dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Potrzebuję dobry probiotyk 👀 👀 
juz znalazłam,lupka pomogła 😜
Polecicie jakiś ekonomiczny, a dobrze przyswajalny magnez?


U ludiz ostatnio odchodzi się od suplementowania chelatów ( bo latwo przedawkowac i podtruć się ) na rzecz cytrynianu magnezu.
Może po prostu kup ludzki z allegro.
Evson, - sukces? Jak pracowałam jako luzak wszystkie konie oprócz wypasionej diety jadły magnez sukcesu i druga luzaczka mówiła, że sprawdza im się najlepiej, a to była babeczka do której wiedzy mam ogromny respekt 🙂
zawsze sie zastanawiam jak ktoś mógł nazwać preparat MAGNEZ skoro w tej mieszance magnez to 8 % zawartości ?
Ja również się nad tym zastanawiałam, może użytkownicy są zadowoleni tylko z ceny produktu? A efekt może byś tylko placebo?
Ktoś używał MucleMaker z Pokusy? Z jakim efektem?
Ja to się zastanawiam, skąd w ogóle ta mania suplementowania magnezu, jakby to był lek na wszystko... to nie jest jakiś trudno dostępny pierwiastek, np. w owsie jest go 2-3 razy więcej, niż wapnia, a optymalny stosunek Mg:Ca to 1:2.
Skąd zatem przesłanki ku temu, że koniom brakuje magnezu w diecie?
Bo "uspokaja"  😂
U mnie w stajni wszystkie bardziej energiczne konie lecą na magnezie, żeby im "uspokoić głowę"  🤣
dietetykiem nie jestem ale wiem ze najszybsze zużywanie magnezu z organizmu to STRES, konie nerwowe , spalajace sie , konie w trakcie kontuzji, bo ból to też stres, to wszystko wyciaga magnez z organizmu bardzo szybko i wtedy należałoby go dołożyć, dla mnie jako werkowacza jest bardzo fajną wskazówką gdy widze zgnite strzałki a własciciel ,,sie dwoi i troi,, aby je zaleczyć i nie działa nic, wtedy podanie duzej ilosci magnezu działa cuda. nikt z wetów, dietetyków z którymi o tym rozmawiałam nie umie wskazać powiazań, ale działa. a że magnez jest bezpieczny, to i bez obaw i badań polecam.

raczej nie uspokaja w sensie o jaki chodzi koniarzom 🙂
lillid, magnez to makroelement. Potrzebny przy masie funkcji. Sa konie które nie jedzą owsa , magnez potrzebny nie tylko do wapnia,  a ziemie i uprawy ubożeją, bo zdecydowana większość stajni to nie mawozi.i tak jak napisała blucha, zuzucie magnezu jest premanentne, a przy problemach to zaraz tworza sie niedobory. Co nie zmienia faktu, że badania  choc 2x w roku dobrze jest zrobic.
Zużycie praktycznie wszystkiego jest permanentne - magnezu, wapnia, fosforu, sodu, miedzi, selenu... tego ostatniego nigdzie nie ma, ani w zbożu, ani w sianie, mimo to królem suplementów pozostaje magnez.
Bo ktoś "rozpuścił plotę", że uspokaja... rozumiem, że zużycie jest duże, ale czy to jest powód, żeby każdemu koniowi suplementować hurtowo? Nawet takiemu, który stoi na gotowych paszach? Po co?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 czerwca 2019 11:33
Polecicie jakiś ekonomiczny, a dobrze przyswajalny magnez?


Standardowo Hesta Plus. Mam sprawdzony selen, magnez i cynk od nich.
Szukam jakiś witamin, najlepiej nieco bardziej ekonomicznych niż chevinal foranu, bo dla 3 koni na raz. Dwa konie lecą na jęczmieniu, jeden na owsie (ten akurat się świeci jak psu jajca), trawie z pastwiska + otręby ryżowe z wysłodkami 4x w tyg, oczywiście po każdej jeździe w lecie elektrolity Overhorse, teraz jeszcze dostaną sieczkę Hartoga. Wydaje mi się, że "dowitaminowałabym" bardziej staruszka, chętnie dodałabym mu jeszcze jakiś "przeparat na mięśnie", bo jego gainy są najwolniejsze. Stosowałam Aminoral, efekt na starszym był bardzo przyjemny, ale nie wiem czy nie spróbować czegoś nowego. Any ideas? 👀

Edit. konie w dość ciężkim treningu (stary C, średni GP), poza młodym owsowym 4-latkiem, ale z kolei on jeszcze rośnie, no i paszy ostatnio nie dostają więc mam jakieś takie poczucie, że coś bym im tam dosypała jeszcze 😁
lillid, ja akurat nie spotkalam sie z takim ogromnym suplementowaniem magnezem. Ale trzeba go podawać  przy wysłodkach, a wyslodki sa podawane bardzo czesto, więc  to moze jedna z przyczyn? co do pasz, to moim zdaniem przyswajalność oraz potrzebna ilość  jest słaba. Powszechnym dodatkiem jest tlenek magnezu, który jest słabo przyswajalny, więc trzebaby go podawać wiadrami no i koło się zamyka.
ushia   It's a kind o'magic
25 czerwca 2019 06:58
MO B - vitalysan spróbuj, ma sporo aminokwasów, więc masz "cos na mięśnie" a i reszta składu przyjemna

chyba że chcesz coś stricte mięsniowego to beta advantage z HMB
Vitalysan jest bardzo fajny.
Spoko dawkowanie i wydajnosc tez przy cenie.
Mo B., - ja jestem mega zadowolona z Gold Medal, mimo, że podchodziłam bardzo sceptycznie 🙂
Gillian   four letter word
25 czerwca 2019 08:57
A ja jestem zachwycona Marstallem Force. Odkarmiam zabiedzoną szkapę z tragicznymi wynikami krwi. Skończyłam pudełko, skontrolowałam wyniki i jest mega poprawa, także w wyglądzie, stanie sierści i samopoczuciu.
Mo B polecam hoveler reformin plus, bardzo dobre witaminy i wychodzą bardzo ekonomicznie przy kilku koniach
Już z drugiego źródła dostałam sugestię żeby zacząć suplementować swojego konia cynkiem. Polecacie jakiś dobry preparat, nie za miliony?
Rudzielc_23 Hesta Plus  🙂
A jakies opinie na temat suplementow Yarrowia Equinox? Konkretnie potrzebuje uzupelnic duzy niedobor selenu u mojej klaczy, Equinox muscle ma zawartosc selenu 40mg/kg co po przeliczeniu wydaje mi sie jedna z najwiekszych, jednak chcialabym poznac jakies opinie, gdyz nie znalazlam zbyt wielu.
Skarmiam drugie opakowanie Yarrowia Regeneration. Koń z problemami oddechowymi, stawowymi, okresowo utrata apetytu. I ten apetyt chciałam podkręcić, bo dziewczyny tutaj pisały, że to skutek uboczny przy drożdżach. I faktycznie widzę ogromną różnicę na plus. Wyniki krwi dobre, koń sprząta wszystko ze żłobu, świeci się jak latarnia morska. Jestem zadowolona.
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=78.msg2874434#msg2874434 date=1561464538]
Już z drugiego źródła dostałam sugestię żeby zacząć suplementować swojego konia cynkiem. Polecacie jakiś dobry preparat, nie za miliony?
[/quote]
Chyba najlepszy stosunek faktycznej zawartości ilości cynku do ceny prezentuje Bioplex Zinc z Forageplus. I dzięki wysokiej koncentracji chcąc konkretnie suplementować można podać małą ilość.
To jeszcze zapytam czy ktoś zna moze jakies inne suplementy, ktore skutecznie uzupelniaja niedobor selenu? Zastanawiam sie nad Hesta+selen, drozdzami selenowymi od podkowy I Equinox muscle
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 lipca 2019 18:30
Bierz Hestę. Chyba nikt na nią nie narzeka. Uzupełnia selen błyskawicznie.
julita123, Hesta. Bez jakichkolwiek wątpliwości.
Dzieki Lanka_Cathar i Klami, juz zamowilam, od jutra podajemy 🙂
Czarci pazur z Pokusy vs Dodson&Horrell. Ten drugi został mi polecony, ale w przeciwieństwie do pokusy nie widzę jak "zatężony" jest dodson, a cena vs dawkowanie wychodzi podobnie. Czy ktoś już może skusił się na Pokusę? 😉 Widziałam, że była wymieniana na poprzedniej stronie, ale opinii brak....?
Podpinam się pod pytanie o czarci pazur - czy ktoś może używał Devil's Flex z firmy Dromy? Czy koń chce to zjadać i czy widzieliście efekt? Chcę podać, żeby wesprzeć leczenie po dawnym już urazie międzykostnego, a tam jest fajny skład działający przeciwzapalnie i teoretycznie mający wspomagać regenerację tkanki, a zależy mi właśnie na pobudzeniu odbudowy więzadła. Będę wdzięczna za opinie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się