Poczta Polska

bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 grudnia 2018 12:44
i opiekun mi mówi, że nie ma komu na sortowni pracować, bo nawet więźniowie ze Strzelina nie przyjeżdżają to jednak wygląda jakby leżało na sortowni.
Ale ja nie mam z tym problemu, co miesiąc zasypuję pocztę reklamacjami i trzepie odszkodowania 😉


Opiekunowie mówią co im pasuje, bo jakby to powiedzieć sami nic nie robią w tej sprawie 😉 Więźniowie na wrocławskim WERze pracują normalnie 😉 Rozdzielnia stara się jak może, listy do Nas (urzędu) dochodzą terminowo, tylko niestety to zalega, bo brakuje listonoszy (U mnie w UP na 17 rejonów, tylko 12 jest obsadzone, czyli brakuje 5 osób do pracy).
Martita   Martita & Orestes Company
21 grudnia 2018 13:00
Gdzieś widziałam, chyba na joemonster.org wpis o zwiększeniu listonoszom rejonów po tym jak InPost przejął listy sądowe, listy wróciły do PP bo InPost skrewił a niestety rejony listonoszom nie zostały zmniejszone do wcześniejszych rozmiarów i stąd dużo zwolnień i to, że nie wyrabiają się z robotą. Prawda to?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 grudnia 2018 14:04
Gdzieś widziałam, chyba na joemonster.org wpis o zwiększeniu listonoszom rejonów po tym jak InPost przejął listy sądowe, listy wróciły do PP bo InPost skrewił a niestety rejony listonoszom nie zostały zmniejszone do wcześniejszych rozmiarów i stąd dużo zwolnień i to, że nie wyrabiają się z robotą. Prawda to?


Jest w tym prawda 😉 Dodatkowo, praktycznie wszędzie budują się nowe mieszkania, więc punktów doręczeń jest coraz więcej, a pracowników nadal brak, bo za taką kasę nikt nie będzie tyrał. Przychodzą również gazetki z Selgrosa, Aldiego i ktoś to też musi roznieść... i na urząd przychodzi to w tysiącach. U mnie w up listonosze codziennie wynoszą od 100-200 poleconych (zależy jaki rejon).
Oj mój listonosz jest u mnie praktycznie codziennie tylko, ze bez paczki na ktora tak czekam 🙁 widocznie utkneła gdzies wczesniej 🙁
Jaka forma wysylac po tej podwyzce zeby wyszlo jak najtaniej?  😉 slyszlama ze Paczka plus wychodzi korzystniej niz list polecony, to prawda, zna sie ktos?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
14 kwietnia 2019 11:13
Jaka forma wysylac po tej podwyzce zeby wyszlo jak najtaniej?   😉 slyszlama ze Paczka plus wychodzi korzystniej niz list polecony, to prawda, zna sie ktos?



Zależy co chcesz wysyłać 🙂 Grubych listów poleconych powyżej 2 cm grubości się nie opłaca, cena ekonomiczny 15,60 zł, priorytet 18,30 zł. Paczka pocztowa do 1 kg - 13 zł ekonomiczna, 14 zł priorytet, do 2 kg 15 zł ek., 16 zł prior.. Paczka + do 0,5 kg 12,50 zł (ekspres +2,50 zł), do 2 kg 16 zł (ekspres +2,50 zł).  Paczka + obiór w punkcie, 0,5 kg 10,60 zł, do 2 kg 14,10 zł (ekspres w obu przypadkach +2,50 zł)

Więc, jeżeli przesyłka jest powyżej 2 cm grubości, ale do pół kg to paczka +, ale kiedy ma powyżej 0,5 kg to paczka pocztowa wychodzi lepiej.
Paczka+ do 0,5 kg to 9,60 zł poprzez Elektronicznego Nadawcę (aplikacja) i 10,60 zł tradycyjnie nadana poprzez wypełnienie druczku w okienku.
Polecony ma trzy gabaryty: S, M i L. W dwóch pierwszych należy się zmieścić z wymiarem wysokości (grubości) do 20 mm, w gabarycie L nie jest on określony.
Polecam korzystanie z kalkulatora: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka_pocztowa.html
Czy Mini paczki sa wycofane?
Tak, ale jeśli ktoś ma jeszcze koperty to może je nadać do końca sierpnia.
desire   Druhu nieoceniony...
18 czerwca 2019 17:01
W jakim czasie pieniadze z pobrania trafiają na konto?
rożnie, ja miałam najszybciej 3 dni a maximum 10 dni
desire   Druhu nieoceniony...
18 czerwca 2019 19:05
Dzięki 🙂
Odkopuję. Tak się zastanawiam, bo idzie do mnie paczka, status "doręczono" a paczki no niestety nie mam 😁 i wiem, że pewnie kurier przyjedzie z nią jutro, ale w razie gdyby mnie nie zastał to co, zostawi awizo i nagle z dostarczonej paczki zmieni status na oczekującą w oddziale poczty? Czy mam się szykować na walkę i reklamację? Dosyć ważna dla mnie przesyłka, o wartości samej zawartości nie wspominając
a nie mieszkasz czasami na strzeżonym osiedlu ? ja ostatnio miała dwa przypadki, dziewczyny wyskoczyły z pretensjami do mnie, a okazało sie ze paczki odebrane zostały przez ochrone osiedla.
blucha, nie. Bardzo bym się cieszyła, gdybym miała taką ochronę do odbierania paczek, ale niestety 😉 ba, widziałam idąc od drugiej strony odjeżdżające auto poczty, a po wejściu do klatki zauważyłam na domofonie nawet nie rozłączone połączenie do mojego mieszkania, widocznie bardzo się panu spieszyło, żeby mi tej paczki dziś nie dać 😉 gorzej, że ja naprawdę mam blisko na pocztę i chętnie bym sobie stamtąd odebrała, tylko niestety nie było do wyboru takiej opcji dostawy 😵

Edit: mały update. Siedziałam dziś od rana w domu, za to wychodząc z psem znalazłam w skrzynce "awizo" (wczoraj go nie było na bank). Karteczka jak do awizo zabazgrana długopisem treścią "paczka pod 24". No to teraz jeszcze muszę trafić, żeby sąsiad, którego nigdy na oczy nie widziałam, akurat był w domu 😵
Ale podobno niezgodne z prawem jest dostarczanie przesyłek pod inny adres niż na paczce (chyba że odbiorca wyrazie wskaże inny).
Milla, dlatego pójdzie skarga. To była paczka z jakby nie patrzeć osobistą zawartością, a dostała się w niepowołane ręce. Na szczęście sąsiadkę wczoraj złapałam, ale to mógł być każdy tak naprawdę i nie podoba mi się mocno taka akcja 🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 października 2019 13:21
maiia, u nas ostatnio jest taki kurier jednej z firm, że wchodzi, zostawia paczkę pod drzwiami, dzwoni raz i idzie. WTF. Drzwi mam od ulicy, to każdy se może wejść i zabrać paczkę  🤔wirek:
Pursat   Абсолют чистой крови
09 października 2019 19:30
Odkopuję. Tak się zastanawiam, bo idzie do mnie paczka, status "doręczono" a paczki no niestety nie mam 😁 i wiem, że pewnie kurier przyjedzie z nią jutro, ale w razie gdyby mnie nie zastał to co, zostawi awizo i nagle z dostarczonej paczki zmieni status na oczekującą w oddziale poczty? Czy mam się szykować na walkę i reklamację? Dosyć ważna dla mnie przesyłka, o wartości samej zawartości nie wspominając

Miałam identyczną sytuację na początku tygodnia. Paczka powinna być dostarczona w poniedziałek. Wtorek po południu - nic nie mam. Wchodzę na tracking, paczka doręczona, odbiór podpisany moim nazwiskiem. Szukam po całej posesji, może kurier zostawił gdzieś koło domu, bo nikogo akurat nie było (godzina 14😲0, wszyscy w pracy). W historii połączeń, metodą prób i błędów, dokopuję się do numeru do kuriera - dzwonił owszem, raz w poniedziałek... Mówię co i jak, a on zupełnie na luzie: aaaaa taaak, zostawiłem u sąsiadki, bo pani nie odebrała telefonu.

Zajebiście... Miałam tak zły dzień wtedy, że już nic nie powiedziałam, tylko poszłam po tę nieszczęsną przesyłkę. Pewności która to sąsiadka też nie miałam, bo facet nie potrafił nakreślić pod jakim numerem czy u kogo zostawił, a "sąsiadów z naprzeciwka" jest u mnie kilku. Pomijam fakt, że jak zdarzyło się, że u mnie ktoś zostawił paczkę (teraz już nie przyjmuję, ale kiedyś bywało i tak), to szłam i zanosiłam, wszak to kilkadziesiąt sekund i korona z głowy by mi nie spadła... Albo chociaż informowałam w jakikolwiek sposób, że coś u mnie na kogoś czeka. A sąsiadka przez 1,5 dnia nie dała znać. Ale okej. W głowie mi się nie mieści, że ten debil kurier, nie zadzwonił ponownie lub nie wysłał smsa, że moja (ważna!) przesyłka jest u kogoś obcego! Gdybym nie odnalazła numeru, to nie wiem kiedy bym się doczekała na tę paczkę...

Podsumowując, nie polecam DPD. Regularnie zamawiam DHL-em i zawsze jest wszystko w porządku. Jeśli akurat mnie nie ma, to miły pan pisze, że przykładowo zostawił paczkę pod/za domem/u sąsiada/gdziekolwiek - generalnie zawsze wzorowa komunikacja. A tamten, no wyjebane po całości.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 października 2019 19:33
Ja mam z DPD dobre doświadczenia, DHL odwala szajs. Więc zależy od kuriera 😉
A ja z dla jestem zadowolona i to bardzo. Paczki zawsze szybko i zawsze w umówiony czas. Tylko widzisz jak ja powiem l kurierowi żeby zniósł paczkę i położył na korytarzu w stajni to nie ma problemu. Sąsiadów nie mam. Najbliższy 500m ode mnie i to za droga to już ponoć nie sąsiad 🙂 nigdy nie miałam kłopotów, ale tak jak mówię u mnie paczkę można zostawić przed bramką i 100 procent że nikt jej nie weźmie. 🙂 takzenjanz coś jestem zadowolona.
Gls zawsze jakiś kłopot mieli z drogą, bo  dziury i on nie dojedzie...
Pursat   Абсолют чистой крови
13 października 2019 19:14
Oooo, z GLS-em tez miałam przejścia. Jak dla mnie tylko DHL i UPS. Ale tak jak mówicie, wiele zależy od samego kuriera, wszędzie można trafić na debila. Choć w pracy też mamy codziennie kuriera z DPD (tego samego każdego dnia) i jakieś dziwne humory i fochy zawsze ma.  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się