Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

No nie wiem ile taki zdrowy 20 letni koń pochłania czasu ale jak widać za dużo dla tego sprzedającego. Oby trafił w dobre ręce na starość a nie na kabanosy czy zarobek w słabej szkółce 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 czerwca 2019 14:13
Kasa, misiu, kasa.
To tak z polskiego przetłumaczone na nasze.
http://ogloszenia.re-volta.pl/polski-kon-zimnokrwisty/o/185231/
Grzeczny przy kowalu... chyba jak go głaskał, bo kopyt mu na pewno nie robił.
Ale konik sam w sobie ładny  💘
Nie wiem czy to kwestia jakości na telefonie ale wyglądają jakby były robione i wyciągane z jakiejś gorszej sprawy.
dea   primum non nocere
13 czerwca 2019 22:14
Jaka to gorsza sprawa u takiego szczylka? Zdecydowanie bardzo długie, może raz mu ktoś coś przyciął dawno temu. Na bieżąco nie ma robionych na pewno.
Nadal mnie zadziwia, że osoby, które jako tako siedzą w siodle chcą się zabierać za trening koni, a nie widzą, że same zdjęcia odstraszają.
http://ogloszenia.re-volta.pl/przyjme-konie-do-ulozeniatreningu/o/57426/
Oj no ktoś zobaczył trudne zagramaniczne słowo i błysnąć chciał  😁
Jeśli ze wszystkich stron od paru lat są w natarciu kucyki pony to pojawienie się konia caballo było tylko kwestią czasu 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 czerwca 2019 10:46
W jaki wątek to wrzucić? Skradziono kucyka z dolnośląkiego k. Kamiennej Góry
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2494361000610079&set=a.471937059519160&type=3&theater
Pierwsza wersja była taka, że kucyk uciekł, musiał się spłoszyć i odszedł od stada, coś się dowiedzieli więcej?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 czerwca 2019 16:47
Tak, jest info w postach o świadkach. Sprawa na policji, ale wiadomo jakie szanse 🙁
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
28 czerwca 2019 16:26
Podlaskie style.
wałacha, do hodowli 🙂 chyba pieczarek na końskim gnoju.

http://ogloszenia.re-volta.pl/przyjme-odkupie-konia-lub-kuca/o/160006/
No proszę, zawsze uważałam, że z połączenia mojego pomarańczowego z moją czarną by wyszedł koń ideał i opłakiwałam fakt, że nic z tego, bo pomarańczowy to wałach. A tu taka niespodzianka.  😅    Zaraz dzwonię do weta od rozrodu.  🤣
Ale trzeba mu oddać, że napisał "hodowli i/lub lekkiej pracy". Trochę niefortunnie rozpoczął od tych wałachów, ale w sumie nie skłamał :p
Czy filmik z jazdy w tym ogłoszeniu zachęca Was czy wręcz przeciwnie?
klik

O co chodzi z tym "majdzlowaniem" wędzidłem w pysku i ciągłym stukaniem konia ostrogami?
Ktoś doświadczony mi pojaśni? Mi się ten obrazek okrutnie nie podoba....

Ostatnio byłam oglądać takiego konia właśnie. Za niemałe pieniądze. Od razu patent na wodzy i... wymaganie od mnie jazdy w ostrogach. Czemu się sprzeciwiłam. Jakie było moje zaskoczenie, gdy koń za kilkadziesiąt tysięcy nie reagował na łydkę przy zagalopowaniu, bo "ja nie miałam ostróg".
Co za debilizm. Może już roczniaki oswajajmy z ostrogami i znieczulajmy ostrymi wędzidłami. Dziugajmy je w boksie.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
11 lipca 2019 12:22
Nie zachęca. O ile filmu może lepszego nie mogli zrobić to mogli się postarać dobór zdjęć - praktycznie w każdym głowa za pionem - zniechęca mnie wystarczająco, żeby nawet filmu nie otwierać.
Fajny kon, najslabszy jest moim zdaniem galop. I najwiecej dzgania ostrogami jest w stepie na kontakcie, ktory jest bardzo trudny dla młodego konia ktory jeszcze nie do konca kontakt akceptuje, bo tam najwiecej mozna pokombinowac. Dwa, takiemu koniowi trzeba jeszcze sporo pomagac, nie nastawialabym sie ze przylozysz lydke i robi wszystko. Ile on może chodzic pod siodlem? Pewnie niecaly rok.
Ej lalki, ten kolo ma 4 lata. JAsne, mogę się doczepic do tego co tam się dzieje z ręką w galopie, ale nie sądzę by tam,na tej otwartej przestrzeni była pełna kontrola nad ogierem,.który jest nadal zielony. Kiedyś Quanta fajny post wstawiła o tym,że na poczatku pracy z koniem ustawienie głowy powinno być najmniejszym zmartwieniem jeźdźca. I ten koń prawdopodobnie szuka miejsca, bo szuka równowagi, bo się uczy, bo rośnie. I nie będzie jeszcze długo wyglądał jak Totilas, bo zwyczajnie musi się wytrenować, żeby być w stanie nieść jeźdźca, mieć super równowagę i trochę się unieść.
Moim zdaniem bezsensowna gownoburza.
Żadna gównoburza, mi się po prostu ten filmik nie podoba, a Tobie się podoba.

Co do wyglądu, muskulatury to w ogóle się nie wypowiadałam.

Co do reaktywności na łydkę, to miałam okazję jeździć na paru młodych koniach. I tak, brakuje im czasem równowagi. Potrzebują dużo podparcia ze strony jeźdźca. Ale są reaktywne jak diabli, elastyczne, chętne.
Nie podoba mi się to dziuganie.
I majdzlowanie.
No ale może teraz tak się konie układa.
Moim zdaniem też bezsensowna gównoburza. Młode konie się same nie ujeżdżają - nie znam jeźdźca, który próbowałby jeździć "książkowo" kosztem skuteczności.
Ten koń wraca do ogłoszeń któryś raz i porównując filmiki widzę progres.
Nie podoba mi się dosiad tej pani i widać, że w galopie ręce nadrabiają za łydki, których NIE MA. W kłusie noga jest cicha, ręce też.
W stępie mobilizowanie ostrogą mnie nie dziwi, bo młode konie bardzo często bardzo słabo stępują pod siodłem i nie trzymają same rytmu - niestety trzeba im pomóc, zwłaszcza, jeśli na filmiku mamy ten stęp pokazać, że koń go jednak ma.
Meise młode konie nie mają równowagi - jedne ratując się lecąc do przodu ("reaktywne jak diabli"😉, innym brakuje tego impulsu. Jedne i drugie muszą się ujeździć. A z reakcją na łydkę koń się nie rodzi.
Ja mam ciekawy przypadek - na początku koń jest świeży i trzeba wjeżdżać go "pod siebie", a jak się zmęczy - wyjeżdżać przed łydkę. 2 w 1, nie nudzę się.

Na_biegunach to bardzo ciekawe, co piszesz - że nie brałabyś pod uwagę młodego konia jeżdżonego za pionem. Bo co? To teraz 4-latki mają chodzić w ustawieniu konkursowym?
Nie przyszło Ci do głowy, że młodemu koniowi z typowo ujeżdżeniowym papierem i długą okrągłą szyją po prostu cholernie ciężko się nieść na kontakcie i spada za pion, bo mu tak wygodnie?
Przy koniu o takiej budowie w początkowej fazie szkolenia zasadniczo możliwości masz 2 - albo jeździć jak koniowi wygodnie (czyli za pionem) i poczekać, aż nabierze siły, by nieść się wyżej, albo sztucznie go podnosić napinając grzbiet, bo zad w parze za tym nie pójdzie.
lillid, dzięki z obszerne wyjaśnienie, trochę złagodziło to moją opinię w stosunku do tego ogłoszenia  🙂
Swoją drogą ten koń faktycznie już długo wisi, ciekawe co jest powodem braku chętnych.
Meise
Nie chce mi się tu pisać już o treningu młodego konia. O tym co trzeba, jak trzeba, jaki jest koń i czego nie robić. Bo to wszystko jest w wątku o młodych koniach.
Ale powiem tylko, że ja nie powiedziałam, że film mi się podoba. Powiedziałam co sądzę jedynie. I uważam że ten film tu trafił , bo starasz się doszukiwać tam problemu. Myślę że to ogłoszenie trafilo tu bezpodstawnie. Chętnie zobaczę jak jezdzisz surowego konia 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
11 lipca 2019 13:01
Ale to nie jest przecież surowy koń. Tylko koń który jest zakwalifikowany do MPMK i chodzi ponad rok pod siodłem.
Raczej jazda na surowym koniu nie ma tu nic do rzeczy 😉
Może nie jest to zadziwiające, nietypowe ogłoszenie. Możliwe, że mogłam je wstawić do młodych koni i zapytać, co tu jest nie tak, a co jest właściwe. Nie staram się doszukiwać problemu, ani zaistnieć w tym wątku (sic!), chyba pierwszy raz coś tu wrzuciłam, bo potrzebowałam uzyskać odpowiedzi jakiej udzieliła m.in. lillid
Przymierzam się do kupna konia w tym roku, więc tego typu kwestie mnie po prostu interesują  😉
A moje jeżdżenie na surowych koniach nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy, że są ludzie, którzy robią to w sposób, który mnie zachwyca. Może czarują trochę te chabety, kto wie  😉
Pewnie, że nie ma co bezkrytycznie patrzeć na cudzą jazdę i też jestem daleka od stwierdzenia, że filmik jest bez zarzutu, ale koń jako koń mi się podoba, choć jeszcze kilka miesięcy temu mi się w ogóle nie podobał.
Więc coś jednak osiągnięto w pracy z nim.
4-latek to nadal bardzo młody koń... to, że pod siodłem pracuje od roku nie znaczy, że jest ujeżdżony. Tzn. surowy na pewno nie jest, ale ma prawo mieć problem z impulsem, równowagą czy odpowiedzią na pomoce.

Meise BTW no są takie "czarujące" osoby i też je podziwiam (są w zdecydowanej mniejszości...). Gorzej, jeśli ktoś się w tym ładnym jeżdżeniu przestrzeli z umiejętnościami i wyprodukuje konia, który wozi jeźdźca, gdzie chce i w jakim chodzie chce (ja to zrobiłam 😡 właśnie dlatego, że bałam się wywrzeć presję na młodym koniu. Teraz trener naprawia).
Anetakajper, to ze jest zakwalifikowany to znaczy ze kon jest na tyle fajny zeby sie zagrac a jezdziec go na tyle dobrze pokazal zeby go zagrac, nie ma 4-letnich samograjow.

Meise, te zachwycajace filmy to czesto ogiery, ktore po korungu w wieku 2.5 roku ida prosto do pracy, a jako 2-latki sa juz lonzowane na wypinaczach (lonza na wypinaczach jest np na preselekcji oldeburskiej). Wiec nie poronuj ich z konmi sciagnietymi z laki jako 3-3.5 latki bo maja rok roboty do przodu
O ja, zupełnie mnie nie zrozumiałyście z tymi "czarodziejami". Ja totalnie nie mówię o gwiazdach, Körungach itp. Mówię o ludziach, których znam osobiście. Którzy wg mnie jeżdżą pięknie, zajeżdżają pięknie i jazda na koniach po takich osobach to przyjemność, bo ma się 5-latka pod tyłkiem, żadnego tam top wierzchowca 'ras zachodnich', który chodzi "na guziki". Leciutko, na ręce 100 gram, łydkę przykładasz i działa, i chce, i chętny.
Ja o takich zwykłych ludziach i zwykłych koniach nie za miliony monet mowię.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się