KOTY

Cześć, witajcie, jestem tu całkiem nowa 🙂
Natrafiłam na Kocie Forum podczas poszukiwania odpowiedzi, czym są kocie kaszalo.

U mojego jedenastolatka devon rexa zauważyłam ostatnio na obu przednich łapach, zaraz nad opuszką nadgarstkową, narośle. O ile jest to narośl, bo nie jestem w stanie sobie przypomnieć, czy Antoś miał to już wcześniej. Nic się z tego nie sączy, przy dotykaniu kot w żaden sposób nie reaguje, więc podejrzewam iż nie boli. Z jednej wyrasta nawet jasny twardy włos. Są symetrycznie na obu łapkach, ciężkie do zauważenia. Jasne, w środku jakby miały czarne ziarna.. czy kroś z Was się już z czymś takim spotkał? Będę wdzięczna za każdą informację!
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
12 czerwca 2019 20:18
Nie stresuj się  😉
To tylko wibrysy przy nadgarstkach.
Włosy czuciowe, takie jak wąsy  😉
Och całe szczęście! Dziękuję 😅
Czy znacie coś mocnego przeciwko mrówkom, co mogę wysypać na podłogę, ale nie zaszkodzi kotom?

Soda oczyszczona, proszek do pieczenia, płytki zapachowe na mrówki Brosa - przetestowane, mrówki sobie nic z nich nie robią...
Są tak upierdliwe, że dostaję z nimi cholery. Muszę trzymać miski kotów na blacie kuchennym, bo jak tylko postawię karmę na podłodze to zaraz całe stado mrówek wynosi mi okruszki kociej karmy pod listwy podłogowe...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 czerwca 2019 13:58
Spróbuj  cynamon rozsypać.
kupuję granatę regularnie w zooplusie naszym sąsiadom, koty uwielbiają, ale wg mnie cena jest wysoka.
wistra, A Ty jako hodowca czym karmisz?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
13 czerwca 2019 21:40
Plackowata, ocet 😀 u mnie pomogło.
Dodaje link, bo otrzymałam na Priv od miłej revoltowiczki  :kwiatek:

https://kicikot.com/pl/lista-karm-dla-kotow-10-karm-suchych-ktore-warto-znac/

Bardzo fajnie i przystępnie się to czyta.

Wymyśliłam sobie taki plan: zabiorę co tydzień jednego kota do weta na kontrolę morfologii i może je zaszczepię na jakieś wirusówki .

Na co powinny być zaszczepione i jak często, koty wychodzćce tylko na terenie własnego ogrodu, który jest tak zabezpieczony że wyskoczyć się z niego nie da. Jedynie czasami jakiś kot sąsiada wskoczy, ale tu raczej nikt nikogo nie dotyka, tylko się gapią moje 3 na delikwenta.

Kotka 4 letnia:
2015 - Versifel
2017 ( chyba bo wet nie wpisał daty) - Purevax RCPCh

Kotka 3 letnia:
2016 - Nobivac Tricat
2016 - powtórka

Kocurek 2 letni:
2018 - Nobivac Tricat
2018 - powtórka

Wynika z tego, że Cornishe były szczepione tylko u hodowcy  😡


Dobrze myślę, że Cornishe jako , że miały bazówki to teraz raz w roku im zrobię i będzie ok? I ponoć potem co 2 czy 3 lata ?
A najstarsza to wynika, że nie miała nigdy w końcu bazówki zrobionej prawidłowej  😵 czyli ona powinna pójść na bazowe i powtórkę? Czy jako, że ma 4 lata to nie powinna już mieć powtórki ?
Perlica, szczepienia kotów nie wychodzacych zaczynają być kontrowersyjne, przynajmniej tu gdzie ja mieszkam. Swoich kotow nie szczepię od lat ale jeśli zostałaby do tego zmuszona, upieralabym się aby podano je w dolna część uda. Ale to tylko moja opinia i decyzja. Dziewczyny znające się na tym pewnie sensownie doradzą.  :kwiatek:
sanna, ale one są wychodzące jak napisałam wyżej, tylko bezpiecznie.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 czerwca 2019 17:19
Powiem tak, od dawna mięsaki poiniekcyjne są nazywane poiniekcyjnymi, a nie poszczepiennymi. Wywołać je może każda iniekcja, nie tylko szczepionka, natomiast panleukopenie czy koci katar możemy przywlec do domu na butach.
efeemeryda, czyli te szczepionki co wstawiłam są wystarczające?
efeemeryda   no fate but what we make.
14 czerwca 2019 17:50
Jak najbardziej  😉
wistra, A Ty jako hodowca czym karmisz?


Sucha Porta21 i Concept for Life, a z mokrych kocięta żreją animonda carny, feringa i wild freedom.
Dużym robię mieszanki barfowe, ale z mokrych jedzą czasem petit cuisine i renske
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 czerwca 2019 11:00
W końcu doczekaliśmy się siatki na balkonie. Aiko jest zachwycony - noc spędził na balkonie drąc się na jeże  😁
wistra, dzięki,  poczytam o tych karmach
efeemeryda   no fate but what we make.
15 czerwca 2019 22:16
wistra
Tak z ciekawości, ile ta porta21 ma fosforu ? Bo jakoś w necie nie mogę znaleść.

Concept for live spoko, ma tylko 1% fosforu  😉
wistra
Tak z ciekawości, ile ta porta21 ma fosforu ? Bo jakoś w necie nie mogę znaleść.

Concept for live spoko, ma tylko 1% fosforu  😉



Szczerze mówiąc, to nie wiem.
Jonogramy kotów dobre, więc nie szukałam tego
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
19 czerwca 2019 08:52
Mam pytanka dotyczące suchej karmy. Za jakiś czas planuję kupno kota i póki co przygotowuję się teoretycznie.  Czy kot może jeść suchą, czy faktycznie niszczy to jego nerki? W kocich grupach na FB sucha jest potępiana, a właściciele którzy tak karmią zjechani od góry do dołu, z kolei często w hodowlach koty dostają taki pokarm i o dziwo żyją. Planuję karmić kota wysokomięsnymi puszkami, ale może sucha od czasu do czasu jako dodatek nie zaszkodzi?
efeemeryda   no fate but what we make.
19 czerwca 2019 09:03
Kocie grupy fanatyków na FB to dla mnie wylęgarnia "raka" ale wiesz, ja jestem tylko lekarzykiem na usługach royala, który mnie co roku wysyła na Malediwy w zamian za trucie kotów ich karmą  😀iabeł:


Koty generalnie mało piją, więc lepiej żeby jadły też mokre, są jednak egzemplarze które kategorycznie odmawiają, dobrze wtedy spróbować np. z fontanną albo kocim mlekiem.
Moje są karmione w trybie mokra + sucha.
Trzeba pamiętać, że jak kot je mokrą to dobrze jest czyścić mu ręcznie zęby, bo niestety mokre jedzenie sprzyja odkładaniu się kamienia nazębnego, oczywiście nie zawsze.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
19 czerwca 2019 09:46
efeemeryda dlatego wolę zapytać tutaj, bo to co się dzieje na FB to jakaś masakra 🙂
Dzięki za odpowiedź 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
19 czerwca 2019 09:49
kilka postów wyżej był link do polecanych kocich karm, myślę, że można się nią wstępnie kierować.
Royala jako bytową odradzam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2019 10:06
A dlaczego odradzasz?
efeemeryda   no fate but what we make.
19 czerwca 2019 10:18
Bo bytowe royala mają bardzo kiepski stosunek ceny do jakości, trociny za prawie 40zł/kg ? W składzie w ogóle nie ma mięsa.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2019 11:02
A, kumam. My karmimy nerkowca royalem właśnie stąd pytanie. Wcześniej reszta też jadła royala, ale teraz przerzucilismy sie na ariona i sierść im się poprawiła mocno wiec chyba faktycznie średnie te ich podstawowe karmy. Z renala jesteśmy zadowoleni, kocur ma ładną sierść, wygląda dobrze i ma dużo energii, a do tego ją lubi, a woadomo, że przy pnn z apetytem różnie bywa.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 czerwca 2019 11:27
Karmy weterynaryjne royala to zupełnie inna bajka, są naprawdę niezastąpione, a mówie to z dużego doświadczenia, bo trochę tych pacjentów przerabiam.
Moje syny też tylko na gastro, bo niestety każda próba podania czegoś innego w tym innych gastro, kończy się sraczką i kleksami w pościeli i całym domu  😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2019 11:31
Nasz Paproch zjadł pół tabletki ibuprpmu jak miał 1,5 roku (znalazł listek i się nim bawil, jak nas nie było 🙁 ) weterynarz mówił, że mało prawdopodobne, że dożyje 2 urodzin... 2 tygodnie temu świętował 8  😅
Fotka z dnia urodzin 😉
bajaderka-zorro, stronę czy dwie wcześniej masz dyskusję o polecanych karmach. Ja swojego karmię suchym Orijenem i 1x dziennie dostaje coś mokrego.

Swoją drogą moja Kicia znów ogolona. Na razie się obraziła, bo robiłyśmy tym razem bez znieczulenia i była super grzeczna! Jestem przedumna 😉 Nie narobiła mi wstydu w pracy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się