Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

Biedni ci urzednicy - ja jeszcze nie doszlam do konca czytania, a juz 3-ci dzien czytam.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 czerwca 2019 09:51
Ja wymiękłam przy punktach i nie brne dalej.
desire   Druhu nieoceniony...
19 czerwca 2019 11:44

Jak widac konie Indi jeszcze nie wyjechaly do Izraela 😉 za to najchudsza kobyłka pięknie zaczyna nabierać ciałka..
Ciekawe czy szlachetna zgadnie, dlaczego kobyłka nabiera ciałka.

Kreatywna, podpowiedź: to nie filtry pogrubiające.  😁  Zgaduj dalej. 
A wiadomo co z młodymi ogierkami i z tym arabem? Bo o kobyłach raz na jakiś czas coś się pojawia, a o chłopakach cisza. Udało im się trochę odbić i nadrobić braki?
desire   Druhu nieoceniony...
19 czerwca 2019 12:38
Reyline, poki co mlode maja dupy wyzej od klebow. 😁 no i koslawe sa. Ogier spoko, chyba najlepiej z wszystkich sie pozbieral. Poprosze o swieze zdjecia.

edit. niesobia zbanowany, szkoda ze nie starym zwyczajem (z napisaniem przez moda adnotacji). Prosil zebym przekazala co o tym mysli.😉
edit. niesobia zbanowany, szkoda ze nie starym zwyczajem (z napisaniem przez moda adnotacji). Prosil zebym przekazala co o tym mysli.😉

Ciekawe za co. Bo specjalnie sprawdzałam – po ostatnim uciszeniu tylko cytował pewnego komediopisarza. Jak ten-co-serdecznie-pozdrawia cytuje to jest OK, jak to samo zrobi ktoś inny – ban się należy. 

Szkoda, że mod/modzi nie ma/nie mają odwagi, żeby napisać, że banują i za co. Cichutko, poza plecami, może nikt się nie zorientuje. Po raz kolejny gratuluję zrozumienia, na czym polega ich rola. Żenada.   
desire oby dwie kobyły są źrebne?
Reyline, poki co mlode maja dupy wyzej od klebow. 😁 no i koslawe sa. Ogier spoko, chyba najlepiej z wszystkich sie pozbieral. Poprosze o swieze zdjecia.



Dzięki desire! Aż strach pomyśleć co z nich wyrośnie biorąc pod uwagę te wszystkie niedobory i braki w okresie tak intensywnego rozwoju...
Jak dobrze widzieć, że szkieletor zaczyna przypominać konia 😀
Szkoda maluchów, bo one najbardziej po zadach dostały 🙁
Fajnie że konie dochodzą do siebie i nabierają ciałka, co do źreboli, to ja bym tak nie demonizowała, to młode konie, przy odpowiedniej opiece mogą wyrosnąć na całkiem fajne konie do kochania, terenowania, rekreacji. Szczerze? Większość z nas ma konie które mają wady budowy, są koślawe i coś tam jeszcze mają, a jednak  jeździ się na nich, i mają się dobrze. Przecież nikt tych koni nie będzie brał do sportu. Co do klaczy, to też są do odrobienia, czy to do bryczki, czy do użytkowania w siodle. Tyle że trzeba na to czasu, chęci i wiedzy.
Watrusia nie no, jasne, że jest taka możliwość, że wyrosną na przyzwoite tuptaki. Jednak na starcie nie miały najlepszej opieki, kobyły też nie były w najlepszej kondycji karmiąc źrebaki,czy chodząc w ciąży. Pewnie w jakimś stopniu odbije się to jednak na ich zdrowiu w przyszłości. Nie mówię tu od razu, że nie będą się do niczego nadawać, jednak zastanawiam się jak takie warunki w pierwszych miesiącach życia odbiją się na ich dalszym rozwoju. Bo raczej wątpię, że takie warunki mogły by mieć jakiś pozytywny wpływ.
Reyline,  to też racja, ale myślę że mimo wszystko to będą fajne konie do tuptania.
Co do niesobi, to rzeczywiście modzi mogły by  ( jakoś tak nie gramatycznie😉 🙂  napisać jaki był powód zbanowania, na stałe, czy tylko czasowo?
desire   Druhu nieoceniony...
19 czerwca 2019 16:41
Watrusia, no niewiadomo czy beda sie do czegokolwiek nadawac. Oddechowo wiem, ze nie bylo i nie jest za ciekawie.. :/
Reyline, ja mam klacz z podobnych warunków, tylko tyle , że nie rodziła (ona jedna z tamtejszej stawki). Stała w takich warunkach 10 lat. I myślę, że odbicie się konia to cecha osobnicza. Moja ma francuza i jest poochwatowa- dwa lata użytkowana w tej chwili i zero problemów.
desire, to młode konie, nie ma co ich skreślać. A co one mają z systemem oddechowym, czy krążeniowym?
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
20 czerwca 2019 09:01
Nie wiem czy można, więc nie napiszę co im jest.
Ale pamiętajcie - to nie były trochę chude źrebaki które nadrobią.
To były skrajnie zagłodzone, nieszczepione i nieodrobaczane konie.
Wiec można się domyślić co i jak...
Arwilla, no czas pokaże, ja trzymam kciuki.
Mam pytanie do osób znających temat, bo jednak interesuje mnie mocno osobiście. Różaland i Molosy Adopcje są fundacjami na które dość regularnie wpłacam kasę. Bardzo bym się chciała dowiedzieć o co tam kurna chodzi?! Bo tak na moje ucho bardziej mnie przekonał Różal z Martą, ale chciałabym poznać zdanie kogoś kto bezstronnie zna temat. Oczywiście może być na priv, nie interesuje mnie nakręcanie gównoburzy, chcę tylko pojąć i przemyśleć kogo wspieram....

Poczekamy, zobaczymy, co z tego wyniknie
Eeee ale zdajecie sobie sprawę, że konie czasem rosną "nie po kolei" i zdrowe, odkarmione źrwbięta czy odsadki potrafią mieć zad powyżej kłębu? Taka cecha w młodym wieku nie świadczy kompletnie o niczym...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2019 09:24
Mój ma dupsko wyżej klebu 😲 że niby to źle?  Przecież to jest najbardziej wykochany roczniak na ziemi.
To, że jest wykochany nie ma tu nic do rzeczy. Przebudowany zad jest wadą. Jest jednak nadzieja, że twój młody jeszcze się rozwinie.
desire   Druhu nieoceniony...
21 czerwca 2019 10:18
_Gaga, zabeczka17,  nigdzie nie napisalam, ze zle ale ze tak teraz jest. A ze koslawe i krzywe, no cóż...czego sie spodziewać po indiańskiej myśli hodowlanej. 😉

Najmłodszy wygląda jak poskładany z 4 źrebaków, a tą swoją "piękną i błyszącą" śierść dzieciaki pogubiły dopiero pod koniec maja..
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2019 10:21
[quote author=Cień na śniegu link=topic=80308.msg2873737#msg2873737 date=1561108551]
To, że jest wykochany nie ma tu nic do rzeczy. Przebudowany zad jest wadą. Jest jednak nadzieja, że twój młody jeszcze się rozwinie.
[/quote]

Ale jego matka miała dokładnie to samo. A hodowcy podpowiadają mi, że to jest oznaka intensywnego rośnięcia  mi. u roczniaków  🤔 Wykochany- chodziło o suplementy, owies, siano, łąka, towarzystwo koni.

desire co do indiańskiej myśli hodowlanej nawet się nie wypowiadam bo te konie miały tam Oświęcim a nie poprawne warunki rozwoju. Po prostu zdziwił mnie fakt stwierdzenia że zad wyżej jest wadą. Mój dostaje witaminy, ma dostęp do pastwiska, siana, owsa i pozostałych koni ( towarzysko).
Większość roczniaków, a nawet dwulatków jest przebudowana zadem 😉 taki wiek, mało który koń wygląda wtedy proporcjonalnie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2019 10:45
No własnie, moja Iskra 2 i pół roku miała a jeszcze dupsko było wyżej. Dzisiaj to poprawnie zbudowany i proporcjonalny koń.
żabeczka, PW
Zabeczka17, nic sie nie przejmuj, konie rosna do okolo 6 roku życia i do tego czasu jeszcze duzo sie moze zmienic. A przebudowany roczniak czy dwulatek to raczej norma niz odchyl od normy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2019 14:02
Pod warunkiem że ma skąd czerpać energie na intensywne rośnięcie 🙂
Niestety po indianskiej hodowli zapewne nie ma się czego spodziewać u tych dzieciaków. Braki wyjdą w kościach  bankowo ( rtg) a to sypnie się na późniejszy etap rozwoju.
Zal mi tych koni strasznie. Serce się kraje.
Mi też się zdaje, że to normalka. Trochę źrebaków w życiu widziałam i znaczna większość miała moment zadu wyżej kłębu. Także tych z super hodowli i super rodowodem.

Dance Girl, No nie mogę! Przepuściła Twój komentarz.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się