elektrolity

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 lipca 2017 11:57
RatinaZ dzięki za odpowiedź :kwiatek: W takim razie muszę obczaić, w którym warszawskim sklepie mają to na stanie 🙂
Elektrolity lepiej podawać w wodzie czy dosypywać do paszy? Na opakowaniu podane są obie opcje i zastanawiam się, czy któryś sposób jest bardziej przyswajalny. Posiadam te z Hippolyta.
Moon   #kulistyzajebisty
26 kwietnia 2018 09:53
Pytanie za 100 punktów: w jakim sklepie internetowym dostanę od ręki elektrolity Hippolyta?
(w Hippovecie widnieje stan że niedostępne)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 kwietnia 2018 09:56
Moon gnl
Moon   #kulistyzajebisty
26 kwietnia 2018 10:03
lusia722, dzięki!
Elektrolity lepiej podawać w wodzie czy dosypywać do paszy? Na opakowaniu podane są obie opcje i zastanawiam się, czy któryś sposób jest bardziej przyswajalny. Posiadam te z Hippolyta.


Najlepiej podawać tak by koń je przyjął - może być dosypane do paszy suchej, może być podane z pasza mokrą czy meszem , może być strzykawa do pyska, może być dosypane do wody w wiadrze (wtedy masz kontrole czy wypił). Jeśli jest amatorem plucia po piciu lub płukania paszczy to skłaniałabym się do pierwszej opcji.

Najważniejsze jednak jest by koń elektrolity popił. Mają one właściwości absobujące wodę i koń bez dostępu do wody (lub z dostępem do wody,której nie chce pić) może się przytkać.
Jeśli koń pobiera wodę minimalizuje się też ryzyko przedawkowania minerałów.
Stosował ktoś elektrolity Dromy? Są chętnie zjadane?
U mnie dwa  ,na codzień 'wszystkożerne'  , zgodnie odmówiły
Chętnie przyłącze się do pytania odnośnie Dromów. Może ktoś zrecenzować jak się ogólnie spisują?
Na ich stronie są opinie klientów można poczytać https://dromy.pl/DROMY-ELEKTROLYT-1000g,p,26#tab-2
Mój niejadek jadł  😀
Ja na dobrych elektrolitach mam świeżego, wypoczętego, trochę gapiącego się konia w największe upały i wilgotność.  Na słabych elektrolitach bądź braku koń wychodzi zniechęcony i zmulony.
Ale tak naprawdę pierwszy raz w życiu to Forany mi zrobiły tak kosmiczną różnicę- koń nie zauważył, że chodzi codziennie w upałach. Mam świeżość, której ja sobie nie nadrobię owsem 😉


A jakie dajesz? Muszę swojej grubci kupić a przyznam się, że nigdy tego nie jadła i nie wiem co i jak.  👀
chyba o te chodzi  : FORAN Equi-Lyte G .Muszę przyznać ,że faktycznie super.
Euphorycznie, wcześniej Foran ale ponieważ chwilowo nie były dostępne to aktualnie OH i też są naprawdę fajne- no i lepiej zjadliwe niż Foran.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 sierpnia 2018 23:36
Jaki okres przydatności mają elektrolity sukcesu? Mam pełne wiaderko z 2016 i nie wiem czy jeszcze mogę skarmić.
Pytanie do stosujących elektrolity Baileys. W opisie maja,ze są do wody,jednak kobyła nie toleruje żadnych dodatków do wody (po dodatniu ogłasza strajk  😜 ) jest tez opcja podania ich do mokrej paszy ... stad moje wydanie czy dodatnie ich do posiłku składającego  się z owsa gniecionego i musli dodając te elektrolity mogę je tylko zalać woda lekko mocząc calosc? Czy w tym momencie już zachodzi ta reakcja chemiczna żeby one prawidłowo działały,czy muszę stosować je do typowo mokrego żarcia typu mesz?
Gillian   four letter word
13 sierpnia 2018 13:45
Wrzucam od lat na zwilżony owies. W wodzie nie ma szans na przemycenie. Wg mnie działa 🙂
alexiss, tam nie ma żadnych reakcji chemicznych, to glukoza i kilka soli. Elektrolity - każde, żeby nawodnić, optymalnie powinny być podane z wodą - chodzi o to, żeby koń też się napił, a nie tylko zjadł suchy proszek. Spokojnie można dodawać do paszy, jeśli koń ma dostęp do wody, sam sobie z niej skorzysta.
Ale swoją drogą te baileysowe elektrolity polecam wrzucić na dno kubeczka, zalać wodą i taki płyn wlać do żłobu. Tak zupełnie bez żarcia nawet. Reakcje są jeszcze bardziej spektakularne niż mesz, porcja zostaje starannie wychłeptana, a potem konie oblizują jeszcze cały żłób i pół ściany w zachwycie 😉
alexiss, tam nie ma żadnych reakcji chemicznych, to glukoza i kilka soli. Elektrolity - każde, żeby nawodnić, optymalnie powinny być podane z wodą - chodzi o to, żeby koń też się napił, a nie tylko zjadł suchy proszek. Spokojnie można dodawać do paszy, jeśli koń ma dostęp do wody, sam sobie z niej skorzysta.
Ale swoją drogą te baileysowe elektrolity polecam wrzucić na dno kubeczka, zalać wodą i taki płyn wlać do żłobu. Tak zupełnie bez żarcia nawet. Reakcje są jeszcze bardziej spektakularne niż mesz, porcja zostaje starannie wychłeptana, a potem konie oblizują jeszcze cały żłób i pół ściany w zachwycie 😉



Słyszałam w takim razie głupotę odnośnie tej reakcji chemicznej, ale kto pyta nie błądzi więc dziękuję za odpowiedź i wskazówki  :kwiatek:

A przy okazji w temacie elektolitow foran czy baileys?
Moon   #kulistyzajebisty
14 sierpnia 2018 06:43
alexiss, wg moich obserwacji Baileys są smakowitsze (sama też próbowałam 😀), na Forana jaśnie Księciu Kulu się wypiął dobitnie - nie szło przemycić tego w niczym, nawet mesz zostawiał - coś mu wybitnie nie podchodziło w nich. (mi też Foran nie podszedł - zero zapachu i gorzki, ble ble :P)
My z kolei teraz na Hippolytowych elektrolitach - Kulek nie wybrzydza, wciąga wszystko (robię tak jak Quanta opisała - zalewam w kubeczku wsypaną dawkę, zalewam wodą i wlewam do żłobu z owsem/musli. Jak akurat muszę dać nie do posiłku, to wsypuję do poidła i mieszam - przeważnie Kulek za chwilę podchodzi i wypija) ładnie pachną (tych nie próbowałam sama, haha :P) i mym zdaniem działają, tak samo fajnie jak Baileys :-)
Moon, swietnie Cie rozumiem,bo tez próbuje wszystkiego co dostaje kon  😁 na hippolyta nie narzekałam,ale baileys kobyła również wciąga ze smakiem i chyba nawet ciut lepszy efekt akurat u nas dają. Chyba zostanę przy tych co je skoro jest wybredna,zaraz będzie strajk i nic nie zje 😵
Gillian   four letter word
14 sierpnia 2018 08:04
Ja teraz daję Over Horse bo skusił mnie zapach 😉 koń zjada, spektakularnych efektów nie odnotowała. Fajnie, że zjada.
Również dawałam Over Horse, bez szału, ale minimalna różnica była. Teraz zamówiłam Electrolyte Gold, na trzy dni zawodów, zobaczymy jak sobie poradzą. Ktoś może stosował?
ja tam spróbowałam Orlinga. Byłam zadowolona z preparatów na stawy, to sprawdziłam i elektrolity. Koń grzecznie wszystko zjada, zobaczymy jak tam pójdzie dalej....
[CIACH] - przynajmniej mogłabyś przeczytać o czym jest ten wątek :/
Czy ktoś stosował elektrolity z Dodsona? Zastanawiam się między nimi a Baileys, troche mnie zraża w Baileysie ilość dekstrozy, ktoś ma jakieś porównanie?
Karutek, hiper słone, ja nie lubię.
kupiłam elektolity over horse z data ważności do 05.2018 czy moge je podawac czy lepiej wywalić? czy po takim czasie po terminie mają jeszcze jakies własciwości?
sardynka, jeśli folia w środku jest szczelna i elektrolity są jasne i nie maja grudek- tak, ja bym zużyła.
Burza dzieki za odpowiedź, wiaderko nie otwierane, wiec mam nadzieje, że podziałają
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się