Stajnie w Warszawie i okolicach

Czy ktoś wie jak teraz dzieje się w Czernidłach?
Dzieje się bardzo dobrze- stoję tam kolejny rok i nie zamierzam się wyprowadzać 🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=46.msg2867559#msg2867559 date=1557997124]
Dzieje się bardzo dobrze- stoję tam kolejny rok i nie zamierzam się wyprowadzać 🙂
[/quote]

A jak tam ze sprzątaniem i ścieleniem?
Bez problemu, codziennie podścielane na full, słoma bdb jakości, b. chłonna. Do zera co tydzień.
Kojarzy ktoś i może wystawić opinie o Stajni Chabrowa Polana?
EchelonMaja, stoi tam moja znajoma, już dobre kilka lat. Zachwycona!
Z góry przepraszam za  🚫

Słuchajcie dziś dostaliśmy dziwne wezwanie do zapłaty , paragon na wezwaniu jest z 2016 roku... Dzwoniłam na numer podany w liście , Pani twierdzi, że to nieuregulowany rachunek za paszę   🤔  My jesteśmy tylko odbiorcami paczek , a raczej kurier nie zostawił by paczki bez pobrania . Czy miał ktoś podobna sytuację z tą firmą, coś mi to śmierdzi wyłudzeniem ...
Odpisz, że przesyłki były dostarczane za pobraniem i nie ma możliwości, aby były nie opłacone. Jeśli to zamawiał ktoś z pensjonariuszy, to poproś o nr zamówienia i osobę zamawiającą i o zgłoszenie sprawy do konkretnej osoby. Warto też napisać, że był to jedynie np adres do dostawy. Tzn napisz mail do firmy i wyślij pismo "w odpowiedzi do wezwania z dnia..."
Przedawnienie roszczeń o zapłatę to dwa lata, wiec nie musicie nawet odpowiadać na to wezwanie..
[quote author=ewelin_n link=topic=46.msg2868476#msg2868476 date=1558384702]
Przedawnienie roszczeń o zapłatę to dwa lata, wiec nie musicie nawet odpowiadać na to wezwanie..

[/quote]
Chyba jednak 3 lata
Megane

Ogólny termin to trzy lata, ale dla przedsiębiorcy zgodnie z KC z tytułu sprzedaży towarów to dwa lata - teraz po zmianie przepisów w 2018 bieg jest do końca roku kalendarzowego - tak więc tu termin minął 31-12-2018 roku.
https://www.gofin.pl/firma/17,2,119,178895,stosowanie-przedawnienia-po-zmianie-przepisow.html

https://jakzrozumiecprawnika.pl/ile-wynosi-przedawnienie-roszczen/
Nie wiem, z Twoich linkow też mi wychodzi 3 lata 😉
Cyt " Termin przedawnienia zależy od tego, kto dochodzi należności. Jeżeli należności dochodzi przedsiębiorca od konsumenta, to termin przedawnienia roszczenia wynosi 3 lata. Natomiast jeżeli konsument dochodzi należności od przedsiębiorcy, to termin przedawnienia trwa 10 lat."

Z tego co widze na rachunku, to dotyczy zakupu pasz, czyli W&P jest tu konsumentem.
Niby dalej jest, ze ze sprzedaży jest dwa lata, ale jakby od rolnikow, producentów, itp. No nic, może i dwa lata, ale zawsze warto napisać jedno zdanie wyjaśniające, aby się kiedyś nie ocknąć ze sprawą w sądzie, którą fakt, pewnie się wygra, ale kilka lat bedzie trzeba pisać pisma i płacić za prawnika 😉
Art. 554. KC
Termin przedawnienia roszczeń z tytułu sprzedaży
Roszczenia z tytułu sprzedaży dokonanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedawcy, roszczenia rzemieślników z takiego tytułu oraz roszczenia prowadzących gospodarstwa rolne z tytułu sprzedaży płodów rolnych i leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch.

"Przykład

Przedsiębiorca dnia 10 lipca 2018 r. sprzedał towar konsumentowi z odroczonym terminem płatności do dnia 17 lipca 2018 r. Należność nie została uiszczona, a przedsiębiorca nie podjął żadnych działań. Termin przedawnienia roszczeń wynikających ze sprzedaży dokonanej w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa wynosi 2 lata (art. 554 K.c.). Jeżeli więc sprzedawca nie wystąpi z pozwem przeciwko konsumentowi do końca 2020 r., jego roszczenie będzie przedawnione, a w przypadku złożenia pozwu do sądu, powództwo zostanie oddalone."

Wystarczy 50 zł i przerywa się bieg przedawnienia   🤣
Sami prawnicy  🤣  ma to wielki związek ze stajniami w Warszawie i okolicach.

P.s. owszem KC określa terminiy przedawnień ( zostało to znowelizowane w 2018r. ) to jeszcze dochodzą przepisy z KPC  😉 i tak naprawdę ponieważ prawo nie działa wstecz to nalezy zerknąć na wykładnie z dnia , w którym rzekome przedawnienie miałoby nastapić. Do tego ponieważ termin podlega KC decyduje o nim sąd , przedawnienia nie stosuję się z urzędu i w kazdym momencie powód może zyczyć sobie zaspokojenia roszczeń , nawet 20 lat póżniej. Dopiero powołanie się na przedawnienie przed sądem przez pozwanego uruchamia procedurę okręslenia ,że rozczenie jest przedawnione.
I pamiętajcie ,że kazdy kontakt wierzyciela z dłużnikiem ( list ,sms, mail,kontakt telefoniczny) przerywa bieg przedawnienia. 😉
RatinaZ Kontakt? Coś Ci się pomyliło 😉 jedynie drobna wpłata przerywa bieg 😉
Teraz po złożeniu sprawy do sądu sam sąd odrzuca sprawy przedawnione. Jeszcze do niedawna należało udowodnić, że jest przedawnione, teraz już leży to w gestii sądu 😉 (tzn tak miało po nowelizacji być)
Poszukiwane dobre  miejsce  do 100  km w okolicach Warszawy  dla  roczniaka ktoś cos ?
I pamiętajcie ,że kazdy kontakt wierzyciela z dłużnikiem ( list ,sms, mail,kontakt telefoniczny) przerywa bieg przedawnienia. 😉


No nie do końca . ale wystarczy wpłacić 50 zł wpisu sądowego i zawezwać do ugody by przerwać bieg przedawnienia. Choć ostatnimi casy coś się miało zmienić , gdyż stwierdzono że terminy są na tyle długie żeby dało się w nich zmieścić , a instytucja przedawnienia nie jest po to by roszczenia były wieczne .  😉
Poszukiwane dobre  miejsce   do 100  km w okolicach Warszawy  dla  roczniaka ktoś cos ?
Stajnia jkobusa - kilkanaście ha (bodaj 17) pastwisk na 13 koni. Można wolnowybiegowo, można w stajni. Sprzątane codziennie (także z padoków), siano w siatkach non stop, doświadczony zootechnik na miejscu cały czas, na pastwiskach są drzewa, konie mają cień w upały.
Są do towarzystwa inne roczniaki 🙂.
Około 60 km od Warszawy na południe.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 maja 2019 06:02
Mam nadzieje, ze moderatorzy wybacza wrzucenie tu posta, ale jestem załamana i wrzucam wszędzie gdzie się da..
‼️UWAGA PILNE‼️
Dzisiaj zostały nam skradzione dwa siodła!

1. Siodło ujeżdżeniowe Karl Niedersuss Symphonie 17,5’ rozmiar M. Siodło posiada przebarwienia w skórze na siedzisku i przednim lęku. Do siodła były wpięte strzemiona metalowe firmy Sprenger. Siodło niedostępne w Polsce, wiec szybko można zweryfikować jakiekolwiek ogłoszenie

2. Siodło ujeżdżeniowe Prestige Top Dressage Appalosa rozmiar 17’
Numery wybite na tybince 1732 410090b1
Siodło ma małe uszkodzenia na tylnym leku.

Jeśli ktokolwiek coś widział, bądź zobaczy to bardzo proszę o info do mnie Karolina Jeruć (revolta/facebook)

Proszę o udostępnienia
usunięty
23 maja 2019 06:07
Ukradzione ze stajni? Jaka okolica? Macie targ czy coś? Warto sprawdzić.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 maja 2019 06:17
Dobrohnakuc, ukradzione spod domu z samochodu, Zielonka
Hej, jeszcze raz piszę, znajoma mi głowę urwie jak dziś nie zapytam... Kojarzycie stajnie w okolicy PŁOŃSKA? Oprócz Poczernin i Olsza, bo to już obcykane. Z halą, że sportem. Do 20km.
Wiktorowo?
czy ktoś stoi w Hawajce i podzieli sie opinią?
Czy ktoś by mi mógł szepnąć kilka słów na temat Bobrowego Stawu, Stajni Olender, Aromeru i Starej Miłosnej?
Nie znam żadnej Warszawskiej stajni i szukam pomocy, zależy mi na opiece bardzo dobrej, pastwiskach, zaplecze wiadomo - nie pogardzę, ale jednak najważniejsze jest dla mnie, żeby koń miał dobrze i żebym ja się nie martwiła.
Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Nie stoję w Bobrowym, ale bywam tam na zawodach. Bardzo ładny ośrodek i opieka wydaje się też dobra. Nie wiem jak z pastwiskami. Gdybym nie była zadowolona tu, gdzie jestem to na pewno byłby to mój kolejny wybór.

Jeśli chodzi o Warszawę, to zastanów się skąd będziesz dojeżdżała do stajni i o jakiej porze. Uważam, że oprócz infrastruktury i opieki to jest bardzo ważna determinanta. Warszawa w godzinach szczytu, to potrafi być 2 godziny w korku. Szczególnie w „czerwcowy piąteczek”. Podałaś stajnie w bardzo dużym rozstrzale geograficznym stąd moja rada.
ash   Sukces jest koloru blond....
08 czerwca 2019 09:00
Zgadzam się z Dance Girl,
Stajnie na wylotówkach typu właśnie Aromer, Szwadron czy Bobrowy maja ten minus, ze dojazd szczególnie w godzinach szczytu ( a latem to już piątki odpadają) zajmuje milion godzin.
Zgadzam się z Dance Girl,
Stajnie na wylotówkach typu właśnie Aromer, Szwadron czy Bobrowy maja ten minus, ze dojazd szczególnie w godzinach szczytu ( a latem to już piątki odpadają) zajmuje milion godzin.



Zależy gdzie się mieszka . Do każdej z tych stajni można dojechać opłotkami  😉
Dance Girl, ash to są stajnie, w których są potencjalni dzierżawcy, bo ja niestety jestem w takim czasie w życiu zawodowym, kiedy nie mogę regularnie jeździć do stajni. Generalnie ja z okolic Okęcia aktualnie.

Najchętniej bym postawiła u Quanty, bo nie mam aż tak daleko, ale jednak to jeszcze nie jest moja półka cenowa  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się