Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Pierwszy raz będę latała z moim psem i chciałam się dopytać czy ktoś ma z tym doświadczenie? Chodzi o krajową, Gdańsk-Kraków (to chyba tylko LOT?), pies mały 2kg. I pytanie czy musi być do transporter czy może być torba jak dla tych małych psów i czy podczas lotu również nie można wyjmować psa z torby/transportera? Dla niego najbezpieczniejszą opcją jest u mnie, obawiam się, że mogę tylko wkurzyć innych pasażerów piszczeniem i płaczem mojego psa jak będzie siedział w tej torbie całą podróż. Zastanawiam się jeszcze jak zniesie zmiany ciśnienia, ale nie jestem w stanie się z nim tłuc przez kilkanaście godzin pociągiem, więc wolę wybrać szybszą opcję i przemęczyć psa w podróży tylko 2h.
Ryanair zmienił też swoją politykę bagażową  😤 Teraz bagaż podręczny to mały plecak, a za kabinówkę trzeba osobno zapłacić (lub dopłacić do pierwszeństwa wejścia na pokład).
Jest to szczególnie uciążliwe przy lotach łączonych, gdzie innymi liniami (też niskobudżetowymi) możemy podróżować z większym bagażem podręcznym.
espana, to też już zmiana sprzed roku, równocześnie wprowadzona przez wizzair i ryanair. Nie zmienia to jednak faktu, że dla mnie dalej najtańszą (i najszybszą) opcją jest ryainer. Nawet blablacar nie jest w stanie ich przebić cenowo.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 lipca 2019 10:52
espana, Ryanair zmienił to już z rok temu. Wystarczy dokupić priorytet i nie ma żadnego problemu, bez przesady. Które linie maja ciągle opcje 2 podręcznych oprócz eurowings? (które dla Polaków aż takie tanie nie sa)
emptyline nie piszę o dwóch podręcznych tylko o jednym podręcznym o standardowych wymiarach (kabinówka). Teraz wysyłałam dwóch pracowników z Wrocławia do Tangeru z jednym bagażem rejestrowym lotami łączonymi - Ryanair + TUI, Vueling + Ryanair. W TUI i Vueling - normalne kabinówki, w Ryan musiałam im dokupić priorytet.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 lipca 2019 11:32
No ale dla mnie to nie jest problem, także nie rozumiem. Przecież te loty są tańsze zakupy w Biedronce.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 lipca 2019 11:47
Będziemy pierwszy raz kupowali sami bilety lotnicze, czy jest coś, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, żeby się potem nie okazało właśnie, że na lotnisku czekają nas dopłaty jakieś? Nie wiem jeszcze jakimi liniami będziemy lecieli, zależy od tego jakie połączenie będzie najlepiej nam pasowało.
Edit. Dodam jeszcze, że lot do Maroko więc poza unię
Nie o cenę mi chodzi (i nie każdy bilet jest tani). Człowiek jest przyzwyczajony do pewnych standardów i w większości linii bagaż podręczny ma wymiar kabinówki. Gdybym nie zauważyła podczas rezerwacji lotów, lub nie wiedziała wcześniej, ze Ryanair zmienił rozmiar bagażu podręcznego, to moi delegowani mieliby problem na lotniskach i bilet dopiero zrobiłby się drogi. Do tego dochodzi kłopot podczas rezerwacji przez pośrednika (lotów łączonych jedną rezerwacją) - na żadnym etapie zamawiania nie ma informacji, że do Ryanaira Cię nie wpuszczą z bagażem, z którym lecisz innymi liniami.
espana a mnie się ta zmiana podoba bo dzięki temu można wziąć tak naprawdę dwa spore bagaże, te ramki na plecak (niby mały bagaz) są większe niz podane wymiary więc ja na tym prirytecie bez bagazu rejestrowanego jechałam z kabinówką, plecakiem w którym też miałam sporo rzeczy i saszetką na biodrze z obiektywmai do aparatu do której nikt się nie przyczepił, a lot wciąż był tanszy niz z bagażem rejestrowanym czy innymi liniami.
Magdzior, a nie wiesz ile większe? Jaka kabinówka się mieści? Mam wylot w rzymie na 4 dni i szczerze do tej pory pakowałam się ja w jedną małą walizkę, mąż w drugą i spokojnie dawaliśmy radę. A teraz cena wychodzi nam z kosmosu bo na 4 dni to ja się nijak nie spakuję w coś 40x25x25.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 lipca 2019 14:05
epk, jeśli wykupisz priorytet możesz wziąć normalna mała walizkę 50x40x20 plus plecak/torebkę etc. Jeśli nie wykupisz, tylko plecak czy inne coś miękkiego 40x25x20 - potrafią to mocno sprawdzać, potrafią olać.
espana, rozumiem, że to może jest mniej wygodne, ale uważam, że osoba zamawiając ma obowiązek sprawdzuc na stronie każdych linii lotniczych jak wygląda sprawa bagażu, odprawy etc etc.
epk bagaż
Behemotowa, masz jeszcze pendolino do wyboru - jedzie 5,5 h
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 lipca 2019 15:19
Behemotowa: https://www.lot.com/pl/pl/przewoz-zwierzat . Tu masz wszystko na temat transportu zwierząt LOTem. Włącznie z opisem i wymiarami klatki/torby.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lipca 2019 15:20
Leciałam po zmianie przepisów w lutym do Aten i miałam tylko 10kg podręczny, taki jak do tej pory. Nie miałam nic dodatkowo, żadnej torebki, nerki i normalnie przeszłam odprawy i poleciałam 😉
Pierwszy raz będę latała z moim psem i chciałam się dopytać czy ktoś ma z tym doświadczenie? Chodzi o krajową, Gdańsk-Kraków (to chyba tylko LOT?), pies mały 2kg. I pytanie czy musi być do transporter czy może być torba jak dla tych małych psów i czy podczas lotu również nie można wyjmować psa z torby/transportera? Dla niego najbezpieczniejszą opcją jest u mnie, obawiam się, że mogę tylko wkurzyć innych pasażerów piszczeniem i płaczem mojego psa jak będzie siedział w tej torbie całą podróż. Zastanawiam się jeszcze jak zniesie zmiany ciśnienia, ale nie jestem w stanie się z nim tłuc przez kilkanaście godzin pociągiem, więc wolę wybrać szybszą opcję i przemęczyć psa w podróży tylko 2h.


miekka torba moze byc, ale nie moze przekraczac wymiarów, najlepiej przed wykupem sprawdz czy na danym rejsie są jeszcze miejsca dla psa (przez Contact center) bo potem kupisz bilet, a pies i tak nie poleci bo już inne będą podróżowały (każdy samolot ma swoje limity na usługi PETC) 😉 Pies musi się znajdować w klatce pod siedzeniem przed tobą + niezbędne szczepienia i dokumenty na podróż dla psa, kaganiec i smycz.
epk sprawdzałam przed lotem bo byłam cała zestresowana, że kjak wypcham plecak to nie wejdzie mam tenp czyli wymiary wg producenta 39x29x16 i wszedł z dużym luzem na szerokość więc myślę, że mogą to być wymiary ok 40x30 tak realnie
espana, to już pretensje do pośredników, bo i wizzair i ryainer po 10 razy wyświetlają wiadomość o bagażu. A przed lotem jeszcze z 10 maili przypominających wysyłają.
Dziękuję :kwiatek:

drabcio no właśnie kaganiec to największy problem, bo nie mogę znaleźć w sklepach stacjonarnych tak małych rozmiarów, ale będę szukać 🙂 dzięki 🙂
Behemotowa,  z tym siedzeniem podczas całego lotu w klatce, to zależy dużo na jaką załogę trafisz. Oczywiście zgodnie z zasadami pies powinien przez cały lot znajdować się w klatce, ale jak moi znajomi latali z papisiami, to przez większość lotu były u nich na kolanach.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lipca 2019 15:02
A przypadkiem na pokład mają wejście tylko psy przewodnicy? 😉 A cała reszta nie leci w luku bagażowym?
JARA, nie, wystarczy przeczytać to z linku Lanka_Cathar.
A przypadkiem na pokład mają wejście tylko psy przewodnicy? 😉 A cała reszta nie leci w luku bagażowym?

zwykly Pies do 8 kg moze podrozowac na podkladzie w klatce w zaleznosci od przepisow i dostepnosci uslugi na ppokladzie. Na pokladzienoprocz tego pies przewodnik badz pies emocjonalnego wsparcia tylko na rejsach do USA. Psy wieksze, ale nie do 'zadań specjalnych' tylko pod podkładem pod warunkiem ze dany samolot ma łuk dla zwierząt.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 lipca 2019 20:20
I zaznaczam, że mój link odnosi się wyłącznie do LOTu. Każda linia ma swoje zasady związane z przewozem zwierząt. Niektóre w ogóle nie zezwalają na transport zwierząt w kabinie pasażerskiej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lipca 2019 21:56
No dobra zamówiliśmy, ale nie wiem czy trochę nie daliśmy D. Czy jeżeli podaliśmy imię i nazwisko, a w paszporcie mamy oboje po dwa imiona to ktoś się do tego przyczepić może? Czy nie ma to znaczenia, bo to tylko drugie imię?
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lipca 2019 13:43
zembria, nie ma znaczenia, wystarczy 1 imię.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lipca 2019 17:09
To dobrze, dzięki 🙂
Czy ktoś ostatnio leciał LOTem? Sprawdzają wymiary podręcznego? Mam plecak fotograficzny teoretycznie głębokości 24cm, podczas gdy wymiar pokładowego to 23cm. Nie planuję go wypychać, wręcz przeciwnie, ale jakaś obawa jest 🙂
Potrafią sprawdzić. Ostatnio leciałam z Rzeszowa i kazali wpychać babce w ramki. Jak leciałam z Warszawy to też miałam obawy, bo miałam podręczny prawie 11 kg, ale rozmiary były ok. Myślę, że centymetr nie będzie problemem, tylko mogą Ci go kazać dać do luku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się