Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
07 czerwca 2019 18:48
Dziewczyny czy ten NAF będzie delikatniejszy od Absorbiny? Mam cały baniak Absorbiny ale biały kucyk reaguje paniką i ucieka jak tylko poczuje na skórze. Psikałam i smarowałam ręka, zawsze taka sama reakcja i chyba go to piecze/szczypie, on ma taka delikatną skórkę. Niestety u nas jest plaga komarów, potrzebuje czegoś koniecznie.

Czy derka siatkowa zdaje egzamin przy komarach? Czy głównie o muchy chodzi?
Dziewczyny czy ten NAF będzie delikatniejszy od Absorbiny? Mam cały baniak Absorbiny ale biały kucyk reaguje paniką i ucieka jak tylko poczuje na skórze. Psikałam i smarowałam ręka, zawsze taka sama reakcja i chyba go to piecze/szczypie, on ma taka delikatną skórkę. Niestety u nas jest plaga komarów, potrzebuje czegoś koniecznie.

Czy derka siatkowa zdaje egzamin przy komarach? Czy głównie o muchy chodzi?


Mam ta z Decathlona i jak najbardziej egzamin zdaje  🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
07 czerwca 2019 20:39
A możecie polecić jakąś sensowna derke w rozmiarze 75cm i ok 100cm? Coś dla maluchów żeby w miare fajnie leżały. Czy pozostaje tylko Jarpol lub Caball i szycie na miare?
Uzywa ktos moze muchex, tego z jezdzieckich sklepow (dawniej pamietam ze byl jakis krowi). Bo mam masakre z komarami, w zyciu czegos takiego nie widzialam... zżeraja mi konie zywcem. Cale na razie wysmarowane olejkiem gozdzikowym, w stajni wystarcza ale na pastwisku sa miliardy i to niczym nie dajacych sie odstraszyc. Mam stajnie kolo lasu... skuteczny ten muchex? Szukalam w watku ale jakos malo info jest... absorbina zaraz z nich splynie albo w trawie po tarzaniu zostanie🙁 a no i wlasnie jednego mam laciatego co go wszystko na skore uczula, a muchex sie tylko jednak punktowo uzywa...
KaskaD30 w mojej stajni ludzie zachwalają i sama będę próbować na swoim koniu, ale na jazdę podobno warto dodatkowo spryskać konia żeby mieć zapewniony spokój
U mnie polanie muchexem na grzbiet nie działa, a spryskanie brzucha i nóg działa 1 dzień...
U mnie muchex w ogóle nie działał, ale zaczynam wierzyć, że mam konie z innej planety, bo nic na nich nie działa. Poza smarowaniem puzdra olejem kokosowym - dzięki za pomysł, nareszcie puzdo nie jest posiekane.  :kwiatek:
U mnie muchex (polanie grzbietu) też średnio działa. Wydaje mi się, że meszki i komary trochę mniej tną konie, ale jednak w dalszym ciągu są pogryzione.
Dzieki. To zamówię i zobaczymy. U nas w zeszłym roku gozdzikowy wystarczał. Tez puzdra glownie smarowałam i nie byli pocięci. W tym roku trzeba nam cięższej chemii.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 czerwca 2019 12:10
Kupiłam czarną Absorbine i zgłupiałam - napisane jest na niej, ze to środek do pomieszczeń i nie można stosować na zwierzęta  🤔wirek:
ushia   It's a kind o'magic
10 czerwca 2019 12:11
tak, od lat tak jest, bo taniej jest sprowadzac srodek do pomieszczen niz do psikania zwierzat - kwestie certyfikacji, dopuszczenia do obrotu itp
psikaj na konia jak zawsze i nie przejmuj sie  😎
A co lepsze czarna Abrorbina czy czary Farnam? 🙂
U nas Farnam - spryskać i wetrzeć szczotką i mam spokój na kilka dni
ushia   It's a kind o'magic
10 czerwca 2019 12:26
ja uzywalam i enduro i tritec i czarnej absorbiny i efekt byl taki sam

a szczerze mowiac w tym roku nie dziala nic tyle jest komarow :/

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 czerwca 2019 12:28
ushia,  dzięki, wypadłam trochę z obiegu i to moje pierwsze lato z koniem po kilku latach przerwy. Myślałam, ze moze kupiłam jakaś inna wersje 😉
a gdzie można dostać niebieską Absorbinę?
niestety ta z ogłoszenia na re-volcie nie aktualna
Jakis peparat do  oprysków na komary? do boksów, wokol stajni
[quote author=pestka link=topic=713.msg2871762#msg2871762 date=1560166662]
a gdzie można dostać niebieską Absorbinę?
niestety ta z ogłoszenia na re-volcie nie aktualna
[/quote

Właśnie też szukam, ale w żadnym polskim sklepie się nie kupi chyba.
Gdzie dostanę niebieską absorbinę polecaną powyżej - szukam i szukam i nie widzę😀 👀
Zamowilam ultrathon z 25% DEET - mam nadzieje że pomoze. Chyba juz kiedys stosowalam.
Nirvette   just close your eyes
10 czerwca 2019 14:44
Co powiecie na temat F.M Fstop Strong? Miałam w zeszłym roku zwykłego Flai Stop i w miarę działał, jestem ciekawa czy jego wersja strong jest coś lepsza?
To ten środek
Kupiłam jednak Farnam Tri-Tec 14. Towarzystwo spryskane. Oczywiscie Młody przy okazji urządził atak histerii bo pssiiik. Na razie wszystkie muchy i reszte bzykaczy wymiotło ze stajni. Te co zostały gryzą mnie a od koni wieją. Kucyk z COPD nie kaszlał. Zobaczymy czy jutro na pastwisku bedzie jeszcze widac efekt, bo niby następne psikanie za pięć dni... wygląda to na razie dobrze ale będzie widać...
Macie sprawdzony polecany środek do opryskania stajni przeciw komarom? Przez te upały chyba u nas plaga jak nigdy.
W hurtowni wet polecili mi Arpon G a jak z doświadczenia to wygląda?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 czerwca 2019 17:48
a gdzie można dostać niebieską Absorbinę?
niestety ta z ogłoszenia na re-volcie nie aktualna

Podpinam się pod pytanie 🙂 Widział ktoś niebieską w sprzedaży?
ushia   It's a kind o'magic
13 czerwca 2019 07:05
przeciez ona jest niedostepna w obrocie w Pl 😉
trzeba by ze stanow sprowadzac
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 czerwca 2019 09:36
Uzywa ktos moze muchex, tego z jezdzieckich sklepow (dawniej pamietam ze byl jakis krowi). Bo mam masakre z komarami, w zyciu czegos takiego nie widzialam... zżeraja mi konie zywcem. Cale na razie wysmarowane olejkiem gozdzikowym, w stajni wystarcza ale na pastwisku sa miliardy i to niczym nie dajacych sie odstraszyc. Mam stajnie kolo lasu... skuteczny ten muchex? Szukalam w watku ale jakos malo info jest... absorbina zaraz z nich splynie albo w trawie po tarzaniu zostanie🙁 a no i wlasnie jednego mam laciatego co go wszystko na skore uczula, a muchex sie tylko jednak punktowo uzywa...


Używam Much-ex od lat, rozcieńczam z wodą i pryskam zawsze przed jazdą, nie działa jakoś spektakularnie długo ale wystarcza.

Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest, że nie ma jusznic? Do tej pory widziałam 2 szt. i jednego tego wielkiego bąka, komarów jest chyba normalna ilość.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 czerwca 2019 12:07
Jejuuu, jeszcze jusznice... Ja o nich zapomniałam 😵
Komarów mamy zatrzęsienie, przy porannym karmieniu już ich pełno. Robiłam trzy opryski trzema różnymi.środkami i to nic nie daje. W boksach mam ten płyn do kontaktu i nad drzwiami płytki odstraszajace i tam jest ok ale na zewnątrz jest tragedia.
Poszłam wczoraj po trawe na łąkę, wzięłam wiaderko, nożyczki (zbieram rękami bo przynosze tylko wiaderko trawy) i jeszcze takim sprintem nigdy nie biegam, myślałam że mnie tam zjedzą żywcem, brrrr
Tratata u mnie też na razie zadziwiająco mało gzów i podobnego mocno gryzącego świństwa. Są meszki, komary i zwykłe muchy. W ilościach hurtowych. Konie nie wychodzą praktycznie wcale z pod wiat... A mnie już ręce odpadają od jeżdżenia taczkami z kupą. Jeszcze więcej niż zimą 🙁
Używał ktoś Absorbine Ultra Shield Black, 946ml? To jest środek do stosowania na konia czy do oprysku pomieszczeń bo czytając opisy można zgłupieć.
Wyżej ktoś też o to pytał i jest odpowiedz Psikam absorbiną konia od kilku lat i nic się nie dzieje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się