. Mój Tymek miał i wyrósł chwile przed 4 urodzinami. Nic nie robiliśmy- takie zalecenie ortopedy i fizjoterapeuty
Ash
Tyle że Roch ma krzywe nogi w stawach skokowych. Inne dzieci w jego wieku tak nie mają. Roch równiez był i ortopedy dzieciecego i rehabilitanta. Myślę że oni się raczej nie mylą co do tego czy to jest fizjologiczne czy nie.

Edit
I żeby to zwizualizować, to poglądowo znalazłam coś w necie.
Nóżki Rocha wyglądają trochę gorzej nawet niż to co jest na 2 graficie.

Nie powiedzie mi chyba że Wasze zdrowe dzieci tak miały? I że to jest fizjologicznie poprawne ( w kolanach i biodrach nie ma żadnych patologii jak coś ) . Młody miał już problem jak miał roczek i zaczynał chodzić. Jedna nóżkę dziwnie rotował. Kontrolowaliśmy go u ortopedy wtedy i na bilansach. Kazali czekać, obserwowaliśmy, ale to się pogłębia w miarę wzrostu i przybywającej mobilności. Obie stopy wyglądają tak samo. Dostał fajne wkładki narazie, częste kontrolę u ortopedy i fizjo, no ale butów nie daliśmy rady znaleźć. Szukałam troche w internecie,ale miałam nadzieję że któraś z Was mi poleci coś faktycznie sprawdzonego, bo muszę zamawiać internetowo.
dziewczyny, Iga ma ospe. Co stosowalyscie na wysypke? podawalyscie jakis lek przeciwwirusowy?
nerechta - jestem na bieżąco, sama przechodziłam ostatnio ciężko....pianka PoxClin, lek acyclovir ale on działa jeżeli jest naprawdę wcześnie podany, zaraz po wyjściu wysypki. Reszta wg mnie pic na wodę, przy silnym świądzie hydroxyzyna na uspokojenie i możliwość snu, na gorączkę wyłącznie paracetamol. Oby lekko i szybko
ash   Sukces jest koloru blond....
30 maja 2019 09:11
nerechta, Tymek miał chwile temu. Dostał heviran a do smarowania pox clin a no i jeszcze Clemastinum. Przeszedł rewelacyjnie, ok 30 krostek, zero gorączki, żadnych innych objawow.
Tak, acyclovir substancja czynna. Lek heviran.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
30 maja 2019 11:57
Hej, podrzuci ktoś jakiś link do filmiku z rozsądną gimnastyką dla ciężarnej w III trymestrze?
dzieki dziolchy! narazie nieduzo ma krostek, nie drapie sie, dwa juz jej pekly - jak w ogole to ma wygladac - pekna, zaschna i tyle?
boze, znowu garowanie w domu z 2ka... aaaaaa  😜
nerechta, ja to się nie mogę doczekać września aż moja starsza pójdzie do przedszkola... Zdrówka dla Igi!
Jak nie podrażnione przez drapanie/nadkażone to pęka i zasycha
Madness a ona jest caly czas w domu?! Jak Ty to ogarniasz?? Ło matko...  😁
Jak sie malenstwo chowa? Jak Ty sie czujesz? Jak w ogole Twoje odczucia przy drugim dziecku, czujesz ze jest jakos inaczej? 🙂
Ja mam kompletny haj, czasem pewnie ze wymiekam i sie wkurzam, ale generalnie duzo wiecej przyjemnosci sprawia mi teraz bycie mama niemowlaka. I plakac mi sie chce ze tak szybko rosnie...  😜

nerechta, mam prawie cały Vira Soothe, daj adres na pw to Ci wyślę. Warto stosować do końca, moi nie mają śladu.dzięki temu.
nerechta, tak, starsza w domu, wcześniej pod opieką dziadków, a od mojego l4 (od stycznia) codziennie ze mną... 😀 No bywa różnie, sama nie wiem jak to ogarniam. Jeszcze starsza zrobiła się taka hmmm nachalna w stosunku do młodszej siostry. Ciągle ją przytula, mizia, głaszcze, no kocha ją na zabój i w tym jest problem, bo za mocno, za dużo, aż zęby z miłości zaciska jak ją dotyka. Ciąglę muszę jej pilnować, bo się zapędza, szarpie rączkę małej coraz mocniej, kładzie się na niej, uciska. Nie wiem jak reagować, bo nie chcę zabijać ich uczucia 😉 ale nie chcę też żeby Kaja z tego powodu cierpiała 🙁

A co do moich odczuć - jest duużo spokojniej. Wiedziałam co mnie czeka, nie jestem więc w szoku że dziecko na mnie wisi 😉 Bo kiedyś myślałam że niemowlaki to tylko jedzą i śpią same w łożeczku po 3h 🙂 No i może przez to Kaja jest spokojniejsza, wydaje mi się że mniej płacze niż Karolina, dużo "zajmuje się sobą", tj. poleży sobie, popatrzy, pouśmiecha się. Z Karoliną to pamiętam tylko chodzenie, bujanie, płacz i cycek 🙂
to rzeczywiscie masz ciekawie  🙂 Iga nie lepi sie do Milki zdecydowanie, ale zagaduje do niej, podchodzi i probuje ja zajac jak zaczyna marudzic, cieszy sie z usmiechow wiec jest fajnie i spokojnie.

Wiem ze temat byl walkowany juz, ale nie wyciagnelam zadnych wnioskow - potrzebuje kupic porzadny materac dla Igi i juz sama nie wiem czy pianka wysokoelastyczna czy lateks. Troche sie boje czy na lateks nie bedzie uczulona, a piankowych nie wiem jak szukac zeby nie okazal sie bublem bo ceny ogolnie nizsze. Narazie mysle nad snudo hevei, jakie wy macie dla 3+?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 maja 2019 11:05
nerechta, my teraz kupiliśmy z pianki termoelastycznej w Jysku. Uważam, że jest super. Wcześniej Kalina miała taki zwykły piankowy i był dramat, a ten jest gruby, mega wygodny (tzn dla mnie za miękki, no ale ona jest lżejsza), Kalina duuuuzo lepiej i dłużej śpi na nim.

PS. Co prawda to tylko dwójka "z doskoku", ale siostra mojego męża sprowadziła się do naszego miasta i teraz Kalina ma braciszka. Dwuletniego. Myślałam, że nie będzie większego zainteresowania, ale się myliłem. Pokochali się strasznie, lgną do siebie niesamowicie. Kalina mnie pozytywnie zaskakuje, jest na maksa opiekuńczy, uważna, zabawia młodego, pilnuje, dogaduja się super, mimo, że późne mówienie chyba jest rodzinne i J póki co wypowiada kilka słów podobnych do czegokolwiek. Zawsze mówiłam, że Kalina nie nadaje się na starszą siostrę, ale muszę jej zwrócić honor.

Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 maja 2019 13:31
maleństwo, piękne zdjęcie! I fajnie, że macie bliżej do siebie. Hania uwielbia swoje kuzynostwo i brakuje nam ich bardzo na co dzień.

madness, ło mamo! Podziwiam Cię, że dajesz radę z dwójką full time. Ja bez żłobka bym dostała na głowę. Tzn może nie, bo wówczas Sarka w ogóle by się nie urodziła.

nerechta, prawda, że z drugim jest łatwiej? Mimo, że trzeba ogarniać przecież o wiele więcej rzeczy. Pamiętam, jaka byłam umęczona przy Hani, teraz jest o wiele większy luz. No i od początku Sara zostawała z tatą, więc mogę spokojnie wyjść z domu, nie ma tej koszmarnej mamozy itd. Fajnie, tylko faktycznie za szybko te maluchy rosną. Dziś zobaczyłam noworodka w sklepie i myślałam, że się rozpłynę  💘
Zdrówka dla Igi!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 maja 2019 13:39
Lotnaa, dzięki, mąż ustrzelił.
A z noworodka i też tak mam, ja! która zawsze się zarzekala, że to mi się nie zdarzy 😀
No ja sama nie wiem jak to ogarniam 🙂 Łatwo nie jest. Najgorsze są chwilę jak np. Kaja leży przy piersi i usypia, ja mam wizję że za chwilę ja odłożę i odzyskam wolność, a Karolina zaczyna głośno krzyczeć że ona musi do wc teraz i natychmiast 🙂 A muszę jej w tym jeszcze pomagać. I tym samym moja wizja sie rozmywa 🙂 Albo w nocy - Kaja budzi się na jedzenie, potem zasypia, ja też i zasnę na te 30 minut, po czym z drugiego pokoju Karolina mnie woła, bo coś się jej śniło lub też do wc chce iść 🙂 Więc znowu się rozbudzam, ogarniam Karolinę, zasypiam... I Kaja się budzi 😉
Iga na szczescie sie juz raczej nie budzi w nocy, ale jesli sie jej zdarzy to zawsze synchronicznie z Milka wiec obrabiam dwie na raz  😁 I fajne jest to ze jak karmie czy usypiam mala to nawet jesli przyjdzie (a przychodzi czesto) to szepcze i w ogole nie sprawia problemu ze musi zajac sie soba. Za to jak juz ululam Milke i mam ochote pieprznac sie na kanape i polezec chociaz 5 minut w spokoju to nieeee, "pobaw sie ze mna"...  😜

Lotnaa zdecydowanie! W ogole nie wiem czemu marudzilam z jednym dzieckiem  😁 Z Milka pierwszy miesiac-poltora byly dosc wymagajace, a teraz i sie wysypiam (alleluja!) i w dzien jest spoko, przewaznie jestem najedzona i wszystko jakos tak na luzie ogarniam - no, oprocz mycia zebow, wlosow i picia goracych napojow  🤣

malenstwo pamietasz jaki to byl materac? Chociaz my mamy problem bo rozmiar 80x180.
No i widzisz, Kalina by Cie zaskoczyla jaka fajna siostra by byla! rym 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 czerwca 2019 05:51
nerechta, niestety nie pamiętam nazwy modelu, tam są takie oznaczenia literkowo-cyferkowe... A strona Jyska mi się zacina i się poddałam. Kosztował około 500zl,wiecej niż łóżko 😉
U nas łóżko 80x190, materac200, ale jakoś wszedł.

A no, Kalinka otrafi zaskoczyć in plus. A może po prostu dojrzała. W każdym razie, wbrew moim przewidywaniom, wychodzi na to, że dość często widzi się z braciszkiem i póki są mali i się lubią, to korzystamy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się