Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

bardzo wam zazdroszcze, towrzystwo dla dziecia to piekna sprawa!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 czerwca 2019 10:42
nerechta, ale Ty masz w domu towarzystwo, to ja zazdroszczę Wam, bo kuzyn fajny i ważny, ale jednak przekonuję się, że jedno dziecko to słabo. Choć wygodnie 😉
Dekster ja na bieżąco, pierwsze dni najgorzej, ale z każdym dniem coraz lepiej. 3 tyg po cc odczuwam dyskomfort tylko jak ubiorę jeansy i przy dłuższym spacerze 😉 tylko ja po 8h od cc zostałam sama z dzieckiem i po prostu musiałam wstawać 😉

bizon od początku udało mi się na samej piersi 🙂 z tym,  że u mnie w szpitalu pozwolili na kangurowanie przez męża i od razu na sali pooperacyjnej pomogli mi młodego przystawic. Wydaje mi się, że to miało duży wpływ na laktacje

Dziewczyny, w jakim wieku wasze dzieci miały skoki rozwojowe? Jesteśmy po pierwszym skoku po 2 tygodniu życia i mam nadzieję, że często tych skoków nie będzie miał  🤔wirek: A poza tym jestem totalnie zakochana  😍  zaraz stuknie nam miesiąc, a ja nie wiem kiedy to zleciało  💘
malenstwo, wygodnie moze jak male, ale z dwojka jest wygodniej niz z jednym jak dzieci sa wieksze.
Zajmuja sie soba (nawet jesli sie kloca to miedzy soba, nie ze mna) i pilnuja sie nawzajem. My wychodzimy czasem bez dzieci, ale wlasnie dlatego, ze sa dwoje. Jedno zostawic mialabym watpliwosci jeszcze przez dluzszy czas.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 czerwca 2019 06:31
Naboo, dokładnie to miałam na myśli, i w jednej, i w drugiej kwestii. 😉
gdyby nie ostatni porod i za ciasne mieszkanie to chcialabym miec wiecej dzieci... sama nie wierze ze to pisse haha.
Dziewczyny, jak najlepiej prać mocno zabrudzone dziecięce ubranka? Michał jest na etapie raczkowania po trawie i ziemi, więc pranie w Loveli w 30 stopniach przestało zdawać egzamin...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 czerwca 2019 12:41
Ja zawsze piorę w 40 stopniach, do tego 15 min przed praniem odplamiacz. I używam już zwykłych proszkow/płynów.
Ja w sumie kilka razy wypralam w zwyklym jak mi się źle sypnęło 😉

Czyli co? Bez wcześniejszego namaczania nie da rady? 😵
Wydaje mi się że jak od czasu do czasu puścisz 60 stopni to ciuszki przeżyją, a powinno się doprać.
ash   Sukces jest koloru blond....
03 czerwca 2019 17:54
D+A, ja nic nigdy nie namaczałam. Tuż przed praniem psikam odplamiaczem Amway albo popieram Vanishem do kolorów i do pralki na 30’ normalnie i wszystko schodzi.
Przetestuję. Dzięki
dea   primum non nocere
03 czerwca 2019 21:43
A na sok jabłkowy macie jakiś patent? Paskuda niewidoczna przed wypraniem, a po - wychodzą brązowe plamy. Jak wiem, że był sok jabłkowy to przed praniem wrzucam do czystej wody i jest OK. Ale jeśli nie wiem... Nie znalazłam sposobu na usunięcie takiej brązowej :/
Sok z cytryny nie daje rady?
dea   primum non nocere
04 czerwca 2019 05:29
Nie, na te już po praniu nie daje.
U nas jest tak źle, że nawet nie będę pisać... Dlatego wrócę szybko do tematu spacerówek - wyszukiwajka nic nie wypluła, a szukam opinii o Baby Design Look (ten na piankowych kołach) - ktoś coś wie, widział, słyszał o nim? 👀 Ewentualnie, który wózek w tym budżecie (max maxów to tysiak, ale idealnie byłoby zamknąć się w 700-800) spełni te wymagania:
- jest podobnie lekki,
- łatwo się go składa,
- ma siedzenie rozkładane totalnie na płasko, a przy takim rozłożeniu w budce powinna być jak największa siateczka wentylacyjna,
- żeby pojechał po wysokich krawężnikach i krzywych chodnikach, a dziecko nie dostało wstrząsu mózgu,
- miał spory kosz,
- dał się prowadzić babie, co ma 1,50m wzrostu, jak i długonożemu chłopu?
Przekopałam wątek i wstępnie oglądałam już tego Look, a w najbliższych dniach jadę oglądać Wasze typy: Joie Litetrax 4, Joie Mytrax, Valco Snap 4. Coś jeszcze dorzuciłybyście do tej listy?
naprawde pierzecie w 30 stopniach?

u nas chyba skok rozwojowy, mala szaleje...  albo placze albo piszczy 😜
ash   Sukces jest koloru blond....
04 czerwca 2019 17:49
nerechta, ja wszystko piorę w systemie eco buble. Chyba tylko pierwsze niemowlęce ubrania Tymka prałam w wyższej temperaturze
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 czerwca 2019 19:20
mundialowa, jesli Joie to Mytrax, Literax ma za krótkie oparcie. My od jakis dwóch tygodni mamy Joie Signature i ogólnie jest ok. Wadą są  spore gabaryty po złożeniu i waga , ale muszę to podnosić tylko do auta (mieszkam na totalnym parterze), więc ujdzie.
I każdego dnia tęsknię za moim bugaboo donkey, szczególnie na zakupach.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 czerwca 2019 20:06
Dziewczyny jaka witamina D najlepsza dla noworodka? Pamietam, ze  Tymek miał bóle brzuszka po witaminie d i już nie pamietam jaką dawałam i była ok
ash ja dawałam devicap w kropelkach, ale Aniela w ciągu dwóch lat życia dokładnie dwa razy miała ból brzucha wiec nie ma do tego tendencji i nie wiem jak byłoby u wrażliwych dzieci.

mundialowa trzymaj się mocno! Po burzach wychodzi słońce :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
04 czerwca 2019 22:18
mundialowa, Look Air to nowy wózek, wszedł do sklepów chyba w marcu tego roku, więc nie ma zbyt wielu opinii. Z tego, co się orientowałam to ma regulowaną rączkę, ale nawet niskie osoby idąc szybciej kopią w ramę tuż obok hamulca. A tak to większość dziewczyn zadowolona z zakupu. Jak jeszcze rozważałam zakup spacerowki tego typu, to porównywałam Joie Litetrax do Valco Snap i ten drugi zdecydowanie wypadl lepiej. A dlaczego nie zostaniesz przy spacerówce z wózka 2w1?

dea, a mydełko odplamiające (galasowe)? Dr Becmkann albo Domol (Rossmann) mają je w ofercie.

ash, Kinga dostaje Devikap- na receptę. Wcześniej podawałam jej D- Vitum i tez była ok. Coś mi świta, ze te witaminy, których nośnikiem nie jest olej są lepiej tolerowane przez dzieci, mniej po nich brzuszki bolą.
Ooo właśnie, devikap przez K 😁
Lotnaa, boję się, że w Mytrax teraz Kuba się utopi. 😁 A pokażesz swój wózek? Bo wpisując Joie Signature wyskakują mi odmiany Litetrax i Mytrax, nie widzę osobnego modelu o tej nazwie. 👀

sienka, dziękuję! Wczoraj było już całkiem fajnie, ale dziś znów noc w d... i dzień też zaczęty nie najlepiej. 🙁

Scottie, myślałam, że ten Look Air to nowy model, a sam Look już był na rynku. 😀 Nasza spacerówka z Bebetto nie nadaje się na moje użytkowanie. O ile gondola sprawdziła się super, bo wielka, pakowna, przejechała po wszystkim, tak teraz potrzebuję czegoś lekkiego, łatwego w składaniu. No nie potrzebuję już takiego czołgu na wielkich kołach. 😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 czerwca 2019 08:48
mundialowa, bo to jest de facto Mytrax, tylko ma jakieś tam amortyzowane siedzisko dodatkowo.
Wyślę Ci link na pw bo nie wiem, jak się zmniejsza  😡 Ale jeśli zależy Ci na wadze, to zdecydowanie Valco Snap wypada lepiej.
Lotnaa, dziękuję! Niestety ta wersja przekracza nasz budżet. 🙁 A co do wagi, to wszystko, co będzie lżejsze od Bebetto, będzie dla mnie lekkie. 😁 Teraz sam stelaż waży prawie 10 kg, więc wiesz... Szukam czegoś pomiędzy niską wagą, wygodą prowadzenia i komfortem dziecka. Trzymaj kciuki, żeby udało się Kubę zapakować zaraz w chustę i przejechać z nim 15 przystanków, to obejrzymy wszystkie modele w jednym miejscu. 😎
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
05 czerwca 2019 10:00
dea jak już wypróbujesz i znajdziesz sposób na odpranie jabłka to napisz bo mi też nie schodzi.
MundialowaŚciskam mocno i trzymam kciuki za to żeby Kubuś zakończył skok jeśli to tak jak u nas jest to no i za wycieczkę do salonu z wózkami. Koniecznie daj znać co Ci najbardziej odpowiadało bo my też musimy coś kupić i mamy te same kryteria co Ty. Mimo że uwielbiam naszą Juname to jest cholernie ciężki i wnoszenie go w te i wewte na piętro mnie wykańcza tak że teraz w te upały nawet nie chodzimy na spacery bo mi się go targac nie chce ,leżymy pół dnia w cieniu na kocycku  🤣

Ja za to odpukac mam znowu cudne dziecko ,to był chyba skok + te rady od ostatniego pediatry czynią cuda, fakt Lila sypia z nami w nocy ale wkoncu przesypia większość nocy i mam nadzieję że wróci jeszcze jej samodzielne spanie w łóżeczku .Nasze kp powoli się kończy trochę mi smutno no ale taka kolej rzeczy, Lil prosi o cyca tylko nocą i nad ranem i tak już mi się laktacja na to ustawila,jest fajnie  😅
A no i chwale męża nadal mega pomaga ,sam z siebie proponuje że zostanie z małą żebym ja mogła iść do koni, sklepu z psem na spacer. Czuje że żyje i teraz to wszystko stało się takie łatwe i piękne  😍
Scottie   Cicha obserwatorka
05 czerwca 2019 10:34
mundialowa, rozumiem. No niestety wózki- spacerówki dla mnie nie mają podjazdu do spacerówek z 2w1. Mój idzie jak taran po kopnym piachu (kolezanka z Joie litetrax musiała podnieść wózek z dzieckiem i go przenieść), bardzo sobie cenię możliwość przepięcia siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy, świetna buda, która zasłania dziecko bez konieczności użycia parasolki (w gondoli tak nie było). No ale fakt, jest pieruńsko ciężki. Postanowiłam, ze zostawiam ten na spacery po moim koszmarnym mieście, a „do samochodu” kupiliśmy Easywalker Buggy XS. Jednak ten wózek jest świetny jako dodatkowy, nie sprawdzi się jako alternatywa dla spacerowki z 2w1. No chyba, ze mieszkasz w mieście z idealnymi chodnikami, z dala od jakiekolwiek natury 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 czerwca 2019 11:51
mundialowatrzymam kciuki  :kwiatek:
gunia92 super że Mąż się poprawił 🙂


Czy bardzo się narażę jeśli napiszę że do prania niechemicznego najlepszy Borax, Soda kalcynowana i szare mydło?
Mix tych trzech związków to ponoć niezła bomba piorąca. Można sobie zrobić samemu proszek do prania który nie podrażnia skóry.

Chwalę się ze od 11 czerwca zaczynam szkołę rodzenia :P
Załatwiłam też wizyty domowe położnej po 14 czerwca -  pomoże nam ogarnąć się przed porodem oraz naświetli co i jak w kwestii wyprawki, pokoiku itp itd.

Na koniec spytam też macie/ miałyście absurdalne ataki płaczu? Nie mam tu na myśli- widziałam reklamę czy film. Ale dziwne wkręty , strach że sobie nie poradzicie?  Od 3 tyg mam jazdy i w zyciu bym nie pomyślała że mozna wylać tyle bezsensownie łez.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się