Maści i odmiany

ushia   It's a kind o'magic
12 grudnia 2018 21:54
masci rodzica dziecka niespodzianki tez nie ma? 😉
gdyby ojciec byl kasztan to by wykluczylo kasztanowatoac matki, bo zrebak musialby po niej E dostac

znalam kiedys kobyle w takim kolorze, na pierwszy rzut oka dziwny kasztan, badania potwierdzily ze srebrno gniada wlasnie
Spróbuję w tę niedzielę zrobić dokładne zdjęcia siwienia mojej klaczy, ale chyba jednak coś z siwej będzie mieć, bo ostatnio przejrzałam jej grzywę i w pewnych miejscach zamiast słomiano-rudej jest dosłownie biała o.O ma mase białych pasem, teraz to słabo widać, bo zima, błoto i do czyściochów nie należy, ale wezmę suchy szampon i jej te grzywę porządnie umyję i spróbuję zdjęcia zrobić. To samo z ciałem, dosłownie tarancik się z niej robi 😀 Spytałam jednej dziewczyny, która w maściach trochę siedzi i patrząc na wgląd jej rodziców (ojciec kary, matka siwa) to jej "rudość" jest wręcz przypadkowa 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 grudnia 2018 09:47
Ale ma świetną plamę na pysku  😍
http://ogloszenia.re-volta.pl/klacz-do-zaprzegu-i-pod-siodlo/o/144955/
Tylko zdjęcie pod "ułanem" z deka przerażające :/
Witam.
Chlałabym prosić was o pomoc w ustaleniu jakiego koloru jest moja klacz. W paszporcie ma wpisane, że jest gniada (ojciec ciemnogniady [z karego ojca i gniadej matki], matka gniada [z kasztana ojca i matki gniadej].
Mam wiele wątpliwości co do jej gniadości myślę, że jest jelenia.

Chciałabym ją pokryć ogierem cremello i liczę na jakieś rozjaśnienie koloru źrebięcia, względem matki czy będzie to możliwe? Czy się mylę i mam jednak gniadego konia?

lato









zima



listopad

Klacz jest gniada, ale pokryta cremello da rozjaśnionego źrebaka, dzięki genom ogiera.
emptyline   Big Milk Straciatella
25 stycznia 2019 16:10
Źrebak może być jeleni. 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
25 maja 2019 09:31
wracam z naszym niedokolorowanym na nogach gniadym 😉)

Og. Dior (Sentender - Delia po Bajt) ur. 10.02.2018r.




zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 maja 2019 10:45
Czy to ten maluch z zeszłego roku? Czy to co poniżej pisałam się zgadza?
Galopada_ nie wiem, czy tu zaglądasz, ale jakiś czas temu wstawiałaś zdjęcia Twojego źrebaka http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1848.msg2794364.html#msg2794364
Wpadłam przez przypadek na artykuł dotyczący genu "mączystości" http://genetykaumaszczeniazwierzat.pl/konie/modyfikatory/maczystosc/
Jak ten malec teraz wygląda? Zgadzałoby się to z opisem tego modyfikatora umaszczenia?
galopada_   małoPolskie ;)
25 maja 2019 10:57
zembria, tak to ten 😉 nie widziałam twojego wpisu o genie mączystosci, wybacz :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 maja 2019 09:38
Spoko, tak z czystej ciekawości o to pytałam 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
28 maja 2019 20:24


Chcę taką! 😍
Co to za maść?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 maja 2019 23:17
A to nie maść srebrna?
albo jakiś izabel czekoladowy
Pursat   Абсолют чистой крови
29 maja 2019 21:31
Srebrne z tego co wiem nie występują u koni achał-tekińskich, więc może rzeczywiście jakiś wariant izabelowatego.
albo kasztan jak konie szwarcwaldzkie
Pursat   Абсолют чистой крови
08 czerwca 2019 20:26


Czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim? 😲
Pursat
Kiedyś stałam w stajni z jednym koniem, który był cały biały z wyjątkiem... uszu! Uszy miał całkiem czarne  😁
emptyline   Big Milk Straciatella
09 czerwca 2019 00:27
ancyk0991, no to pewnie był srokaty. 🙂 Na pewno to mniej spotykane niż sytuacja ze zdjęcia Pursat.

Pursat, dziwne, ale to źrebak. Może na uszach już pozbył się źrebięcej sierści po prostu?
Pursat   Абсолют чистой крови
09 czerwca 2019 11:19
Zdjęcie zrobione w pierwszej dobie życia źrebaka, więc sierści jeszcze nie zdążył zmienić. 🙂
Czy ktoś mógłby mi określić, co to będzie? Jedni mówią, że kary, drudzy, że gniady, a jak na moje to on może być skarogniady 🤣 Urodził się mocno srebrny.

Windziakowa, a wiesz jaki był ojciec? Mi on tak karo, ew. skaro wygląda.
W stajni był podobny przypadek, wyszedł skarogniady.
Ojciec kary, matka gniada.
Budyń, mamuśka gniada, tatuś karus :P
maluda, ooo, mam nadzieję że się sprawdzi 🤣
Pursat   Абсолют чистой крови
05 sierpnia 2019 12:22


Śmieszna skarpetka 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
08 grudnia 2019 10:05




Ale piękne sreberko 🙂
Też mam srebrną grzywę - z tym, że maść nie srebrna 🙂

Pursat   Абсолют чистой крови
16 kwietnia 2020 16:56
W rosyjskiej stadninie Shael w tym roku większość źrebiąt wpadła do wiadra z farbą.  😵 😉

















i największy hit:



windziakowa trochę stare kotlety, ale mój ma wpisane skarogniady, ale cały czas jest czorny jak smoła. A podobnie wyglądał
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się