Styl western (dawniej kącik)

Ja być może z laickim pytaniem (na pewno, bo już jak je pisze to mam dziwne wrażenie,  że to nie ma racji bytu), ale jak nie zapytam to nie będę wiedzieć  😁 Czy skórzane wędzidło (JK system) ma rację bytu w weście? Bo jestem prawie pewna, że akceptowane to ono na zawodach nie jest. I jak jest w podwójnie łamanym zwykłym?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2019 12:13
ontaria, wszystkie dopuszczalne wędzidła są opisane i narysowane w Rule Bookach. Pytanie, o 'który west' pytasz. Bo trochę inne przepisy są w NRHA, trochę inne w AQHA (zależnie czy to konkurencje english, western czy rodeo), pewnie jeszcze inne w NBHA, WCHA czy w polskim PLWiR 🙂 Musiałabyś sobie znaleźć rulebook konkretnej organizacji i sprawdzić jakie wędzidła  w jakich klasach są dopuszczalne 🙂
smartini, dzięki za odpowiedź. Poszukam z pewnością. Swoją drogą nie spodziewałam się, że rulebook AQHA jest tak ogromny. Nie sądzę, że przyda mi się coś więcej ponad zwyczajne PLWiR, ale lepiej wiedzieć więcej jak mniej 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2019 18:43
ontaria, ja tam polecam zawody PLQHA, są też klasy all breed prowadzone dokładnie wg przepisów AQHA jak reszta 🙂

a AQHA ma ogrom różnych konkurencji, do tego hodowlane także no, musi być duże 😀
Hej co myślicie siodłach " Buffalo saddlery 1982"?
Jest ona coś warta?
Obecnie mam siodło firmy deuber &partner ale myślę nad zmianą ponieważ koń mi się przebudował  i znalazłam właśnie to siodło w dobrej cenie, tylko nie kojarzę nic a nic firmy
Długo szukałam siodła dla mojej dziewczyny.Juz miałam zamiawiać u Tomka Zajaca, bo nie oszukujmy się,ale Horsepassion ma bardzo zawyżone ceny,a to które próbowali mi wcisnąć za 3,5tys....masakra.Poza tym moi znajomi mieli bardzo duże nieprzyjemności.Znalazłam czeski komis świetnych siodeł westernowych.Są faktycznie sprawdzone przez rymarza,nie ukrywają wad,a może inaczej....posiadają siodła w świetnym stanie.Mieli do mnie blisko wiec przywieźli 10sztuk i akurat jedno idealnie pasowało.Ranch Sunny Life(na fb są).Dobrym kontakt z klientem, a ceny....uważam że normalne a może i niskie do tego co posiadają
Szukam kursu na trenera West. Ktoś coś może polecić ?  Ogólnie jakieś rzetelne kursy nie tylko trenerskie bardzo chętnie 👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2019 22:18
melduję, że Łukasz Czechowicz na CSG Magnifique Gun WYGRAŁ w Cremonie Derby Lvl4 z 225 punktami!!!
Czy może ktoś polecić westowy pad pod siodło za około 300 - 400 zł ? +/-

Obecnie mam pad wełniany pod spodem owca naturalna, sprawdza się ok, ale mam straszny problem z jego czyszczeniem. Pad kupiłam wraz z siodłem. Myślałam o kupieniu pada filcowego z wełny. Jak sprawdzają się takie pady jeśli chodzi o amortyzację i utrzymanie w czystości ? Na taki pad można dodatkowo założyć kocyk wyłaniane lub bawełniany ?

Przerzuciłam się z klasyka na west dość niedawno, więc przepraszam za laickie pytania 🙂

Czy taki pad jest ok ?

https://sklep.bergo.pl/bussemerinopadpodsiodlowesternowy
Nie wiem jak ten się sprawdzi, nigdy nie miałam przyjemności wypróbować. Ba, nawet w rękach nie trzymałam.

Jedyne co, to mogę podzielić się własnym doświadczeniem. Przed zakupem padu z filcem, miałam z barankiem, ale sztucznym. Tego polecać na pewno nie będę. Nie sprawdzał się szczególnie w okresie letnim. Z filcem nie mam takich problemów. Jedynie z czyszczeniem. Pad jest gruby, więc do pralki nie włożę. Ręcznie piorę, jakoś daję radę.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2019 13:53
https://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/pady?product_id=839  -> ten i żaden inny 😉 Na to kocyk i można ganiać 🙂
Fajnie, że wątek się trochę podniósł (mam nadzieję, że nie na chwilę 😉). Korzystając z okazji też zapytam. Powoli zabieram się za sukcesywne kompletowanie sprzętu. Powoli, bo koń dopiero 3lata skończył i wizja zajazdki jest jeszcze odległa. Ale patrząc na ceny sprzętu, lepiej rozłożyć kupno na raty(oczywiście rzeczy uniwersalne). Udało mi się dostać wełniany pad "po taniości", teraz rozglądam się za popręgiem. Rzucił mi się w oczy żelowy na horse passion. Miał ktoś do czynienia z czymś takim? Miałam klasyczny żelopodobny i nie mogłam na niego narzekać, ale western? Czy lepiej odpuścić i szukać czegoś lepszego?
Wiem, że temat popręgów był poruszany w Westernowej Rewii Mody, ale o żelowych nie znalazłam nic 🙂
https://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/popregi/popreg-western-zelowy-classic-equine.html

I zastanawia mnie czy jest różnica na jakim ogłowiu koń zaczyna? Osobiście podobają mi się ogłowia na dwoje uszu, ale czy są wystarczająco stabilne(?) dla młodego konia, który uczy się sygnałów? Pewnie tym pytaniem się wygłupiam, ale wolę wiedzieć przed tym jak kupię wymarzone ogłowie  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 czerwca 2019 15:25
Popręg ten i tylko ten heheh są rzeczy w które po prostu trzeba zainwestować-> https://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/popregi?product_id=1393
ontaria młody koń musi mieć podganasznik,  to, czy jest na obydwoje uszu czy naczolek ma drugorzędne znaczenie 🙂
Właśnie o tym głównie myślałam, tylko nie napisałam... Nie wiem czemu pomyślałam, że ogłowie na ucha nie mają podgardla, a teraz specjalnie weszłam na randomowy sklep i widzę, że niektóre jednak mają  😵 Czyli póki co wszystko jasne, dziękuję!
Co do popręgu moja młoda jest wąskim tramwajem, więc profilowanie chyba faktycznie się sprawdzi. Co do tego konkretnego popręgu nie odpowiada mi dizajn, ale podejrzewam, że chodzi nie o jednostke, tylko o "szeroki, profilowany i naturalny". Będę szukać, dzięki również  :kwiatek:
https://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/pady?product_id=839  -> ten i żaden inny 😉 Na to kocyk i można ganiać 🙂


super, dziękuję za odpowiedź i chyba się na niego skuszę 🙂 Rozumiem, że na niego kocyk wełniany?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 czerwca 2019 18:08
tak 😎
A co sądzicie o takim padzie?
http://www.wwrshop.pl/pl/p/Pad-western-Sympatex-Barrel-300A262/822

szukam jakiegoś pod wycięte siodło
ontaria mnie z kolei bardzo dobrze sprawdza się popręg moherowy. Nigdy, nawet w największych upałach podczas wielogodzinnych jazd konia nie odparzył, nie obtarł, układa się anatomicznie i bardzo dobrze stabilizuje siodło. Dla mnie np. neoprenowe popręgi to jakiś żart... A z kolei taki jak podlinkowała zabeczka17 bardzo ciężki w utrzymaniu czystości - jeszcze jak planujesz tereny to już w ogóle porażka 🙂

Także zabeczka17 coś co dla Ciebie jest "ten i tylko ten" nie dla każdego takie jest :P
Zgadzam się z Nique i ze stwierdzeniem, że "coś co dla Ciebie jest "ten i tylko ten" nie dla każdego takie jest". Jako przykład: popręg neoprenowy. Kupiłam swój tak dawno, że nie pamiętam już jakiej jest firmy ani ile dpkładnie kosztował, ale służył mi z godnością przez prawie 5 lat. Tym razem jednak, na pewno zainwestowałabym w coś z wyższej półki, bo popręg wygląda jak stary wycior do butelek, co z jednej strony mnie nie dziwi zważywszy na to, że nie kosztował majątku, ale z drugiej aż wstyd się z takim pokazywać.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 czerwca 2019 08:29
Dzizas to  chyba logiczne  🤔 że pisałam pod siebie? Pytanie było jaki  czaprak polecamy tak ❓  więcej w temacie sprzetu nic nie pisze.  😵
Nie zamierzam się doktoryzowac kto co komu przypadnie do gustu.

Także zabeczka17 coś co dla Ciebie jest "ten i tylko ten" nie dla każdego takie jest :P


Naprawde? No nigdy bym na to nie wpadła.  😵
bh pytałaś o wycięty pad. A rozważałaś coś w tym stylu? https://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/pady?product_id=889

Sympatex to chyba rodzaj neoprenu (dobrze kojarzę?) Ja osobiście nie znoszę sztucznych materiałów na koniu... Potrafi odparzyć, koń się pod tym poci więcej.

zabeczka17 nie ma co się obrażać, tylko może nie koniecznie tak narzucać swoje zdanie :P Ten pad który polecasz ma filc od spodu? Czy te panele są jakby "na wylot" i neopren leży na koniu? 😀 Bo kilka razy już go chciałam kupić, ale nie ma tego info w opisie.
Nique wygląda to fajnie, ale jak czyścić taki filc?
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 czerwca 2019 13:14
bh, dobrze suszyć, wyczesywać kłaki, to wszystko 🙂
Mam filcowy i go uwielbiam, zdecydowanie najlepszy pad jaki miałam (najdroższy też ale ciii :P)
bh można jeszcze odkurzać. W ostateczności wziąć na myjnie samochodową i spłukać brud - ale co ważne nie pod kątem prostym (bo wtedy tylko wbijemy brud dalej w pad).
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 czerwca 2019 14:10
Nique narzucać zdanie? nie rozśmieszaj mnie  😵 Dlatego nic lepiej nie pisać
No najlepiej się obrazić, bo ktoś na odmianę wyraził swoje zdanie 😵
Nique zabeczka17 zapytałam co polecacie z padów bo jestem na kupnie. Zmieniłam styl niedawno, mam pad wełniany od spodu owca naturalna i niestety duży problem w utrzymaniu tego w czystość. Chcę coś kupić w miarę porządnego, a nie jakiś bubel co mi konia odparzy, dlatego zapytałam czy możecie coś polecić. Myślałam o jakimś filcowym. Każdy może mieć swojego "ulubieńca" a dla mnie każda rada jest cenna :>
Filc jak najbardziej ok.
Im grubszy tym trudniej wyprać,
ale zdecydowanie prostszy w utrzymaniu
czystości niż wełna.
Ja z kolei jakiś czas temu kupiłam pad od Caball i jestem z niego bardzo zadowolona (choć wybrałam rozmiar standardowy, zamiast powiększonego i pod moje siodło jest na styk).
Fajnie wchłania pot i wyciąga go na wierzch padu, ładnie się prezentuje (wierzchni materiał to alacantra), można go wpakować do pralki i wyprać i wychodzi taki sam, ma wkładkę amortyzującą - są dwie wersje, albo filcową albo filcowo-neoprenową (ja mam tę z samym filcem) i jest odpowiednio gruby. A cena bardzo przyjemna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się