Końska Rewia Mody XIII (2019)

dairoxroxi, - bo jak konia nie ma to ma się większe fundusze na szmaty 😂 Super zestaw! 😀

Ja mam pytanko, czy widział gdzieś ktoś kantar z zeszłorocznego new generation zielono-granatowy lub platinum blossom w rozmiarze full? 🙂 Zwierz swój stajenny rozwalił, a mi się z obecnych kolekcji totalnie nic nie widzi i tak ubieram do czyszczenia dalej ten porwany, a już trochę wiocha 🤣 Ewentualnie czy ktoś widział z drugiej ręki kantar full z kolekcji mauve-blackberry? 😉
wątek zamknięty
Szmatowy dramat rekreanta  😵
Eskadrony nie pasują na mojego konia... mają za bardzo wymodelowany do góry tył.
Kobyła ma spory kłąb- tu pasują super ale ma też dużo dłuższe plecy. tam gdzie koniec czapraka my mamay jeszcze plecy proste,  a nie już wznoszenie się do zadka. Tym samym każdy czprak czy pad eskadrona daje wrażenie, że mam niedopasowany tył siodła, że czaprak pikuje do góry na maksa w kanał z tyłu , ż elewituje.
Nie dość, że wygląda to okropnie, to do tego nie da się włozyć całej górnej linii czapraka w kanał - środek uciska grzbiet.

... muszę wymienić CAŁĄ naszą garderobę (tak, tak, wiem problemy pierwszego świata).
Czy wiecie, które firmy mają czapraki mocno modelowane przodem, ale płaskie jak decha potem do końca długości?

I jeszcze owijki- które poza eskadronem są jeszcze tak szerokie i długie? Waldhouseny są dla nas za małe.
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
30 czerwca 2019 12:14
kotbury, Euro-Star. No i możesz dać krawcowej do przerobienia jakieś ulubione czapraki, ja zmieniłam kształt z VS na DL np i się da. :kwiatek:
wątek zamknięty
kotbury co do owijek to jeszcze dłuższe będą premier equine 😉 wg producenta mają 4m dł, szerokość chyba troszkę ponad 12cm (się jakoś nie tak dawno trochę rozhulałam i w sumie chyba 4 komplety kupiłam  😁 ale jeszcze nie używałam bo nie miałam kiedy... )
w sumie to może też ich czapraki by ci pod względem kroju podpasowały, ale to już sama musisz ocenić 😉
wątek zamknięty
kotbury, tak jak emptyline mówi Euro-Stary, ja o siebie dodam PS of Sweden - one mają aż dramatycznie dużo tego miejsca na kłąb a dalej idą w linii prostej. Ja zawsze mam problem żeby tak uszyte czapraki ułożyć pod siodłem na swojej a Eskadrony leżą przez swój kształt fajnie 🤣

Czy ktoś miał może styczność z czaprakami Le Mieux Suede? Przyznam że warianty kolorystyczne mają boskie ale nie wiem jak użytkowaniem...
wątek zamknięty
Ja mam parę używanych codziennie i pranych też dość często. Nic się totalnie z nimi nie dzieje, cały czas wyglądają tak samo, dobrze się układają pod siodłem, tylko zostawiają wzorki na koniach, zwłaszcza ogolonych. Nie wiem, co jeszcze mogłabym powiedzieć. 😀
wątek zamknięty
kotbury, - schockemohle 🙂 Zarówno czapraki jak i długie owijki.
wątek zamknięty
emptyline wrzucisz zdjęcia jak wygląda taki czaprak przed przeróbką i po?
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
30 czerwca 2019 18:31
czyszczeniepaki, niestety nie, bo czaprak jest w Polsce a ja się na razie nie wybieram. :kwiatek: Ale wygląda po prostu jak DL, tylko ciut mniejsza, bez tej buły z przodu. 🙂 Dobra krawcowa wszystko ogarnie.
wątek zamknięty
emptyline to mi teraz pomysł poddałaś, bo tak mi jakoś trudno się rozstać z moimi VS a wcale ich nie używam, więc chyba tez przerobię ;-)
wątek zamknięty
kotbury, jeszcze Fair Play, a model Azuryt czy Hexagon są piękne do tego 😉
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2019 06:37
Kotbury Potwierdzam co napisała Puma Fair play mają taki kształt właśnie, Azuryt mam i Amber, oba tak właśnie wyprofilowane.
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny!
Będę więc szukać.
Do krawcowej nie dam bo przerobienie czapraka od góry ( linia środkowe) to więcej zachodu- nie warto. Puszczę w świat to co mam.
Trochę szkoda mi rozwodu z eskadronem bo jednak zawsze super te kolekcje i owijaski w komplecie... Trudno.
wątek zamknięty
Czy owijki full Eskadrona z starych kolekcji Next Generation mają mniejszą folię/opakowanie niż te z CS czy dałam się nabrać na kupno pony? Szerokość mi się zgadza, ale długości nie mierzyłam 🤔
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
01 lipca 2019 16:08
czyszczeniepaki, jeśli szerokość się zgadza to powinny być fulle, bo pony są sporo mniejsze. No chyba, że coś się zmieniło ostatnio.
wątek zamknięty
kotbury, - schockemohle 🙂 Zarówno czapraki jak i długie owijki.

Przed chwilą oglądałam scholomelki w sklepie ( najnowsza kolekcja i jakieś pojedyncze sztuki z poprzednich) i one są jednak bardzo mocno tyłem profilowane. Chyba jeszcze bardziej niż eskadron 😕
wątek zamknięty
Ciach! Kiepska reklama.
 
wątek zamknięty
Czapraki True Rider nie są niczym niezwykłym, może i bym go kupiła ale za 80 zł, a nie 289 zł - mniej kosztują pady anky, które są techniczne i jak dla mnie przepiękne  💘
wątek zamknięty
Czapraki True Rider nie są niczym niezwykłym, może i bym go kupiła ale za 80 zł, a nie 289 zł - mniej kosztują pady anky, które są techniczne i jak dla mnie przepiękne  💘


A ja jestem świadomym użytkownkiem i wspieram to co Polskie! Bardzo lubię ogólnie czapraki od PL producentów i uważam, że jakościowo też są rewelacyjnie. Mam jeden czapra od True Rider z kolekcji Sparkle i choć nie był tani uwielbim go! Z Eskadronami jest ten problem, że się przecierają i po kilku miesiąch wyglądaja jak szmarki. Poza tym właśnie mają takie specjalne materiały od spodu, które wchłaniają wilgoć i specjalną gąbkę. Fera też jest super i też w sumie ta sama cena. Mam bordowy od nich i też jestem mega zadowolona.  Winderen?! hahah przecież Winderen jest o 60 zł jeszcze drożśzy i nie ma w sobie NIC SPECJALNEGO.

A przy okazji jakieś opinie o PS of Sweden? wyglądają bardzo ładnie, ale są mega drogie i chyba grube, a właśnie nie lubię takich grubych bo strasznie długo schną.
wątek zamknięty
majeczka   Galopem przez życie!
11 lipca 2019 20:44
Likeinred, a masz czaprak Winderen ze twierdzisz ze NIC SPECJALNEGO?  Czy po prostu konkurencja?
wątek zamknięty
A ja to chętnie bym kucyka ubrała w Anky.
Albo coś
Ale nie da rady: tylko Eskadron na nim dobrze leży 😵
Co do PL producentów, to Mustanga mogę polecić jako czaprak ładny i chyba nie do zabicia...
wątek zamknięty
Na moim tak samo upierdliwie dobrze leży eskadron 😉 Choć ja te ich szmatki lubię, nie tracą kształtu, trzymają się uczciwie, a materiał glossy jest obłędny.
Mustangi może nie są nie do zabicia, ale trzymają się długo, też dobrze układają na koniu i nie tracą kształtu. Za ich cenę - rewelacyjna jakość.
Anky się ciągle boję, że po dwóch praniach będzie taka flakowata, wymiętolona szmata jak wisi w ogłoszeniach o używkach :/
Bardzo też podobają mi się wizualnie czapraki mattesa, ale ponoć paskudnie płowieją.
Co do True Rider - ciuchami dla ludziów jestem zachwycona, ale końskie jakoś nie podbiły mojego serca, poza derką z błyszczącym napisem.

Zmieniając temat - na fb Pikeura jest filmik z nowym Platinum. Osobiście jestem załamana, liczyłam na ładny kantar, a takie paskudy, że szok 😵 Oliwka, pomarańcz i granat.... Jak w zeszłym roku kolekcje były rewelacyjne, tak tegoroczne są okropne. Kolorystycznie i wzorami 🙁
wątek zamknięty
https://www.reitsport-manski.de/shop/ESKADRON-Platinum-2019_1_s3
Nowy Platinum
Dla mnie bez szału.  Piękna oliwke ma Spooks.
wątek zamknięty
https://www.reitsport-manski.de/shop/ESKADRON-Platinum-2019_1_s3
Nowy Platinum
Dla mnie bez szału.  Piękna oliwke ma Spooks.


Matko jakie koszmarki...  😵
wątek zamknięty
Oglądałam za to nowy Fair Play azuryt, też ma piękne kolory w tym oliwkę, bordo.
wątek zamknięty
https://www.reitsport-manski.de/shop/ESKADRON-Platinum-2019_1_s3
Nowy Platinum
Dla mnie bez szału.  Piękna oliwke ma Spooks.

Spooksowa oliwka została wykupiona chwilę po tym jak się u nich pojawiła na sklepie, spóźniłam się z zakupem i pisałam w tej sprawie - niestety jeśli doszyją te czapraki to we wrześniu i w małych ilościach, także tego, ładne ale niedostępne 😵
Nie są to kolory do jakich przyzwyczaiło nas Platinum więc rozumiem narzekania, ten wzorek w strzemiona okropny, ale mi osobiście podoba się straszliwie ten oliwkowy velvet crystal 😍
wątek zamknięty
leleiria ja też pisałam 😁 w październiku mają wznowić, a póki co szukam używki.  😀
wątek zamknięty
Pomarańczowy 😍
dwa razy w życiu miałam i dalej bym chciała 😍


Niestety ten schock to najgorsza ścierka jaką w życiu miałam i od razu zaczął się wycierać i tracić kolor 🙁
wątek zamknięty
Jakie nowe cudne kolory maja w platinum eskadron. Pomarańcz, khaki, granat. Cuudne🙂
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2019 11:04
Mi się oliwka/khaki bardzo podoba. 🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.