fundacje ratujace konie...

desire   Druhu nieoceniony...
17 czerwca 2019 18:19
W rozmowach pogonionych jest napisane co i jak, ale nieee lepiej jak zwykle krecic afere.  🤔wirek:
desire w pogonionych to wy sie ekscytujecie sprawą Indianki , a mnie ciekawią same fundacje i ich ,,brudy,, wyciagane na swiatło dzienne przy okazji ,,żarcia,, sie nad kasą.
blucha, ale tak konkretnie napisz, o co Ci chodzi, bo napisałaś post w taki sposób, że można go naprawdę różnie interpretować. Bo nie wiem, czy Molosy Adopcje są be, czy Różaland jest be, kto kogo przekręcił na kasę. Chyba byłoby trochę nie w porządku, gdyby w wyniku Twojego postu ktoś zaczął podejrzewać nie tę fundację co trzeba.

Ja co prawda nie mam takich podejrzeń a włożyłam w sprawę Indianki kilka tysięcy złotych , ale rozumiem, ze z jakichś powodów któraś fundacja zrobiła Ci krzywdę skoro się udzielasz w tym wątku?

Akurat skończyłam z panią, której się wydawało, że może być kompletnie bezkarna w tym co robi i mam trochę wolnego czasu na odpoczynek, więc chętnie dla relaksu poczytam.
jestem na NIE dla wszystkich fundacji, jak sie okazało nawet ostatnia w którą wierzyłam czyli NS okazała sie nie do końca kryształowa, nie kibicuje zadnej z wyzej wymienionych, każdy kto chce moze wejsć na ich strony fejsowe i poczytać,
a sprawa w sądzie ? owszem można wygrać o konkretny zarzut a co przy okazji wyjdzie  na wierzch to juz inna sprawa.
..,,Akurat skończyłam z panią, której się wydawało, że może być kompletnie bezkarna w tym co rob,,,... ??? odebrałam to jako grozbę
Wygląda na to, że jedna i druga ma brud za pazurami, bo gdyby tak nie było to i nie byłoby sprawy.
Po stronie jednej z fundacji wypowiada się ktoś mi znajomy, komu ufam. Wątpię żeby klamał. (Nikt zwiazany z fundacją).
blucha, to teraz widzisz jak można różnie odbierać dwuznaczne i niedopowiedziane posty. Nie, nie była to groźba, raczej moje odetchnięcie, że mogę się wreszcie zająć pierdołami a nie zarabianiem pieniędzy.

Nie należę do fanek  fundacji ratujących zwierzęta, niemniej jednak nie zdecydowałabym się jechać gdziekolwiek na konkretną fundację nie mając dowodów, które mogłabym opublikować lub przedstawić w sądzie. Uważam, że takie „puszczenie bąka” jest po prostu nie fair.

Mam wrażenie (może pobieżne), że piszesz różne rzeczy nie będąc w stanie lub nie chcąc ich uzasadniać. W takim wypadku konkret w dyskusji się gubi i w ogóle trudno dyskutować, mniej więcej tak jak o młoteczku. „No trudno, powiedział konik i pogalopował dalej” jak mawiała moja opiekunka.
to nie dyskutuj, bąk był pod tytułem - znów fundacje żrą sie o pieniądze, nie oczekuje dyskusji, a każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie 🙂
dea   primum non nocere
17 czerwca 2019 23:18
W sumie to mnie wkurzają blondynki, to tak se o napiszę, że w większości są głupie. Albo nie, napiszę, że są głupie, po prostu. Słyszałam, że jakaś blondynka wymusiła dziś pierwszeństwo. Władzia jest blondynką, ergo głupia jak but. Chodzą słuchy, że oblała maturę i nie przyjęli jej do pracy. Dowodów nie trza, bo to tylko opinia, o. Se mogę, o.
🤔wirek:

PS.  Prawda szczera z tą maturą i pracą. Bździna Covalevscka napisała na Fejsie, więc to jakby sąd skazał. Ja bym tam Władzi nie ufała.
dea zgadzam sie z tobą całkowicie 🙂 ale to chyba nie ten wątek 🙂  a czy z fejsa przeniosą sie na sale sądowa to z ciekawością będę śledzić.
desire   Druhu nieoceniony...
10 lipca 2019 15:03
Huzar, nie pierwszy i nie ostatni wal pdz...
z wielka ciekawością śledze na fejsie żarcie sie fundacji o pieniądze w sprawie koni z Mirotek, moze ktoś mi powie czy tylko ja widze bezsens w sytuacji gdy : stowarzyszenie dostało pod opiekę konie, nie mają na ową opiekę zawartych zadnych umów, nie chcę podpisac umów antydatowanych, nie chca okazać koni ktore niby u nich są bo cytuje...,, W zaistniałej sytuacji nie chcę ujawniać miejsca przetrzymywania zwierząt z uwagi na to że obawiam się że zostaną wykradzione a ja oskarżony o ich sprzedaż do rzeźni lub co gorsza np. zwyczajnie otrute a ja oskarżony o doprowadzenie do ich śmierci,, ... a żadaja pieniedzy od Wójta na ich utrzymanie. ale przepraszam ze jak ? 🤔 na jakiej podstawie wójt tą kase ma im dać ?  ja też mogę powiedzieć ze u mnie stoja te konie i dawajcie mi na ich utrzymanie kase ale ja ich wam nie pokaże, tzn nie udowodnie ze fizycznie u mnie są. i ta fundacja w takiej sytaucji pisze skargi na wójta.
czy jakiś  prawnik umie odpowiedzieć jaka jest szansa w takiej sytuacji na wygraną w sądzie ?
na jakiej podstawie wójt tą kase ma im dać ?  ja też mogę powiedzieć ze u mnie stoja te konie i dawajcie mi na ich utrzymanie kase ale ja ich wam nie pokaże, tzn nie udowodnie ze fizycznie u mnie są. i ta fundacja w takiej sytaucji pisze skargi na wójta.
czy jakiś  prawnik umie odpowiedzieć jaka jest szansa w takiej sytuacji na wygraną w sądzie ?


Wydaje mi się, że właśnie wójt płaci na te zwierzęta, tylko bezpośrednio do Różalandu, a to on już dalej nie rozliczał się z innymi fundacjami, które współpracowały przy tej interwencji, i u których są zwierzęta odebrane z Mirotek. Czytałam te dokumenty na fb, i to raczej było na zasadzie "Panie wójcie, Pan daje kasę Różalandowi, a ona nie zostaje przeznaczona na utrzymanie tych zwierząt, zrób coś z tym"

A co do antydatowanych umów, to chyba jednak nie do końca jest zgodne z prawem. Przychodzi mi do głowy art. 271 § 1 KK, jednak nie jestem obeznana w tych tematach na tyle, by móc stwierdzić z całą pewnością.
masz racje, od tego sie zaczeło tylko ze teraz, cytuje ...,, Albowiem do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnego pisma od wójta gminy Skórcz. Mało tego to tenże wójt nie raczył mi odpowiedzieć na moje pismo z dnia 28 maja br. W związku z brakiem odpowiedzi na to pismo to w dniu 4 lipca br. wysłałem do radnych Gminy Skórcz skargę na wójta z wiadomością do wojewody pomorskiego. ,,... i załączone pismo wysłane do Wójta z żądaniem opłaty za pobyt koni . wszystko na stronie Stowarzyszenie Feniks raj dla skrzywdzonych koni
między wierszami mozna wyczytać ze za pobyt 1 szt muła ( nie wymagajacego leczenia weter. ) liczą sobie 750 zł/ miesiac , kurcze za taka kasę to i ja chetnie przyjmę 🙂
Z tego co czytam to sprawę rozumiem tak jak Reyline, . Wójt podpisał umowę z Różalandem i z nimi się rozlicza. Antydatowanie umów to przestępstwo. Wg mnie należy podpisać umowę z aktualną datą i wpisać w niej datę od kiedy w danym miejscu znajdują się zwierzaki.

Ale w tym jest tak dużo wzajemnego obrzucania się błotem, że nie widzę możliwości, by podali sobie ręce i wypracowali kompromis.

blucha jeśli ten muł był z interwencji i w tym są koszty kowala, suplementów itp to mnie to nie dziwi. Jednak pasze dodatkowe są mega drogie. Pamiętajmy, że to nie jest zwykła opieka jak w pensjonacie, ale też wszystkie zabiegi jakie wykonuje zwykle właściciel. Np. praca ze zwierzakiem, aby był bezpieczny w obejściu (nie wiem czy to ma  miejsce w tym przypadku, ale tak często bywa)
ja to wszystko wiem ale pytam ponownie, na jakiej podstawie Wójt w tej chwili ma dać kase za poprzednie miesiące, bezpośrednio dla tego stowarzyszenia, w dodatku bez okazania że te zwierzęta tam faktycznie są ?  gdyby te żądania były skierowane do Różalandu to ok ale do Wójta ?
bera7 prowadzisz pensjonat, zapewne masz również konie w słabszej kondycji, jaką masz cene za miesiac ?
blucha, Wójt powinien odpowiedzieć na pismo i poczynić kroki aby pieniądze dotarły tam gdzie są zwierzęta. Czy zmieni umowy i podpisze z aktualnymi domami, czy wpłynie na Różaland to już jego decyzje. W każdym razie zawsze inwestor jest odpowiedzialny za cały łańcuszek a nie tylko za pierwsze ogniwo.

U mnie cena jest zróżnicowana bo konie mają bardzo różne potrzeby, ale jako przykład mogę podać 700zł za konia do odpasienia. Wszystkie pasze i suplementy po mojej stronie, 5 posiłków dziennie treściwą + stały dostęp do objętościowej. Kowal płatny osobno, więc wyszło podobnie.
owszem powinien odpowiedzieć na pismo, i odpisać ze w tej sytaucji prawnej nie ma takiej możliwosći. chodzi mi właśnie o ten bezsens, żądajcie od Różalandu a nie od Wójta. tak czy nie ?
o widzisz bera7 a ty masz w zamyśle zarobek na tym co robisz i bierzesz mniej niż stowarzyszenie które jest organizacją non profit. gdyby ktoś ci zaproponował że wstawi za 750 zł i jeszcze bedziesz mogła żebrać po ludziach ( czytaj wszelkie apele o pomoc w utrzymaniu) dodatkowo ? to nie wolałabyś takiej formy ? pomyśl, lepszy biznes niż zwykły pensjonat 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
12 lipca 2019 12:33
Blucha, po raz kolejny bijesz piane. Poczekaj na sąd,  sprawa w toki. A wójt wg ustawy ma łożyć na zwierzęta,  decyzj(a teraz cofnal czy cos) w obowiazku gminy jest je utrzymac. Dobrze wie gdzie są, a pani jasnie hrabianka na 2 gospodarstwie gdzie jest czesc zwierzat nawet z auta nie wyszla, a dobrostan ocenia. 😁 Wojt uchylil decyzje i ma costam jeszcze "badac". Wiec aktualnie zwierzeta mozna uznac za porzucone.poza tym z pewnego filmu wyszlo, ze sam sobie kielbaske z koni robi w domowym zaciszu, wiec ja sie nie dziwie ze ludzie boja sie konie pokazywac/oddac mu spowrotem, dla mnie to jest uzasadnione. Posluchaj innego filmu na youtube, pierwsza rozmowa to wlasnie Malwina ktorej odebrano zwierzeta (wojt z nia wspoplracowal). Druga rozmowa to pan ze wsi, ktory wie co wojt wyrabia. Trzecia i czwarta to odpowiedz na ostatni film landu, screeny i udowodnienie paru klamstw. Skoro w zywe oczy tak klamią, to cóż...
Btw. Dziwic sie ze ktos nie podpisal umowy z data wstecz, co jest niezgodne z prawem, by zatuszowac czyjesc braki wiedzy i dokumentow... no rece mi opadly...
desire a ty jak zwykle patrzysz na to co pisze z pozycji ,,atakowanej,, a mozęsz tak obiektywnie przeczytać i przeanalizować to co napisałam ? tak wogóle to z jaką fundacja ty jesteś zwiazana ? któraś z tych które tam sie kotłują ? czy tylko solidarnie stoisz po stronie FM ?
to co wójt robi poza godzinami pracy nie ma tutaj nic do rzeczy, może sobie tańczyć nago przy blasku księżyca i dopóki prawidłowo wypełnia swoje obowiazki to nic nikomu do tego, a juz napewno nie powinny nikogo interesowac jego preferencje kulinarne, to ze lubię schabowe to nie znaczy ze ukradne komuś świnie 🙂
jak tak uda ci sie logicznie spojżeć na sytuacje to odpowiedz czy normalne jest to ze ktoś ma płacic pieniadze na utrzymanie zwierzęcia tylko dlatego ze ktoś sie po te pieniadze zgłosił , nie ma umowy ze to zwierzę będzie utrzymywał, nie chce okazać ze wogóle jest w jego posiadaniu a pieniażki chce, normalne to ? Stowarzyszenie samo napisało ze zwierząt nie okazało i nie poinformowało go gdzie one sie znajduja. jest tylko przesłanie DAWAJ KASE.

a druga sprawa to z tymi końmi mam wrażenie jak ze stołkami w ministerstwie, złapać i utrzymać sie ile sie da aby jak nawięcej sie nachapać, bo jak dla mnie, na logike, fundacja X daje mi na utrzymanie konia, nie pokrywa kosztów przez 5 miesiecy, ja po 3 odwiozłabym im konia i dochodziła swojej zapłaty, tym bardizej ze X ma konie, nie mieszka w bloku i ma gdzie je trzymać, a te wszystkie fundacyjki podniosły krzyk i larum ale jakos nikt nie napisał ze konie im odwiezie i niech utrzymują sami, taak dobre serduszka mają, a kwota sie zbiera, a wizja decyzji sądu że kaska się  zwróci na horyzoncie  😂
Martita   Martita & Orestes Company
12 lipca 2019 13:58
blucha Przez to co się dzieje na FB i YT nie chce mi się przebijać bo nie szukam sensacji to raz a dwa, że tam jedyne co można przeczytać to coraz ciekawsze inwektywy. Czekam na informacje o sprawie w sądzie i jej finale.

Ale zakładając, że Różaland dostaje kasę od wójta i nie przekazuje jej dalej fundacjom, które konie u siebie z interwencji mają co Twoim zdaniem mają zrobić te fundacje? Zgłaszają się do Różalandu dostają stek przekleństw to chyba naturalnie, że idą do wójta? Zarówno po kasę jak i zgłosić fakt, że nie podpisano z nimi umów. Mnie się trochę nie chce wierzyć, że trzy Fundacje zmówiły się a wójt i Różaland są krystaliczni. Tylko, że tyle mi się wydaje a jak jest to mam nadzieję, że się dowiem po rzeczonej sprawie.
nie ma krystalicznych fundacji, tam gdzie jest kasa nie ma sentymentów, tylko jedne pokażą swoje prawdziwe oblicze wcześniej inne póżniej. też jestem ciekawa finału 🙂

a miedzy tym kotłowiskiem nasz słynny niesobia, rzucajacy bluzgami i wyzwiskami na prawo i lewo z właściwą sobie gracją.
desire   Druhu nieoceniony...
12 lipca 2019 14:45
blucha,  ja atakuje? Gdzie ? Tlumacze Ci tylko na jakiej podstawie wojt ma lozyc na zwierzeta (masz od tego stosowne ustawy, to jak jestes tak ciekawa o co sie zra to doczytaj) wie gdzie sa itp., wg ustawy nie ma podstaw do zablokowania pieniedzy.
A ubijanie koni/swin/krow w domowym zaciszu jest nielegalne (znow mi rece opadly). Czytaj z zrozumieniem.
Martita, wysnułam podobne wnioski. Zwierząt było dużo, fundacja A zrobiła interwencję i zawarła umowę z wójtem. Wójt płaci wg umowy i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że fundacja A część zwierząt umieściła bezumownie w fundacjach B, C,D tylko kasą nie bardzo chce się podzielić 😉 i jest dym, bo idzie to w miesiące i żywić zwierzaki trzeba.

blucha, ależ ja bardzo chętnie 😉, Kilka razy zwracały się do mnie gminy o możliwość zabezpieczenia zwierząt, nawet 500zł na krowę w stanie leżącym (z wychudzenia) nie przeszło. Ale ja nie mam fundacji i nie mogę zbierać dodatkowych środków.
desire wdech-wydech wdech-wydech 🙂 może niejasno sformułowałam, chodziło mi ze uważasz ze ja cie atakuje. druga sprawa napisałaś ze sobie kiełbase z koni robi w domowym zaciszu, a robić kiełbase a zabijać konie to nie jest to samo. a sam zarzut że nie poinformujemy cię gdzie są konie bo możesz je sobie przerobić na kiełbase jest raczej słaby, tym bardziej ze konie chude a kiełbasa to jednak z mięsa a nie kości 🙂
luuuzik, czekam na dalszy ciag tego serialu.

a Vega to mógłby fajny dokument następny nakręcić, jak zwierzeta znikają i  jakie pieniądze sa przewalane przez fundacje prozwierzęce.
dea   primum non nocere
23 lipca 2019 21:21
Ufff zajrzałam w komentarze. Bolało. Co za oszołomy straszące wędzidłami  😵
Gównoburza na miarę pomalowanych w Dzień Dziecka kucyków  🏇
[quote author=_Gaga link=topic=69751.msg2880023#msg2880023 date=1563951663]
Gównoburza na miarę pomalowanych w Dzień Dziecka kucyków  🏇
[/quote]
To samo pomyślałam  😵
Mi tylko szkoda osób które zostają oczernione przez takie posty.
Niby psy szczekają, karawan idzie dalej, ale nasz ciemnogród i znawcy od wszystkiego łykają takie historie jak pelikany.
Ktos powinien wreszcie dobrac sie fundacjom do du.y.

https://www.facebook.com/ZoLoveZolka/posts/2277987395654369?hc_location=ufi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się