Wybór kierunku studiów

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 lipca 2019 09:26
efeemeryda wiem, że pisała, że nie chce mieszkać na stancji, ale po pierwsze czym innym jest wynajmowanie pokoju w czyimś mieszkaniu a czym innym wspólny wynajem np ze znajomym, gdzie po prostu koszta się rozkładają, no a po drugie i najważniejsze - rezygnować z wymarzonych studiów i rozwoju zawodowego wyłącznie dlatego że nie stać nas na kawalerkę? Studiów które być może zdeterminują całe nasze późniejsze życie? Serio? Mi by było szkoda. Przecież ogromna większość ludzi, którzy studiując dziennie mieszkają w kawalerkach za te 2 czy więcej tysięcy to po prostu osoby, które mają bogatych rodziców-sponsorów  🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 lipca 2019 09:30
Smarcik- ten kierunek jest na kilku uczelniach w Polsce. Dokładnie na 3, a na 2 jest pokrewny kierunek. Włóczę się od 12 lat po stancjach, akademikach, miejscach pracy i już chcę mieć coś ,,swojego". Zmęczyłam się takim życiem, wiecznie w drodze  🙄 

Odpuszczę studia i skupię się na rozrodzie zwierząt gospodarskich. I tak docelowo chcę się tym zajmować, ewentualnie technika weterynarii zrobię. Dobrze, że papierów nie składałam na żadną uczelnię, bo jednak nie wydoliłabym finansowo.
Mieszkania we Wrocławiu trzeba dobrze poszukać. Ja wynajmowałem kawalerkę z duża kuchnia za 1400zl. Moja koleżanka wynajmuje swoją za 1300zl. Może nie były najnowsze, ale na pewno nie PRL 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 lipca 2019 09:46
Dementek skoro docelowo i tak chcesz robić coś innego niż to czego dotyczą studia, to zdecydowanie dobry wybór. Powodzenia!  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 lipca 2019 20:21
smarcik- Dzięki!
Dementek jeśli chodz o ceny polecam Lublin🙂 pokoje po 500-600 zł i to juz takie fajne, teraz mieszkałam w mieszkaniu dwupokojowym ponad 50m 1500 + rachunki (jakieś 150-160 zł na trzy osoby do podziału)🙂 Kawalerki też się w niższej cenie znajdzie niż gdie indziej a miasto przyjemne i oprócz tego, że mam tam daleko to nie mogę na nie narzekać≥
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lipca 2019 13:03
Zdaje się, że Dementek właśnie jest z Lublina, i nie ma tu tego kierunku studiów  👀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 lipca 2019 11:47
smarcik- jestem z Ełku, ostatnie 5 lat (w sumie prawie 8 lat, bo miałam półroczny powrót do domu) mieszkałam w Olsztynie i okolicach  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 lipca 2019 12:17
Ha, czyli studiowałaś w Olsztynie? Jakoś błędnie pamiętałam, że Twój (ex?) narzeczony był na lubelskiej uczelni  🤔wirek: sorry za pomyłkę  😉
Na olx kawalerki we Wrocławiu zaczynają się od 900 zł plus czynsz i takich zestawów za 1300 zł jest naprawdę sporo.
Dementek, biotechnologia jest w Lublinie. Natomiast jesli masz dobre wyniki ze studiow pierwszego stopnia i znasz angielski to moze szukaj w UK od razu studiow doktoranckich? Tam mgr jest czescia studiow doktoranckich, nie trzeba miec magistra zeby sie dostac, starcza studia pierwszego stopnia. Na royal vet college sa czesto ciekawe projekty jesli chcesz isc w tym kierunku, placa czesne i daja stypendium zwolnione z podatku dochodowego.
Cześć wszystkim, czy robił ktos podyplomówkę z zakresu np zarządzanie sprzedażą, organizacja i zarządzanie, analityk biznesowy albo jakies studia/studium menadżerskie?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 lipca 2019 18:57
Ja robiłam studia licencjackie i magisterskie z zarządzania, nie wiem czy w jakikolwiek sposób jest to dla Ciebie pomocne  😉

A teraz jestem nauczycielem w instytucie zarządzania, ale akurat w katedrze zzl, więc inna bajka..
ech ja zrobiłam filologię, teraz zaczelam prace jako lider zespołu sprzedaży i tak bym chciala sie rozwijać zeby byc osoba bardziej atrakcyjna na rynku pracy, ale kurde nie wiem czy podolalabym w którejkolwiek podyplomowce z takiego zakresu ( wszystkie mi brzmią w cholerę matematycznie..)
drabcio, - a może coś z psychologią? Mniej matematyczne, a też przydatne w sprzedaży (reklama, negocjacje) i zarządzaniu 🙂 Analityk biznesowy - tu będzie sporo matmy i eksploracji danych jak nic, jeśli się tego boisz, to w ten konkretny bym nie szła.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 lipca 2019 13:43
smarcik- Studiowałam w Olsztynie, były narzeczony również.

[quote author=karolina_ link=topic=132.msg2877967#msg2877967 date=1562962782]
Dementek, biotechnologia jest w Lublinie. Natomiast jesli masz dobre wyniki ze studiow pierwszego stopnia i znasz angielski to moze szukaj w UK od razu studiow doktoranckich? Tam mgr jest czescia studiow doktoranckich, nie trzeba miec magistra zeby sie dostac, starcza studia pierwszego stopnia. Na royal vet college sa czesto ciekawe projekty jesli chcesz isc w tym kierunku, placa czesne i daja stypendium zwolnione z podatku dochodowego.
[/quote]

Lublin mnie kompletnie nie interesował, nawet gdy i nauczycielka w technikum, i koleżanki namawiały na studia w Lublinie. I w sumie nie żałuję swojej decyzji.
A studia, czy praca, za granicą są kompletnie nie dla mnie przez mój wrodzony brak zdolności do nauki języków obcych  🤣 Szkoda, bo pewnie więcej mogłabym się dowiedzieć o tym, co  mnie interesuje.
Czy ktoś w tym roku wybiera się może na Zootechnikę SGGW?
Znajdę tutaj kogoś, kto studiuje/studiował zootechnikę (inż) na ZUT w Szczecinie (najlepiej spec. hodowla koni i jeździectwo) lub "Zwierzęta w rekreacji, edukacji i hipoterapii" (lic. albo mgr)  na UWM w Olsztynie i odpowiedziałby mi na kilka pytań?  🙂
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 10 dni
Komentarz moderatora: reklama
pgpjeter   pgpjeter Ban permanentny
30 sierpnia 2023 15:38
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się