Podróże

ashtray, - Ristorante Vineria Cozzi z charakterystycznymi, wiszącymi koszykami 🙂 W górnym mieście. W Bergamo wymyślono też lody straciatella, proponuję spróbować gdzieś 😀
keirashara byłam tam, za poleceniem jakiegoś bloga podróżniczego. Dość drogo i małe porcje 😀
Mnie, ani mojego chłopaka nie zachwyciła, jedliśmy w lepszych miejscówkach tam 😉 Ogólnie żałowaliśmy trochę, że poszliśmy za tą radą.
Za to lody wszędzie fantastyczne, a zaraz przy kolejce była jakaś lodziarnia na M, gdzie właśnie te straciatella powstały i faktycznie cudo.
ashtray, - Ristorante Vineria Cozzi z charakterystycznymi, wiszącymi koszykami 🙂 W górnym mieście. W Bergamo wymyślono też lody straciatella, proponuję spróbować gdzieś 😀


Dziekuje slicznie :kwiatek:
aaga84, - widzisz, a ja byłam zachwycona i dla mnie było pyszne i absolutnie warte swojej ceny 🙂
Mam nietypowe pytanie :-) szukam opcji na ciekawy wyjazd w sierpniu. Zawsze lataliśmy samolotem, w tym roku samolot odpada.
Koniecznie warunki musza być odpowiednie dla ciężarnej, czyli łazienka w pokoju i cywilizacja szpitalna  (odpadają kraje wschodnie).
Kryteria:
- miejsca do zwiedzania, spacerowania
- ładne widoczki
- najlepiej jakaś woda, niekoniecznie do kapania, byle by były widoczki

Wstępnie marzyła mi się Szwajcaria, ale przeraziłam się cenami noclegów. Ale może nie w sam booking powinnam patrzeć? A może jakieś górki w okolicach Niemiec? Albo Słowenia? Chyba ze nasze Mazury- ale kompletnie ich nie znam, nie wiem gdzie będzie urokliwie i czy będzie co robić dla nie żeglujących?
rtk, Słowenia jest przepiękna ale dość droga. Chociaż porównywalnie z Włochami. Ja na Słowenia wrócę na pewno jeszcze.
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lipca 2019 13:29
rtk, a Holandia? Jest niezwykle urokliwa.
A co dokładnie w Holandii? Co fajne? 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lipca 2019 13:41
Maastricht, Amsterdam, Giethoorn, Haga - cała Holandia jest fajna. 🙂
Ale na nie chce miast, mieszkam w dużym mieście, a ostatnie wakacje bez dziecka chce odpocząć 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lipca 2019 14:03
rtk, no tego nie widziałam, ale Giethoorn zdecydowanie nie jest miastem, to urocza wioska. 🙂 Marken jest też urocze. Ale jeśli chcesz jakieś totalne odludzie to nie pomogę.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 lipca 2019 14:11
rtk, Bawaria! Piękne góry,  urokliwe miasteczka, zamki i bardzo dużo czystych jezior. Lub Austria, też cudownie.
rtk, Ardeny! Sa widoczki piekne (La Roche en Ardenne, Dinant, Rochehaut tak na szybkie googlowanie 🙂 ) duzo wody - cudowna Moza, mniejsze rzeki i strumienie, zarowna z opcja kapieli jak i rejsow statkiem, kajakow, rowerow wodnych etc. Do zwiedzania mase ruin zamkow, fortec, sa groty tez fajne (z rejsem podziemna rzeka etc). Trasy sa takie niby-gorskie bardziej niz gorskie 😉 sporo tez spacerowo widokowych.

Na zajawke Rochehaut



I z calego serca polecam jak ktos chce sie poznac blizej z konmi ardenskimi - Attelage Ardennaise, bardzo fajni ludzie z sercem do koni 🙂 i klimat tez niczego sobie



No i kulinarnie to tez fajna sprawa (sery!), ze nie wspomne o belgijskich piwach, zwiedzaniu browarow z degustacjami etc - acz  dla ciezarnej to raczej srednia atrakcja  😁 😉
Velden, Austria
Włochy, Jezioro Garda
Było tu pytanie o atrakcje w Kijowie. Standardowe to śliczne cerkwie i ławry, Muzeum Miniatur (koniecznie), Muzeum Jednej Ulicy, Muzeum Bułhakowa, Muzeum Czarnobyla, my się wybrałyśmy też na spektakl do opery, bilety można kupić przez internet. Niestandardowa to Muzeum Korupcji, czyli rezydencja Janukowycza w Medżhirji. Tylko uwaga: dojazd skomplikowany, wstęp bardzo drogi. Jedzie się metrem na stację Heroiv Dnipra, tam się wysiada, idzie na bazar i pyta o marszrutkę. Nam było łatwo, bo mówię po rosyjsku, ale poszukiwania i tak zajęły nam kilkanaście minut. Potem na miejscu kupuje się bilet wstępu do parku (tani) i czeka pod drzwiami białego budynku, od tyłu. Drzwi są oznakowane sztucznym bochenkiem chleba. Piszę tak szczegółowo, bo dostałyśmy się do środka rezydencji tylko dzięki wspomnianej wyżej znajomości języka zbliżonego do ukraińskiego i uprzejmości pewnej Ukrainki. Tam czeka dziwny człowiek, inkasuje równowartość 100 zł, które wciska do kieszeni, bez pokwitowania. Oprowadza, mówiąc wyłącznie po ukraińsku, więc jak ktoś nie włada, powinien sobie wcześniej poczytać. Za to w środku... łał. Jak powiedział przewodnik: zobaczycie tu to samo, co w domu jakiegoś szejka w Kuwejcie. Utrafił.
Czy ktoś może przypadkiem wybiera się do Kalifornii w październiku? Albo ma znajomych którzy planują? Albo zastanawia się czy nie zaplanować?
Melduje sie pierwszy raz od dawna w tym watku. Planujemy az dwa wypady w tym roku i  tak, jak drugi jest juz na 100% klepniety i wiemy co i jak (Portugalia), tak ten najblizszy okazal sie byc...zbyt spontaniczny :/

Plan byl taki, zeby pierwszy raz wybrac sie nad niemiecki Baltyk pod namiot. Wszystko byloby pieknie, bo mamy caly ekwipunek, ale nie przewidzielismy, ze Niemcy rezerwuja sobie miejsca juz rok wczesniej  🙄 (co bylo do przewidzenia). Campingi sa przepiekne, no ale co z tego....

Szukam wiec czegos na cito po polskiej stronie. Najlepiej bardzo w strone Swinoujscia powiedzmy Kolobrzeg max. Mozecie mi polecic jakies fajne miejscowki pod namiot? Chetnie prywatne, malo uczeszczane. Chcemy wyruszyc juz za tydzien, a tu taka lipa  😲
W tamtym roku ktoś fajnie przy mnie fajnie wspominał Międzywodzie, ale nic więcej nie wiem.

ps. osobiście wolałbym Rugię 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2019 10:53
A ja melduję klepnięcie AirBNB w Konstancy. Reszta Rumunii nad Morze Czarne i z powrotem będzie z namiotem 😍 Jaram się bardzo, wreszcie zaczynam poszukiwania miejscówek do obczajenia.
Wiem, że Rumunia była tu wałkowana ale jeśli ktoś ma swoje must see bez którego lepiej nie wyjeżdżać, które jest nieoczywiste i mniej więcej na trasie Oradea/Satu Mare (wlot z Węgier) -Konstanca to przyjmę z chęcią 😉
ogorek Dopiero zobaczylam wiadomosc.Wyladowalismy w Miedzywodziu wlasnie 😀 Tzn.mamy rezerwacje na nast.tydzien. Z niemieckiej strony dostalismy nastepne odmowy...no nic.Nie dane nam bylo w tym roku,a na nastepny raz wiemy,ze trzeba rezerwowac w grudniu 🤔

Tym razem bedzie budzetowo,a juz we wrzesniu Portugalia na wypasie 😜
A ja melduję klepnięcie AirBNB w Konstancy. Reszta Rumunii nad Morze Czarne i z powrotem będzie z namiotem 😍 Jaram się bardzo, wreszcie zaczynam poszukiwania miejscówek do obczajenia.
Wiem, że Rumunia była tu wałkowana ale jeśli ktoś ma swoje must see bez którego lepiej nie wyjeżdżać, które jest nieoczywiste i mniej więcej na trasie Węgry-Konstanca to przyjmę z chęcią 😉


Spacer po Konstancy jak najbardziej. Podobało mi się, choć sporo budynków, które kiedyś były piękne, stała opuszczona (stan na 2016 rok). Sybin (Sibiu) też jest bardzo urokliwym miastem, gdzie domy mają oczy 😉 Niestety zachodniiej Rumunii nie zjeździłam, ale na pewno ciekawym punktem jest Hunedoara i zamek Corvin. Jeśli po drodze uda się przejechać trasą transfagaraską, to tym lepiej. Jest bardzo urokliwa. Niektórzy zalecają omijać stolicę szerokim łukiem, ale mnie zaciekawiła do teg o stopnia, że wróciłam tam sama poszlajać się po np. dzielnicy ormiańskiej.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 lipca 2019 18:00
Na trasie Węgry-Rumunia najlepszym miejscem jest.. Serbia  😍 Belgrad jest niesamowity i naprawdę warto spędzić tam trochę czasu 🙂

Ja już nie mogę doczekać się wyjazdu, a tu jeszcze miesiąc  😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2019 18:17
Lena, stolicę chcemy zaliczyć w drodze powrotnej 😀 Dzięki 🙂
smarcik, no jakby nie patrzeć Serbia w Rumunii nie leży a tam się kierujemy :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 lipca 2019 18:52
Ale leży na trasie z Małopolski nad rumuńskie morze 😉 no chyba, że celem jest jak najszybsze dojechanie z punktu A do punktu B, to wtedy oczywiście nie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2019 19:07
smarcik, Celem jest trasa do Konstancy i z powrotem (przez Węgry) i zwiedzenie na niej jak najwiekszej części Rumunii 😉 stąd też o Rumunię pytam, inne kraje tych okolic będą miały swój sezon wakacyjny
Poprawiłam jakby były jeszcze jakieś wątpliwości :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 lipca 2019 19:22
Ah, bo przed Twoją edycją posta sprzed chwili było pytanie o miejsca na trasie, stąd myślałam, że na całej trasie a nie tylko w Rumunii. Odnośnie Rumunii pisałam Ci kiedyś dość obszernie na pw, więc w sumie wiele więcej nie dodam. No może poza tym, że transalpina jest chyba fajniejsza niż trasa transfogaraska - a na pewno mniej zaludniona  😁 No i transfogaraską warto śledzić na fb, czasem jest zamknięta z różnych względów, wtedy warto zaplanować objazd z większym wyprzedzeniem.



Serbię i Belgrad polecam zatem innym podróżującym na Bałkany  🏇 nawet na jeden wieczór. A szczególnie mięsożercom  😉 U mnie w tym roku niestety będzie zapewne właśnie jeden wieczór, przysłowiowe piwo i w drogę, urlop jest za krótki  😵 (królestwo za pracę zdalną!)
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 lipca 2019 19:36
smarcik, pamiętam priva, zbieram dodatkowe punkty 'na świeżo' 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
16 lipca 2019 20:33
To ja mam pytanie jedzeniowe, czy w Bośni i Hercegowinie damy radę na luzie zjeść potrawy wegetariańskie lub ryby czy inne owoce morza? Interesują nas bardziej lokalne smaki, a nie hamburgery. 😁
smarcik czy ja też mogę prosić o obszernego priva na temat Rumunii? 🙂
Jedziemy na ponad dwa tyg Rumunia- Bułgaria, zdecydowanie bardziej góry niż wybrzeże. Co warto zobaczyć a co odpuścić? Może macie też jakieś polecone miejscówki na nocleg w Bułgarii (okolice jaskini Prohodnej, wioska Panichishte/okolice, okolice Melenika i Rupite)? Jakby co jest oczywiście opcja namiot, ale lubię też agro z fajnym klimatem prowadzone przez miejscowych.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 lipca 2019 16:01
Atamanka kurcze, nie zapisałam tamtego do smartini w wysłanych  😵 brawo ja.

Generalnie ja byłam właśnie w górach, Fogaraszach, z namiotem. Cały trip Węgry, Serbia, Rumunia, Mołdawia, Ukraina. Bułgaria dopiero w tym roku, ale głównie na wspin, morza na pewno nie planuję  😁

Także jeśli Fogarasze wchodzą w zakres Twoich zainteresowań to mogę coś opowiedzieć  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się