Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 kwietnia 2019 19:16
czy mogę prosić o link?  :kwiatek:
Zabeczka17 jeśli szybko nie kupisz woreczków osuszających czy kryształków, spróbuj obiektyw umieścić gdzieś nad kaloryferem na kilka dni. (w jakimś worku z tkaniny)Tak aby powoli się osuszał. Jest szansa, że na soczewkach nie powstaną żadne "zacieki" i jeszcze tym razem nie będzie wymagał czyszczenia. Koleżanki był już w marnym stanie po prostu.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 kwietnia 2019 12:35
Póki co wspomniany obiektyw jest jeszcze w serwisie, ale na dniach przychodzi też nowy.
Kupie na spokojnie te pochłaniacze wilgoci i odpowiednie pudło do przechowywania.
Wygospodaruje też nowe miejsce, bliżej kaloryfera, no nic jakoś trzeba sobie radzić dziękuję za pomoc :kwiatek:

Facella   Dawna re-volto wróć!
14 kwietnia 2019 17:48
Ja kupiłam stąd https://allegro.pl/oferta/premium-silica-gel-100x5g-zel-krzemionkowy-7699520703

Przy grzejniku nie polecam, jak krople wody wyschną to zostają ślady na soczewkach. Plus zimny obiektyw obok ciepłego grzejnika może zaparować.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 kwietnia 2019 18:07
Dziękuję za porady  :kwiatek:
Jutro zamawiam ten żel  😅
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 kwietnia 2019 18:12
Na profilu powinien mieć większe paczki niż 100 szt. Ja wrzucam po kilka sztuk naraz.
Facella, dlatego napisałam nad, nie przy 😉 tak z pół metra, aby tylko suche cieplejsze powietrze dolatywało, no i wiadomo nie od razu po wejściu do domu z zimnego dworu, wtedy i tak soczewki mglą 😉 ale jak już zabeczka17 ma mokre te soczewki, to i tak tylko suche ciepłe powietrze na razie pomoże. Raz miałam zamglony obiektyw i po dwóch dniach wiszenia na klamce od okna wszystko ładnie wyschło bez smug.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 kwietnia 2019 17:38
Czy możecie mi podpowiedzieć jakie body Nikona wybrać? Czas (już dawno zresztą) zabić moje D60. Zależy mi głównie na ładnych portretach i krajobrazach oraz zwierzątkach, oczywiście nie potrzebuję nic na wielki format. Oczywiście żadne pierdolety w stylu rozkładany ekran również mi się do niczego nie przydadzą. Chciałabym w miarę dobrej jakości body do prywatnego użytku, za w miarę przystępną cenę. Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. 🙁 Z obiektywów mam 50-tkę 2.8 i Sigmę 17-50. :kwiatek:

PS: Dostałam bardzo dobrą ofertę na na Nikona D3300 z przebiegiem 9000, warto się skusić? Wiem, że to żaden szał, ale chyba jednak w porówananiu do D60 będzie lepiej?
http://snapsort.com/compare/Nikon-D3300-vs-Nikon_D60/detailed

W porównaniu do D60 zyskujesz zupełnie inną generację sprzętu. Myślę, że zauważysz dużą różnicę 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
22 kwietnia 2019 14:39
Lena, dzięki, też patrzyłam na to porównanie i właśnie już kupiłam, bo był bardzo tani. Kiedyś złapiemy coś lepszego, na razie na wakacje wydaje się być idealny. 🙂
jett   success is the best revenge
20 maja 2019 08:59
Przychodzę po poradę bo kompletnie się nie znam. Rozglądam się wstępnie za aparatem do robienia zdjęć psom - trochę w domu, trochę na wystawie, jakieś portrety. Nigdy nie miałam za bardzo do czynienia z lustrzankami więc zupełnie nie wiem w co celować. Na psich grupach najczęściej przewija się Canon eos 750d i Nikon d5300. Wyczytałam, że to bliźniacze modele tylko który lepiej się sprawdza? Ma ktoś porównanie?
Czy np taki zestaw da radę na początek?
aparat
obiektyw
portretowy
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 maja 2019 09:15
jett, tak, to super zestaw na początek i spokojnie starczy. Natomiast wybrany przez Ciebie zoom jest kiepski, lepszy jest ten, niestety kosztuje więcej:
https://www.ceneo.pl/24698508
kit jest do...kitu, więc kupiłabym samo body i zaoszczędziła nieco kaski
https://www.ceneo.pl/36172667

ta 50mm to legenda, bo cenowo i jakościowo bezkonkurencyjna. Polecam!
Czegokolwiek byś nie wybrała, to szukaj jasnego obiektywu. Ten kitowy w zestawie jest do kitu 😉
Spokojnie 750d zrobisz fajne zdjęcia, ale na halę potrzebujesz już jaśniejszego obiektywu. Aparat ma fajne iso do 800. Powyżej już będą szumy, co też możesz poprawić w postprodukcji.
Pomyśl o kupnie używanego sprzętu. Wczoraj widziałam 700d za 950 złotych (do negocjacji) mały przebieg, różnica między tymi puszkami jest niewielka. Sigma 17-50 f2,8 to koszt około 750-800, Tamron 28-75 2,8 można kupić za 600. Ew jakiś zoom do plenerów Canon 75-300 używany bez stabilizacji to 300 zł lub ze stabilizacja 600+. Stałka portretowa Canon 50 mm 1,8 to 300 (stm, innej nie bierz)
Ten obiektyw, który masz do kompletu w linku kupisz za 150 złotych. Ludzie to za grosze wyprzedają.
Na temat Nikona nic nie napisze, bo "obracam się" w Canonie.

Ten 18-135 co podlinkowała madmaddie jest ok. Ew 24-105... ze stałym światłem można za 1500 kupić, ale ten 3,5 - ... używany za 800.

Kupiłam wczoraj mocno używanego Tamrona 28-75 2,8 (mocowanie EF) za 480 złotych, z myślą o ff. Szkła czyste, jakieś mikro pyłki, jedynie pęknięta osłona przeciwsłoneczna i kawałek gwintu ukruszony, ale to nie rzutuje na zdjęcia. Do tego filtr polaryzacyjny hoya. Powiem tak. Jestem mile zaskoczona, bo stara konstrukcja a celny i szybki, ostrzy szybciej niż np mój Canon 100 2,8 😉 ciut mydli na długim końcu, ale spodziewałam się gorszego efektu bo to przypadłość większości obiektywów 😉
Potrzebowałam czegoś na spacery, a że pozbyłam się Sigmy 17-50 to na wycieczkę do Czeskiej Pragi pojechałam tylko ze stałką 50 mm 😉  i trochę mnie to irytowało 😉
Jak już pojechałam po obiektyw, to kupiłam jeszcze lampę YN568EX II. nie wiem po co, ale może po prostu w celach edukacyjnych 😉 tania była, a jak nowa. Zawsze sobie odmawiałam zdjęć w pomieszczeniach, bo wbudowana lampa w aparacie nadaje się do straszenia nietoperzy (przynajmniej ludzie na zdjęciach tak wyglądają  😂 ) to teraz przynajmniej będę mogła poćwiczyć 😉
Canon eos 750d i Nikon d5300. Wyczytałam, że to bliźniacze modele tylko który lepiej się sprawdza? Ma ktoś porównanie?

Z porównaniem (takim "z życia"😉 możesz mieć problem, bo jak ktoś jest Nikoniarzem to Canonami zdjęć nie robi i odwrotnie 😉

Ale ja niecały rok działałam na tym body i było naprawdę ok. Z tym, że dołożyłam do obiektywu i wzięłam tą jaśniejszą stałkę.

edit: poprawka linka
jett   success is the best revenge
21 maja 2019 17:08
Dzięki dziewczyny za odzew  :kwiatek:
Szukałam samego body i różnica cenowa między 750d a 800d to +/- 150pln, opłaca się dołożyć do droższego? Portretowe 50mm zostaje, nie szukam nic innego 😀
A czy ta sigma jest trochę lepsza od tego canonowego zooma? Bo wszystkie parametry chyba mają takie same (?)
Szukałam też używek i jest w miarę blisko taki [url=https://www.olx.pl/oferta/tamron-28-75mm-mocowanie-canon-CID99-IDsmoyt.html#8639d44e5a] tamron [/url] -będzie w porządku? Na co zwracać uwagę przy oglądaniu używanych obiektywów?
Z tego, co kojarzę pomiędzy 750 a 800 są róznice jedynie kosmetyczne. Ja miałam 750D i został kupiony w okresie premiery 800D. Osobiście go nie kupowałam, dostałam w prezencie, ale mój tata sprawdzał parametry i mówił, że nie opłacało się dopłacać a i 750D wtedy automatycznie staniał. To było dobre parę lat temu, więc nie pamiętam dokładnie, ale jakoś tak to było. 😀
Jett a nie wolisz zooma ze stabilizacją? No i systemowe zazwyczaj lepiej współpracują.
Np pierwszy lepszy z IS https://m.olx.pl/oferta/canon-ef-75-300-is-usm-CID99-IDxty62.html#position=10&page=1
Uwagę zwracaj na czystość szkieł, aby nie było rys.
Jak są jakieś mikropylki, to się nimi zbytnio nie przejmuj (jeśli są mikro oczywiście i niezbyt wiele)
Aby nie było plamek przypominających grzyby.
Ma pracować z należytym oporem.
Gumy mają dobrze przylegać.
Podepnij do aparatu i sprawdź jak działa AF.
Zrób sobie zdjęcie na minimum ogniskowej, kilka na 85, 150, 200, 250, 300. Na 300 zapewne już ostrości nie będzie, ale to częsty przypadek tanich zoomów.  Zazwyczaj dość dobrze ostrzą do 250.
Nie wiem co tam jeszcze 😉 może ktoś dopisze 😉
Z tymi Tamronami i Sigmami, to trzeba naprawdę dobrze trafić. Tzn ten podlinkowany to jeden z pierwszych chyba modeli, więc są leciwe. Nie wiem jak to będzie pracowało z najnowszym modelem aparatu. Ja mam aparat z 2013 roku i jest ok. Musisz podpiąć i sprawdzić. U siebie widzę np problem z f 2,8. Już z tej wartości nie skorzystam. Ostry od 3,2 ale na 75 mm dopiero przy 3,5 i tu trochę się zawodzę, bo niby można robić "macro" ale w tym wypadku bez sensu. Na pełnej klatce za to jest o wiele lepiej. O ile za te pieniądze nie ma się co czepiać, to Sigma 17-50 f 2,8 była o niebo lepsza bo ostra była na obydwu końcach i od 2,8  😉 dodatkowo ze stabilizacją.

No ale albo się "dziaduje" za 480 zlotych, albo zbiera na używanego Canona 24-70 f 2,8 za minimum 2.500 😉
jett   success is the best revenge
23 maja 2019 13:48
Kliknęliśmy wczoraj ostatecznie body 800D, stałkę 50mm 1.8 i zooma 55-250 ze stabilizacją, nie mogę się doczekać aż wszystko przyjdzie  😜
No to czekamy na Twoje prace w wątku fotograficznym 😉
desire   Druhu nieoceniony...
14 czerwca 2019 09:56
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2791483967535053&id=100000204319511

Uważajcie na "okazje", mogą być zajumane tej pani.
Pytanie w zasadzie retoryczne, ale może ktoś ma pomysł, który mi nie przyszedł do głowy 🙂

Chciałabym uniknąć brania lapka na wyjazd. W poprzednich latach lapek zawsze służył mi do zgrywania zdjęć z aparatu, jak już się nie mieściły na kartach (mam dwa sloty). Skoro lapka nie będę miała z sobą, zostaje mi ... no właśnie. Wyprosić i pożyczyć kilka zapasowych kart od znajomych i zmieniać w aparacie jak się zapełni? To się wydaje najprostsze. Alteratywy tak na szybko nie widzę, a ograniczenie ilości robionych zdjęć na wakacjach w moim wykonaniu nie jest możliwe. RAWy mam po 30MB, więc karta zapycha sie dość szybko, a jpgów robić nie umiem.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 czerwca 2019 15:21
Ja zawsze mam dużo kart że sobą, nie widzę innej opcji. W życiu nie brałam laptopa. 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 czerwca 2019 16:08
Ja też na kartach, po co łapek? Inna sprawa że ja na 9 dni wyjazdu zabieram kartę 8gb na której mieści się niecałe 300 moich rawow i mi starcza 🙂
Wow, podziwiam. Z dwóch tygodni w Gruzji i Rumunii to ja ponad 3000 za każdym razem przywiozłam... 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 czerwca 2019 19:42
Ja tyle robię na ślubie jak się rozpedze :P i bardzo płacze jak muszę obrobic. Na wyjazdach dłuższych mam taki system, że np. Na piwie czy w aucie oglądam fotki i kasuje te co na pewno się nie nadają. Nie cierpię obrabiac dużej ilości zdjęć 😉 ale ja mam taki styl - więcej na tych zdjęciach jest streeta, znajomych, którzy akurat nie widzą że patrzę, niż widoków czy architektury. Z Wilna np. prawie nic poza Republiką Artystów i ludźmi nie mam 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
20 czerwca 2019 20:09
Ja też robię dużo, z Kuby przyjechało około 2000tys. Ale dalej laptopa by mi się nie chciało grać. 🤣
Proszę o opinie - kompletnie się nie znam.
Potrzebuje aparatu tak naprawdę do zdjęć tylko i wyłącznie koni - zootechnicze, na pastwisku czy jakieś portrety. Opłaca się jeszcze kupować body Nikona D3000? Wolałabym zainwestować w dwa obiektywy niż wydawać pieniądze na body, ale z drugiej strony chce żeby sprzęt mi służył raczej bezproblemowo.
czyszczeniepaki, ja mam d3000 i jest ok, ale jeśli chcesz sprzęt na dłużej, bo chcesz się w tej fotografii rozwijać, to lepiej odłożyć więcej pieniądza na coś nowszego. Ja robię totalnie amatorsko, ale nawet mnie czasem ta pucha drażni :P

To teraz ja - szukam jakiejś fajnej stałki portretowej z ładnym malowaniem, porównuję sobie na przykładowych zdjęciach i nie wiem czy to kwestia wykonania foty, czy faktycznie canon 50 mm maluje zupełnie inaczej niż nikkor 50mm? Oba f1.8.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lipca 2019 14:27
te obiektywy mają inną konstrukcję optyczną, jasne, że inaczej malują 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2019 14:44
Pracowałam na D3000 dobre 6-7 lat. Amatorsko, na zewnątrz, z dobrym obiektywem (ja miałam 70-200/2.8 Nikkora) dobrze mi służył. W pewnym momencie zabrakło iso.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się