Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

Averis od czterech miesięcy jestem na Izoteku, więc niestety suchość i takie popękane usta są wpisane w tą kurację  🙁  przede mną jeszcze minimum dwa miesiące leczenia, a chcę już szału dostać... Właściwie nie mam konturu, bo mam taką spierzchniętą skórę wokół samych ust  🙇

Witamina A odpada, z uwagi na wysokie dawki retinoidów jakie przyjmuję.

Dzięki za tę maść nagietkową, na pewno spróbuję  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lutego 2019 20:41
Kolebka, blistex intensive lip relief
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 lutego 2019 06:30
kolebka, a balsam Tisane? Używam od lat i zawsze mnie ratuje.
Do ust ostatnio odkryłam jeszcze maśc na blizny - Biznasil.
Najpierw nakładam na usta coś witaminowo-nawilżającego co się wchłania, a na to Bliznasil jako warstw "ochronną". I tak na zmianę z Lanoliną z Ziaji (wyżej wspomnianą) i wszelkimi pomadkami.

Jako nawilżacz używam do ust też mój ulubiony krem "na wszystko" Cetapil PS lipoaktywny nawilżający. Jak kremuję twarz nakładam też większość kremów właśnie na usta.
Dziewczyny, czy dostanę gdzieś świeże maski do twarzy, takie jak są w Lushu?
emptyline   Big Milk Straciatella
08 marca 2019 21:53
infantil, jeśli chcesz z Lusha to mogę Ci teraz kupić. W środę lecę do Wawy. :kwiatek:
O jeny, dziękuję, to mega kochane  💘 ale mam jeszcze zapas przywieziony z Irlandii. A one mają krótkie daty, więc nie chcę nagromadzić i nie wykorzystać. Pytam, żeby się zorientować na przyszłość, czy coś w Polsce dostanę czy będę musiała urządzać turystykę kosmetyczną  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
09 marca 2019 21:26
infantil, nie ma problemu. 🙂 Dam w razie czego znać jak będę następnym leciała. A możesz mi coś więcej o nich powiedzieć? Polecasz którąś? Tak tego Lusha zawsze mijam celem zakupienia jakiś produktów i jeszcze mi się nie udało. 😁
Ja używałam tylko tych świeżych, produkowanych na bieżąco, takich co w sklepach leżą na ladach z lodem. One są super, mają 100% naturalny skład, jest spory wybór i każda jest inna, do innego typu skóry i z innym działaniem. Mają jedynie miesiąc ważności. Wszystko opisane na pudełeczkach no i w sklepie sprzedawcy też o nich wszystko wiedzą  🙂 Ja mam dosyć kapryśną cerę, skłonną do przebarwień i do przesuszania - używam naprzemiennie maski Don't Look At Me i Branzened Honey (ta ma w sobie imbir i ogólnie może podrażniać, jednak u mnie sprawdza się świetnie). Bardzo mi wyrównały koloryt, nie zapychają.
No i ogromny plus jest za to, że to cruelty-free i no-waste miejsce - jak się zbierze 5 pustych opakowań po ich produktach i odda do sklepu, to dostaje się jeden produkt za free  💃
emptyline   Big Milk Straciatella
11 marca 2019 09:00
infantil, ja mam podobną cerę w takim razie, a przynajmniej te dwa parametry. :kwiatek: Dzięki, spróbuję sobie w takim razie po powrocie. 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 marca 2019 11:01
Laski, od kilku lat do twarzy używam tylko Fitomedu (czasem jakieś inne kosmetyki, ale podstawowa, codzienna pielęgnacja z Fitoteki). Kochom go i uwielbiam i będę promować w świecie, bo uważam, że to mega marka.
Ale chciałabym przez miesiąc, dwa poużywać czegoś innego, zwłaszcza, że tych naturalnych marek się narobiło. Co polecicie dla naczynkowej cery do 40/50zł, z kremów i myjadeł?  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 marca 2019 09:16
madmaddie, dla mnie ciekawą opcją są kosmetyki dla klik
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 marca 2019 15:13
dzięki, ale fajne składy 🙂
Hej, zwracam się z prośbą o polecenie jakiegoś preparatu na stare przebarwienia.
Niestety z wiekiem zauważyłam, że stały się one bardziej widoczne.
Są to ślady po niedoskonałościach z lat młodzieńczych i jedna rana ze starego wypadku. Skóra w tych miejscach jest lekko czerwona i nie jest gładka jak w innych.
Z góry dziękuję  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
17 kwietnia 2019 14:53
Dziewczyny, stosowałyście jakieś kremy/serum na naczynkową, zaczerwienioną skórę? Krostek i syfków brak, skóra generalnie w stanie okej. Tylko wiecznie mam czerwony nos, no zawsze. Trochę to wkurza, bo chciałabym wyjść z domu ot z rzęsami machniętymi maskarą i finito, skoro nie mam niedoskonałości do ukrycia. Tylko ten czerwony nos wygląda strasznie...
Mam dokładnie tak samo i wciąż nie znalazłam nic cudownego.🙁
mils   ig: milen.ju
17 kwietnia 2019 17:23
A próbowałaś Avene Antirougeurs?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 kwietnia 2019 19:34
ja na naczynka używałam koncentratu z liposomami na naczynka z Fitomedu i kremu nr 2. Działało. Tylko ja mam normalnie reaktywne i delikatne naczynka, nie wiem czy na czerwony nos pomoże

CIACH

REKLAMA

Viss Mod
Do mega suchych ust polecam wspomniany tutaj Blistex intensive lip relief - PETARDA  💘  jako jedyny pomaga błyskawiczne, efekt utrzymuje sie długo po nałożeniu.

Dzięki za radę  :kwiatek:

I btw, jeśli ktoś szuka dobrego i kryjącego podkładu,ale ma dość suchą skórę, to u mnie świetnie się sprawdza Estee Lauder Doublewear, ale w wersji Light - ma dodatek kwasu hialuronowego. Ten typowy DW był dla mnie za ciężki, tworzył efekt maski - ta lżejsza wersja kryje bardzo dobrze, ale nie obciąża skóry, jest do tego mega trwały.
Znacie jakis dobry, nawilzajacy krem na noc? Taki niezbyt ciezki bo dla cery mieszanej z tendencja do zaskornikow i swiecenia. Mam serum Dermedic Hydrin 3 oraz ich krem-zel na dzien i sa fajne ale na noc przydaloby sie cos innego ;-)
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
15 czerwca 2019 23:20
hanexxx u mnie się sprawdza żel holica holica z aloesem, najpierw myje buzie olejkiem, potem przecieram wodą różaną i na końcu żel.
hanexx mam taki sam typ skóry i od kad odkryłam na noc masło shea to już go nie zamienię na żaden hiper krem. Nawilża rewelacyjnie, odżywia, skóra rano jest wypoczęta i promienna. Tylko zwróć uwagę żeby to masło było 100% naturalne. Dla mnie must have !
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 czerwca 2019 08:31
ja mam esencję nawilżającą z fitomedu. Do cery naczynkowej akurat, ale dla skłonności trądzikowych też chyba jest. U mnie się sprawdza.
Mi olejki, masla itd. w ogole nie pasuja. Mam po nich takie wągry ze az strach  😂 Zel aloesowy tez mam ale tylko pod krem go stosuje, solo nie daje rady  😉 jakis kremik bym wolala  😉  jak na dzien ten Dermedic 3 jest super tak na noc jeszcze nie znalazlam idealu  🙁
Ja po wielu przebojach, testach wszelkiego rodzaju kremów tanich i drogich do skóry wrażliwej i alergicznej, wróciłam do czasów dzieciństwa i używam tego najzwyczajniejszego kremu Nivea. Użyłam go pierwszy raz przypadkiem, jak byłam u taty a moje mazidła się pokończyły i to był strzał w 10. Twarz gładka, zmatowiona, nawilżona. Używam go rano i wieczorem i starcza.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 czerwca 2019 15:09
hanexx sam faktycznie za cienko ale fakt że najpierw sobie naolejuje twarz już nieco zmienia plus woda różana też robi swoje, w dzień używam olejku i kwasu hialuronowego. Ja się boje kremów, serum czy maseł wszystko mnie zapycha 🙁.
Dziewczyny mam ogromną prośbę

Czy któraś z Was posiada aktualne Avanti lub wysokie obcasy z kodami rabatowymi ?

Byłabym niezmiernie wdzięczna za podzielenie się kodem do Koi cosmetics  👀

Czy jest tu jakaś dobra dusza?  :kwiatek:
Ja się pochwalę tyle, że zostało mi ok.1,5 mies leczenia izotretynoiną  🏇   łącznie 13mies, a w lutym pisałam że zostało mi jeszcze min. dwa miesiące  😜
W ostatni dzień kuracji chyba pójdę się nawalić, serio. Na sam koniec mam jeszcze dawkę zwiększoną, zaprzyjaźniłam się z masłem shea do ust - najlepszy sposób, poza Blistexem Intensive Lip Relif. Na włosy nakładam dwie odżywki, żeby w ogóle jako tako je ułożyć  😂
Ale masło shea sprawdza się i na twarz i na włosy, polecam.

Plus taki, że twarz mam MEGA fajną w stosunku do tego co było, pierwszy raz mam zwykły podkład Maybelline normalnie kryjący i jest ok!

Jeśli ktoś chciałby wymienić się doświadczeniami z leczenia i perspektyw na przyszłość,  to chętnie pogadam  :kwiatek:
Dziewczyny, czy któraś z Was używa pełnej pielęgnacji twarzy z The Ordinary?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się