buty dla koni

A przed czy za korone? może coś drażni na koronie? to czule miejsce
pilne czy sklep butydlakoni jeszcze działa, brak jakiegokolwiek kontaktu al na cito muszę mieć buty
ja u nich składałam zamówienie 01.07, kilka dni temu pisałam do nich maila (bo wysyłka się opóźniała) i odpisali mi jakoś w przeciągu 3 godzin. Ale kiedyś wysyłałam im zdjęcia kopyt, bo chciałam wypożyczyć fit kity to w ogóle nie doczekałam się odpowiedzi.
Fatalita  :kwiatek: zrezygnowałam, moja cierpliwość się skończyła, buty wypożyczyłam w międzyczasie zamówie coś z zagranicy
ola8719....,  A gdzie wypożyczyłaś buty?
Jakub Gołąb ma wypożyczalnie, fajnie bo przysyłają np 3 pary można pomierzyć dopasować. Zrezygnowałam z kupna, wole wymieniać u nich rozmiar co miesiąc i mieć jednak coś lepiej dopasowanego.
ola8719...., Dzięki, niestety stwierdziłam że jednak poczekam na zamówienie ze sklepu butydlakoni.pl, bo stwierdziłam, że może jednak się ogarną na czas i to był ogromny błąd bo zostałam bez butów 🙁 A na jutro potrzebuję... I teraz żałuję.

NIE POLECAM sklepu butydlakoni.pl Można sobie nieźle zszargać nerwy. Telefonów nie odbierają, na maile nie odpisują, zamówień nie realizują nawet w zbliżonym czasie (przy moich butach było napisane 24h, a ja już czekam, i czekam, i czekam). Nie wiem jak można tak lekceważyć klientów?
A są w pracy bo na allegro jest informacja, że się logowali. Więc po prostu kompletnie olewają.

Miał ktoś do czynienia z tymi nowymi modelami butów easyboot?
Fury Heart, Fury Sling, Easyboot GlueOn ? Kuszą mnie 😉
no i ja też się wkopałam ze sklepem butydlakoni  😵 na początku lipca robiłam zamówienie, opóźniło się dwa dni, odpowiedzieli w miarę szybko na mojego maila i wysłali, więc jak okazało się, że muszę jeszcze coś zamówić to jakoś bardzo mnie to nie martwiło, po prostu zamówiłam. Czas realizacji 4 dni, zakładając że chodzi o dni robocze to powinni wysłać zamówienie we wtorek w zeszłym tygodniu (30.07). Od środy 31.07 próbuję się do nich dobić mailowo i telefonicznie. Zero jakiejkolwiek odpowiedzi, a zostawiłam u nich niemałą kasę za to zamówienie bo ponad 850 zł... Na stronie nie ma żadnej informacji, że mają urlop czy coś takiego. Po prostu totalna olewka  😤
Ja tylko chciałam napisać, że wreszcie znalazłam buty idealne...  😍 Equine Fusion - All Terrain Ultra Jogging Shoe. Nie przekręcają się, nie spadają, nie obcierają, leżą jak ulał! Wreszcie po galopie w lesie nie muszę butów szukać...  🏇
Ja mam całkiem żółtodziobowe pytanie, bo chyba się zdecydujemy na buty dla jednego konia, czasami maca na żwirze i nie do końca ogarniam w czym jest problem, bo czasami chodzi dobrze. Jak się wybiera butów? Mierzę sobie kopyta wzdłuż i w poprzek i patrzę na tabelki producentów, które będą pasować?
Potrzebuję kupić buty tylko do wyjazdów w teren, które dają rady na ostrym żwirze i kamieniach. Może ktoś doradzi w którego producenta uderzać?
unity - z moich doświadczeń butowych wynika, że najważniejszym kryterium jest właściwy rozmiar. Producenci mają różne proporcje długości i szerokości kopyt, które zazwyczaj powtarzają się w innych ich modelach lub przynajmniej ich części. W następnej kolejności wybierz sobie model - za koronkę, przed itd.. 
Jeśli to Wasze pierwsze buty to dobrym pomysłem może być wypożyczenie kilku interesujących Cię modeli np ze Stokrotki. Sprawdzisz wtedy czy koń Ci się nie obciera, czy buty nie spadają czy to model na wyższą/ niższą piętkę itd 🙂 "Kopyta Magdy" prowadzi zdaje się też sprzedaż , nie kupowałam od niej ale jest na FB, ma stronę , można się skontaktowac i dopytać 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 sierpnia 2019 10:58
Jakie macie opinie o butach Turf King ll? Do sporadycznego używania w teren się nadadzą? Kopyta okrągłe, nawet nieco szersze niż dłuższe, ale nieco "przekoszone", tendencja do postawy szpotawej.
Ile trzeba liczyć luzu, jeżeli mierzyłam zaraz po werkowaniu? Będziemy zamawiać.

Edit: Nie aktualne, buciky zamówione 🏇.
Czy na rynku są dostepne skarpety do butów inne niż Cavallo? Ten rozmiar największy jaki mam jest za mały. Nie mogę ich normalnie zapiąć i podczas ruchu skarpety wędrują do gory.
KaNie miałam to samo ze skarpetami od Cavallo - przesuwały się do góry + moje się kompletnie podarły w przeciągu chyba 3 tygodni... Można kupić skarpety do butów Old Mac. Tę okrągłą część wkłada się pod podeszwę kopyta, więc nie ma szans że skarpeta się przesunie do góry 🙂
Link: http://butydlakoni.pl/pl/p/Gaiter-do-Old-Mac-/127
KaNie, Old Maców nietestowałam (a ciekawie to wygląda), ale do Cavallo doszywałam rzepa-przedłużkę. Mimo, że rozmiar kopyta miałam 5 (znaczy się konia miała 😉 ) skarpeta 5-6 nijak nie pasowała. Z przedłużaczem było super.
Dziewczyny, pomocy 😵. Zamówiłam buty Cavallo (powód była korzystna wyprzedażowa cena i dostępność od zaraz). Koń ma kopyto dosłownie milimetr dwa na pograniczu rozmiarówki, dlatego zamówiłam większe. No i wydają się za duże. Trochę mu na tej nodze latają i nie pasują idealnie do kształtu kopyta, przy dociśniętym pazurze jest luz z tyłu i na bokach, też są ciut za wysokie. Jednak, jeżeli podnoszę nogę i próbuję przekręcać, to się nie przekręcają, nawet jeżeli mocno staram się, tylko tak się z centymetr-dwa ruszają. Przy chodzeniu koń w nie uderza tylnymi kopytami, bo są takie masywne. Próbowałam stęp, kłus, galop na trawie i trzymały się, tylko był hałas od uderzania.

Teraz muszę się szybko zdecydować czy wymieniać na mniejsze, czy zostawić i nie wiem czy takie zachowanie nogi w bucie to normalne - nigdy końskiej nogi w bucie wcześniej nie widziałam. No i nie wiem, czy ryzykować jednak mniejsze, czy np. dołożyć skarpetkę. Buty ściągane z zagranicy i nie całkiem mi się uśmiecha wysyłka na mniejsze i potem ewentualnie z powrotem na te co mam.
Dołączam zdjęcia i będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.  :kwiatek:
a ten milimetr, dwa na pograniczu to był mierzony ile po werkowaniu ?
blucha praktycznie zaraz po werkowaniu - może 2 dni.
czyli nie ma sensu brać mniejszych bo jak kopyta podrosna to nie wejdą w mniejszy rozmiar
unity - a jakie masz wymiary kopyta i jakie są wymiary butów?
Rozmiar buta 110-117, kopyta ca. 115x115 zaraz po struganiu.
Unity, to znaczy, że wcisnelas kopyto szerokości 115 w buta 110??? 🙂 z mojego doświadczenia butowego wynika, że jeśli masz kopyto okrągłe to buty o innych proporcjach szerokości i długości nie będą pasowały nigdy. Zawsze jeśli jeden wymiar będzie ok to drugi będzie za mały lub za duży. Niby 7 mm to nie jest jakaś olbrzymia różnica ale chodzi o kształt podeszwy buta. Generalnie nie podoba mi się rozmiarów ka cavallo bo nie ma żadnych widelek i ciężko cokolwiek stwierdzić... 🙁
Bardzo malutkie te Wasze kopytka, mam turfy okrągłe ale za wielkie będą... Może mogłabyś przed podjęciem decyzji o cavallo pożyczyć jakieś okrągłe modele ze stokrotki i porównać? Na pewno typowo okrągłe będą, turfy i glove Wide
Dziękuję wszystkim za chęci podzielenia się doświadczeniem  :kwiatek:.

milenka_falbana , dla uściślenia, nie napisałam dokładnie wcześniejszego posta. Koń ma kopyto 11,5 x 11,5 - rzeczywiście małe, huculaste kopytko :-).

Kupiłam buty dla 11,7 - 12,5, ponieważ bałam się, że mniejsze (11,0 - 11,7) będą za małe.

Dzisiaj zrobiłam inny eksperyment. Drugiemu koniu przytarnikowałam kopyta na krótko i zmierzyłam - wyszło 12,5 x 12,5. Stwierdziłam, że przymierzę te buty - ponieważ wg. rozmiarówki powinno wejść. No i nie dałam rady wcisnąć piętek. Te buty są na okrągłe kopyta, moje konie mają okrągłe kopyta i jak widać, i tak trudno dopasować. Tak mi się wydaje, że bardziej pasują do wyższych piętek z bardziej stromym kopytem.

Na pewno byłoby najlepiej pożyczyć, ale po prostu ograniczałam cenę i pożyczanie też kosztuje. Plus to, że butów wcześniej nie miałam i Cavallo się łatwo zakłada. Mam zamiar zakładać/ściągać podczas wyjazdu tylko na bardzo trudne podłoże no i buty miałam do tygodnia w domu. Przy tej pogodzie chciałam je mieć jak najszybciej :-).
Zatem buciky zostają i zobaczę czy się sprawdzą.  🏇
Powodzenia unity! ❤️ Oby się super sprawowały🙂 Znaleźć odpowiedni model to niesamowita ulga... Chociaż ja mam do tej pory odruch sprawdzania po galopie czy żadnego nie zgubiłam  😁
Dziękujemy bardzo :kwiatek:. Mam nadzieję, że buta nie zgubimy, ale sprawdzać na pewno będę też.  🤣
Po czym rozpoznać że buty są dobrze dopasowane rozmiarowo? Kupiłam na próbę używane Easyboot Trail ale mam wątpliwość czy nie są za duże. Wczoraj pierwszy raz na próbę wyprowadziłam konia w butach i chciałam zobaczyć jak w nich chodzi na lonży.

Po pierwsze dość zabawnie stawia nogi, jakby "od góry" - sprawdzałam w stępie i kłusie, i kilka fuli galopu. Wykrok prawidłowej długości, plecy nie usztywnione natomiast bardzo zabawnie wyglądają te szczudlaste kroki. Po drugie wydają klapiące dźwięki jak koń stawia nogi, ale nie przekręciły się po tym lonżowaniu (biegał około 10-15 minut).

Czy to normalne? To moja pierwsza przygoda z butami i zupełnie nie mam pojęcia czy mam się czym martwić?
To, że koń wyżej podnosi nogi w butach to raczej normalne, bo one swoje ważą. Jak koń trochę w tych butach pochodzi to też się na pewno przyzwyczai i przestanie to wyglądać aż tak karykaturalnie 🙂 Co to "klepiących" dźwięków to jeśli buty nie przekręcają się ani nie spadają to bym się nimi nie przejmowała. Przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź czy buty nie spadają w szybkim galopie i przy ostrych zakrętach. Z mojego doświadczenia to są właśnie najbardziej kłopotliwe momenty. Ale jeśli nie spadły w galopie na lonży to raczej powinny być ok 🙂
Dzisiaj w końcu zaliczyliśmy porządną próbę but (plus wkładki) -  z galopami i trochę z błotem. Na razie nic nie gubimy, tylko koń najpierw chodził jak bocian, no i hałas na cały las  🤣. Wracałyśmy prawie po ciemku i tu taki hałas, miałam wrażenie że młodziak trochę sam siebie tymi dźwiękami stresował. 😂
Ale jechał jak burza po najgorszych kamorach i ja się cieszę jak mały dzieciak, bo w końcu możemy cisnąć ile się chce, no i gorąco rozważam buty też dla drugiego. Ten co prawda co najwyżej marudzi w galopie po żwirze, no ale po co zwierzaka męczyć, który na co dzień łazi po miękkim, jeżeli istnieje takie proste rozwiązanie.  😅
Fatalita dziękuję. W takim razie chyba wszystko jest ok. Przetestuję jeszcze w szybszym galopie czy się nie przemieszczają na kopycie  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się