LUBLIN i okolice

Tak, komercyjne - mąż ma lekka zajawke i niech sobie zobaczy czy mu to pasuje na dłużej
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 grudnia 2018 12:56
No to zdecydowanie Hnatów. Tu jest strona: http://hnatow.pl/  W samym Lublinie to Snajper Lublin na gospodarczej, ale oni nie mają voucherów prezentowych. Niestety takie vouchery dla osób początkujących są ogólnie dość drogie, jeśli chodzi o tę najtańszą opcję za 150zł to wyliczyłam że niestety za samą amunicję wychodzi około 50zł po cenach strzelnicowych. Także jeśli się spodoba, to polecam rozpocząć ścieżkę do pozwolenia i zaopatrzyć się w coś swojego, portfel będzie wdzięczny  😁  😉
Dzięki za podpowiedź. To już mąż będzie myślał, mnie strzelanie kompletnie nie pociąga ale pójdę mu pokibicowac
Orientujecie się może ile teraz strażnicy dają za parkowanie " na zakazie"? I czy przysyłają, czy muszę sobie robić nadprogramową wycieczkę do Lublina? Blisko nie mam :/ Z policją sprawa jasna ale ze strażą ni cholery nie wiadomo.
I gdzie a weekendy da radę zaparkować w okolicach III LO? Nóżki mam, mogę podejść, ale o poranku średnio uśmiechają mi się wycieczki przez pół miasta. Zachciało mi się nauki na starość :/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 marca 2019 15:13
W weekendy generalnie wszędzie masz bezpłatne miejskie parkingi 🙂 jak przy ulicy nic nie będzie to zawsze możesz zaparkować pod zamkiem i zrobić sobie spacer, ewentualnie na płatnym np pod Katedrą albo na prywatnym parkingu koło kościoła Wniebowzięcia.
Dostałaś mandat od straży miejskiej czy pytasz na zaś?  😁
Nie dostałam jeszcze mandatu, ale kartkę za wycieraczką, że rozpoczęli postępowanie już tak. Miejskie parkingi zapchane na maksa. Jak się nie zna miasta to trudno krążyć po małych uliczkach w poszukiwaniu miejsca, bo nie za bardzo wiadomo co i gdzie.
Pozostaje wstawać wcześniej i liczyć na łut szczęścia.
Co ciekawe właściwie nie miewam takich problemów w Warszawie - zwykle gdzieś się wcisnę.
Pierwszy raz dostałam taki mandat - wszyscy tak ładnie stali jakby to były miejsca do parkowania. I tak mnie to zasugerowało, że nie spojrzałam na znaki. Ot, blondynka.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 marca 2019 19:31
W Warszawie to też całkiem normalne w centrum, co gorsza często też odholowują auta  😉 raz w tygodniu jeżdżę do centrum autem w godzinach popołudniowych, od dojechania na miejsce do zaparkowania schodzi mi średnio pół godziny  😵  😉 (wliczając w średnią również te przypadki, kiedy zdarzy się cud i znajdę miejsce od razu  :hihi🙂. W Lublinie jest o tyle spoko, że jest mały, więc można zaparkować gdzieś dalej i się przejść. W Warszawie z kolei łatwiej dojechać komunikacją.. Coś za coś  😉

Ja kiedyś złapałam taki mandat od straży nad zalewem zemborzyckim - poszłam go zapłacić tylko dlatego, że to było auto mojej mamy 😉 wpadło 50 zł mandatu. Później kilka osób mówiło mi, że nie warto płacić, bo podobno rzadko się zdarza, żeby rzeczywiście ścigali za te mandaty za szybą.
SzalonaBibi, tam jest masakra. Przy zamku jest miejski parking ale to kawałek, jest tez platny prywatny parking wyzej, miedzy Lubartowska a Swietoduska.
W weekendy w plazie tez jest darmowy, ale to tez kawałek 😉
Dzięki, dziewczyny, będę kombinować i liczyć na szczęście.
Ja od tej straży mandatu jako takiego nie dostałam. To tylko kartka o rozpoczęciu postępowania. Zakładam, że mogę olać, a jak mandat wystawią to mi go przyślą. Doczytałam, że chyba stówka. Mam nadzieję, że nie więcej.
Jak nie masz mandatu to olej. Mój wtedy jeszcze niemąż (chyba z 6 lat temu) też dostał karteczkę za wycieraczką o wszczęciu postępowania i potem zapomniał o tym. I do tej pory nikt nic niewysyłał itp. Zresztą jego siostra adwokat kazała mu to olać, bo podstawą prawną jest mandat a nie informacja o wszczęciu postępowania.
SzalonaBibi ja, a zasadzie moj chlop, bo on sie uparl " ulatwic" parkowanie na cavalide rok temu jeno moim autem, dostal karteczke. Polazlam jako wlasciciel grata ja do strazy wyjasnic/zaplacic, dostalam 150 pln, widelki ponoc do 500.
Poszukuję szkoły językowej w Lublinie, chciałabym się uczyć hiszpańskiego, może ktoś może mi jakąś polecić? Nigdy nie chodziłam do szkoły językowej i nie wiem nawet na co zwrócić uwagę  :kwiatek:
Koniarze z Lublina, prosimy o wsparcie!

Akademicki Klub Jeździecki, współdziałający z Roztoczańską Konną Straży Ochrony Przyrody, stanął przed nie lada wyzwaniem.
Dzierżawiona od 91 r. działka na Abramowicach, została wystawiona na sprzedaż. Jeżeli nie uda się uzbierać pieniędzy na jej wykupienie, konie nie będą miały gdzie wrócić po wakacjach, spędzanych jak co roku w Roztoczańskim Parku Narodowym.
Dla Organizacji działającej na zasadach wolontariatu, taka kwota jest nieosiągalna - wierzymy jednak, że wspólnymi siłami damy radę.

Zachęcam do wsparcia tej zbiórki, każde parę złotych przybliża AKJ do celu. - https://zrzutka.pl/275xx6
Witajcie, mam nadzieje ze pisze w dobrym watku, jezeli nie to bardzo prosze o przeniesienie  :kwiatek: ale mysle ze tutaj jest wiecej ''lublinian''. Wyjechalam kilka lat temu z Lublina i nie mam aktualnych informacji o sklepach zoologicznych. Bede niedlugo w Lublinie i chcialabym zaopatrzyc sie w kilka rzeczy dla psa mojej mamy psa, ale zupelnie nie wiem gdzie isc, gdzie wy robicie zakupy? Wiem ze otworzony zostal nowy sklep - sieciowka MAXIZOO ale ja ogolnie chcialabym bardziej znalesc jakis taki dobrze zaaopatrzony, ale nie siecowke.. mam wrazenie ze w Kakadu, Leopardusach jest w sumie.. to samo?  dajcie znac z waszego doswiadczenia gdzie wy robicie zakupy, a moze pozostaje tylko internet?

P.S. odpada sklep w REAL (obecny Aucham chyba) nie zniose widoku biednych zwierzat w tym sklepie.

Dziekuje  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

edit: zauwazylam literowke (po fakcie)
uleska, w Lublinie są raczej same kakadu i leopardusy😉 jest trochę małych noname sklepików, ale raczej totalny bezszał.
mils   ig: milen.ju
13 czerwca 2019 16:14
A zoolog na ul. Sierpińskiego? Byłam dwa razy na chwilę, dobre wrażenie na mnie zrobił.
domiski czy coś takiego właśnie powstało na Ametystowej. Podobno spore a że w miarę nowe to może mieć jeszcze ambicje i zaopatrzenie.
Odradzam King Zoo w Tesco może zaopatrzenie jest, ale przbitka cenowa okropna  🙄
Przepraszam, że post pod postem, ale potrzebuje pomocy Lublinian.

Szukam krawcowej, która zna się na rzeczy i w trybie na cito zwęzi mi sukienke ( długa, dół zwiewny, plecy guma- więc musi naprawdę wiedzieć co robi)
We wtorek zawieźć w środę odebrać.  🤣
Lublin.
Bischa   TAFC Polska :)
23 sierpnia 2019 13:36
Hej, gdzie w Lublinie zjem... bycze jaja?  🤣 Kojarzycie coś? Wiem że kiedyś gdzieś widzialam informacje że w Lublinie jest taka restauracja, a teraz nie mogę znaleźć. Będę we wrześniu w Lublinie.
Bischa   TAFC Polska :)
07 września 2019 15:08
Czy w Lublinie jest jakis ekopatrol, straż zwierzeca lub coś, skad ktoś może przyjechać i sprawdzic co się dzieje ze szczeniakiem sądząc po głosie siedzacym na zewnatrz/na balkonie i od 20 minut okropnie placzacym i wyjącym? Nie jestem w stanie wyjrzec przez okno, nie widze gdzie jest ale raczej dosc blisko mnie bo głośno placze. 20 minut temu się zameldowalam w hostelu i non stop placz psiaka słyszę 🙁
Jest straż miejska - 986 albo 81 466 50 20
Kochani, do kogo na usuwanie 8?  Jestem mega wrażliwa na ból i boję się dentystów, a muszę usunąć pilnie. Jedna już się wyrzyna i już mam wizję krzywych zębów znowu. Jakby było na NFZ to już w ogóle bajka, ale prywatnie też ok, jeśli mam nie umrzeć. 🤣
mils, Maciej Walkowski. Usuwałam u niego 2 ósemki na NFZ. Były bardzo trudne do usunięcia, a mimo to szybko i sprawnie. Tzn. Z drugą były komplikacje bo leżała przy sporym naczyniu i zrobił mi się mega krwiak. Ale ogólnie polecam pana doktora.
Muszę jutro jechać na sor chirurgiczny.
Wiecie gdzie w Lublinie i o której godzinie bedzie w miarę mało ludzi ?
Hejo, będę 5-10.11 w okolicach Janowa Lubelskiego, nie wiem czy to podchodzi pod Lublin  😁  coś polecacie ? Jedziemy z psem, generalnie taki leniwy wyjazd spacerowy 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 października 2019 09:19
W Janowie - wszystko!  😉 Koniecznie Ostoja Konika Biłgorajskiego w Szklarni  🙂 są tam super tereny na wycieczki rowerowe, jeśli pies biega za rowerem. A jeśli pływa kajakiem, to spływy na rzece Bukowa są naprawdę urokliwe 🙂 Historycznie - Porytowe Wzgórze, miejsce piękne i ważne, a przy okazji otoczone lasami i też jest gdzie pochodzić.

A dla mieszczuchów w Janowie jest zalew z parkiem linowym, escape room i takie tam, ale zakładam, że to pewnie nie do końca Wasze klimaty  😉
smarcik  dziękuję  :kwiatek:  będziemy zwiedzać ten Park Lasy Janowskie, widzę na mapie że jest gdzie łazić; oby tylko pogoda dopisała! Janów też zobaczymy, lubię takie miasteczka 🙂
mils   ig: milen.ju
17 stycznia 2020 08:47
Macie jakąś godną polecenia krawcową, która zwęzi m tu i ówdzie marynarkę i cygaretki?
Czy da radę skontaktować się z osobami decyzyjnymi LKJ?
Chodzi o konie, które będą wystawione na licytacji komorniczej.

Jeśli tak, to prosiłabym o jakiś kontakt na priv  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się