Stajnie w Warszawie i okolicach

No ale ktoś umowy pensjonatowe rozwiązuje?
No to wiem, że nie ma już dzierżawcy tylko zajmuje się tym właściciel. A konie stoją i nic nie widziałam o żadnych wypowiedzeniach, robią podłoże, próbują zlikwidować błoto, sporo się działo jak tam byłam. Chyba, że coś się zmieniło od zeszłego tygodnia.
Swoją drogą to niesamowite jak wiele o stajniach mają do powiedzenia ludzie, którzy w nich nie stoją.
Różne są sytuacje w życiu, tak więc ta może jest wyjątkowa?
No nic. Szkoda.
Niedawno Groteska zrezygnowała z pensjonariuszy, teraz Mokre... może w końcu w Zagościńcu hala powstanie i przejmie klientów  😂
Nasłuchałam się wczoraj o stajni u zająca... i chyba podziękuje. Olender? Vena? Ojcowizna? Jakieś aktualne opinie? Koszty?
Czy stajnia Liderówka ma jakąś stronę lub czy może mi ktoś podać dane kontaktowe? Może ktoś zna i ma jakieś opinie na temat tej stajni?  :kwiatek:
Czy ktoś stoi/stał niedawno w stajni w Ołtarzewie?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 czerwca 2019 19:47
Czy stajnia Liderówka ma jakąś stronę lub czy może mi ktoś podać dane kontaktowe? Może ktoś zna i ma jakieś opinie na temat tej stajni?  :kwiatek:


Znajoma stoi - jest zadowolona. Niestety minusem są kolejki i długi czas oczekiwania na boks.

otaris po tej stronie jeszcze stajnia Karoliny Wajdy, Klucz.

Z punktu widzenia pensjonariusza szukanie stajni na cito jest słabe, podwójnie słabe, gdy ma się małe dzieci (albo w drodze jak ash) - więc po ludzku Ratina Z nie życzę Ci, żebyś kiedykolwiek musiała taką akcję przeżyć i przy okazji żeby ktoś wbijał Ci szpilki tu na forum- tak jak sama to uczyniłaś. Smutne to i odechciewa się pisać na r-v.
Bjoork ja mam 2 dzieci i też zdażyło mi się szukac stajni na cito..I nigdy nie zapomnę jak zapieprzałam do stajni z chorym maluszkiem bo się okazało ,że stajenny znowu zapił i generalnie nie ma na miejscu ŻADNEJ opieki... Wiesz słabe nie słabe...od 3 miesięcy mówiłam delikatnie,że to nie wypali...biorąc pod uwagę zapędy inwestycyjne i cene ..no nie ..nie było opcji żeby to się spieło... co do właściciela obiektu: to Pan ,który jest biznesmenem, nie filantropem...Wybudował to żeby na tym zarabiać... Chcę przypomnieć ,że zostałam opluta kilkakrotnie jak tłumaczyłam ,żeby nie popadac w zachwyty ochy i achy bo ten różowy jednorożec może się okazać jedynie osłem... większości osób ,które przeszły do tej stajni z Groteski ( z którymi na tamten moment miałam kontakt) mówiłam : nie popadajcie w zachwyty: mnie się tu kasa nie zgadza i to naprawde jest tykająca bomba ( bardziej tykająca niż Groteska w pewnym monecie) ...a BTW o tym ,że Groteska się zamknie też mówiłam od grudnia i każdy się ze mnie śmiał...
Więc słabe nie słabe: powtórzę raz jeszcze: koszty utrzymania koni rosną, nie ma już stajni za 800zł ( a jak są to są poprostu dramaty totalne ,albo cudowne przydomówki bez ŻADNEJ INFRASTRUKTURY) I nie wzbudzaj we mnie poczucia winy jesli ktoś nie potrafi "chłodno" ocenić sytuacji tylkO ulega podszeptom współpensjonariuszy bądź osób innych wierząc ,że świat składa się z cudowności...
I nie bez powodu było tam sporo wplnych boksów... dużo ludzi poprostu czekało spokojnie jak się sytuacja rozwinie z tą stajnią, bo każdy mieszkaniec tej okolicy ( jak mysli) to wie ,że taki własnie scenariusz mógł mieć miejsce.
Wraz za zamknięciem stajni Mokre w Naszej okolicy nie ma już żadnej sensownej stajni ( w przedziele ok 1300zł ) wielkie NIC!!! w ogóle generalnie nie ma nic 🙁

Na Kluczu stałam, fajna stajnia, ale niestety odpada. Właśnie z ash szukamy czegoś z hala która nie jest namiotem, a u Wajdy namiot niestety 🙁
A ja już dawno temu pisałem że stajnia i jeździectwo , to nie jest biznes dla każdego  😉
A ja już dawno temu pisałem że stajnia i jeździectwo , to nie jest biznes dla każdego  😉


Generalnie konie nie są dla każdego... 😉

Może komuś będzie pasować..piekne miejsce: http://www.sokole.com.pl/ (tylko mocno daleko)

Olender - priv jesli kogoś interesuje
Ojcowizna jeszcze nie wystartowała na 100% i nie ma info oficjalnego o cenie,niemniej plotki gminne niosą ,że ok 1800-2000
Vena - bez padoków : nie ma wolnych boksów

Polecam Trzciany : chociaż tez mają jakieś tam minusy ( ale na 99,99% się nie zamkną )

BTW : kupię karuzelę, nie boksową : najlepiej taką starą jak są na Służewcu..Jakby ktos coś wiedział to będę wdzięczna o info.
Bjooork tak, zadzwoniłam tam wczoraj i brak miejsc...
Jestem załamana. Szukamy stajni z sensownym dojazdem z "bliskiej" Białołęki (najchętniej do 30 km), z halą, placem do jazdy, padokiem, regularnym karmieniem i sprzątaniem. Czyli podstawy. Nawet cena nas jakoś bardzo nie ogranicza, jeśli warunki będą ok. I nie ma  😵
Libella, Platyna w Łajskach ma wolne miejsca.

Generalnie konie nie są dla każdego... 😉



Powoli życie przestaje być dla każdego 🙄 ceny wszystkich płodów rolnych w tym roku przyprawiają o zawał.
Właściciele podwarszawskich stajni jeżdżą w promieniu ponad 100 km po siano.
Do tego koszty pracownicze - za 2000 zł bez umowy nikt robić nie będzie, a stajni na 30 koni jeden stajenny nie ogarnie tak, żeby było dobrze.

Trzeba powoli zacząć przechodzić do porządku dziennego nad tym, co się dzieje, bo lepiej raczej nie będzie 🙁
Nefferet a masz może jakieś info o tej stajni? Jak ogólnie z warunkami, opieką, czystością w boksach?
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
12 czerwca 2019 10:09
Libella, Platyna w Łajskach ma wolne miejsca.



A Platyna prowadzi jednak pensjonat? Pierwotnie podobno miała być tylko szkółka. Jakie są warunki (w sensie obsługi bo infrastrukturę znam) i koszty?
Platyna prowadzi pensjonat, już półtora roku jest nowy dzierżawca. Co do warunków to są boksy angielskie, karmienie trzy razy dziennie według wytycznych właściciela, sprzątane codziennie. Teraz mieli tylko jakąś rotację stajennych i w tej chwili nie wiem jak wygląda sytuacja. Co do wybiegów to są padoki, niezbyt duże niestety ale konie chodzą cały dzień (sprowadzane są tylko na obiad i z powrotem na padok). Byłam tam w zeszłym roku, są plusy i minusy jak wszędzie. Mi bardziej zależy na zielonych łąkach niż hali czy karuzeli więc tam mi nie odpowiada, ale co kto potrzebuje. Koszt pensjonatu to był w tamte wakacje 1000 zł, na dzień dzisiejszy nie znam ceny.
Libella bo takich stajni.... nie ma  😎 Nie istnieją. Wybór który mamy to sztuka wiecznego kompromisu.
Ja trzy lata temu znalazłam ideał ale bez hali. Coś za coś niestety  😁
A zdradzisz gdzie ten ideał? Albo przynajmniej w którym rejonie?
Precelek wiem... ja nie szukam ideału. Ja bym chciała, żeby koń miał zapewnione podstawowe warunki bytowe, żebym miała gdzie wsiąść i żebym dojechała tam w czasie max godzina  😜
I tak, jak mówisz - nie ma.
A dasz znać gdzie stoisz?
a co z Budziskami? Obecnie nie mam chyba nikogo tam znajomego i wieści brak. Hala jest, łąki są.
W Rasztowie jest jakiś Hoofland (????) wiem, że organizują tam kursy IRR i Instruktora Sportu (ciekawe co to za twór, jeśli można zrobić uprawnienia ledwo jeżdżąc konno 😉 ) wydaje mi się, że jakiś czas temu widziałam ogłoszenie pensjonatowe. Wrzosowa stajnia pełna?
Dużo moich znajomych poprzenosiło się do małych stajenek lub przydomówek. Oczywiście kosztem infrastruktury jeździeckiej. Mieli już dość borykania się z ciągłymi zmianami, z problemami z opieką nad końmi, z podwyżkami, z niewywiązywaniem się z umów.
a co z Budziskami? Obecnie nie mam chyba nikogo tam znajomego i wieści brak. Hala jest, łąki są.
W Rasztowie jest jakiś Hoofland (????) wiem, że organizują tam kursy IRR i Instruktora Sportu (ciekawe co to za twór, jeśli można zrobić uprawnienia ledwo jeżdżąc konno 😉 ) wydaje mi się, że jakiś czas temu widziałam ogłoszenie pensjonatowe. Wrzosowa stajnia pełna?
Dużo moich znajomych poprzenosiło się do małych stajenek lub przydomówek. Oczywiście kosztem infrastruktury jeździeckiej. Mieli już dość borykania się z ciągłymi zmianami, z problemami z opieką nad końmi, z podwyżkami, z niewywiązywaniem się z umów.


Wrzosowa stajnia pełna  😉 Co do nowego Rasztowa temat na forum przemilczę...
Natomiast też byłam ciekawa co się dzieje z Budziskami?
Oraz doszły mnie słuchy, że w Zagościńcu podobno jest już hala. Ktoś coś?  🙂
domis2008 podrzuć info na pw dot. nowego Rasztowa 🙂
W Zagościńcu hmmmmm... zaraz podpytam koleżankę, ale jak się z nią ostatnio widziałam, to mówiła, że to temat rzeka płynący od 2013 roku, kiedy to ja się z tego miejsca wyprowadzałam 🙂
Podobno w Zagościńcu jest jakaś prywatna stajnia z halą, która pensjonatu nie prowadzi.
Edit: w zago hala już jest 😉
Megane bardzo dziękuję za informację, zaraz będę mieć chwilkę to na spokojnie skrobnę Ci na priv to i owo  😀
Rasztów to w końcu Hoofland czy Bon Cheval? 😀 jakby co, ogłoszenie wisi 😉
Z Budzisk też.
Domis2008 dzięki  :kwiatek:
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 czerwca 2019 15:51
Libella, niezmiennie polecam Konik Stary🙂
Ja stoję w Budziskach już rok ale się nie oddzywam bo każdą moją dobrą opinię na temat tej stajni RatinaZ mieszała z błotem, a mi się już nie chce słuchać jej jęczenia,plucia jadem i czepiania 🙂

W stajni mamy jeszcze wolne boksy, łąki są, hala z nowym podłożem jest, teraz będzie robiony plac zewnętrzny. Stajenny bardzo fajny, sumienny, konie karmione 3 razy dziennie i generalnie ja jestem zadowolona, koń też, jakby ktoś chciał więcej info to poproszę priv 🙂
Libella, trusia  żadna tajemnica moje oba konie mieszkają w Fiord Ciopan. W sumie ponad 3 lata korzystam z tego pensjonatu i nie mogę powiedzieć żadnego złego słowa. Prowadzone przez pasjonatów- z wielkim sercem do koni, świetna infrastruktura i piękny ośrodek. Dla konia jest wszystko- dla człowieka prawie wszystko ponieważ hali brak  😁 no i oczywiście... brak wolnych boksów  😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 czerwca 2019 08:17
Po raz kolejny przewija się w naszych dyskusjach ten sam wątek- jak chce się mieć stajnię na poziomie to A. trzeba niestety zapłacić - adekwatnie do standardu i opieki (ale i to nie zawsze jest gwarantem) I B. trzeba kawałek od Warszawy odjechać.

Po tej stronie Warszawy jest bryndza i nędza, więc niestety posiadanie konia to sztuka kompromisu.

My ze starym od ponad 6 lat w tej samej lokalizacji 50 km od domu, ale dojazd ostatnio zajmuje nam nawet mniej niż godzinę (wychwalam pod niebiosa obwodnicę Marek).

Dziewczyny z Mokrego- może okolice Serocka będą Was interesować? Nie ma tam nic ciekawego? Ostatnio przewinęło się również ogłoszenie stajni w Wielgolesie Duchonowskim (to południowy wchód), która ma ruszyć w lipcu i od jesieni mieć halę.

Ojeja jednak jestem wredna s....

Ratina Z cóż sama siebie najlepiej podsumowałaś
ash   Sukces jest koloru blond....
13 czerwca 2019 08:33
bjooork, wielgolas jest brany pod uwagę przez kilka osób od nas, będziemy sprawdzać.
Kompromisy... nie mamy wyjścia i z czegoś zrezygnować trzeba. Rozważamy milion opcji
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się