własna przydomowa stajnia

[quote author=Szalona😉 link=topic=19013.msg2875773#msg2875773 date=1562013070]
Chciałabym zamontować kamerkę, tak, żeby widzieć je na padoku w telefonie. Ma ktoś taki podgląd? Jakie kamery polecacie? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę :kwiatek:
[/quote]
Ja mam w sumie trzy kamery i każda z innej beczki więc myślę że mogę pomóc.
Przede wszystkim pomyśl gdzie chcesz ją zamontować. Te zewnętrzne są dużo droższe niż wewnętrzne.
Ja mam jedną zewnętrzną obrotową. Wady:
- oświetlenie w nocy to ściema. Żadne ledy nie oświetlą padoku.
- rozdzielczość bardzo niska. Minimum powinna mieć 1Mpx a ma 0.5
- nie ma dedykowanej apki więc trzeba się nagimnastykować żeby się podłączyć.

Mam też w stajni drugą. Tym razem wewnętrzna i też obrotową. Ta ma same zalety:
- mróz jej nie przeszkadza jak jest sucha
- wysoka rozdzielczość plus dźwięk
- oświetlenie nocne daje radę
- ma dedykowaną apkę yoosee

Trzecia opcja jest najtańsza bo to stary smartfon samsung s7 z potłuczonym ekranem. Zamontowany w oknoe na uchwycie samochodowym z ładowarką na stałe. Aplikacja webcam
Zalety:
- bardzo wysoka rozdzielczość
- zapis na karcie pamięci
Wady:
- brak apki do podglądu z telefonu.

Jak potrzebujesz nazwy modeli to daj znać
anetakajper   Dolata i spółka
02 lipca 2019 10:04
Palimy się  😕  80 ha jęczmienia idzie z dymem! Mam nadzieje że nie dojdzie do lasu 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lipca 2019 10:14
O matko!  😲 trzymajcie się!
rox podlinkujesz tą kamerę co masz?
Z komputera nie korzystam, więc zależy mi najbardziej na aplikacji w telefonie.
Vynth potrzebuję kamery koniecznie zewnętrznej, ewentualnie dodatkowo wewnętrznej na noc do stajni. Ta zewnętrzna nie musi mieć widzenia w nocy, bo konie po zmroku będą zamykane do stajni. A na zimę już będę je mieć u siebie. Na nagrywaniu mi w ogóle nie zależy, potrzebuję podglądu "na żywo". 😉
anetkajper straszne, mam nadzieję, że jak najszybciej uda się sytuacje opanować...
Reyline, skąd dokładniej jesteś? U mnie popadało, ale to chyba kropla w morzu potrzeb 🙂 Bory Stobrawskie.


Stacjonujemy w Zagwiździu, deszcz był łaskawy chyba dla nas, bo znajomi z nieco dalszych okolich mówią, że u nich tez tylko trochę popadało, ale nie za dużo.

anetakajper
Trzymam kciuki, żeby sytuację udało się szybko opanować.
Szalona😉,
a masz neta w stajni? Kamera musi mieć dostęp do sieci.
To samo dotyczy kamery zewnętrznej.

U mnie jak się okazało, ze Wifi nie wydala to zakopaliśmy kabel Ethernet.

Do stajni ta będzie ok:
https://allegro.pl/oferta/kamera-hd-ptz-ip-wi-fi-podglad-na-tablet-smartfon-6069648578

na zewnątrz:
zwykła:
https://allegro.pl/oferta/kamera-zewnetrzna-overmax-camspot-4-4-hd-ip-wifi-7066666741
obrotowa:
https://allegro.pl/oferta/kamera-zewnetrzna-overmax-camspot-4-8-hd-ip-wifi-7066671260
Vynth router jest w domu, ale mogę go tak ustawić, że od miejsca gdzie będzie kamera do routera będzie 20m i jedna ściana, więc powinno wifi łapać bez problemu. A przynajmniej mam taką nadzieję, bo wolałabym uniknąć zakopywania kabla...
anetakajper   Dolata i spółka
03 lipca 2019 06:54
Spaliło się 25 ha pszenicy za 6m drogą, a kosiliśmy jęczmień  😲 Kosili pod wiatr i dzięki temu zapaliła się tylko ścierń jęczmienia.  Tak potrafi ogień i wiatr dać do wiwatu :/
I wczoraj mieliśmy jeszcze raz pożar, ale już tylko ścierni :/ Z ziemi wystawał jakiś płaskownik i kombajnem się otarł.
Daje do wiwatu w tym roku 🙁
rox   ogony trzy
03 lipca 2019 07:06
Szalona😉, ja mam tą https://www.tp-link.com/pl/home-networking/cloud-camera/nc220/

Czempion wśród kamer to pewnie nie jest, teraz mają nowe, lepsze, ale nigdy mnie  nie zawiodła 😉
To akurat wewnętrzna jest, ale nie ukrywam, że wisiała długi czas na zewnątrz pod daszkiem z podglądem na padok.
Przymierzam się do zakupu zewnętrznej kamery.
No i mam pociągnięte kablem. Niestety ściany w stajni mam tak grube, że wifi nie dociera.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 lipca 2019 08:04
anetakajper, o mamo! I co w takiej sytuacji? Ubezpieczenie pokrywa straty?
anetakajper   Dolata i spółka
03 lipca 2019 08:30
Nie, nie pokryje strat bo mieliśmy ubezpieczone tylko od gradu, przezimowania i przymrozków  🤔  Ważne  że ciągniki, kombajny i ludzie cali, a 25 ha przy 840 się zgubi. Oby tylko więcej takich akcji nie było.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
03 lipca 2019 14:02
A wiadomo jaka przyczyna pożaru? Dobrze, że opanowany...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 lipca 2019 19:21
anetakajper jesteś gdzieś z moich regionów - zagłębie miedziowe?
U nas co chwila w okolicy komuś pole się jara.
I tylko w poniedziałek ( dwa dni temu) spaliło się blisko 30 hektarów zboża na pniu, hektar lasu oraz kombajn.
W zeszłym tyg płonęła stodoła z sianem i też pole.
A.kajca   Immortality, victory and fame
03 lipca 2019 19:43
Omg straszne co piszecie o tych pożarach. Moje okolice póki co omijają i pożary i powodzie (tfu, tfu) chociaż trzy lata temu podpalacz stodół i stogów grasował po pobliskich wioskach. Spłonęło naście stodół a stogów po polach nikt nie liczył, lokalna policja "niestrudzenie"  (🙄 tiaaa) tropiła sprawcę i oczywiście ostatecznie nikogo nie złapali więc typ jest na wolności bezkarny. Ale od trzech lat nic się nie powtórzyło...
A jak wasze pastwiska? Macie trawę na niej? Macie nawodnienie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2019 06:15
Wczoraj schowaliśmy pod wiatę roczny zapas siana 💃 Pięknego, pachnącego i nie widzącego kropli deszczu 😀
Bardzo lubię to uczucie, że choćby skały srały, konie żarcie mają zabezpieczone. Do tego musli robię na zamówienie i muszę brać większą ilość więc zapas treściwego też już zrobiony 🙂
A jak wasze pastwiska? Macie trawę na niej? Macie nawodnienie?


U mnie od zimy padało zaledwie 5 razy.... Z czego 2 to były jakieś mżawki ..
Mam ciężką glebę, która trzyma wodę, dzięki czemu konie trawy zwykle przejeść nie mogły.. W tym roku niestety pastwiska już umarły  😕 Trawa żółta (w zasadzie to, co po niej zostało), drzewa schną..

Mimo, że na poniedziałek zapowiadali burze, opady, grad itd. - u nas popadało tylko tyle, że na kostce przed stajnią pojawiły się jedynie pojedyncze krople deszczu...
A na kolejne 10dni - póki co - opadów nie zapowiadają.

W dodatku z sianem lipa.. Z łąki, z której przez ostatnie 8lat zbieraliśmy po 800 balików - w tym roku udało się zebrać jedynie 220.

Jest DRAMAT  😵

jak bedzie ktos szukal siana rolnik w mojej okolicy sciagnal z lak 650 balotow o wymiarach 120x130 i dzwonil juz mi czy nie chcemy kupic...
U mnie w maju padało i trawa była super, nie przejadły, resztę skosiłam a teraz deszczu nie ma i nie odrasta .. wręcz usycha 🙁 i ciekawa jestem jak to u innych, ale tak podejrzewam że bez nawadniania to nikt nie będzie trawy miał teraz..
u mnie też brak deszczu , sucho , a pastwiska ...'trawa w proszku'....
tyle tylko ,że temperatura spadła ....
borkowa.   silesian team
04 lipca 2019 10:05
u nas to samo, wszystko schnie, trawnik przed domem miejscami jest zielony tylko dlatego, że podlewamy, pastwisko to praktycznie sama ziemia 😵 wszystko się kurzy, jak parę dni temu zapowiadali burze, grad, a u nas gdzieś bokami ciemniejsze chmury, kilka razy zagrzmiało i tyle, a póki co deszczu nie zapowiadają, jest strasznie 🙁
aniaagre ja próbuje nawadniać i nic to nie daje, potrzeba deszczu.
rox   ogony trzy
04 lipca 2019 10:33
To coś żółto-brązowe to trawa...
ja wlasnie domowilam paliki aby ogrodzic nieuzytki od sasiada bo pastwiska nie rosna :/
anetakajper   Dolata i spółka
04 lipca 2019 10:53
A wiadomo jaka przyczyna pożaru? Dobrze, że opanowany...


Kosa uderzyła o kamień, a drugi pożar to jakiś metal dostał się na podbierak i non stop powodował iskrzenie. Przy drugim pożarze polewali kombajn bo się dymił.

zabeczka  mieszkamy na tym samym obszarze ...pustyni 😉

rox Ty nawet coś tam masz tej zieleni u nas to już tylko brąz :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2019 11:03
Abstrachując już od pożaru, to wy już żniwa macie 👀 Tak szybko? Tu dopiero lekko żółknie zboże, a do żniw to z miesiąc pewnie, albo i lepiej.
Abstrachując już od pożaru, to wy już żniwa macie 👀 Tak szybko? Tu dopiero lekko żółknie zboże, a do żniw to z miesiąc pewnie, albo i lepiej.


W wielu miejscach żniwa już ruszyły. Ale co się dziwić? Zboże to trawa. Skoro trawa żółta to zboża też  😉
u mnie sianokosy zakończyły się z początkiem czerwca a żniwa już od ponad tygodnia... Zawsze robili sianokiszonkę a teraz tylko siano. Mam wrażenie odkąd mieszkam na wsi, że albo 'pompa z nieba' albo susza. Ja chyba palmy zacznę sadzić ...taka mnie myśl ostatnio nachodzi....
anetakajper   Dolata i spółka
04 lipca 2019 12:00
Jęczmień dojrzewa najszybciej. W normalnym roku kosi się 15 lipca. W tym i tamtym kosili już 20 czerwca.
Rzepak idzie jako drugi pod koniec lipca. W tym roku....no już wczoraj zaczęliśmy.
Owies kosi się początkiem sierpnia. W tym roku chyba skosimy jutro, albo w pon.
Zazwyczaj żniwa kończą się do 15 sierpnia. W tamtym skończyliśmy już w lipcu. W tym będzie podobnie albo i szybciej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2019 12:10
W moich stronach zawsze rzepak pierwszy idzie pod kombajn. Zboża sporo później zwykle. Na przeciw domu mam pole jęczmienia i z pracy wracam między dwoma polami jęczmienia, ale u nas jeszcze bardziej zielony niż dojżały.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się