PSY

Właśnie nie zostają same w ogóle, raz ją zostawiliśmy, żeby zobaczyć jak to zniesie i dosłownie chodziła po ścianach, telepała się i rzygała z nerwów -  mieliśmy zainstalowaną kamerkę, była pod stalą kontrolą wyszliśmy w sumie tylko za bramkę i po 10 min spasowałam. Podejrzewam, że nigdy nie zostawała sama tylko była trzymana z innymi psami. Zastanawiam się nad kupnem feromonów tylko spray czy obroża?
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 czerwca 2019 14:37
Pomadka, ja bym się na Waszym miejscu zwróciła do dobrego begawiorysty z doswiadczeniem w pracy z psami po takich przejściach
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
20 czerwca 2019 16:23
Pomyłka
Suczka jest wysterylizowana?
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 czerwca 2019 17:30
Madmadie tak już całkowita zgoda, spięcia się już nie zdarzają.
Wczoraj byliśmy na chwilkę w stajni, ale oglądał konie tylko z daleka, dziś poszliśmy krok dalej i spacer z koniem zaliczony.
No i tutaj moje wielkie ukłony dla tego mojego konia, bo nie ma nic lepszego przy nauce jak pewny zrównoważony koń, który samym swoim zachowaniem świetnie uczy psa jak ma się zachowywać. Lami też robi tu robotę bo w stajni jest psem idealnym więc chłopak ma same dobre przykłady.

Skorzystaliśmy też z okazji, że znajoma ze swoimi suniami była w stajni. Malutkie, bardzo spokojne z olewczym stosunkiem do innych. Na początku były u niego emocje, ale jak zobaczył, że Lami się na nie nie nakręca tylko się przywitały i tyle i, że one go ignorują to po chwili leżał spokojnie a staruszka obchodziła go z każdej strony i niuchała a on nie zwracał na to uwagi i leżał  😍

To jest coś czego mi brakuje na co dzień dla tego na razie kontakty z psami są mocno ograniczone. Takich spokojnych ignorujących jego nakręcanie się psów, które tak naprawdę robią największą robotę na ten moment z nim.
VIDEO


[img]https://www.facebook.com/oladanecka/videos/2516005351793894/[/img]
Behawiorysta był nawet 2 i nic się nie poprawiło, sunia nie jest wysterylizowana jeszcze, miała niedawno cieczkę, planuje zrobić to we wrześniu. Właśnie niedawno robiłyśmy też usg brzuszka bo jest po przynajmniej 4 cesarkach i też się boję żeby to się potem ładnie goiło. Konsultuję z wetami, bo nie jest to takie proste- zrosty są dość spore a nie chciałabym jej skrzywdzić w żaden sposób.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 czerwca 2019 18:18
Pomadka, no ale to się tak po jednej wizycie nie poprawi przecież. Specjalista będzie mógł Was prowadzić i wspierać wiedzą i doświadczeniem ale zapowiada się ogrom pracy i cierpliwości. No i to też nie może być ktoś kto sobie dokumencik trzasnął w internetowym kursie (niestety są takie rzeczy...) tylko ktoś kto na psach z pseudo zęby połamał
Behawiorystka próbowała działać przez pół roku, nie liczę na efekty po jednym czy dwóch spotkaniach.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 czerwca 2019 19:35
Ja bym znalazła kogoś porządnego, bo praca z takimi psami jest trudna. Skąd jesteś? Może ktoś coś poleci?

Kastorkowa, ale super! Mi właśnie mega brakuje zrownowazonych zwierząt do cwiczen.


PS. Macie doświadczenia z podróżnym poslaniami dla psów? Szukam czegoś lekkiego i "zwijalnego" do małych rozmiarów, biorąc pod uwagę, że mój pies potrzebuje rozmiaru 80x100
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 czerwca 2019 21:22
Madmaddie mi się super sprawdza kocyk Ala Ryjcowy tylko ja szyłam sama. Jak się uprzeć to zwinąć się go da do dość małych rozmiarów jak na wypełnienie 300g złożone na pół.
Więc może coś takiego tylko cieńszego. Pytanie jak małe ma się stać po zwinięciu. ? Bo to zależy czy podróż samochodem i rzucenie tego gdzieś w miejscu docelowym czy bardziej do plecaka.

Oj tak takie pewne i zrównoważone zwierzaki robią wielką robotę. Jutro prawdopodobnie jedziemy się poznawać z Rajką którą tu czasem wrzucam bo musi ją zaakceptować bo będzie w sierpniu u mnie zostawać na tydzień przynajmniej. Trzymajcie kciuki  🤣
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 czerwca 2019 09:38
Szukam  kompetentnej osoby do ukulturalnienia mojego malucha,
tak żebym nie miała psa dzikusa.
Może ktoś może polecić kogoś? Okolice Mławy, Ciechanowa, Płońsk...
Mam tu okrutną posuchę, jeśli trzeba będzie to dojadę dalej ( Olsztyn, w ostateczności Warszawa) .
ushia   It's a kind o'magic
22 czerwca 2019 12:13
Pomadka, jak wykluczone problemy zdrowotne to tylko kwestia emocji
tak na moje oko albo rodzaj leku separacyjnego - Ty jestes przewodnikiem i inni domownicy sie nie licza jako obecnosc albo dalej nie czuje sie pewnie i pod Twoja nieobecnosc ustala sobie swoja pozycje w stadzie psio-ludzkim takim "sikiem dominacyjnym"
tak czy siak trzeba by pracowac nad relacjami z resztą domowników i resztą psów, dokładnie się przyjrzeć jak to wyglada z każdym a osoban i w wiekszych interakcjach, w jakich dokładnie sytuacjach sika

współczuję, bo mnie pies sikał przed ponad rok i to był koszmar

a co powiedzieli obydwaj behawiorysci?
Czy ktoś może polecić w okolicach Wrocławia dobrą szkołę oraz przedszkole dla psów? Najlepiej strona południowa.
Ma ktoś może pomysł , bo idą wielkie upały, przynajmniej takie są prognozy i muszę jakoś ochronić łapy psa, a buty są niestety drogie. Chodzi o to żeby jakoś ochronić łapy, bo w takim upale, to asfalt prawie kipi, a muszę jakoś dojść z nim do parku. Za jakąś radę z góry dziękuję  :kwiatek:
A jakby skarpetkę dziecięcą i w środek pod poduszki jakąś wkładkę? Termiczną?
budyń, Też o tym myślałam, tylko tą wkładkę muszę jakoś przymocować, .. hmm doszyć?
Kojarzy ktoś firmę, która szyje szelki (guardy) zapinane na zwykłą sprzączkę zamiast klamry? Niestety gdzie bym nie spytała, to nie zmieniają zapięcia... A nie chcę szelek ze skóry. Tylko w sklepach z akcesoriami dla psów w typie bull znalazłam takie, ale minimalna szerokość taśmy to 4-5cm, czyli zdecydowanie za dużo. Jedna z tych firm używa jeszcze taśmy 3cm, ale tylko w dwóch kolorach.  😵 Wolałabym nieco większy wybór, kolory mogą być jednolite.
Może ktoś szukał czegoś podobnego?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 czerwca 2019 21:18
Joy, Wild Woof powinni Ci uszyć, napisz do nich.

Wartusia, ja mam buty z trixie, te najtańsze, kupiłam jak Szkodnik rozciął łapę. Nie są drogie, jak trekkingowe, a do zabezpieczenia łapek się nadają. Raz pies mi się zdjął z obroży i pobiegł za bażantem ( 🙄 ), ale jak wrócił to miał oba, więc trzymają się zaskakująco dobrze.

Kastorkowa
, stricte czegoś plecakowego. a) powoli chcę zacząć trekkingi z nią, b) jak wzięłam raz Ryjcowy kocyk, to zajął mi całą torbę i byłam obładowana jak cygan  🤔wirek: Patrzyłam na psie spiwory, ale nie ma ich dużo. Jest Hurtta outback dreamer, ale musiałabym ściągnąć zza granicy, to raz, dwa, ona woli prostokąt, żeby się wyciągnąć (szkoda, bo jestem psychofanką Hurtty :P ).
Czy ktoś posiada ten konkretny kojec lub być może inny, równie duży i wysoki o kształcie prostokąta ?
https://www.emag.pl/kojec-hodowlany-klatka-dla-psa-zagroda-metalowy-10-4/pd/DSWXCLBBM/

Jakoś nadal idea klatki  dla Borzoja do mnie nie przemawia jednak na 8h,ale taki spory kojec to już bardziej ,w razie potrzeby.

Edit : dobra durna jestem  😜 mogę ten konkretny kojec skręcić w prostokąt i robić go mniejszym i większym.



Rozjechałam forum i nie mogę edytować... help

Edit. Dziękuję . Nie wpadłabym na to  😵
Edit. Mistake ;-)

Perlica, polecam wziąć ewentualnie pod uwagę dziecięcą zagrodę, taką z drewnianymi szczebelkami, wyjdzie dużo taniej 😀

Byliśmy dzisiaj pierwszy raz w szczenięcej szkole i jestem bardzo dumna z mojego dzieciaka, bo dzielnie pracował mimo rozproszenia innymi psami (szczególnie na początku, zanim zaczęły się przegrzewać styki). Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na szkoleniu byliśmy gabarytowo najmniejsi, a oprócz nas były same duże rasy - biały owczarek, dwa cane corso, wilczarz i coś jeszcze. Gdzie są wszystkie małe psy? 🤣 Jest jakaś moda na duże rasy czy po prostu z małymi psami ludzie nie chodzą do szkółek? Jak to wygląda u Was?

A z innej beczki to zapisałam się na pierwsze w życiu psie weekendowe seminarium we wrześniu. Pewnie będziemy tam największymi laikami ze wszystkich kursantów, ale i tak już nie mogę się doczekać 😜
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 czerwca 2019 16:14
Madmaddie to z takim plecakowym nie pomogę. Trudno połączyć coś miękkiego i dużego z czymś podręcznym.

Fin jak obserwuje zdjęcia ze szkoleń przeróżnych to tak większość to duże psy i myślę, że jest coś w tym, że duża część ludzi z małymi nie chodzi a właściciele tych jednak sporych ras są jakoś bardziej świadomi i wolą się konsultować.
Choć np labków na szkoleniach nie widzę a większości jaką spotykam by się przydało. Raczej owczarki wszelakie i molosy.

My dziś zaliczyliśmy pierwszy krótki teren przy koniu no i cudowny ten dzieciak jest. Wziął to na klatę bardzo dobrze.
Wczorajsze poznanie z Rajką też super. Na początku lekko się nakręcił ale potem już miał ją w nosie ewentualnie się bawił.  😍






Może to są takie pierdoły, ale bardzo mnie cieszą bo jednak miał przyklejoną łatkę nakręcającego się agresora. A tu trochę serca podejście z głową i pies jak anioł
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 czerwca 2019 16:17
Joy, Wild Woof zrobi, ostatnio widziałam nawet w komemtarzach ktoś pytał i pisali ze jasne 🙂 tylko do nich trzeba chyba mailem albo w uwagach do zamowienia bo są trochę na bakier z odpisywaniem na facebooku :P

apropos zamówień - będę zamawiać pas maszera w wildwoof i głowię się nad smyczą i amortyzatorem. Chcę mieć możliwość i krótkiego ustawienia i długiego i najlepiej wersji -'chwilowo miejskiej' do ręki bez amortyzatora... i kminie i kminie i zaraz bede robic prototypy chyba 😁
także kto z Was korzysta z pasa + smyczy i/lub amortyzatora i zdradzi jaki uklad pasuje najbardziej? 🙂

zestaw będzie bardziej do podrozowania niż sportów, biegać z psem to ja nie będę (a jeśli zacznę to znaczy, że gonią mnie zombie i trzeba uciekać razem ze mną)


madmaddie, robiłam zdjęcia ryjcowej maty (nie kocyka tylko maty, dwie strony z kordury) i zwijala się di calkiem małego formatu, akurat do przypiecia do plecaka
A ja sie melduje w watku na razie sama, ale tylko chwilke! Wreszcie od wrzesnia spelnia sie moje marzenie i do naszej rodzinki dolacza staffik  😍 Mam pytanie do wszystkich szczeniaczkowych mam - czym karmicie? W hodowli psy karmione sa BARFem, ale ja kompletnie nie czuje sie na silach aby to pociagnac, ostatni raz psa mialam 19 lat temu i tez byl na suchej, wiec miecho to w ogole nie moje klimaty i kompetencje. Myslalam o Farminie, chociaz cena mnie troszke powala. Co sadzicie o ww karmie lub np. Wild of the Taste? Moze polecacie cos jeszcze innego?
Pozdrawiam, podjarana na maxa szczeniaczkiem, ja!  🏇
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 czerwca 2019 16:28
smartinii ja kupiłam pas z WW, ale po 2 razach na sobie sprzedałam(nie dogadaliśmy się z pasem) i wróciłam do mojego starego z sali 🙂

fin, jakie semi? 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 czerwca 2019 16:29
Smartini my na co dzień chodzimy na sali z amortyzatorem. I przepinam je tak jak na zdjęciu. Wersja długa na luz i pod pas. A wersja krótka na normalny spacer bo wtedy  amortyzator się nie rozciąga.



Może Ci to coś pomoże. Ewentualnie amortyzator osobno, doczepiany między psa a smycz.
fin, dziękuję, ale dziecięca odpada,bo ma szerkość szczebli 7cm i mi tam wejdą koty, a tego się obawiam najbardziej jednak przez pierwsze tygodnie.

Kastorkowa, pewnie masz rację. Może to jest tak, że właściciele dużych psów mają świadomość tego, że psa takich gabarytów będzie im później ciężko opanować, jeśli nie zaczną szkolić już za dzieciaka. A labki są przez społeczeństwo uważane za duże pluszaki, więc pewnie dlatego.

derby, warsztaty z obedience z Magdą Łęczycką 😀

Perlica, jasne, rozumiem :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 czerwca 2019 17:11
warta, ja polecam Simpsons. Jak w hodowli są na barfie, to pewnie 80/20 najlepiej podejdzie. Farmina jest tańsza w innych sklepach - na pupilexpert worek grain free to ok 219zł, więc znośnie. TTOW nie polecam, bo granulki są przekoszmarnie małe i akurat u nas kiepsko się przyswajał (dużo więcej i większych kup niż na Simpsonsie). Nie wiem jaka cena jest dla Ciebie ok, tutaj mini poradnik jak odsiać te kiepskie karmy od tych dobrych
https://sledztezpies.pl/2019/05/jak-wybrac-karme-5-krokow-ktore-ci-to-ulatwia/
Z budżetowych a dobrych to jeszcze Purizon. Ja jeszcze kieruję się tym, żeby to nie była monobiałkowa karma - nie ma podstaw do karmienia psa taką, jeśli jest zdrowy. Różne mięsa to różne wartości odżywcze, dlatego ja lubię mieć możliwość zmiany, lub np. dwa rodzaje w jednym wariancie. Nie zauważyłam też problemu przy przechodzeniu na różne marki karm, jeśli mają około taką samą ilość mięsa i procent białka. Teraz celuję w 80/20 i ponad 30% ze względu na dawkowanie.
No i gratulacje! 🙂

derby, to semi z Magdą Łęczycką, ja też tam będę 😀fin, nie przejmuj się, przyjedziemy z Aurą i odwalimy coś głupiego, jak zwykle  😜

Dam znać co wykombinuję z tym posłaniem. 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się