Wybory 2015 i to co po wyborach.

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 maja 2019 07:56
Dea, my właśnie odbyliśmy przy porannej kawie dyskusję w tym temacie. Prawo wyborcze powinno być odbierane jeśli ktoś przebywa za granicą ponad 6 lat. To daje nam okres jednej prezydentury i 1.5 kadencji sejmu. A amerykańska polonia to zazwyczaj ludzie, którzy siedzą tam od "dziestu" lat i nie wrócą. Poza tym uważam, że głosowanie powinno być, tak jak w niektórych krajach, obowiązkowe. Nie głosujesz? Tracisz prawo do głosowania na kolejne kilka lat.
W Warszawie brakuje 7000 miejsc w szkołach średnich po deformie Zaleskiej. Są miejsca w zawodówkach. Pisowi zależy na marnym wykształceniu młodzieży, bo to ich główny elektorat.

Abstrachując od tych wyborów, bo to już zamierzchła przeszłość. Największym złem poprzedniej reformy edukacji było rozwalenie szkolenia zawodowego. Kłaść płytki i regiony też trzeba umieć, a dyplom licencjata czy nawet magistra nic w tym nie pomoże. Nie mówiąc już o innych technicznych zawodach.
Moon   #kulistyzajebisty
27 maja 2019 08:31
tunrida, dokładnie. W moich noworocznych postanowieniach było "przestać wku*ać się na rzeczy, na które nie mam wpływu".

Lanka_Cathar, również amen! Jak tak Polonia tak bardzo chce uczestniczyć w życiu ojczyzny, to niech wracają do tego "Eldorado". Ku chwale pisogrodu!  😫
A jak Cię nie ma w kraju X lat, to sorry batory, nie powinieneś mieć prawa decydować.
PiS sobie wychowuje już kolejne pokolenia elektoratu. 500+, emerytury dla matek i mamy w ubogich, niewykształconych rodzinach przyrost wyborców. Kobiety będą rodzić od 20 do 50 tki, żeby było za co żyć do wieku emerytalnego. Rodziny wychowane na debilnych serialach. Polityka rolna spowodowała, że upadają mniejsze gospodarstwa, ale Ci ludzie nie mają alternatywy. Nie ma fabryk, szkół zawodowych. Albo jesteś ambitny, rodzice w Ciebie inwestują i uciekasz ze wsi (to nie jest elektorat PiS) albo około 20-stki zakładasz rodzinę, produkujesz odpowiednią ilość dzieci i klepiesz biedę z tej kasy. Bo umówmy się, ale nawet 3000zł z MOPS na potrzeby 6 osobowej rodziny to nie są kokosy.

Wśród tych, z którymi ja rozmawiam nie ma elektoratu PiS, ale ... ja nie utrzymuję kontaktów towarzyskich z patologią. Rozmawiamy z tymi, którzy chcą coś zmienić, widzą więcej niż kilka stów rzucone jak kość psu 🙁

edit: tak mnie naszło jeszcze: prawo wyborcze powinni mieć pracujący (jako płacący podatki) studenci i emeryci 🙂. Pijawki, które nie wkładają do koszyka a tylko wyjmują nie powinny głosować i mieć wpływu na przyszłość kraju!
edit: tak mnie naszło jeszcze: prawo wyborcze powinni mieć pracujący (jako płacący podatki) studenci i emeryci 🙂. Pijawki, które nie wkładają do koszyka a tylko wyjmują nie powinny głosować i mieć wpływu na przyszłość kraju!


Ale to byłoby niezgodne z konstytucją  😁
ogurek, obecną owszem, ale i tak władza sobie nią tyłek podciera, wiec co za różnica...
Lanka_Cathar, dea, zgadzam się w 100%, my też o tym dyskutowaliśmy. Ludzie wyjechali 20 czy 30 lat temu, nie wiedzą nawet jak wygląda w tej chwili sytuacja a nadal mają prawo głosować. Bez sensu. Ja na razie jeszcze jestem na bieżąco z polską polityką, ale jeżeli na dobre zakotwiczę się w Czechach i będę miała potrzebne uprawnienia, zacznę głosować tutaj, bo to tutejsi politycy będą mieli wpływ na codzienność moją i mojej ewentualnej rodziny.

[s]Gdzie można znaleźć wyniki wyborów dla okręgów poza granicami PL? Albo jestem ślepa, albo na stronie PKW ich nie ma.[/s]
https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/wyniki/gm/149901
Zrób to. No bo zobacz....czy twoje wkurzenie cokolwiek zmienia? Nic!
Żeby to bylo tak, że im bardziej się emocjonujesz, tym bardziej coś się zmieni, to ja rozumiem że warto byłoby się emocjonować. Ale nie zmienisz. Ludzie mają poglądy ukształtowane. Nawet jeśli nie rozumieją wielu spraw, to mają to gdzieś. Wiedzą swoje i już. Tak jak ciebie nikt nie przekona do PiS u tak ty nie przekonasz nikogo z PiSu. Bo nikt nawet nie będzie słuchał twoich argumentów.
Trzeba poczekać aż łupnie gospodarka, aż przestaniemy dostawać kasę z uni. Aż Kaczyński umrze i PiS się rozpadnie. Trzeba czekać na zmiany odgórne. Takie które spowodują że prości ludzie przestaną ten PiS popierać. Takie jest moje zdanie.
Dostosować się i robić swoje.

Edit- jeśli dla wyborców PiSu PO to są Szwaby i komuniści, którzy nic ludziom nie dali a PiS to prawdziwi Polacy którzy dali 500+, to z kim tu dyskutowa


Zgadzam sie i sie nie zgadzam. Emocje i wkurzenie jednak mobilizuje do działania a bez tego opozycja bedzie wyglądać tak jak na Węgrzech - orban ma 56% a następna partia 10%  🤔

Bez mobilizacji to my będziemy miec Węgry tu niedługo.  Jeszcze jedna kadencja pisu a z mediów niezależnych i sadownictwa niezawisłego zostanie kurz. Trzeba sie wkurzać, dyskutować, przekonywać, siać ziarno niepewnosci.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 maja 2019 12:54
tunrida, masz rację, że nasza złość niewiele pomoże. Ale nie sądzę, że da się to tak po prostu przeczekać. Jeśli PiS wygra jesienne wybory, będzie pozamiatane. Już teraz dzieją się kosmiczne rzeczy, a mając wizję kolejnych 4 lat, będą szaleć jeszcze bardziej. I wcale nie jest takie pewne, że kolejne wybory będą już w pełni demokratyczne. Już teraz działacze opozycyjni są zastraszani, śledzeni, prześladowani. Już teraz politycy PiSu są świętymi krowami. Daj im jeszcze kilka lat, nie będzie czego zbierać. I owszem, gospodarka pierdzielnie na łeb na szyję, ale wtedy będzie już za późno.
Martita   Martita & Orestes Company
27 maja 2019 13:28
Zaczęłam się bać jesiennych wyborów. A raczej ich wyników. Patrząc co się dzieje przy obecnych.
PiS ma największe poparcie na wsiach i wśród osób o najniższym wykształceniu. Walcz. Próbuj im coś wytłumaczyć. Dla nich ważne są proste teksty " won z komuną", "Tusk to Niemiec", " chcą nas sprzedać Uni", "PiS  dba ludzi bo dał 500 plus".
Nie interesuje ich gospodarka bo się nie znają, nie interesują ich sądy, konstytucja, bo się nie znają. Telewizja nie kłamie. Nauczyciele- niech się zwolnią jak im nie pasuje. Lekarze- niech se jadą. Przyjąć Ukraińców. Albo zabronić lekarzom robić prywatnie. Wiele potknięć są w stanie wybaczyć, typu reforma oświaty, czy wsadzanie swoich na stołki. Wybaczą, bo dostali do ręki 500 zł.
Dyskutuj na takim poziomie. Ja nie umiem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 maja 2019 14:47
PiS coś obiecuje i to daje. I trudno z tym konkurować. A że robią to kosztem gospodarki, to niestety, nikogo nie interesuje. Kto z tym wygra? PO, które "nic nie zrobiło a i jeszcze nakradło", czy Biedroń, który jest gejem?
PiS ma też elektorat wśród wyżej wykształconych, wśród młodych, niestety.
A mnie się tu coraz gorzej żyje i jestem sfrustrowana. Kompletnie sobie nie wyobrażam np. wychować tu dziecka, posłać do takiej szkoły, jak teraz. Mój psychiatra odchodzi z przychodni i czekają mnie wizyty prywatne. Ta kosmiczna kwota, która dzieli brutto mojej wypłaty od jej netto idzie na jakieś dodatki do hodowli świń i finansowanie patologii. Sporo kobiet się pozwalniało z pracy, bo się im pracować nie opłaca.
Jak ktoś dorysuje tęczę do Matki Boskiej to go zatrzymają. Ale jak ktoś gwałci dzieci, to niekoniecznie. A jeszcze prawo złagodzą.
I takie sprawy: klik

Dlatego ja zaczynam odkładać, żeby gdzieś wyemigrować 🙁
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 maja 2019 14:55
Jak to ujął mój mąż: "Ludzie niestety dają się przekupić za własne pieniądze". Co do tych kobiet, które zwalniają się z pracy, bo teraz mają 500+ - nikt im nie powiedział, że za "x" lat dzieci dorosną, a one zostaną na lodzie, bo nie było ich na rynku pracy przez 20 lat. Chyba, że liczą na emeryturę Matka+...

Tak obok tematu, a jednak na temat:

jarkować

dopuszczalne w grach (i)

jarkować

1. obdarowywanie kogoś czymś, co było własnością tego kogoś;
2. udawać biednego;
3. przestarzałe: długo spać, gdy dzieje się coś ważnego.
A gdzie tu logika ? Podobno to trzeba wyemigrować żeby odkładać a nie odkładać żeby wyemigrować  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 maja 2019 15:02
Smoku, ale jakiś hajs na start trzeba mieć, a poloniści nie grzeszą zasobnością portfela 🙂
Spróbuj w Japonii lub w Chinach , tam szukają Polonistów. Teraz jest czas hossy gospodarczej a co będzie jak przyjdą gorsze czasy a my zamiast odkładać rozdmuchamy socjal ? Z taką kotwicą jak obecne obciążenia daleko nie zajedziemy. Nie ma komu pracować , informatyków w opór a nie ma komu kranu naprawić.
dea   primum non nocere
27 maja 2019 18:09
Taki opór, że ciężko znaleźć kogoś, kto zaprezentuje sensowny poziom na rozmowie kwalifikacyjnej. Tak samo im idzie programowanie, jak nieszczęsnym wykonawcom instalacja baterii (dwa zalania zaliczyłam przy okazji remontu mieszkania przez "fachowców"  :marze🙂. Wszyscy tylko wyciągać rękę po kasę potrafią.
Niby poza USA ( głównie Jackowo ) gdzie zwyciężyło PIS wszędzie indziej zwyciężyła Koalicja Europejska
https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/wyniki-wyborow-za-granica-jak-glosowala-polonia,939462.html
A może powinnismy się cieszyć ze tylu z nich wyjeżdża  😅
Teraz też mają większość w PE i jakoś strasznie bierni są w jakichkolwiek negocjacjach. Do tej pory niewiele zrobili to i częściowo wymieniona ekipa też niewiele więcej zrobi. Oprócz tego, że Szydło będzie siała dalej propagandę sukcesu (jak 27:1 było wielkim sukcesem  😂 ) to może sobie teraz do wsi zbuduje dwupasmówkę 😉

Przy okazji ostatnich powodzi przypomniało mi się ich plucie na poprzedni rząd, że nic z rzekami nie robią. Co obecny rząd zrobił dla powodzian aby ich ochronić? Aaaa... oddał kupę kasy Rydzykowi na modły, aby deszcz przestał padać  😂
Fin, zgadzam sie z Toba w pelni.
Co ciekawe, czekajac pod Polska ambasada spotkalam dwoch argentynczykow majacych polskie korzenie (i paszport) ktorzy przyszli zaglosowac. Troche dziwne, moim zdaniem, bo skad niby czerpia informacje potrzebne do wyrobienia sobie wlasnej opinii? O tyle dobrze, ze akurat oni chcieli glosowac na zielonych  👍 ale co z cala reszta majacych polskie obywatelstwo i zadnego pojecia co sie dzieje w kociolku polskiej polityki?

I dzieki za link! Az sprawdzilam jak zaglosowano w argentynie i generalnie wielkiego wstydu nie ma. Ale zszokowala mnie ilosc glosow na... konfederacje  🤔
Ludzie mieszkajacy na innym kontynencie, gdzie prawie cale spoleczenstwo ma dziadkow (ewentualnie pradziadkow) z Europy i glosuja na nazioli.  🤔wirek:
buyaka, znam bardzo dużo ludzi, którzy głosowali na Konfederację i z naziolami nie mają nic wspólnego. Mają dość obecnego i poprzedniego rządu, mają dość klękania przed całym światem (Rosja, ustawa 447 itp). Ja osobiście wariatów (patrz: Korwin) się boję, ale rozumiem dlaczego program Konfederacji ma poparcie.
Dla rozluźnienia opowiem Wam zabawną ciekawostkę wyborczą od południowych sąsiadów 😀 W Czechach aktualnie u władzy jest partia ANO, ale podobnie jak nasz PiS, wzbudza wiele negatywnych emocji, szczególnie wśród młodych ludzi, są demonstracje, itd.

W ramach protestu powstała dla żartu partia EU TROLL, której postulaty to na przykład:
- dotacje do sałatki ogórkowej i dopłaty do awokado,
- dostęp do morza dla Republiki Czeskiej,
- do roku 2030 wysłanie pierwszego Czecha na Mars,
- wprowadzenie ograniczeń emisyjnych na fasolę i soczewicę,
- drukowanie formularzy urzędowych na jadalnym papierze,
- dotacja na naklejki na auta, bo przecież im więcej naklejek tym więcej koni,
- zamiast dotychczasowej puli pytań na maturze, pytania będą z telewizyjnego teleturnieju Nikt nie jest doskonały*,
- jesteśmy przeciwko wyjściu CR z EU, ale chcemy żeby wszystkie inne państwa wyszly z EU 😁
- jesteśmy przeciwko migracji, więc Prażacy do Pragi, Brniacy do Brna, Słowacy na Słowację a emeryci na Wysoczynę 😁

Zagłosowało na nich w sumie 37 tysięcy osób (1.56%), a w związku z tym partia dostanie od kraju dodację w wysokości 1.1 miliona koron 🤣

artykuł na iDnes.cz

*ten teleturniej jest klasy: "gdzie się urodził Jiří Krampol?" "w szpitalu" albo co to jest hummus, itp
Dla mnie największą zagadką tych wyborów jest fakt, że Szydło zdobyła najwięcej głosów. Za nic nie potrafię pojąć, co może kierować ludźmi, żeby na nią głosować. Zastanawiałam się, do jakiego zawodu ona się nadaje. I nie znalazłam takiego, bo przypisanie jej jakiemukolwiek byłoby obrazą dla ludzi prawdziwie pracujących. A ona przymierza się do prezydentury! Co prawda jeszcze nie w przyszłym roku, jak ogłosiła to udając, że jest to jej decyzja. Chyba jej zwolennicy się zapłaczą, że tyle lat trzeba czekać, aż zostanie wyniesiona na piedestał.         
A kto głosował na Kopacz..? Bardzo podobna formatem intelektualnym postać!
jkobus, no chyba raczej nie. Wystarczy popatrzeć na wykształcenie - Beata Szydło skończyła etnografię, Ewa Kopacz - wydział lekarski i zrobiła 2 specjalizacje. Oczywiście nie obrażając absolutnie, żadnego studenta i absolwenta etnografii, ale jednak studia lekarskie są bardziej wymagające.
A mnie się w głowie nie mieści, że ministrem edukacji została osoba z prawomocnym wyrokiem. A od zwykłego nauczyciela przy zatrudnianiu wymagają zaświadczenia o niekaralności. Co za kraj
dea   primum non nocere
07 czerwca 2019 22:19
trusia nie każdy ma w dorobku wygraną 27:1, na ringu międzynarodowym, z taką przewagą sił.
A mnie się w głowie nie mieści, że ministrem edukacji została osoba z prawomocnym wyrokiem. A od zwykłego nauczyciela przy zatrudnianiu wymagają zaświadczenia o niekaralności. Co za kraj


A szef CBA z wyrokiem ? To pkiuś ?  😁
Jeśli kwalifikacją na stanowiska w rządzie jest bycie tubą i nic-nie-robienie, bez żadnych wątpliwości Kopacz nie dorasta Szydło do pięt.

Pardon, jednak coś zrobiła. Spłynęła Dunajcem, była na premierze filmu o Bondzie i odtworzyła kilka przemówień, wprowadzając do języka polskiego polityczny koncept “te pieniądze im się należą” i "zwycięstwo 1:27".  

Edit

Oderwana od rzeczywistości czy wciskanie ciemnot?

Beata Szydło zdradza, że ustąpienie z funkcji premiera w momencie, gdy cieszyła się bardzo wysokim poparciem społecznym, nie było łatwe
W rozmowie z "Wprost" była premier odniosi się również do sytuacji, gdy w grudniu 2017 roku przekazała stery rządu w ręce Mateusza Morawieckiego. "Musiałam wtedy podjąć decyzję czy zostać w rządzie czy odejść" - opowiada Szydło.
"Wtedy bardzo mocno zastanawiałam się, co zrobić. Wiedziałam, że odchodzę ze stanowiska premiera w momencie, gdy mam duże poparcie społeczne. Decyzję o pozostaniu w rządzie podjęłam w pełni świadomie.


Samodzielnie podjęła decyzję  😂

Z drugiej strony po tym moim wystąpieniu, i po głosowaniu nad ponownym wyborem Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, nastawienie do polskiego rządu zmieniło się. Mogę nawet stwierdzić, że zaczęto okazywać mi większy szacunek" – opowiada Szydło.
Wynik 1:27 to faktycznie wyraz wielkiego szacunku. 

No, ale ciemny lud wszystko kupi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się