ciąża, wyźrebienie, źrebak

Ramirezowa   Ania i Urania !
28 maja 2019 12:21
Siwa 239 miałam nosa  💃 gratulacje
seczuanowa Siwa239 Cuda z tych źrebaków  😍
A mój mały rośnie jak na drożdżach, ma półtora miesiąca a jest ogromny! Nie wiem co z tego dzieciaka wyrośnie  😁
Hej, pytanie orientacyjne :ile u was kobyła chodzi ze  świeczkami i czy bardzo brudzi sobie nogi?
U moje świeczki zobaczyłam rano przy karmieniu a mała wyszła o 2 w nocy 🙂
U mojej takie perełki są od tygodnia, natomiast od przed wczoraj sika mlekiem z cycków po nogach  😵 i się kobieta nie może zdecydować... owies już się obciął 😉
peeepejack ale Twój chłopak rośnie!  😲
Mój Ryszard też rośnie jak na drożdżach, tak ściąga z kobyły. W życiu tak szczupła nie była nawet jak była w treningu i na diecie.
Cześć Dziewczyny  🙂mam do was pytanie może któraś miała podobną sytuację...zrebak 8 dzień i strasznie gnoi mu się pepowina ( był wet 2 razy stanu zapalnego nie ma - dał profilaktycznie antybiotyk na 3 dni) pepowina od samego początku codziennie psikana jodyna żeby nie doszło do zakażenia ( uwaga - zrebak ja podryza dlatego się nie goi być może dla tego że to piecze od jodyny i teraz pytanie zmienić jakiś środek na odkazanie jak tak to na jaki ?Czy założyć jakiś opatrunek ( tylko nie wiem jak )  😡 🙄
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 czerwca 2019 10:59
Powidon jodowany czyli np. betadine albo Jodi Gel (żel jest wygodniejszy w użyciu) nie piecze. Zapytaj weta czy można uzywać zamiast jodyny. Jeszcze chloreksydyna mogłaby być.
vissenna   Turecki niewolnik
02 czerwca 2019 16:20
Dawno się nie udzielałam, ale pochłonęła mnie praca.

Dia Sofia, miesiąc temu:  💘




Fotki wspaniałej Marceliny Dąbrowskiej. Polecam na sesje, bo ma świetne oko do koni!
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 czerwca 2019 21:30
vissenna cudna🙂

Z resztą wszystkie cudne 🙂

Mój cudak ma już prawie 3 miesiące  🏇

MonikaM kilka lat temu miałam przypadek ze jodyna tak podrażniła skóre przy pępku ze odłaziła od ciała, od tego czasu uzywam tylko i wyłącznie fioletu w wodnym roztworze ( jest również na spirytusie )
Gratuluję źrebaków, u nas już koniec czekania na źrebaki, ostatni urodził się i jest luz. Teraz borykamy się z kryciem, zmieniliśmy ogiera i na dniach będziemy kryć. Jestem zła tylko na siebie, że nie słuchałam znajomych i wywaliłam kupę kasę.
Hej,wszystkie źrebaczki cudne, gratulacje  :kwiatek: niech sie zdrowo chowią.
Mam pytanko do Was.  Mam klacz zimnokrwistą z terminem wyźrebienia na 12.06
Brzuch nisko,zad zapadniety, wymie nabiera ale tylko góre tzn "sutki"  jeszcze wklęsłe, nie nabrane.
Czy u pierwiastki musza sie zrobić "kieliszki"  czy może się źrebić już z takimi?
monia z ktorym ogierem nie wyszlo i z jakiego powodu?
monia z ktorym ogierem nie wyszlo i z jakiego powodu?


Jak to mój wet mówi same trupy w nasieniu, odradzał mi już po pierwszym razie, ale ja uparta więc mam co chciałam.
kasia2107rafal Ja miałam w tym roku swoją 17sto letnią pierwiastkę i wymię nabrało jej od góry juz 2 tygodnie wczesniej a same sutki wypełniły się dopiero około doby przed porodem ale i tak jej wymiona nawet tuż przed porodem nie wyglądały jak typowe wymiona wieloródki.
Dziewczyny, kiedy wprowadzacie klacze ze zrebakami do stada ? Mam jeszcze walacha który jest typem zaczepialskim i lubi odganiac, wczoraj podcZas prowadzenia do stajni zrebak podbiegl do niego i klacz zaczela go kopać, więc była nieprzyjemna sytuacja. Zrebak dzisiaj ma tydzień a klacz chodzi za nim krok w krok.
draskaeb dziękuję
siwa239 ja zawsze po miesiacu, zrebak już wtedy ,,ogarnia rzeczywistość,, a mamuśka juz zdążyła się nim nacieszyć i ma mniej wojownicze zapędy 🙂
Właśnie sprawdzałam wymie, już ma bardziej nabrane,sutki spuszczone i krople mleka wiszą, więc to może być chyba nawet dzisiaj?
kasia dawno cię nie było  :kwiatek: jak są świeczki to może być i dziś. Prześlij foty
[quote author=FirstLight link=topic=57.msg2870608#msg2870608 date=1559580810]
monia z ktorym ogierem nie wyszlo i z jakiego powodu?


Jak to mój wet mówi same trupy w nasieniu, odradzał mi już po pierwszym razie, ale ja uparta więc mam co chciałam.
[/quote]

Late Night?  😕 😕 😕

A my czekamy na źrebaka nr 4, terin na 26.05  🤔 zamiast się wyźrebić na czas, było chłodno to chodzi teraz wielka jak przeładowana ciężarówka i ledwo się toczy... kobyły...
Tak, dawno się nie odzywałam bo postanowiłam że tym razem będę informować dopiero jak już będziemy na finiszu. No i mamy ogierka. Wczoraj o 16: 30 klacz zlana potem a mleko leciało jak z kranu i po 20 min później już mieliśmy Naszego ogierka na świecie.
Kasiu zmniejsz zdjęcie.
Maluch śliczny!!!
Dziękuję. Z tymi zdjęciami zawsze mam problem. Aktualnie klacz mam na sianie z zalecenia wet i zastanawiam sie nad tym kiedy możemy wpuścić młodego z klaczą na pastwisko?
jak ładna pogoda to następnego dnia, ważne aby cień miały
A tak na pierwszy raz pewnie na 30 min?
ushia   It's a kind o'magic
06 czerwca 2019 06:53
czemu?
to jest KOŃ
zwierzę które BIEGA
ma biegac ile sie da
tak naprawde powinien sie urodzic na lace i z niej nie schodzic do zajazdki
serio skad sie bierze ta mania zamykania zrebakow w komorce???

jak kobyla nie przyzwyczajona do trawy to tak, na chwile, ale potem na padok nie do boksu...

ushia, lubię to.
Też nigdy nie jestem w stanie tego zrozumieć...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 czerwca 2019 08:08
Kiedyś pokutowało przeświadczenie, że źrebięta się pierwszy raz wypuszcza po tygodniu 🙄
Kasia2107rafał Co innego jak źrebięta się rodzą wczesną wiosną, jak jest zimno i mokro, to wtedy faktycznie lepiej schować jak źrebak się zaczyna pokładać, żeby w zimnym błocie nie spał, ale i wtedy się wyprowadza kilka razy w ciągu dnia na spacer. Teraz jak tak ciepło i sucho, to wypuść normalnie, a najlepiej wcale nie zamykaj. No chyba, że nie masz cienia na padoku żadnego. W pełni się zgadzam z ushią : tak naprawde powinien sie urodzic na lace i z niej nie schodzic do zajazdki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się