Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Powiem szczerze że teraz takie mix się robi że twoje jest już w sumie sprawdzone 🙂 Sonet też ma w rodowodzie xx czy taki siwy Bavento który ma old 🙂 oby źrebak dobrze się chował 🙂
Cześć, oto moja klaczka. Arabella  - o.Bavento, m. Arnika - o. Sajdus, m. Arenda 🙂
Fajna kobyła  😀 matka też jest rasy śląskiej?
A czy ktoś może widział na Partynicach ogiera Marcepan ?
konikmorski matka tak, ale w dalszych przodkach są folbluty, oldenburgi itd 🙂
Na tego ogiera bardzo fajnie reagowała publiczność 🙂 chodzi o Fromborka 🙂
Jak dobrze pójdzie, to będę miała źrebaka po nim  😅 😅 😅
Ciąża potwierdzona  😍
Zachwycił mnie swoim ruchem, widziałam go na żywo na pokazie w Łącku.

elita17 jak źrebak się urodzi to fajnie będzie zobaczyć młodego w ruchu  😀 piszę do ciebie prv.
pszczolka90 bardzo ładna dziewczyna, pokazujcie się więcej! 🙂
elita17 super koń z tego Fromborka, bardzo w moim typie 😉 😜
moje stadko się troszkę zmniejszyło, dorzucam zdjęcie mojej kobyłki, lada dzień skończy trzy latka 😉

i jeszcze najnowszy nabytek: klaczka po Impulsie 😍
Cześć , 

chciałąbym  kupic wałacha  ( nie żrebaka )  w starszym typie ,mozecie polecić  coś  ? 
Moze ktos ogladał  lub cos wie na temat Eskadrona - ślazaka  wystawionego .
Czy możecie polecić jakiegoś ogiera w nowszym typie którego nasienie jest dostępne wysyłkowo?  👀
Albo nie umiem szukać albo nie wiem gdzie konkretnie bo do tych które znajduję trzeba klacz zawozić.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 maja 2019 09:56
W najbliżej rui wiozę kobyłkę na randkę. Mój ulubiony ogier w okolicy Arlo po Lokanie najprawdopodobniej wyjedzie w przyszłym miesiacu na nowy punkt. Hodowcy koło Łodzi pewnie się ucieszą, zwłaszcza że jest bardzo skuteczny. Tu przywozili pod niego kobyły, które miały problemy z zaskoczeniem.
na biegunach a gdzie znajdę jakieś zdjęcia i wymiary twojego ulubieńca? Myśle żeby zazrebic swoje śląskie i szukam ciemnego i raczej mniejszego bo moja ma 170, a smoków to nie lubię osobiście  :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 czerwca 2019 09:21
Kobyłka była u Arlo w swoje urodziny czyli dzień dziecka  😀  Liczę na mocniejszego, nieco spokojniejszego konia od niej.
Nie ukrywam, że ogiera lubię  😁  Urzekł mnie już pierwszego dnia jak drobniutka właścicielka wyprowadziła wielkiego konia, który szedł grzeczny jak baranek.
http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-9-sierpnia-2011/nggallery/page/2
Kwalifikacja - Arlo jest na dole strony
http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-7-8-pazdziernika-2011/nggallery/page/2
Próba - w połowie
Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach. Wymiary z rejestru 168 - 215 - 24,5, bonitacja 83
Przekazuje malowanie bardzo często. W tym roku u właścicielki zostawił 3 z 4 źrebaków malowane na 4 nogi  😜 Konie po nim, które znam mają fajny spokojny charakter, choć może to kwestia ich wychowania.
:kwiatek: dzięki bardzo, wyglada bardzo dobrze jeśli chodzi moje zamiary :-)
A gdzie w łódzkim będzie proszę?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 czerwca 2019 17:37
Ludki, czy ktoś miał do czynienia z ogierem Brokat (po Bystry od Bryza) ur. 2016? Wiem, że to młody ogier, ale może ktoś się wypowiedzieć na jego temat?
Czy któryś z kryjących ogierów śląskich startuje w ujeżdżeniu i ma tam jakieś mniejsze bądź większe sukcesy?
Z tych co ja znam to Bazyli szedł el. MPMK w ujeżdżeniu, ale bez większego szału. Lokan na pewno chodził pod siodłem, ale nie brał udziału w zwodach ujeżdżeniowych. Jeśli chcesz konia do ujeżdżenia zwróć uwagę na nogi - nie mogą być potężne. Najlepiej z dużą dolewką anglika. Z SO Książ najlepiej rusza się Frombork, ale to wielkie konisko i moim zdaniem mało szlachetne jeśli chodzi o siodło. Ruch okej, ale pod siodłem za dużo "ruchu do góry" mało wyniosłości, ale może to też kwestia osoby jeżdżącej...
czyszczeniepaki, - problem z ślązakami w ujeżdżeniu jest taki, że ich budowa nie predysponuje ich do tej dyscypliny. I niby można, niby da się, ale kosztuje to dużo, dużo więcej pracy i zwyczajnie się nie opłaca. Łatwiej pokazać ślązaka w zaprzęgu, a wynik w uje łatwiej wykręcić na lżejszym koniu.
Sama jeżdżę na swoim i wiem, że on na przyzwoity wynik musi iść perfect. Koń lżejszy, z lepszymi proporcjami (długość szyi do kłody, dłuższe nogi) ma zwyczajnie łatwiej. Jeśli komuś zależy na wynikach to nie radziłbym kupna ślązaka. Jeśli na przyjemności... to no cóż, spokojnie można jeździć sobie czworoboki na przyzwoity wynik i mieć z tego kupę radości 🙂 Nawet czasem ktoś powie, że super wygląda, a w protokole wpadnie okrąglutkie 8. Jednak widzę ile pracy i wysiłku to wymaga, ode mnie, od konia też. Dobrze, że nie kmini wyników, bo chyba byłoby mu przykro 😉 Za to od dłuższego czasu niezmiennie schodzę z jazdy z bananem i coraz bardziej go kocham, bo praca z nim jest cudowna.
Szczerze mówiąc, to mam ogromny dylemat na temat tego, czy kolejny koń będzie ślązakiem, czy nie. Z jednej strony uwielbiam swojego, jego charakter i podejście do pracy, a z drugiej widzę jakie ma momentami trudności, ograniczenia narzucone przez ciało, a jest dość drobny jak na czystego ślązaka i całkiem nieźle zbudowany.
keirashara, zawsze możesz znaleźć lżejszy miks. Ja jakbym miała mieć kolejnego konia, to najchętniej właśnie takiego śląskiego ciapka z normalną głową. Ten mój rozhisteryzowany wlkp czasem mnie już męczy 🤣
Wielkie dzięki za odpowiedzi ;-)

Dla mnie ważniejsza od wyników jest frajda i nie ma opcji na inną rasę 🤣 Najgorsze jest to, że z jednej strony przydałby się lżejszy, bo 'funkcjonalniejszy', a z drugiej serducho boli, bo ślązak to ma być ślązak, a nie jakaś chuda noga 🤔wirek:

Podrzuciłam temat, bo kojarzę z ogłoszeń na r-v, że z kilka lat temu był na sprzedaż właśnie kryjący ślązak startujący w ujeżdżeniu, ale kompletnie nie pamiętam jak miał na imię.
budyń, - miksy to nie to, z resztą miksa ma moja mama i podziękuje 😁 Wyobraź sobie tego rozhisteryzowanego wlkp w wersji XXL 😂
czyszczeniepaki, - ale ja rozumiem, a z drugiej strony... no przychodzi moment ściany. Mam cudownego konia, ma idealny charakter i serce do pracy, jest ambitny, pracowity i co tylko, ale dochodzimy czasem do momentu ściany jego natury. Ściany czasem nie tyle wynikowej, co fizycznej, są rzeczy, których poprawne wykonanie jest dla niego koszmarnie trudne lub wręcz niemożliwe. Ta granica się przesuwa, ale dalej jest. Boje się, że jednak chcąc jeździć ujeżdżenie zatrzymam się na pewnym etapie i dalej ni chu-chu. Jednak lżejszym koniom jest łatwiej, po prostu 🙁
Niektóre ślązaki w nowym typie do N pójdą z przyzwoitym 65%. Mój następny koń na pewno nie będzie ślązakiem, bo one poprostu do większego ujeżdżenia się nie nadają... Mi póki co wystarcza, jestem amatorem, koń daje radę i dużo mi pomaga tym że wybacza błędy i jest pod siodłem posłuszny i nie płochliwy. Zawdzięczam mu głównie to, że uleczył moją głowę po poprzednim koniu i za to go uwielbiam... A do jakiego poziomu dojdzie to jedna wielka niewiadoma, bo może w dalekiej przyszłości uda się pojechać C, a może zatrzyma się na P  🤔
W ujeżdżeniu startował:

Boneto pod Małgorzatą Święcicką


Dajluk z Darią Kobiernik
http://zhk-zl.pl/ogier-slaski-dajluk-trzeci-w-mistrzostwach-polski-mlodych-koni-w-ujezdzeniu/


Bastion pod Żanetą Skowrońską
http://www.strzegom.pl/2004/strony/aktualnosci/2012/10/021.php
Wigorrr, - bez przesady, N na 65 to i mój by chodził, gdyby mu się plecak nie stresował, nie gubił mapy i nie odczyniał durnych rzeczy 🤣 Myślę, że i to C opyka tak na 60 jeszcze kiedyś. Dostaje dużo 7, nawet 8 ostatnio wpadło. Twój z tego co kojarzę ma lepszą budowę, więc spokojnie 🙂 Bardziej myślę, że to C jest takim murem nie do przejścia, N jest jak najbardziej osiągalne. Takie N4 na przykład jest bardzo sympatycznym programem, tak samo jak N6.
tereska, - w podlinkowanym artykule wymirniong jest też Bazyli i Rejent, z ogierów na MPMK w ujeżdżeniu.

Kojarzę też, że Olga Mieszczak startowała chyba C na ślązaku.
tereska

Dziękuje bardzo! ;-)
Dodaję palylistę z przedkwalifikacji do ZT dla ogierów z Poręby. Filmowałam też na drugi dzień czempionat młodzieży. Czy będzie tu ktoś zainteresowany obejrzeniem tej relacji?  😀

Super, dzięki 🙂 jak zawsze miło poogladać ślązaki jak nie było sie na miejscu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się