Podziękowania

Dziękuję Magbet za te miłe słowa . Polecam podczas waszej pracy na rumaku jazdy po drągach na ziemi w odległości 125cm do 140cm , jazd  na kawaletti . Jest to dobra forma aby wasz rumak był równowadze . Zawsze najeżdzamy na w ptost drążków kręgosłup lużniutko jak byśmy siedzieli na fotelu , pięta w dół , odpowiedni kontakt na wodzy ale cały czas ręka musi być jedwabną ażeby w narodę jak koń wykonał nasze polecenie odać mu trochę wodzy no i oczywiście polepać po szyji lub z tonowanym głosem go narodzić . To mi do dziś zostało umię się cieszyć z malych rzeczy bo podczas waszych jezdy na waszych kochanych rumakach trzeba robić małe rzeczy a najleprzym doradcą w jeżdzie na koniach jest czas . Ważną umiejetnościom jest wychwycenia że rumak dobrze wykonał nasze polecenia na pomocach np; Krzysz , łydaka , wodza ITP . Życzę wam wszytkim aby wasza cudowna pasja do koni zawsze się przekuwała w wasze sukcesy w pracy z rumakami . Powiem tak zawsze mam ogromny szacunek dla ludzi którzy zaczynają przygodę bajkową z jazdy na rumakach .  😅 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘
Witam pięknie was wszytkich dzisiaj poruszę temat komunikacji z rumakiem . Mój śp trener major Leon Burniewicz i trener z wyścig Andrzej Wlicki zawsze z rana i wieczorem obserowali rumaki w boksie . Moi wspaniali trenerzy zawsze mieli słuszną diagnozę jaki dziś będzie trenig w skokach , wkkw i na torze wyścigowym na Służewcu . Bardzo ważna jest komuniakcja jeżdżca z rumakiem . Wiadomą rzeczą jest że ucieczką się ratuje rumak gdy czegość się boi ma to już w genach taki odruch . Zawsze moi wspaniali trenerzy jwychodzili do boksów klepali rumaki , i mówli do nich z ciszonym głosem to konie bardzo uspakajały wiedziały że nie bawem będzie trening . Ogromną sztukają jest diagnoza pyschologiczna w danym dniu rumaka . Zawsze jak moi kochani trenerzy z rana i wieczorem wchodzili do stajni i jak się odezwali ciszonym łosem rumaki zawsze rżały . Ta wspaniała alaliza zzachowań konia w boksie i na padoku zawsze przynosiła fajne wymierne rezultaty . Pamiętajcie moi przyjaciele znajomi najleprzym doradcą jest czas małymi kroczkami zawsze dojdzicie do pięknych swoich sukcesów z jazdy na waszych kochanych rumakach . Nie ważne kim jesteś ale jaki . Przepraszam za nie niezbyt elegacką teze ; zawsze ufaj własnej dupie bo ona stoi za tobą .  😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘
Witam pięknie wszytkich . Zaufanie do swojego trenera , instruktora , osoby prowadzącej z wami jazdy na rumakach to podstawa dobrych wyników z jazdy na koniach . Zawsze ufałem swojemu śp trenerowi majorowi Leonowi Burniewiczowi jak i innemu trenerowi jak jeżdziłem i pracowałem u trenera Andrzeja Walickiego na torze wyścigowym Służewiec . Dla mnie moi cudowni trenerzy byli jak ojcowie . Miałem do nich pełne zaufanie i to się opłaciło . Mogłem im powiedzieć o swoich prywatnych kłopotach itp. Nie ważne kto kim jest ale jaki . Miałem ogromne szczęście w swojej malutkiej kajeże jaką miałem w skokach , wkkw , i wyścigach płotowych . Proszę was wszytkich co jeżdżą na swoich kochanych rumakach abyście sznowali , mieli pełne zaufanie do swoich trenerów ,instruktorów i tych co prowadzą jazdy z wami to zawsze da wam piękne wymierne wasze sukcesy czego wam życzę z całego małego mojego serca . Dziękuję każdemu z osobna że czyta moje posty . 😅 😅 😅 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Witam moich przyjaciół , znajomych , redakcję RE-VOTA.pl w ten magiczny , cudowny , rodzinne świąta Wielkanocne będom dla was i waszych rodzin; pełne miłości , radości rodzinnej , uśmiechu bez liku , w zdrowiu ............ 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek:
Witam wszytkich jutro idę po kartę zabiegową do szpitala Wojskowo-Rehabilitacyjnego zabuegi pewnie będę miła od 6 maja . Może nie którzy odbierają to w taki sposób że to jest przyjemna sprawa mieć zabiegi . Więc powiem tak zabiegi są bardzo męczące przeszedłem wszytkie zabiegi w tym szpitalu Wojskowo-Rehabilitacyjnym w swoim mieście Ciechocinek . Mogę je mieć przy moim stopniu uszczrbku  na zdrowiu 2 razy do roku . Jak wspaniale że mieszkam z swoim uzdrowiskowym mieście Ciechocinek . Powiem nie skromnie że w miarę możności finasowej kapkę dbam o siebie , nie którzy ludzie w moim mieście nie chcą uwieżyć że mam tyle lat . Powiem tak życie jeżdżca mnie nauczyło obowiązkowości , robieniu wszytkiego w miarę dobrze , emaptyczności itp . Jest piękna pora roku napiękniesza jakim jest miesiąc maj . Utarło się że moim mieście gro kobiet mysli o nas że są tu sami lowelasy itp chcę temu całkowicie zaprzeczyć . Wiecie już że nie mam swojej rodziny , jestem sierotą , pochowałem 2 swoich braci Grzesia i Krzysia powiedziałem sobie może to zabrzymi teraz mało realnie muszę się zakochać ze wzajemnością i wciąż to wierzę . Wiem na tym forum przeważnie się piszę o rumakach a nie o takich prywatnych sprawach . Nie jedno krotnie pisałem że tu na RE-VILCIE .pl jesteście moją prawie rodziną . Życzę wszytkim aby ten piękny słoneczy dzioneczek był dla was pełnen słońca , mega pozytywnej energii .............. 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Witam pięknie was wszytkich . Już za godzinkę jadę na zabiegi w swoim kochanym mieście Ciechocinek do Szpitala Wojskowo-Rehabilitacyjnego .Mam ogromne szczęście od losu że mieszkam w uzdrowiskowym mieście . Mam zabigi ; sala gimnastyczna , borowina , łóżko wodne , basen , laser punktowy . Powiedzaił mi mój lekarz prowadzący zabiegi że róch dla mnie jest konieczny . Już tyle lat chodzę na zabiegi że jestem recenzętem każdego zabiegu . Ileż trzeba detyrminacji , potu , samozapatcie , wewnęcznej dyscypliny aby kontynuwac rehabilitację . Życie jezdżca tego mnie nauczyło . Moje obecnie życie jest pustynią w sercu .Inni powiedzą że jest tyle gości , kuracjuszy w Ciechocinku a owszem bardzo dużo . Mnie nie iteresują przelotne przygody . Mam już swoje lata bardzo bym chciał zakochać się ze wzajemnością wiem że jest to trudne do zrealizacji no ale wciąż czekam . Nie myscie że jestem taki odludek czasem pódę sobie potaczyć i to jest też w pełnym sęsie rehabilitacja . Powiem nie skromnie że na parkiecie nieżle sobię radzą . Nie raz ludzi mi mówią panie Romku my specjalnie przychodzimy też popatrzeć jak pan tańczy . Przepraszam wszytkich że tak jestem nie skromny ale zawsze brzydzę się kłamstwa . Zufanie jest jak zapałka drugi raz jej nie podpalisz . Bardzo lubię tańczyć solo na parkiecie . Błagam niech nikkt z was nie myśli że jestem jakimiś lowoelasem itp. Poprostu się na parkiecie realizuję i wiem wenęcznie że dobrze mi to wychodzi . Życzę moim znajomym , przykacielom aby ten słoneczny piękny dzioneczek obfitował w wsze sukcesy . Jadę na zabiegi papatki ......................... 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘
Witam pięknie was wszytkich . Każdy z was musi podczas jazd na swoich kochanych rumakach wyciągąć głęboką analizę co żle zrobiłem lub rumak też powinniście mieć duże wsparcie swoich trenerów , instruktorów i tej osoby co zwami prowadzi treningi . Jak byłem kiedyś cznnym jeżdżcem podczas jazdy na rumakach próbowałem analizować swoje błędy i rumaka ale zawsze miałem dobreych duszków swoich wspaniałych trenerów których miałem na swojej ściszce mojej malutkiej a jakgże cudownej bajkowej przygodzie jazd na rumakach . Zaufanie jest jak zapałka drugi raz ją nie podpalisz , nie ważne kto kim jest ale jaki . I te tezy nich wam zawsze przyświcają na piękny czas trenigów , jazd rekracyjnych niech moc będzie z wami .......................... 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Witam pięknie was wszytkich . Jak kidyś byłem zawodowym jeżdzcem wyścigowym i pracowałem u trenera mistrza Andrzeja Walickiego dużo było u nas amatorów którzy nam pomagali przejechać na torze roboczym konie wyścigowe . Oczywiście te przejażdżki były za darmo . Amator bardzo się przywiązywał do pewnych koni . Wiec mój trener A. W zawsze dawł im ich ulubione rumaki jak z nimi dawały sobie rady na torze roboczym . Nam zawdowowym jeżdżcom nie było dane prawo wyboru choć każdy w sercu miał swojego kochanego rumaka . Ja miałem taką drobinkę jak na konia rasy folbluta Nitysary z sk Golejewko . Miałem to szczęście że była ona nadpobuwliwa i nie każdy mógł ją dosiadać . Mój wspaniały trener Walicki wiedział że po demną na torze roboczym rumak dobrze ze mną współpracuje powiem nie skromnie nie caplowała i pod moją reką się wyciszała i była skora do współpracy . Nie mogłem iść na urlop w sezonie poniważ mój wspaniały trener mówił na Nitysarze tylko na tor roboczy może jeżdzić Romek . Wiadomo że gro amatorów to były dziewczyny i przeważnie trener dawał im konie spokojne , ułożone . Pomagały nam zbierać konie z maszymy po galopie , pomagały karmić .Dziś nie jadę na zabiegi poniewasz  żle się czuję mam temperaturę przez to że chodząc na zabiegi jest dużo skupisko ludzi więć jak ktoś choruje idzie to łańcuchowo . Widzaiłem ilu ludzi jest po wypadkach , chorobach genetycznych oj naoglądałem się i mam to na codzień w swoim kochanym mieście Ciechocinek . Dziękuję pięknie każdemu z osobna że doczyłał mój post i tym co czytają moje wynurzenia od serca .. 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie was wszytkich . Jak byłem czynnym zadodnikiem skoków , wkkw dużo rzeczy się nauczyłem w zględem mojego charakteru od śp trenera majora Leona Burniewicza np; ciągłej walki , głębokiej analizy rumaka , mieć swoje zdanie podparte faktami i nigdy się nie poddawać się w bytowaniu na tym łez padole . W swjej malutkiej karjerze sportowej jako jeżdziec tych zasad się trzymałem i trzymam czego wam z całego serca wam życzę . Nie neguję że każdy ma swoje chude dni ale oby one nigdy się nie przekładane na wasze rumaki a to one szybko wyczuwają ten stan np; jeżeli jesteśmy zdenewowani to się zbytnio uszytywniamy w dosiadzie , ręka już nie jest tak jedwabna itp. Zawsze trzeba podaczas trenigów , jazd rekracyjnych odżucić złe emocje i całym sercem i duszą zagłębić się na jedości ze swoimi kochanym rumakiem czego wam życzę . 😅 🏇 🏇 🏇 🏇 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Witam was wszytkich . Dobry trener itp zawsze podejmuje dobrą rozmową ze swoim uczniem . Mój śp trener major Leon Burniewicz za wsze zaczepiał na pozytywną energią po przyjeżdzie ze swojego domu w Toruniu . Zawsze rano przyjeżdzał śp trener LB o godzinie 8-30 z Torunia do Ciechocinka . Ja już czekałem bryczką po niego . Zawsze pierwsze jego słowa były zawsze mie np; pytał mnie panie inżynierze co tam u koników co u ciebie . Zawsze się do mnie zwracał panie inzynierze przyległo do do mnie bo zawsze jak wracałem ze szokoły z Torunia z Eletro Mechanika miaem taką dyplomatkę i śp trener powiedział że wyglądam jak inżynier i tak już zostało . Dla mnie śp trener major L.B był jak ojciec doradzał , pytał itp. Było bardzo motywujące dla nas młodych nie doświadczonych chłopaków do dalszej wspłópracy z trenerem . Każdy trener instruktor itp powinien budować więż ze swoim ucznenie co się póżniej przeuje w jego sukcesy na treningach , zawodach . Życzę wam abyście mieli tyle szczęścia co ja w obocowaniu , suchaniu moich wspaniałych trenerów . ..... 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Dobry wieczór wam wsytkim . 2 dni temu opłaciłem informatka żeby na You Tube zaistalował o mnie film . Gro ludzi mnie pytało o ten fimik . Śp Darek Trojanowski były dyrektor lpkalnego radia Las Vegas z kasty video wgrał go na dvidi . Mam prośbę kto będzie miał kapkę czasu niech go sobie obejrzy dużo ludzi ma pozytywną opinię . Musicie wpisać temat; You Tobe Roman Śmigielski pasja i życie . Przepraszam za brak skromności ale jak słuchałem opinie chytające za serce nie mogłem o tym powiedzić moim przyjacielom , znajomym . Dobrego miłego ogądania dziękuję każdemu z osobna kto ten filmik o mnie obejrzał .... 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie was wszytkich . Wiem że macie urlopy, wakacje i życzę wam udanego , miłego spędzenia tego okresu wypoczynkowego . Ja nie zbyd lubię takie upały jak już synoptycy zapowiadają idzie ogromne fala upałów . Najgorsze ze mam implaty w kręgosłupie i jak za mocno się schylam czuję dyskofort otp. Już wam nie zwaracam głowy swoją osobą jest słońce , upał korzystajcie z tego ,cieszcie się z każdej pięknej chwili wollnego czasu . Nie ważne kto kim jest ale jaki i tego wszytkiego moli przyjaciele , znajmi wam życzę z mojego małego serca ............... 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie was wszytkich . Są wakacje , urlopy itp i trzeba zawsze pamiętać o swoich kochanych rumakach . Jak bylem czynnym zawodnikiem jazd na rumakach nigdy nie zapomniałem tym bardziej w okresie wakacji . Wiem że i wy trzymacie się tych reguł wzgędem swoich kochanych rumaków . Przedemną jak będzie pogoda muszę kupić drenochron na pomalowanie mojej weradki do wchodzę do swojego mieszkania a mam w niej duże lusro , wieszaki na kurtki . Życzę wam w ten letni piękny czas aby wasze postanowienia były wpełni zrealizowane , uśmiechu każdego dnia , zdrówka , słońca , wody i co tylko sobie zamarzycie aby wam to się spełniło . 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 😅
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 lipca 2019 15:22
Obejrzałam cały film na YT o tobie Viritim, bardzo przyjemnie się ogląda.

Tak przy okazji mam do ciebie pytanie jako że na folblutach się znasz jak mało kto.

Otóż moje znajome w stajni mają od roku folblutkę, ma ona 9 lat obecnie, na torach chodziła do 5 roku życia, potem 3 lata na łąkach była. Dziewczyny kupiły ją z tych łąk rok temu.

Kobyłka sympatyczna z ziemi jednak pod siodłem okazała się nieobliczalna. Potrafiła ni stąd ni zowąd zaczynać  brykać, szczególnie podczas zagalopywania. Potem zaczęła stawać dęba, nawet podczas oprowadzania w ręku, i było to dębowanie bez konkretnej widocznej przyczyny. Pod siodłem potrafiła też stawać dęba.

Kobyła była przebadana na początku tego roku, wet stwierdził że ma lekkie kissing spines ale że grzbiet nie jest bolesny.

Kobyłka dobrze w terenie się zachowywała, szczególnie z innym koniem. Jednak tydzień temu podczas bardzo spokojnej przejażdżki z innym koniem, kiedy wracały do stajni, koń w trakcie delikatnego kłusika zaczął nagle be żadnego widocznego powodu wierzgać, brykać i  to wielokrotnie pod rząd więc dziewczyna na niej siedząca nie miała możliwości wysiedzieć i spadła, kobyła  natychmiast uciekła w stronę stajni do której nawet nie trafiła bo w dzikim szale (siodło pod brzuch jej się przekręciło) nie zauważyła bramki do stajni, przegalopowała obok i gdzieś tam ją dopiero znaleźli.

Właścicielki stwierdziły że z tego już nic nie będzie, że nie mają do takiego konia zaufania i rozważają jej uśpienie ew. oddanie komuś kto nie będzie miał aspiracji jeździeckich ani nie przehandluje dalej.

Czy spotkałeś się z takimi nieobliczalnymi końmi?
Co do filmiku mam kompletnie inne zdanie niż Ty.

Miałam znajomego który zwoził folbluty po torach. Niestety 75% z nich bylo delikatnie mówiąc szurnietych. Tak wczesna zajazdka, "tryb życia" tych koni jak dla mnie robią swoje. Dla mnie najgorsza z dyscyplin i stanowcze NIE
Dziękuję za pytania Ela PE . Wiesz wiadomą żeczą jest że folbluty są z ogromnym temperamętem i mają w genach pokonywanie odległości . Wiesz na torze wyścigowym były konie pełnej krwi folbluty czyli konie angielskie . Oj tak jak i człowiek ma różne charaterki . Gro ludzi którtych znam kupowało na aukcjach po sezonie wyścigowym folbluty na Służewcu . Musiały odpocząć psychicznie się zregenerować po kilku sezonach wyścigowych . Ja pracowałem u trenera mistrza Andrzja Walickiego . Młodę angliki zachodziły na tor i galopowały ze starymi folblutami z dobrymi charetarami aby te co ciągały uczyły się od starszych folblutów . Ela Pe wiesz mam propozycje aby konia kapkę usopkoić niech chodzi łeb w łeb ze starszym koniem i niech się on wycisza od swojego w genach charakterze . Duż jazdy po drąrzkach , kawaletii , ręka powinna być jedwabna . Dużo niech robi pewne elemety ujedżenia np; pół parady ; volty w lewo , w prawo , zatrzymywania , ruszanie z pozytcji stój , dużo głaskania , z tonowany głos , odpowiedznie pomoce ; łydla , wodze , krzysz , stonowany uspakapakakujący głos , w terenie zawsze wykonywać coś nowego aby rumaka zaiteresować aby był chętny do wspłópracy . Wiesz przy koniach pełnej krwi trza czasu , spokoju . ELU zawsze możesz pytać będzie mi bardzo miło .  😅 :kwiatek: 💘
Witam pięknie was wszytkich . Choć mam cały czas pod górę w życiu to oglądałem na Facebooku jak koń w treningu mojego wspaniałego trenera Andrzeja Walickiego wygrał najważnieszą gonitwę roku DERBY . Oczywiście dziś do trenera A. W zadwoniłem z gratulacjami . Obiecałemu że może przyjadę na Wielką Warszawską jak będę mógł .  💘 💘 :kwiatek: 😅 😅 😅 😅 🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lipca 2019 18:21
Dziękuję Viritim  za odpowiedź :kwiatek:
Dobry wieczór . Nie ma problemu ELA zawsze możesz zapytać jak będę wiedział to ci podpowiem . Dobranoc..... :kwiatek: :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim . Chyba apteki i sermatolodzy bują najwięszką kasę . Musiałem zrezygnować z nie których leków bo są choredalnie drogie no a zaminików nie ma. Życzę wszytkim miłego , rodzinnego wieczorka . Przepraszam że takie błache sprawy piszę no ale tu na firum RE-Volty czuję się jak w rodzinie . 💘 💘 💘 💘 💘
Viritim, niestety będzie jeszcze drożej jeśli PiS zostanie przy władzy. 500+ trzeba z czegoś opłacać. Poza tym emerytów jest sporo, emerytury to ogromny wydatek, trzeba albo się pozbyć starszych (utrudnić dostęp do leków) albo podnieść ceny tak, aby sciągnąć podatki.
Dość często kometuję poczynania nie dobrej kłamliwej , aferalnej zmiany jakim jest twór pis . Rząd nie ma swoich pieniędzy tylko wciąż nas przekupia naszymi pieniędzmi . Ludkowie z ciemnogrody zwałaszcza wschodnie włości Polski wciąż są nie refolomowalni . W obecnym czasie nie da się odejść od poliyki jak niszczą naszą kochaną ojczyznę obecnie rządzacy którzy narobili długu np; skoki , geting bank , 2 wierze , afery , sądy , tk itp. Najbardziej my płacony podaki i łożacy na politykierów najwięcej cierpimy .
Wciąż kłamstw itp obluda się panoszy jak przy żłobie jest pis . Miały leki stanieć nic z tych rzeczy . Musiałem zrezygnować 2 leków a zamieników już nie było . Może tak miało być gdy w pustki w kieszeni
W Warszawie zapisy na leki 🙁 brakuje nawet tych ratujących życie. Podobno są tak tanie, że są wykupywane przez pacjentów zza granicy  😂 (to słowa kogoś z pis)
Witam wszytkich o ile mnie pamięć nie myli kiedyś pisałem podobny post no ale . Zawsze po trenogu w skokach , wkkw , wyścig przekazywałem informacje zwrotne dotyczące rumaka co na nim jeżdziłem na trenogu . Uważam że jest to konieczne aby trener podją bardziej kalrowe , przejżyste itp decyzje dotyczące konia . Powiem tak podczas jazdy na rumakch trza włączyć myślenie , podjemować , analizować w ulamku sekundy decyzji dotyczące waszego kochanego waszego rumaka . Wierzę ale i jestem pewny że w srudt was są takie osoby . Życzę wam ; miłego , rodzinnego , dzioneczka ........... 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘
Witam wsztkich w ten ciepły wakasyjny , uropowy czas . Przepraszam wszytkich że czasem piszę o sobie zbtydt często no ale tu wśrudt was czuję się jak w rodzinie . Wiem ile porzeba odwagi , dertyrminacji aby pisać o swoich probllemach . Mam ostatnie słowinie 9 zł muszę kupię coś do picia i chleb błagam nie myście że kłamie brzydzę się kłamstwa . Czasem chodziłem sobie potańczyć na fajfie w restarcji -kawiarnia Zdrojowa gdzie jest najpiękniej grają powiem może zbydt wyniośle podobno nie żle tańczę , chodzę bo trzeba wychodzić do ludzi aby nie wpaść w depresje . Nie dziwcie się że jestem sam na tym świecie byłem na paru portalach radkowych ale były one płatne mam abonament w sieci play za 50zł i musiałem opłacać za przekrocziny limit w intenecie . Mam przykre doświadczenie teraz panie nie patrzą na wartości czlowieka tylko na kasę tak było i jest . Powiedziałem sobie że muszę się zakochać ze wzajemnością nie iteresują mnie 2-3 dnowe przygody . Znam swoją wartość i morze są obecnym czasie mało relane moje marzenia jak mam całe życie udawać itp to wolę być saam . Jestem osobą empatyczną i romatyczną . No dość mojego narzekania życzę wam ; rodzinnego , miłego udanego wypoczynku .  💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek:
Witam was wszytkich . Zawsze podobno byłem i jestem dobrym obserwatorem zwłaszcza jak byłym czynnym zawodnikiem jazd na rumakach . Jak byłem w swoim klibie Kawalkada w Ciechocinku to mogłem obserwować długo konie w boksie , najdłużej obsewowałem konie chore . Ten zmysł obeswacji mi został zwłaszcza ludzi . Po obesewaci danego rumaka możemy wyciągać wnioski dla dobra kochanego swojego rumaka czego wam życzę takiego zmysłu oberwacji swoich kochanych koni w biksie , na padoku itp. Życzę wam aby ten piękny letni czas owocował przepływem waszych sił , mądrości dnia codziennego , uśmiechu itp. Ja jak zwykle w ten czas letni przybywam w swoim mieście Ciechocinek powiem tak monotonia człowieka zabuja od wenącz i zawsze trzeba sobie dobrze zorganizować dzień oby nie był taki sam . Oatanio usłyszałem piękną tezę ' Aby pozdac człówieka zrób coś przeciw jjego woli . Powiem wam że to się sprwdza tak miałem ostanio taką sytyację . Człowiek się uczy każdego dnia a głupi wie wszystko .. :kwiatek: 💘
Witam wszystkich . Dzwoniła do mnie w czoraj moja uczenica z Mysławkowic za Jelenią Górą Klaudia SZ pytała mnie jak mi tam się wiedzie co jadłem na obiad. Powidziałem jej całą prawdę że krucho ze mną nie jadłem obiadu już od paru dni i dobrze że są upały . Kłaudia SZ to jest moja najleprza uczenica jaką mogłem trenować . Ma ciągły progres i ma w ośrodku u Luizy swojego rumaka araba Euchidesa co też siedziałem na nim przejechając stępa , kłusa i 2 półprady na nim zrobiłem . Klaudia ma trudy etap w swoim zyciu jest w błogosławionym stanie ze swoim chłopakiem . Więdz ją poprosiłem o przesłanie mi 20 zł abym miał na chleb . W zapomogę z MOPSU otrzymuję za parę dni . Powiem tak Klaudia ma ogromny talent i ona wciąż dąży do doskonałości , dałem przed wyjazdem swoje wytyczne np; aby dużo robiła przejść , pólparad , jeżdziła w liniach pilnując zadu łydką aby był w zakętach po obodzie zakrętu itp. Błagam was nie myślcie że byłem jakim mistrzem itp typowy mały średniaczek co jadł jako jeżdzec nie jedego chleba . Dzię jadę rowekiem na policję złożyć do dzielnicowego doniesienie o niszczenie mojego mienia i kradziesz . Zasadziłem 2 krzki nisko pienne aby sąsiad nie podjeżdżał swoim samochodem pod moje okno co jest wciąż otwarte . Nie wiem kto to uczynił ale wiem jedno musiał to być gość który zriobił tą badyterkie co miał do mnie jakieś halo . Życzę wam ; udanego , miłego , rodzinego dzioneczka.............. 😅 :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘
Witam wszytkich . Już dziś złożyłem u swojego dzielnicowego na komisarjacie w moim mieście Ciechocinek donos na niszczenie mojego skromnego mienia i kradzierz. Mam mieszkanko komunalne od strony pólnocnej . Mam zaistalowany taki drązek na suszenie prania . A żeby psy mi nie robiły kupy itp zamotowałem takie płotki z pastiku o wyskości 30cm . Jak jest noc nam nie oświetlone swój lokal więc kupiłem 4 lapmki solane i je zaotowałem wdłusz wieszka na bieliznę . We wtorek poszedłem do miasta od goz 12-do 17 przychodzę a płotków już nie ma i lapek solarnych . Płotki znalazłem za płotem u sąsiada a lamppek solarnych już nie które kupiłem za 11 zł w biedronce . Może się nie którym wydać co to za kardziesz dla mnie taka bandyterka , złodziejstwo nie będzie nigdy tolerowane zło trza pietnować i wyrywać jak chwasty . Ba gdyby na tarfili złodzije na majętnego człowieka by on potraktował to jak jakieś żart itp. Jestem biednym człowiekiem i nogdy nie pozwolę niszczyć i krac moje skromne mienie . Nigdy nikomu żle nie rzyczyłem i nie rzyczę . Tak to jest jak czlowiek jest osobą empatyczną i ma serce dla innych a oni za dobro tak się opłacają .
Witam was wszytkich . Na Facebooku wstawiłem 2 fotki mojego wspaniałego śp trenera majora Leona Burniewicza i powiem wam jak pisałem streczenie kim był itp robiłem to z ogromną dumą że byłem jego uczniem . ŚP major trener Leon Burniewicz wicemistrz WKKW , wielo kroty zwycięsca na arenach krajowych i zagranicznych . Przygotuwujący się do olipiady w Helikolen 1940 woja porzyżowała jego plany . W 1939 roku bitwą pod Bzurą dostał się do nie woli . Po wojnie był trenerem ; sk Liski , ZT Bialy Bór , KJ Toruń , KJ Przysiek , KJ Bydgoszcz i Kj Ciechocinek gdzie poraz ostatni pracował i trenował rumaki . Ogrom wiedzy , jakom posiadł i przekazał nam swoim uczciom śp tr. maj. L. B i był dla nas prawie jak ojciec o wszytkim można z nmi było porozmawiać . Miał swój kodeks życiowy . ogromną kulturę jako były ułan z Grudziądza , spontaniczny dobry charakter , kochał ogromnie rumaki . Powiem nie skromnie kto raz się zemną spotakał to wie jaki jestem gawędziasz , dużo mówiący o rumakach te cechy poczęsci odziedziczyłem po śp majorze trenerze Leonie Burniewiczu z czego jestem dumny . Dziękuję każdemu z osoba co doczytał  do końca mój post i wszytkim co czytają moje ; porady , wspomnienia , zwierzenia , swoje kłotopty , traski . Powiem tak tu na Re-Violta czuję się z wami jak ze swoja wspaniałą , kochaną rodziną .. 😅 😅 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się