dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

ushia   It's a kind o'magic
17 kwietnia 2019 09:36
msm
jak chcesz gotowca to dromy z acerola jest super
ja kupuje w ogole "ludzkie" i sama sobie mieszam albo z acerola wlasnie albo ze zwykla wit c

czarci tez maja, to ogolnie bardzo porzadna firma
czarciego uzywalam tez od podkowy, spoko byl
ale i tak bym sprawdzala w zdrowej zywnosci czy bez nalepki z konikiem nie wychodzi przyjemniej 😉

biotyna - imo od dawna nie ma lepszej niz officinalis, chociaz podobno tez over horse ma fajna 🙂
o biotyni emasz w ogole osobny watek, sprawdz sobie tam, moze cos ciekawego wynajdziesz 🙂
msm
jak chcesz gotowca to dromy z acerola jest super
ja kupuje w ogole "ludzkie" i sama sobie mieszam albo z acerola wlasnie albo ze zwykla wit c

czarci tez maja, to ogolnie bardzo porzadna firma
czarciego uzywalam tez od podkowy, spoko byl
ale i tak bym sprawdzala w zdrowej zywnosci czy bez nalepki z konikiem nie wychodzi przyjemniej 😉

biotyna - imo od dawna nie ma lepszej niz officinalis, chociaz podobno tez over horse ma fajna 🙂
o biotyni emasz w ogole osobny watek, sprawdz sobie tam, moze cos ciekawego wynajdziesz 🙂


Dzięki wielkie. Interesuje mnie jeszcze ta Pokusa bo psie profukty maja super jestem ciekawa jak z konskimi.
Używam msm z Pokusy. Używałam Boswelli i Algei, ale trudno mi powiedzieć czy przynosi to jakiś efekt...
cześć, u mojego konia wykryto szpat i kowal mówił o suplementacji msm z glukozaminą,
a wet jak go badał to powiedział, że to i tak nie ma sensu, bo nie pomoże i lepiej kupić mu mesz...
koń jest starszy i od nie dawna w siodle... co sądzicie?  🙇
zmień weta  🤣
Jaki polecicie magnez (najlepiej z l-tryptofanem) dla konia rekonwalescenta, żeby wyluzował na czas ograniczenia ruchu? Sprawdzało się u nas wcześniej Pavo NervControl, ale nie ukrywam, że chętnie sięgnęłabym po coś tańszego, jeśli też działa.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 kwietnia 2019 23:37
milamar ten preparat jest super klik
Jaki polecicie magnez (najlepiej z l-tryptofanem) dla konia rekonwalescenta, żeby wyluzował na czas ograniczenia ruchu? Sprawdzało się u nas wcześniej Pavo NervControl, ale nie ukrywam, że chętnie sięgnęłabym po coś tańszego, jeśli też działa.


Easy ride. U mojego zadziałało od razu.

I jest mega ekonomiczny, starcza na długo.
a.kaminska, dajesz serio pod język? Czy z cukrem?
Ja mojemu kropiłam na odciagnieta warge 😉
zmień weta  🤣

najlepszy z moich okolic podobno 😀 ja też myślę, żeby jednak mu dawać, ale zastanawiam się czy można kupić oddzielnie glukozaminę i oddzielnie msm i razem mieszać?
Lub proszę o jakieś info jak wspierać go w tym szpacie (chodzi mi o suple/witaminy itd)  😉
milamar, pasza hoveler relax też jest bardzo fajna, u nas gorętsze konie po tym luzują.
Borkosław calkiem niedawno interesowałam się tym tematem. Nie jest to proste, bo szpat uchodzi za nieuleczalny, no, ale...
Na pewno wszystko co na stawy jest dobre: glukozamina, chondroityna, wit C,B, wit D3K2, kolagen, msm.

Ale można spróbować zawalczyć: nasiona selera (ale te jako zioła, nie do siewu, bo sa zaprawiane) wypłukują kwas moczanowy. Podobnie skrzyp i pokrzywa.
Ok, dzięki  :kwiatek: a jeszcze spytam z innej beczki chłodzić po jeździe te nogi jak ma szpata czy nie? Bo słyszę skrajne opinie..
ushia   It's a kind o'magic
21 kwietnia 2019 11:09
stawy nie lubia chlodzenia (no, wyjatkiem jestb krioterapia, ale to inna bajka
zlewaj tylko nadpecie, przyczepow nie schlodzisz ale staw oszczedzisz
a w ktorym pietrze szpat?
w ogole niedawno spotkalam calkiem logicznie wygladajace opracowanie wg ktorego  chlodzenie jest przereklamowane a duzo wazniejsze jest porzadne rozstepowanie
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
21 kwietnia 2019 13:46
To ja się wypowiem, bo miałam konia ze szpatem w dwóch nogach. 14 lat temu weci mówili żeby grzać grzać grzać i zawijać. Koń kulawy cały czas (była wspomagana lekami i suplementami, odstawiona od jazd ale za to chodziła ze mną codziennie na długie spacery w ręku- po rozchodzeniu chodziła ładnie) i tak się bujałyśmy ze dwa lata aż nie trafiłam na innego weta, który powiedział że jak grzanie nie pomaga to przestać. Akurat była zima, nie robiłam z nogami.nic poza zawijaniem jak zmokła na padoku, tylko do wyschnięcia. Koń przestał kuleć, jej stawy akurat nie lubiły grzania, dlatego trzeba obserwować, a nie trzymać się tego co książkowe 🙂
Po latach w nogach były masakryczne zmiany, smarowałam przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, czasem, jak nogi dokuczały to zakładałam na kilka godzin ochraniacze z wełna.
Prawy tył, które piętro nie wiem, bo nie stać mnie na robienie kilkunastu zdjęć rtg i nie mam takich dokładnych informacji. W ogóle zobaczył to kowal przy robieniu kopyt.
Zrobiona była próba i niestety nie mógł ruszyć nawet z miejsca, bo kulał.. Nie znam tak naprawdę historii tego konia. Jest już seniorem i tyle wiem, a wiek też robi swoje 🙂
Wiem tyle, że ruch dla niego jest ważny, bo inaczej mi już całkiem poleci. Stępujemy minimum 20 minut przed i po jeździe a w terenach to wiadomo też bez szaleństw, głównie stęp 😀
Ale zamawiam mieszankę na stawy i msm z glukozaminą i zobaczymy  🤣
dea   primum non nocere
23 kwietnia 2019 06:17
Trzeba naprawdę kilkunastu zdjęć, żeby zlokalizować szpat? 😲
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
23 kwietnia 2019 07:09
Co pół roku kontrolnie robiliśmy Monecie RTG stawów i zawsze na staw skokowy przypadało 5 zdjęć.
Jeśli problem jeszcze nie jest duży warto zrobić zdjęcia i będzie wiadomo jak dalej poprowadzić leczenie, czy można staw ostrzykać. W naszym przypadku tylko w jedną noge można było coś podać, bo w prawej nodze staw był całkowicie zalany.
Warto też zaopatrzyć się w dobry suplement, zwłaszcza teraz na wiosnę i później na jesień, bo szpat nie lubi wilgoci i zmian pogody.
Pamiętaj, że lepiej przedwcześnie zapobiegać. Ja okropnie żałuje że np nie zdecydowałam się wcześniej na komórki, po jednym podaniu widać było takie efekty, które po suplementach były widoczne tylko w 1/3.
Teraz wszystko poszło do przodu, jest dużo możliwości żeby spowolnić postępowanie szpatu (jak Monetka do mnie przyjechała 14 lat temu to weci rozkładali troche ręce, jeden stwierdził że najlepiej na rzeź oddać-więcej już u nas się nie pojawił), a czasami podanie kwasu dostawowo wychodzi korzystniej cenowo niż stałe ładowanie suplementów (choć moim zdaniem koń z problemami powinien je mieć mimo wszystko cały czas)
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z aminokwasowym chelatem selenu od Podkowy?  👀
Ja podaję-w badaniach zarówno włosa jak i krwi poziom w normie.
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2019 06:40
Olejek CBD - ktoś miał styczność, podawał? Strasznie popularny w mojej okolicy się zrobił, zastanawiam się nad podaniem młodziakowi, co wiecznie zestresowany, ale może ktoś podzieli się wrażeniami 🙂
Zna ktoś może jakieś suplementy (nie zioła!) na wspomaganie układu krążeniowego/limfatycznego?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 maja 2019 10:24
Equstro Haemolytan, Equina Haemoxil, Equiform Equicell,
Jeszcze mogę polecić Farnam Red Cell 🙂
Ktoś tu pisał o podawaniu tego preparatu: https://allegro.pl/oferta/lidermix-active-selen-witaminy-dla-krow-20-kg-5799071944
Możecie powiedzieć w jakich ilościach stosujecie, u jakich koni oraz czy zamiast czy oprócz witamin?
Czytam, czytam i fajny preparat... a potem doczytuję, że wspomaga manifestację rui i O NIE!!! 😂
EwaBrandys, u wszystkich, takich bez wielkich potrzeb ok. 50 g, u seniorów czy na odkarmieniu 100 g.
Stosuję zamiast, bo skład jest bogaty, aczkolwiek ja zmieniam witaminy co pewien czas.
Manifestacja rui wynika z dodatku selenu i wit E, której niedobór u bydła objawia się brakiem lub niewidoczną rują.
Polecicie jakiś ekonomiczny, a dobrze przyswajalny magnez?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się