Stajnie w Warszawie i okolicach

Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 czerwca 2019 22:57
W Kozienicach jest syf. Znajomy stracił tam w ciągu roku kilka(!) koni z powodu kolki...
Martita   Martita & Orestes Company
25 czerwca 2019 09:08
Wojenka Bardzo przykro 🙁
Miejsca też szkoda.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 czerwca 2019 09:13
Niestety w SK Kozienice sporo się zmieniło na niekorzyść jeśli  chodzi o odchów młodzieży. Nasza młoda stała tam 8 lat temu i wtedy faktycznie byliśmy zadowoleni.
Dziewczyny, szukam noclegu na zawody w poblizu Koryt. Jak najtaniej oczywiscie, ale zeby byly ludzkie warunki. Bedzie nas 3-5 osob. Ktos sie orientuje?
Od sierpnia absolutna nowość (bo to się prawie nie zdarza  :hihi🙂 😍 czyli dwa wolne boksy w fiord ciopan
Już kiedyś pytałam o okolice Sochaczew, Żyrardów... udało się wspólnymi siłami znaleźć fajną stajenkę 😉 teraz poszukuje czegoś najchętniej przydomowego. Niekonfliktowy wałaszek na łąki. Ktoś, coś? Sprawa pilna. Wymagania: łąki, dobre karmienie, czysty boks, świeża woda. No i kumaty właściciel aby zareagował na dolegliwości. Fajnie jakby był jakiś skrawek do pojeżdżenia i wyjazd w teren

Zna ktoś to miejsce? klik (eeee... dobra, już nie chcę wiedzieć  😂 )
Przenosiny się z rodziną w okolice Żabia Wola/Ojrzanów/Żelechów/Młochów. Czy jesteście w stanie polecić w tantym rejonie.  Ewentualnie coś z dobrym dojazdem komunikacją z Grodziska.  W grę wchodzi stajnia gdzie byłaby ewentualna możliwość dzierżawy (oczywiście może być przydomowa)  Za wszelkie sugestie jestem ogromnie wdzięczna!
Tam masz stajni na pęczki. Powiedz jaki budżet
Tam masz stajni na pęczki. Powiedz jaki budżet

Studencki :-) A tak poważnie na pewno nie potrzebuję złotych klamek i wolę mniej niż więcej.  Nie mam dużych wymagań, nawet przydomowa stajnia jest okej, wszystko zależy od przypadku. Budżet średni w kierunku niskiego :-)
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 czerwca 2019 07:03
Megane, w Pasikoniach jest taka super przydomówka. Mój emeryt tam stoi i wygląda jak pączek w maśle. Jest placyk, na padokach woda, siano i wiaty. Padoki duuuuże. Właściciele mega ogarnięci.
Koniczka, a łąki tam są, czy tylko padoki? Warunkiem jest trawa 🙁
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 czerwca 2019 18:27
Koniczka, która to stajnia? Tam są chyba dwie. Jedna zajmuje się sesjami zdjęciowymi, a druga szkoleniem mentalnym ludzi przy użyciu koni.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
28 czerwca 2019 19:59
Hej wszystkim!

Szukam stajni w okolicach Warszawy i zastanawiam się czy jest wręcz nierealne aby znaleźć pensjonat gdzie:
- boksy są czyszczone codziennie
- są pastwiska/padoki, najlepiej indywidualne, konie wyprowadzane w ręku
- jest karuzela i oświetlony pełnowymiarowy czworobok (najlepiej z lustrami, hala byłaby dodatkowym plusem)
- mile widziani własni trenerzy bądź fajny trener na miejscu

Z budżetem maks. 1300 zł/ miesiąc plus minus. Chociaż naprawdę wolałabym coś bliżej 1000 żeby mieć fundusz na treningi/zawody/drobne wydatki etc.

Mega plusem byłby lonżownik, woda (Wisła bądź oczko wodne jak na krosie), kros bądź tor.

A która to strona miasta nie ma w tym momencie znaczenia, gdyż planuję się do Warszawy (bądź okolic) dopiero przeprowadzić.

Zarówno wyszukiwarkę stajni jak i wątek oczywiście przejrzałam parę(naście) stron w tył i mam miszmasz w głowie. Wyszukiwarka stajni jest też trochę przeterminowana, wiele informacji się nie zgadza.

Wiem że takie warunki oferują piękne ośrodki jak Bobrowy Staw, KS Centurion czy Ad Astra, mimo wszystko mi (podobnie jak koleżance powyżej) na złotych klamkach nie zależy, chodzi mi bardziej o dbałość o podstawy i infrastrukturę (tj. karuzela i ujeżdżalnia).

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc  😅
donkeyboy, możesz podać widełki cenowe i określić jak daleko oznacza "okolice" Warszawy?
Jak dalej to polecam Stajnia Aleksandria.
donkeyboy niestety ze stajniami jest jak ze wszystkim - blisko, tanio, dobrze, możesz wybrać 2.
W okolicach Warszawy nie ma stajni oferujących warunki, które opisujesz. Stajnie z halą, czworobokiem, karuzelą i lonżownikiem, sprzątające codziennie, w promieniu 30 km zaczynają się od 1300 zł i praktycznie każda stajnia w tym budżecie ma braki: a to w padokach, a to w obsłudze, a to w jakości/ilości siana, a to w dbaniu o podłoże. No długo by wymieniać.
Innymi słowy zapomnij o stajni za 1000 zł, a szukanie takiej za 1300 jest nadal sztuką kompromisu.

BTW czy jakakolwiek stajnia w okolicy ma lustra na czworoboku zewnętrznym?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 czerwca 2019 10:06
Czy ktoś wie i mógłby mi podrzucić (może być na pw) jakie są obecne stawki za pensjonat w stajni Olimpia na Mokrym Ługu? Niestety nie znalazłam w necie  :kwiatek:

Edit: już wiem, dziękuję  :kwiatek:
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
29 czerwca 2019 12:33
donkeyboy, możesz podać widełki cenowe i określić jak daleko oznacza "okolice" Warszawy?
Jak dalej to polecam Stajnia Aleksandria.


No maksymalnie chciałabym sie zamknąć w 1500. A jak daleko - no cóż tutaj bardziej zależy jakie są drogi dojazdowe - nie chciałabym spędzać dłużej niż 30min na dojazd (przy zerowym ruchu drogowym) zakładając że mieszkam na obrzeżach (np. Marki, Zielonka). Z drugiej strony jeśli stajnia jest tego warta, to przełknę wstawanie wcześniej aby dojechac 😉

Obiło mi się o uszy o Aleksandrii, wiesz może jakie tam są ceny i co sie w niej zawiera?

donkeyboy niestety ze stajniami jest jak ze wszystkim - blisko, tanio, dobrze, możesz wybrać 2.
W okolicach Warszawy nie ma stajni oferujących warunki, które opisujesz. Stajnie z halą, czworobokiem, karuzelą i lonżownikiem, sprzątające codziennie, w promieniu 30 km zaczynają się od 1300 zł i praktycznie każda stajnia w tym budżecie ma braki: a to w padokach, a to w obsłudze, a to w jakości/ilości siana, a to w dbaniu o podłoże. No długo by wymieniać.
Innymi słowy zapomnij o stajni za 1000 zł, a szukanie takiej za 1300 jest nadal sztuką kompromisu.

BTW czy jakakolwiek stajnia w okolicy ma lustra na czworoboku zewnętrznym?


Tzn. jestem gotowa oczywiscie na ustępstwa. Lustra przeboleję, nie są sprawą życia i śmierci. Ale absolutną podstawą dla mnie jest padokowanie konia, czysta stajnia, woda i jedzenie dla konia oraz karuzela... no i jakas tam obsługa która nie "wpuszcza jednym uchem a drugim wypuszcza".
Wiem że o to ostatnie trudno, bo sama byłam luzakiem/zarządcą w przeszłości.

Tak jak wspomniałam wyżej, wolę dojechać dalej do dobrej stajni niż mieć konia bliżej ale się codziennie wkurzać bo np. strzałki gniją od stania w gnoju albo znaleźć konia rano z przekręconą podkową bo po sprowadzeniu z padoku nikt nie zauważył.

Stąd ogólnie to pytanie czy budżet 1300 jest realny czy nie.

Dziękuje Wam za odpowiedzi 🙂
donkeyboy,
większość Twoich oczekiwań zdaje się spełniać stajnia w Koniku- codzienne sprzątanie do zera, super opieka, wjazd do lasu pod samą stajnią, padoki są, niektóre konie chodzą pojedynczo. Jest karuzela, murowana hala, plac zewnętrzny, cena 1300.
jeśli mam aktualne info to w Aleksandrii 1500 i na pewno masz tam wszystko. Dobrej jakości jedzenie, sprzątane codziennie i na bieżąco zabierane kupy, padokowanie, ogarniętych pracowników, rewelacyjną halę z lustrami, czworobok zewnętrzny. Do mnie pensjonariusze z okolic Marek dojeżdżają w 40 min, do Aleksandrii jest minimalnie bliżej niż do mnie 😉 Polecam obejrzeć na żywo  🤣
Stajnia Jardan ... tylko cena 1800-2000 . Dla ujeżdżeniowca - ideał  😍

donkeyboy ... a poza tym:
Rzęszyce
Sokóle
Salerno

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 czerwca 2019 22:47
Megane, łąki.
Lanka_Cathar, to jest ta w której bywają organizowane sesje zdjęciowe, ale to jedna z pensjonariuszek robi, a nie stajnia jako taka.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 czerwca 2019 13:19
jeśli mam aktualne info to w Aleksandrii 1500 i na pewno masz tam wszystko. Dobrej jakości jedzenie, sprzątane codziennie i na bieżąco zabierane kupy, padokowanie, ogarniętych pracowników, rewelacyjną halę z lustrami, czworobok zewnętrzny. Do mnie pensjonariusze z okolic Marek dojeżdżają w 40 min, do Aleksandrii jest minimalnie bliżej niż do mnie 😉 Polecam obejrzeć na żywo  🤣

Super, a wiesz może jeszcze kto tam trenuje/czy własni trenerzy są mile widziani?

Stajnia Jardan ... tylko cena 1800-2000 . Dla ujeżdżeniowca - ideał  😍

donkeyboy ... a poza tym:
Rzęszyce
Sokóle
Salerno



co do Jardanu to nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji... poza zdjęciem hali na instagramie. Wygląda obłędnie, ale tak jak wspomniałam efekty wizualne są dla mnie na drugim planie 🙂
Sprawdzę pozostałe stajnie, dziękuję 🙂
donkeyboy,
większość Twoich oczekiwań zdaje się spełniać stajnia w Koniku- codzienne sprzątanie do zera, super opieka, wjazd do lasu pod samą stajnią, padoki są, niektóre konie chodzą pojedynczo. Jest karuzela, murowana hala, plac zewnętrzny, cena 1300.

Sprawdziłam i wygląda fajnie plus nie jest tak daleko, leci na listę - dziękuję serdecznie!
Trenerem jest pan Marek Głuchowski, a czy można trenera z zewnątrz to tego nie wiem.. Polecam pojechać i zapytać 😉
donkeyboy ala jakie chcesz informację?? To jest wysokiej klasy stajnia sportowa z warunkami i obsługa na najwyższym poziomie. Będzie tak jak ustalisz z właścicielkką stajni. Nikt CI nie będzie się wtrącał w to ile koń ma wychodzić a ile nie,ile ma jeść itd. Będzie tak jak powiesz ,że ma być.
RatinaZ, a Ty tam trzymasz konia, że wiesz, że tak jest?
RatinaZ, a Ty tam trzymasz konia, że wiesz, że tak jest?


Proszę Cię, nie masz monopolu na bywanie w stajniach sportowych  😉
Martita   Martita & Orestes Company
01 lipca 2019 13:00
RatinaZ To chyba daleko idące wnioski po samym "bywaniu". Nie twierdzę, że tak nie jest ale jednak informacja od pensjonariusza a bywalca to jest różnica.
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 lipca 2019 13:04
Przed edycją post brzmiał, że jednego tak. To jak w końcu?
RatinaZ, proszę Cię...

Donkeyboy chce znać rzetelne informacje na temat konkretnego miejsca, a Ty je ucinasz tekstem, że to wysokiej klasy stajnia sportowa. Nie twierdzę, że tak nie jest. Ale też nie wypowiadam się na temat tego obiektu, bo mój koń tam nie mieszkał. Uważam, że nikt, kogo koń nie stał w danej stajni, na jej temat wypowiadać się nie powinien. Jeszcze w takim tonie. Znasz netykietę? Wiesz co oznacza używanie dwóch znaków zapytania? Bywanie to nie to samo, co trzymanie konia i regularne płacenie za pensjonat.

Nie mam monopolu na wiedzę 🤣 Raczej Ty - w większości wątków - zachowujesz się jakbyś ten monopol posiadała (choćby "arcymiły" przytyk w kierunku ash i Mokrego). Ja mogę się wypowiedzieć o stajniach, które znam "od wewnątrz" i nie jest to Jadran. Ale nadal w porównaniu z Tobą i Twoimi doświadczeniami jest to chyba więcej stajni (sportowych i nie). Chyba, że zestawiamy "bywanie" 🙄
Z ciekawości , co tam jest sportowego ??? Kto z tej stajni startuje jako zawodnik wysokiej klasy ??? Pytam z ciekawości , bo nie znam nikogo takiego  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się