Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 lutego 2019 08:31
Dziękuje bardzo !
Macie doświadczenia z podróżowaniem z namiotem ? W tym wykazie jest zakazy ale przeczytałam na innych forach , ze zawsze przechodzi.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 lutego 2019 09:19
Musisz dopytać w linii, którą chcesz lecieć, bo każda ma nieco inne restrykcje.
Będę leciała Ryanairem.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 lutego 2019 09:40
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/warunki-i-postanowienia/termsandconditionsar_286866930

Nie ma słowa o namiotach, ale punkt 8.9.7. daje tak na prawdę możliwość odmowy transportu. Dlatego zadzwoń do przewoźnika i dopytaj.
Orientujecie się jaki jest koszt wysyłki 10 kg paczki z Grecji do Polski ?



Ja wysyłam przesyłki za pomocą pośrednika (www.apaczka.pl) i paczka o wymiarach maksymalnych bagażu kabinowego (55x40x23) w wadze do 10 kg kosztuje 287,65 zł netto kurierem UPS Standard.
majek   zwykle sobie żartuję
28 lutego 2019 10:17
np ja nie moglam leciec z wiertarka ryanem 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lutego 2019 10:31
Wszystko co ma metalowe większe elementy w Ryanair nie przejdzie.
Sonkowa, nie możesz po prostu wykupić bagażu rejestrowanego? Będzie najprościej.
Chciałam po taniości  😂 ale chyba nie będę ryzykowała i tak zrobię.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lutego 2019 11:10
No kurier Ci raczej taniej nie wyjdzie. 🙂 Chyba że są jakieś prywatne firmy na tej trasie. My do Szwecji wysyłamy do 20kg za całe 90zl. 😁 DHL czy inna duża firmą byłoby że 250.
Sonkowa ja w zeszłym roku wracałam z Włoch samolotem po wyścigu autostopowym i polecam przed wyjazdem znaleźć kogoś kto wraca autokarem/autem i zabierze tobie namiot do Polski. Mnóstwo ludzi robi tak co roku i zazwyczaj ktoś się zgadza.  :kwiatek:
Nie no, kurier nie wyjdzie taniej. Myślałam , ze lepiej to wygląda.  😀
Nopebow będę próbowała , chociaż kompletnie nikogo tam nie będę znała. Jak nie to najwyżej zaryzykuje. Skoro tylu osobom się udało to może mi tez.  🤣
Kurierzy są bardzo drodzy, a z przewozem namiotu w podręcznym... nie ryzykowałabym.
Sonkowa ja też nie znałam, ale co to za różnica.  😁 Tam każdy jest każdego przyjacielem.  😁
vissenna   Turecki niewolnik
28 lutego 2019 14:22
Sonkowa mam sporo znajomych co latają z namiotem w podręcznym!

Najlepiej dołącz do grupy na FB "Autostopowicze to MY". Ja od nich dostałam już wiele wskazówek na budżetowe latanie i podróżowanie!
Bagażu nie sprawdzają przecież linie lotnicze – tylko lotniska.
A z niestandardowymi dziwowiskami to jest loteria: czasem przejdzie i zębatka rowerowa, czasem coś prostszego wzburzy.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 maja 2019 17:52
Jeśli zrobiłam już odprawę na lot w Ryanairze to nie mogę go zmienić ani anulować? :/ Dodam, że lot na 3 osoby, chodzi tylko o anulowanie mojego.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 maja 2019 10:21
Przepraszam za okrutnie głupi post ale w ogóle nie latam samolotami (nie ma okazji, w skały tylko samochodem  :hihi🙂. Patrzę na loty wizzair i wyskakuje mi cena 500zł w wyszukiwarce. Rozumiem że to jest ta "bieda version". Czy to jest całość, którą będę musiała zapłacić, czy zaraz się okaże, że jest tam jeszcze milion opłat manipulacyjnych? I czy w ramach tej opłaty mogę mały podręczny plecak i jeszcze malutki bagaż z ciuchami, czy za to też muszę płacić osobno?  👀
Zarówno w wizzairze i ryanairze w tej najtańszej wersji możesz mieć tylko mały plecak. Aby mieć dodatkowy bagaż (np. większy plecak/walizkę kabinową na ciuchy ecc) musisz wykupić albo priority boarding (wtedy możesz to wnieść na pokład) albo bagaż rejestrowany (najmniejszy 10 kg nie wychodzi drogo, wtedy nadajesz bagaż do luku i ma to ogromny plus - możesz ładować płyny do woli  😁 )
emptyline   Big Milk Straciatella
31 maja 2019 10:30
smarcik, dokładnie tak jak pisze infantil, z tym, że ja z kolei wolę kupić priority i mieć bagaż ze sobą - mam pewność, że nie zginie i nic się nie zepsuje, a dużych płynów nigdy nie potrzebuję. 🙂 Także każdy znajdzie coś wygodnego! :kwiatek:
Ja często na powrót wykupuję nadawany bagaż, bo lubię przywozić sobie do Polski różne spożywcze rzeczy, które podchodzą pod płyny na lotnisku - jak np. oliwa z Włoch itd.  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 maja 2019 10:55
A ta usługa wniesienia bagażu na pokład jest droga?  👀 chciałam na weekend wyskoczyć żeby nie tracić czasu na dojazdy samochodem, ale zaczynam mieć wrażenie że tanie loty nie są tanie  😡
Priority boarding to jest ok. 50 zł w jedną stronę.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 maja 2019 11:07
Dziękuję  :kwiatek:
smarcik ja nie wiem, czy to zależne od lotniska i ludzi pracujących, ale jak pierwszy raz leciałam do Norwegii Wizzairem, to miałam torbę sportową plus torebkę na ramię, taką bawełnianą. Obie rzeczy wypchane na maksa, bo mi mama napchała jedzenia, które nigdzie się nie mieściło 🤣 i nie dopłacałam za żadne priority i nikt się mnie nie czepił, że mam dwie torby. Dużo kobiet zresztą tak wchodzi.
emptyline   Big Milk Straciatella
31 maja 2019 12:31
flygirl, ale to było jakiś czas temu, przecież zmieniły się zasady w między czasie i teraz tak na pewno nie polecisz bez wykupienia priority. Ja też tak zawsze latam, ale mam je wykupione. Lepiej nie podsuwać nikomu takiego tipa, bo dopłata na lotnisku za nadbagaż jest zdecydowanie mniej przyjemna niż wykupienie go przy rezerwacji. 🙂
Dokładnie, kiedyś (w sumie jeszcze do niedawna) i do ryanaira i do wizzaira można było wnosić dwie sztuki bagażu - mały (plecak/torebka) + walizka (duża torba/duży plecak). Ale zmieniła się polityka bagażowa  😉
Opłata za nadbagaż to 50 euro. I pewnie, zawsze znajdzie się cwaniak, który przejdzie z nadprogramowym bagażem. Ale zdecydowanie częściej widuję ludzi, którzy płacą te 50 euraczy.
W sumie jakie są teraz tanie linie, oprócz tytułowych i easyjet?
emptyline   Big Milk Straciatella
31 maja 2019 13:36
budyń, zależy gdzie i co rozumiesz przez tanie linie. Norwegian się do nich zalicza, ale dla Polaków to raczej średnio tanie przeloty. Tak samo Eurowings i TUI. 🙂
Nie wiem, co to znaczy kiedyś a teraz, ale od stycznia leciałam w tą i z powrotem łącznie 6 razy i za każdym razem miałam sportową torbę jako typowy bagaż podręczny i torebkę na ramieniu. Nikt się nie przyczepił, w żadną stronę. I nie widziałam też nikogo dopłacającego.
emptyline   Big Milk Straciatella
31 maja 2019 18:28
flygirl, i nie wykupujesz priority? No i czy Twoja torebka to jakieś maleństwo? Musiałaś mieć mega farta, przy mnie ludzie też X-razy już płacili. W Wizzair zresztą zawsze tak było, że żeby mieć drugą sztukę trzeba było ten priorytet kupić, w Ryanar za to kiedyś rzeczywiście były dwie sztuki za darmo. Przepisy moim zdaniem zmieniły się pod koniec zeszłego roku? Jest to również jak wół podane przy rezerwacji i na bilecie, także no wg mnie sorry, ale wypada się jednak stosować do regulaminu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się